Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34313 hozzászólás a témában

#3621
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

ami elbizonytalanit, hogy a neten az egyenes szakaszos sokkal nepszerubbnek tunik, szeretnem tudni miert. divat volt par eve?

 

Nem tudom, hogy ezt divatnak hivjak-e, de regen mindenhol csak anatomikust lehetett kapni.  A 90-es evekben idehaza csupa gagyit, raadasul.

Akkoriban meg hasrautesre mentek a dolgok, ez jo lehet, oke, csinaljuk.


  • Vejne kedveli ezt

#3622
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nekem is az egyik cx bringan anatomikus kormany van, egyenes szakasszal, a masik pedig vegig gorbitett kompakt. az hamar nyilvanvalova valt, hogy nekem kompakt kell meretben. a gorbitett mellett szol az is, amit emlitettel, hogy egyszeruen nincs benne olyan tores, ami megszabna, hogy hol fogd meg pontosan.

 

cx bringanal lent nagyjabol ket helyen fogom - egy melyebb pozicion aero szempontbol (vagy szel, etc), es egy - a fekkarhoz kepest - melyebb sulypontot jelento fogast, ahol nagyobb erovel es biztonsaggal lehet huzni a feket (pl lejtozesnel terepen). bar ez utobbi kevesbe fontos hidraulikus fek mellett, mert egy ujjal is lehet a feket huzni.

 

ami elbizonytalanit, hogy a neten az egyenes szakaszos sokkal nepszerubbnek tunik, szeretnem tudni miert. divat volt par eve?



#3623
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Na ez tök véletlen, de pont tegnap mentem egy bringámmal újra - régóta nem mentem vele mert nem otthon van - amin Ritchey Logic WCS anatomikus kormány van, a geo-ja kb. azonos a mostanival de ez régebbi és ennek még szerintem kicsit mélyebb az ejtése. Én szeretem az anatomikus formát és egy időben ezzel is mentem rendszeresen de tegnap kicsit zavaró volt az, hogy ennek a formának az alsó fogásban az utolsó - kb. vízszintes - része nagyon rövid, ezt a szakaszt nem nagyon tudod megfogni, csak arra jó, hogy ne csússzon le a kezed.

Egy másik bringámon egy FSA anatomikus van, annak jóval hosszabb ez az utolsó része, azt jobban is szeretem, szoktam is fogni csak ezt a vízszintes részt.

Nem pont ilyen az FSA kormány de kb. ez a forma, ezen látszik, hogy mire gondolok: http://www.chainreac...09/rp-prod36063



#3624
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

probalta vki a kompakt kormanyok kozul az egyenesitett verziot? mintha az utobbi evekben kezdene kimenni a divatbol... talan kenyelmesebb, de szivas lehet, ha nem pont ott akarod fogni.

 

logic-curve-spec-diagram.jpg
logic-ii-spec-diagram.jpg


arn módosította - 2016. április 07. - 06:33


#3625
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Egyszer az Osztrákoknál mosolyogva lekerült egy 40-50-es házaspár 30 felett outi tandemmel, azóta tudom, hogy ezekkel nem szabad viccelni.

- Hallo, grüs gott, schönes wetter!

- Ja-ja...(anyátok)

 

(értem a panaszt, lekerült a KOM-od, na igen, ez is érdekes kérdés, hogy tandem ér-e?)

Ma franko hatszel volt, igy az egyik tegnapi KOM-jukat elszedtem.  :)   https://www.strava.c...nts/12951415363

De ok hatszel nelkul mentek igy.     Hihetetlennek tunik.


  • DaveRider és donciccio kedveli ezt

#3626
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

http://www.bikeradar...-gallery-46741/ flandria tech

 

http://www.bikeradar...category-46747/ év bringája

 

http://www.bikeradar...o-review-46753/ az év csúcs bringája. 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#3627
P3000

P3000

    fórumtag

  • fórumtag
  • 71 hozzászólás

Kész-vége... beszívott a Strava szörny :-)

az utolsó döfés az lesz amikor bevillan a képernyődön az első KOM-od. Onnantól sokaknak szakember segítsége kell a szabaduláshoz.

A végső stádium az amikor úgy kelsz fel reggel, hogy nézed a napi szél előrejelzést és az jár a fejedben egész nap, hogy akkor csak ki kéne menni rá ha jó irányból fúj. Nem ritkán sokan éjjel (este) mennek KOM-ot vadászni, a forgalom miatt.

Máskülönben sok sikert!

Tény, hogy inspiráló tud lenni az ilyen vetélkedés de a helyén kell tudni kezelni. Van például ez a stéher meg többen megyünk bolyban dolog. Én pl. ezt külön értékelném és csak a szóló kísérleteket listáznám de mindegy is... elvégre ez csak játék. (bolyozni elvileg szabályos, de stéherezni jármű mögött nem)

Én is használom telefonnal, néha ha olyan kedvem van meg is nyomok pár szegmenst, hogy lássam hol is állok magamhoz - korábbi eredmények - meg másokhoz képest.

 

néztem a szegmenst, szép társaságba kerültél!

A Strava engem két dologra ébresztett rá, amiről fogalmam sem volt. Hogy mennyit megyek egy évben (kevesebbet mint gondoltam), meg hogy nagyjából hol állok a többiekhez képest (nem olyan rosszul, mint gondoltam). Motiváció nélkül biztos nem mennék olyan időket, hogy a végére a seggemen veszem a levegőt, tavaly sokat is fejlődtem. Azért sötétben biztos nem mennék ki, de a szél benne van a pakliban, az első pár helyek nagyrészt úgyis hátszélben készültek.

 

Hobbibringásként bolyban tekerési tapasztalat nélkül a versenyek úgyis kiesnek, nem szeretnék zakózni vagy valaki mást kiütni a versenyből, éppen elég rémtörténetet olvastam versenybeszámolókban. Motivációnak, inspirációnak pont jó a Strava.


  • DaveRider kedveli ezt

#3628
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

En azon az allasponton vagyok, hogy ami a profiknak jo versenyzesre, az biztos, hogy sok egy amatornek. :)

De nem tokmindegy, hogy 50 vagy 51?  Miert nem inkabb 50.5? :D

 

Aha, a kulkulator szerint valoban kijon.   Sosem mentem versenytandemmel, de teny, hogy nagyon kozel vannak egymashoz, szoval eleg jo lehet a legellenallas.

De palyan 4000m-en 48-as atlagot mentek, (a vilagrekord 57-es atlag) ezen a szakaszon meg 10 percen at mentek 48-cal, es meg emelkedok is vannak benne.

Idofutam VB-n 32-es atlagot mentek, ahol a gyoztesek 42-est.   (persze ott is volt emelkedo)

 

Ja es Bobridge 4000m-es vilagrekordja kb. 1mp-vel jobb, mint a tandem rekord, de nyilvan nem Bobridge+Wiggins tekerte a tandemet. :)

 

egy korábbi tekerésen is mentek itt hasonlót, azt már flagelte is valaki...

 

https://www.strava.c...egments/6800327

 

inkább az a sok helyen 60-70 km/h utazósebesség furcsa, ez egy enyhén emelkedős rész és ahányszor erre járok nem "segítő" jellegű a szél iránya



#3629
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Aha, a kulkulator szerint valoban kijon.   Sosem mentem versenytandemmel, de teny, hogy nagyon kozel vannak egymashoz, szoval eleg jo lehet a legellenallas.

De palyan 4000m-en 48-as atlagot mentek, (a vilagrekord 57-es atlag) ezen a szakaszon meg 10 percen at mentek 48-cal, es meg emelkedok is vannak benne.

Idofutam VB-n 32-es atlagot mentek, ahol a gyoztesek 42-est.   (persze ott is volt emelkedo)

 

Ja es Bobridge 4000m-es vilagrekordja kb. 1mp-vel jobb, mint a tandem rekord, de nyilvan nem Bobridge+Wiggins tekerte a tandemet. :)

Egyszer az Osztrákoknál mosolyogva lekerült egy 40-50-es házaspár 30 felett outi tandemmel, azóta tudom, hogy ezekkel nem szabad viccelni.

- Hallo, grüs gott, schönes wetter!

- Ja-ja...(anyátok)

 

(értem a panaszt, lekerült a KOM-od, na igen, ez is érdekes kérdés, hogy tandem ér-e?)


petter78 módosította - 2016. április 06. - 11:22

  • Vejne kedveli ezt

#3630
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

En azon az allasponton vagyok, hogy ami a profiknak jo versenyzesre, az biztos, hogy sok egy amatornek. :)

De nem tokmindegy, hogy 50 vagy 51?  Miert nem inkabb 50.5? :D

Hát az 51-es olcsóbb, lehet, hogy pont azért, mert nem jó semmire?   :D

 

Ugyebár évek óta hajtom ezt a mirázst, és évek óta mondogatom, hogy nincs értelme ezen a szinten az 53-asnak, vagy, ha már ez van, vehettem volna inkább 14-25-ös sort a 13-23 helyett :)

 

aranyos volt pár hete, hogy egy idősebb sporival tekertünk, és úgy 46-os tempónál (53/17) feltűnt az árnyékán, hogy furcsán mozog a lába. Ránéztem a hajtására, és láttam, hogy 50-11-en van. Leesett, miért volt furcsa az a mozgás.

 

xxcycle.com oldalon találtam szép 50-es, 51-es tányérokat 135-ös bcd-re. Vagy, extra szexi és gyönyörű a stronglight impact kompakt kar, 50-36 is elérhető, igaz, négyszögtengelyes, de a korallon mindegy. 

 

egyébként a lejtőzés érdekes, igaz, nincsenek hegyek, de van felüljáró, és feltűnt: ráfekszem a felsőcsőre, összehúzom magam, és pihenek-->gyorsabb vagyok, mint a rátekerő-izmozó, de le nem bukó. 

 

csak hülyén néz ki, de gazdaságos. 

 

szerk. a tizenéves versenyzők jóval gyorsabbak, mint én, áttétel-megkötéssel. akkor miért használnék olyan áttételt, ami sok nekem? :) 


Vejne módosította - 2016. április 06. - 11:19


#3631
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

kis kérdés:

 

éveken át mentem 53-as tányérral, 23-as gumikkal. idén váltottam 28-as gumikra& a tányér nem változott, és kicsit kicsinek érzem magam az 53-hoz.

 

51-essel érdemes kísérletezni, vagy mindenképp 50-esre váltsak, ha tányért cserélnék? :)

En azon az allasponton vagyok, hogy ami a profiknak jo versenyzesre, az biztos, hogy sok egy amatornek. :)

De nem tokmindegy, hogy 50 vagy 51?  Miert nem inkabb 50.5? :D


  • DaveRider kedveli ezt

#3632
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

kis kérdés:

 

éveken át mentem 53-as tányérral, 23-as gumikkal. idén váltottam 28-as gumikra& a tányér nem változott, és kicsit kicsinek érzem magam az 53-hoz.

 

51-essel érdemes kísérletezni, vagy mindenképp 50-esre váltsak, ha tányért cserélnék? :)



#3633
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Tegyük fel, hogy kb dupla annyi wattot tudtak mint te, de csak 20-30%-al volt nagyobb a légellenállásuk. Szerintem ez kb ki is jön, sőt. Egy erős tandem párostól és többet is várnék.

 

de van egy ilyen is, ezzel is lehet tandemet számolni

http://www.kreuzotte...lish/espeed.htm

Aha, a kulkulator szerint valoban kijon.   Sosem mentem versenytandemmel, de teny, hogy nagyon kozel vannak egymashoz, szoval eleg jo lehet a legellenallas.

De palyan 4000m-en 48-as atlagot mentek, (a vilagrekord 57-es atlag) ezen a szakaszon meg 10 percen at mentek 48-cal, es meg emelkedok is vannak benne.

Idofutam VB-n 32-es atlagot mentek, ahol a gyoztesek 42-est.   (persze ott is volt emelkedo)

 

Ja es Bobridge 4000m-es vilagrekordja kb. 1mp-vel jobb, mint a tandem rekord, de nyilvan nem Bobridge+Wiggins tekerte a tandemet. :)



#3634
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Szerintetek, ha idofutam bicoval megszakadva 48-cal tudok menni (oldalszel), ott egy tandem (a vak bajnok es pilotaja) mennyivel tud, ha ok is szinten megszakadnak?

Kicsit sokallom toluk a 57 km/s-s tempot 3 percre.

Tegyük fel, hogy kb dupla annyi wattot tudtak mint te, de csak 20-30%-al volt nagyobb a légellenállásuk. Szerintem ez kb ki is jön, sőt. Egy erős tandem párostól és többet is várnék.

 

de van egy ilyen is, ezzel is lehet tandemet számolni

http://www.kreuzotte...lish/espeed.htm


petter78 módosította - 2016. április 06. - 09:51


#3635
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Szerintetek, ha idofutam bicoval megszakadva 48-cal tudok menni (oldalszel), ott egy tandem (a vak bajnok es pilotaja) mennyivel tud, ha ok is szinten megszakadnak?

Kicsit sokallom toluk a 57 km/s-s tempot 3 percre.



#3636
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Esetleg egy másik nyereggel nem tudtok próbálkozni? Nekem pl a Selle Italia SLR XP és SLR Flow között is van majdnem 1cm magassag különbség. 

 

Nekem az SLR Flow eredeti és mostani állapota között van egy cm, annyira ráültem :) Még mindig használható, csak furcsán néz ki és előbbre kellet döntenem. Viszont szerintem így aerodinamikusabb :)


  • Vejne kedveli ezt

#3637
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

na jól van. megnyugodtam. nem fenyeget ez a veszély,h hegyek királya legyek. :)


Tudtam el kellett volna kuldenem a Piros pöttyos sapit .

Majd legközelebb

#3638
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Kész-vége... beszívott a Strava szörny :-)
az utolsó döfés az lesz amikor bevillan a képernyődön az első KOM-od. Onnantól sokaknak szakember segítsége kell a szabaduláshoz.
A végső stádium az amikor úgy kelsz fel reggel, hogy nézed a napi szél előrejelzést és az jár a fejedben egész nap, hogy akkor csak ki kéne menni rá ha jó irányból fúj. Nem ritkán sokan éjjel (este) mennek KOM-ot vadászni, a forgalom miatt.
Máskülönben sok sikert!
Tény, hogy inspiráló tud lenni az ilyen vetélkedés de a helyén kell tudni kezelni. Van például ez a stéher meg többen megyünk bolyban dolog. Én pl. ezt külön értékelném és csak a szóló kísérleteket listáznám de mindegy is... elvégre ez csak játék. (bolyozni elvileg szabályos, de stéherezni jármű mögött nem)
Én is használom telefonnal, néha ha olyan kedvem van meg is nyomok pár szegmenst, hogy lássam hol is állok magamhoz - korábbi eredmények - meg másokhoz képest.
 
néztem a szegmenst, szép társaságba kerültél!


Inkabb ki nyomta a legtobb wattot (merovel termeszetesen) :) amugy annyi minden befolyasolja a dolgot...

#3639
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

KOM=Te vagy a király, nem a Sanyi (vagyis a tiéd a legjobb idő)

KOM szó szerint King Of the Mountain - a Hegy Királya,

na jól van. megnyugodtam. nem fenyeget ez a veszély,h hegyek királya legyek. :)


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#3640
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

még elég láma vagyok benne,de nem tudom mi az a KOM. :D annyira nem érdekel ez a strava. arra jó,h néhány hosszabb utamat vissza tudom nézni. látom,h kb mennyi a szint,meg ilyenek. én garantáltan egyedül megyek,mert nincs még egy olyan hülye,mint én,h éjszakás meló után 11-kor elindul tekerni. :) a stéherezésről meg már leszoktam. veszélyes. én holnap is szeretnék tekerni. 

a telóm aksiját elég szépen meríti. tegnap teljesen feltöltött telefonnal indultam,és mire haza értem már csak 19 %-on volt a töltöttsége. 5 óránál hosszabb utat nem hinném,h kibírna a telcsim.

nem igazán követem a hazai sportot,így nem igazán tudom,h kik közé kerültem. egyedül Lengyel Gábor neve ismerős nekem. néhány hete találkoztam egy sráccal. időfutam bringával nyomult ezen a szegmensen. 4 kísérletet tett rá. nem tudom,h hogyan sikerült neki. az utolsóra becsatlakoztam hozzá. rátettem a kereket,aztán legurultam vele. 

nekem nincsen időfutam cuccom. egy jó könnyű Bianchi Genius acél vázas bringám van,32 küllős hagyományos kerekekkel. 

 

én egyrészt pl ha vidékre utazom 1-1 napra vagy külföldi túrát szervezek, akkor rákeresek adott környéken mások edzéseire + szegmensekre és kiváló útvonalakat lehet találni...de minap pl. gyalogtúrázni mentem ismeretlen környékre és egy mountain bikeos sporttárs rögzítéséből néztem meg, hogy közelítőleg milyen távolságok és szintek vannak. sok dologra hasznos :)


  • Vejne kedveli ezt