Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Duna Maraton | Esztergom

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
326 hozzászólás a témában

#221
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Az az igazság hogy most már kezdek örülni az előnevezésnek, mert kezdek kiváncsi lenni hogy mi lesz a vége :)



#222
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

 

Miután az idei Duna Maraton új helyszínnel, új verseny központtal kerül megrendezésre Esztergomban, rendkívül körültekintő módon kell megszervezni a rajt utáni, Rugby stadionból induló, felvezetéses rajtot, a városközponton keresztül.

Egyeztetve az illetékes hatóságokkal 2 RAJT LESZ:


 

 

Nem is így hangzott.. Ez így kellett volna hogy legyen, csak öncenzúrát gyakoroltak:

"Miután az idei Duna Maraton új helyszínnel, új verseny központtal kerül megrendezésre Esztergomban, rendkívül körültekintő módon kell megszervezni a rajt utáni, Rugby stadionból induló, felvezetéses rajtot, a városközponton keresztül A VERSENY ELŐTTI UTOLSÓ HÉT ALATT.

Egyeztetve az illetékes hatóságokkal 2 RAJT LESZ.

Továbbá Egyeztetve az illetékes hatóságokkal minden felmerülő probléma Egyeztetve lesz az illetékes hatóságokkal. Miután Egyeztetve az illetékes hatóságokkal a rajthoz szólítjuk a versenyzőket, Egyeztetve az illetékes hatóságokkal útjukra indítjuk őket, a sípálía irányába, szigorúan Egyeztetve az illetékes hatóságokkal. Majd, természetesen Egyeztetve az illetékes hatóságokkal, ha bármilyen probléma felmerül ami a versenyt utólag nevetség tárgyává nyilváníthatódik, mindent Egyeztetünk az illetékes hatóságokkal, hogy ejnyebejnye többet ne csináljanak ennyi hülyeséget.

"

 

:)


  • zeezoltano és gllo kedveli ezt

#223
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Vajon miért nem csodálkozom ezen a last-minute kapkodáson? :D

Amúgy egyáltalán nem feltűnő hogy vállalkozó barátunk mindig gondosan odabiggyeszti a felelős szervet mint minden galiba okozóját.. Én már kezdem abban is kételkedni hogy az erdészet az aki nem engedi a gps-t.

 

Egyeztetés 1,  H. úr és X. úr között, úgy 6 hónappal a verseny előtt:

H: Mondd, X, ugye nem akarjátok hogy felrakjuk a gps tracket a webre? Tudod, erdővédelem meg hasonlók..

X: Őőő, hát ahogy gondolod, H, akkor irgum-burgum ne legyen!

 

Egyeztetés 2, a verseny hetén:

H: Mondd, X, ugye öszekavarhatjuk az ellenséget mindenféle utolsó pillanat változással, mert képtelenek voltunk időben készülni, mert igazából sz*runk a fejükre?!

X: Őőő, hát ahogy gondolod, H, na kavarjuk csak meg jól a lapokat!

 

Hamarosan neki köszönhetően átnevezhetjük ezt a FLOP Maraton sorozatnak! :D



#224
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás

A  sípályás stori már a múlté!

 

FIGYELEM KÖZÉPTÁV RAJT 10.00 h!

Miután az idei Duna Maraton új helyszínnel, új verseny központtal kerül megrendezésre Esztergomban, rendkívül körültekintő módon kell megszervezni a rajt utáni, Rugby stadionból induló, felvezetéses rajtot, a városközponton keresztül.

Egyeztetve az illetékes hatóságokkal 2 RAJT LESZ:

10 h hosszútáv és középtáv együtt

10 h 30 rövidtáv és minitáv együtt.

 

 

(kezd ez az egész az "ŐS" DM-ra hajazni, amikor még a Budai Várból rajtoltunk. Mondjuk annak meg volt a varázsa is.)

Most meg tülekedhetünk vagy 500-an (385 fő közép és 80 fő hosszú távos, eddig) A Vaskapu felé.... Az eleje a szerpentinen lesz a vége meg a Rugby stadionba!

Nem  vagyok ideges, csak egy kicsit! 

Csak egyköltői kérdés: Mire fizettem be az a kurv@ nevezési díjat?

 

Köszönjük! 

Soha többé DM!!!

:( 

 

 



#225
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nem izgat a sípálya, ha kitekerhető, ha nem. Mondjuk 2 napja elnéztem arra, tekerhetőnek tűnik, csak épp olyan intenzitás szükséges hozzá, hogy fogadni mernék, a pro riderek is inkább tolják - mindegy, ez ilyen. :)

Inkább a jelölés, szalagozás és a pályabiztosítás legyek rendben, pláne, hogy bejárni sem "szabad". De nem is nagyon lehet, mert kinek van rá ideje és lehetősége, hogy ha alig a verseny előtt egy héttel tették fel a térképet... Szóval, ha eltévednék, elég morcos lennék!...

 

Ennek ellenére én már várom, így látatlanban előre nem tűnik úgy, hogy rossz verseny lesz majd.

 

Ja igen, a hosszú + közép közös rajtoltalás miatt azért jár egy csúnya nagy fekete pont a rendezőség felé! Remélem, a rajttól induló út jó széles lesz, nem valami keskeny egynyomos vagy egy kijárt kétnyomos, ahol az első 3%-os emelkedőn ugrál le a fél banda!...


zscs módosította - 2015. június 29. - 17:30


#226
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás

Nah, most bántam meg, hogy beneveztem erre a versenyre! :( 



#227
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Az csak szubjektív, jó kis verseny lesz ez. :D

Most, hogy olyan jó véleményt írtál róla, kapkodnak érte :) Vedd le 3e-re, úgy talán lesz valaki :)



#228
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Középtáv nevezés eladó, 5e.

Holnapig még át lehet iratni!

Most, hogy olyan jó véleményt írtál róla, kapkodnak érte :) Vedd le 3e-re, úgy talán lesz valaki :)



#229
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Középtáv nevezés eladó, 5e.

Holnapig még át lehet iratni!



#230
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás
Feltekerni alatt végig értettem, csak akkor van értelme azt állitani hogy fel lehet menni ha a tetejéig mész... Nem eszek én olyan sokat :D

#231
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Piros pálya a teteje

 

Arról beszéltem, nem az aljáról. Ha azt kitered akkor vlszlg nem tudom kifizetni a büfészámlád se :D



#232
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás
Piros pálya a teteje, többi kék, hecc kedvéért, vagy technika edzésnek oké (többet erről a ki lehet-e tekerni témáról nem szeretnék beszélni, el kell fogadni hogy igen meg lehet csinálni, megfelelő körülmények között, de ha szeretnéd ha ezek adottak, meg is mutatom, de akkor a büfénél Te fizetsz ;) ) . Versenybe belerakni annyi értelme, mint a rajtcsomagban az a sok reklám szemétnek....

kimy módosította - 2015. június 28. - 21:08


#233
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

244239_404448262956001_1375227130_o_www. Szerintem nem másról, sípályából egy van ott (korábbi kép amikor először sikerült felmennem), és igen fel lehet tekerni egyenesen felfelé (Rocket RON 2bar), de csak akkor, ha nincs nagy fű természetesen, viszont a felvonó alatti ösvény az még tolva is combos.

 

Optikai csalódás :) A kamera már be van döntve, így jóval síkabbnak tűnik. Most viszont derékig ér a dzsungel. Aki ezt végig kitekeri az valami kemény gyerek, elismerésem ha mégis ugyanarról beszélünk, de az nem változtat rajta hogy egy középtávba ezt nem szabadna belerakni, főleg ha van bőven alternatíva.

 

Szerk: azt még megjegyzeném hogy ez messze keményebb mint a Mátra sípálya, ott minden probléma nélkül lesüvítek, itt most féltem az életemért.


Tekergek módosította - 2015. június 28. - 18:40


#234
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás
78kg vagyok....

#235
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Na, pl. Szentkeresztről a piroson fel, aztán a piros háromszögön le. Évek óta erre ment, ilyen nyomok kellenének. 

Ma is ott mentem fel, nagyon szeretem. Főleg úgy, hogy az első DM-en pár éve úgy néztem az ott feltekerőkre, mint az ufókra. :D

Nekem a sárga kereszt a kedvencem, akkorákat lehet ott tépni hogy brutál :). Fent gyökeres és farolós, patakátkelés hídon majd simán patakátkelés, majd egy nagyon köves sebességből, nagy sotteres, a sorompó után át a felvezető úton és irdatlan köves technikás részek, majd egy fantasztikus panoráma Szentkereszt és Szántó között ahol repkednek a fácánok egy single-track mellett..

Hát lehetne ilyet is ;).

 

[/url]">http://244239_404448262956001_1375227130_o_www. Szerintem nem másról, sípályából egy van ott (korábbi kép amikor először sikerült felmennem), és igen fel lehet tekerni egyenesen felfelé (Rocket RON 2bar), de csak akkor, ha nincs nagy fű természetesen, viszont a felvonó alatti ösvény az még tolva is combos.

A 2 bar nem túl sok infó, nem tudván hogy hány kiló vagy ;). Nekem pld oltári hülyeség lenne 2 bárral felmennem egy ilyen meredeken, rögtön kipörögne. Egy ilyen pályán az alján szépen leereszteném a hátsót 1,4/1,5-re a 70 kilómhoz, na talán akkor tekerhető.. ;)



#236
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás


Szerintem mi másról beszélünk, nekem egy olyan 30-40 fokos lejtőnek tűnt. Nota bene fokos, nem százalékos. Kizárt dolog hogy azon bárki feltekerjen, ha csak nem oldalazva balról jobbra, de az a derékig érő fű/gaztól pont nem megy mert elcsúszol (kipróbáltam, lefelé is). A közepén lévő földes rész egyenesen felfelé megy és túl meredek még rajta lemenni is (mondom satuban gyorsultam, le kellett ugranom a fűbe).

 

Ha beleszerveznek egy pár frissítőt (mondjuk az alján, középen és a tetején), akkor bevállalom :)

[/url]">http://244239_404448262956001_1375227130_o_www. Szerintem nem másról, sípályából egy van ott (korábbi kép amikor először sikerült felmennem), és igen fel lehet tekerni egyenesen felfelé (Rocket RON 2bar), de csak akkor, ha nincs nagy fű természetesen, viszont a felvonó alatti ösvény az még tolva is combos.


kimy módosította - 2015. június 27. - 15:34


#237
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Száraz időben fel lehet tekerni, jobb oldala egyenletesebben emelkedik, többször is sikerült (3x9)

 

Szerintem mi másról beszélünk, nekem egy olyan 30-40 fokos lejtőnek tűnt. Nota bene fokos, nem százalékos. Kizárt dolog hogy azon bárki feltekerjen, ha csak nem oldalazva balról jobbra, de az a derékig érő fű/gaztól pont nem megy mert elcsúszol (kipróbáltam, lefelé is). A közepén lévő földes rész egyenesen felfelé megy és túl meredek még rajta lemenni is (mondom satuban gyorsultam, le kellett ugranom a fűbe).

 

Ha beleszerveznek egy pár frissítőt (mondjuk az alján, középen és a tetején), akkor bevállalom :)



#238
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Na, pl. Szentkeresztről a piroson fel, aztán a piros háromszögön le. Évek óta erre ment, ilyen nyomok kellenének. 

Ma is ott mentem fel, nagyon szeretem. Főleg úgy, hogy az első DM-en pár éve úgy néztem az ott feltekerőkre, mint az ufókra. :D

Pont Dobkő az a hely, ahonnan szélkakas bármely irányába indulsz, találsz olyan jelzést, hogy összeszorul a gyomrod, nem a félelemtől, egyszerűen átadja a mountain bike érzést. 



#239
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás

Pont Dobkő az a hely, ahonnan szélkakas bármely irányába indulsz, találsz olyan jelzést, hogy összeszorul a gyomrod, nem a félelemtől, egyszerűen átadja a mountain bike érzést. Az a baj, hogy aki régimotoros(8-10év), van hasonlítási alapja, az irány már rég nem arról szól, hogy "kielégítsen" (főleg a TOP sorozat) minket, ahhoz itthon magadnak kell összeraknod egy útvonalat, tisztelet azoknak a szervezőknek, akik ültek már bringán és úgy jelölnek/egyezkednek az erdészettel. Lehet bennünk van a hiba, tömegsportot akartunk, hát az lett belőle, mint az idei több versenyen megjelenő minitáv, eskü jövőre lesz már olyan is, hogy csak egy kereket kell hoznod és korcsoportos kerékpumpálási versenyt is tartanak, ahhoz nem kell legalább erdészeti engedély, rossz idő esetén sátor biztosított. :D :D (gyors le is védetem).

Interaktívvá kéne tenni úgy ahogy van, minden régióban, van biztos 20-30fős kemény mag, aki csukott szemmel ismeri az egész környéket, alternatív útvonalak erdészettel összefésülve, még a végén valami értékelhető is kisülhet belőle. Csak egy gond van ezzel, sok energia, idő, aki akar indulni úgy is befizeti, maximum csomiba bedob egy országútit is, hátha elég az oda :D.


kimy módosította - 2015. június 27. - 14:15


#240
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Körbementem ma reggel a közép Dobogókő-Szentlélek közötti kis körén. Kb. egy órája itthon vagyok, lenyugodtam, így próbálok kimérten, káromkodás nélkül fogalmazni.

Ez a kör (eltekintve a kényszerű fakitermelés okozta összevágott részektől) tökéletes. Kirándulni, gyerekekkel. Gyönyörű a környezet 0 technikai tudást igénylő nem túl meredek langyos fos.

Mert egyetlen olyan méterét nem tudom visszaidézni, ami emlékezetes lenne, amit az ember versenyre kívánna. Kétnyomos erdészeti-sotteros erdészeti-aszfaltos erdészeti. Értem én, hogy sok ember, meg erdőgazdaság, meg tudjafene, de leszarom. Tényleg nem érdekel, más (kisebb) versenyeken tudnak élvezetes nyomot jelölni, miért versenyezzek ilyen utakon???

És a sípálya. Szerintem mérhetetlen cinizmusról és/vagy hozzá nem értésről tanúskodik 500+ közép és hosszútávost erre hozni. Kit érdekel egy bringamaratonon 20 perc gyaloglás derékig érő fűben? Mi ebben a jó? Ki élvezi? Max a rendezők b.zm.g hogy mindannyian ész nélkül fizetjük a nevezési díjat. Ahogy lentebb írja a kolléga, 1000 úton fel lehet jutni Dobogókőre, miért pont ott???

Az idén már nem neveztem a top maratonokra, nagyon nem jó irány, ahogy ott pályát jelölnek (szerintem), jövőre már ide sem fogok.

---

Középtáv nevezés eladó, érdeklődi privátban.