Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Duna Maraton | Esztergom

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
326 hozzászólás a témában

#241
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás

Kicsit tényleg túl van lihegve ez a sípályás sztori, én csak annyit mondok, mikor elkezdtünk bringázni V-fékkel is lementünk rajta, első nagyobb túrák alkalmával meg is másztuk (akkor még tolva), mert térképünk sem volt akkoriban :D és nem ismertük a jelöléseket. Most már szinte az összes útvonalat bejártam, ezért is szomorít el hogy számos lehetőség lenne feljutni dobkőre, mégsem válatoztatnak rajta. Száraz időben fel lehet tekerni, jobb oldala egyenletesebben emelkedik, többször is sikerült (3x9), de verseny keretein belül pont semmi értelme, úgy is leszáll majd mindenki, nem soknak van fent 22es tányér már. Szerintem tetején adhatnák az ütemet, mint Mátrában, elég motiváló tud lenni ;)



#242
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Tegnap kitekertem és közelről megnéztem a sípályá(ka)t. Először a zsindelyes vendégház melletti kis tányéros felvonó alá is bekukkantottam, első-hátsó satufékben messze a nyereg mögé guggolva lecsúsztam 20-30 métert aztán rájöttem hogy nem akarok még meghalni, a vissza "tekerésben" se. Nagy nehezen visszamásztam, ha arra menne akkor ez a verseny úgy ahogy van felejtős lenne :)

Haha, erről Lőrincz Laci (Zsindelyes) egyik sztorija jut eszembe valamelyik film-est után: egy szép napon, egy terepjárós úgy gondolta hogy milyen fasza csávó lesz és ő bizony lemegy a sípályán (mert neki amolyan ultramodern járgánya van, telán a Jurassic Park 2 inspirálta :lol: ), a Zsindelyes alatt. Ha meg majd begyorsul, szépen fékezni fog..

Szerintetek?.. :D

Hát a kerekek nem alul voltak amikor a lenti pingpong után összeszedték :D


  • zeezoltano kedveli ezt

#243
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Eladó egy középtáv nevezés, 5 ezer Ft

Tel: 0620-9130-353


Marci

#244
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Azokat a rönköket emberi erővel nem lehet kihozni,


Ez csak akkor baj ha nagyon sokról van szó, vagy nem lehetett a többi törmeléket körülötte eltávolítani, pl. Szilváson nem volt probléma átmászni vagy 10 törzsen, tavaly ugyanez a Bakonyban. Azt el tudom képzelni hogy az erdészet megtiltja hogy oda egyáltalán bemenj (a kissebb törmelékfát) tisztítani, meg arra hivatkoznak hogy nem lenne biztonságos hogy az ő felügyeletük alatt bemenjen egy csapat önkéntes, de szomorú lenne ha gerillatisztitásban kéne gondolkozni :)



#245
BikerGirrrl

BikerGirrrl

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok! Fuvart keresek Pestrol Esztergomba 3.-ara, 1 db. bringa, en (a "motor) plusz 1 hatizsak reszere. 5.-en delutan vissza. Kontakt: alpha_draconis@mail.com vagy cello_metal@hotmail.com



#246
raczger

raczger

    vendég

  • fórumtag
  • 116 hozzászólás

Nekem sajnos az. Nem untatlak hogy miért indulok mindig kompressziós zokniban, jelenleg egy lábon dupla rétegben.
 


Ja, csak az a különbség hogy máshol még nagyobb károk voltak és megoldották, többek között (önkéntes) szervezett csapattisztításokkal. Azt már nem is merem mondani hogy ezt még mindig el lehetne intézni. Azt talán csak nem tiltja az erdészet :)

 

Pedig bizony tiltja. Azokat a rönköket emberi erővel nem lehet kihozni, vagy a munkagép, vagy a rönk szántaná fel a talajt mindenütt. Nem tudom pontosan, de talán március végéig engedélyezett a fakitermelés ezen okok miatt (utána megindul a természet és gondolom súlyos természeti károkat okozna, ha tovább engednék), de ha pontosabban szeretnéd tudni, hívd fel a pilisi parkerdőt és kérdezd meg tőlük. Ez van, erre is szokás mondani, hogy "nem teremsport" :)


Fiat hatulján: "Ne kövess, mert idegesít!"

#247
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Na azért ennyire nem drámai a helyzet


Nekem sajnos az. Nem untatlak hogy miért indulok mindig kompressziós zokniban, jelenleg egy lábon dupla rétegben.
 

Nyílván nem direkt lesz így, a helyzet hozta ezt, nem "rendelte be" senki decemberben a jégtörést.


Ja, csak az a különbség hogy máshol még nagyobb károk voltak és megoldották, többek között (önkéntes) szervezett csapattisztításokkal. Azt már nem is merem mondani hogy ezt még mindig el lehetne intézni. Azt talán csak nem tiltja az erdészet :)



#248
raczger

raczger

    vendég

  • fórumtag
  • 116 hozzászólás

Ki lesz irva, hogy a frissitopontok hany km-nel lesznek?

Térkép alapján: (Az első frissítő nem tudom, hogy rövid/közép/hosszú távnak csak odafele, visszafele vagy mindkétszer lesz-e.

 

Mini táv:

5 km ( talán Vaskapu parkoló a neve)

Rövid táv:

5 km ( talán Vaskapu parkoló a neve)

13,6 km (Barátkúti erdészház)

Közép táv:

5 km ( talán Vaskapu parkoló a neve)

13,6 km (Barátkúti erdészház)

23.7 km (Füzes kút)

33.2 km (Dobogókő)

49 km (Barátkúti erdészház)

 

Hosszú táv:

5 km ( talán Vaskapu parkoló a neve)

13,6 km (Barátkúti erdészház)

23.7 km (Füzes kút)

33.2 km (Dobogókő)

42.9 km (Pilisszentlászló)

53.3 km (Pilisszentkereszt)

56.7 km (Dobogókő)

72.5 km (Barátkúti erdészház)

 

 

Tegnap kitekertem és közelről megnéztem a sípályá(ka)t. Először a zsindelyes vendégház melletti kis tányéros felvonó alá is bekukkantottam, első-hátsó satufékben messze a nyereg mögé guggolva lecsúsztam 20-30 métert aztán rájöttem hogy nem akarok még meghalni, a vissza "tekerésben" se. Nagy nehezen visszamásztam, ha arra menne akkor ez a verseny úgy ahogy van felejtős lenne :)

 

Sajnos a kicsit arrébb lévő sípálya se sokkal jobb, nagy része csúszós fű/gaz, középen egy keskeny, majdnem ugyanolyan meredek földes rész. Fűvön se fel se le, rögtön elcsúszol. A kis alu merevfarummal a földes részen is csak satuban tudtam lefelé csúszni - egészen a letörésig, amit (főleg fölfelé) egy fűbe kitéréssel lehet csak megoldani, de a fűvön oldalazni szintén majdnem lehetetlen, alig tudtam visszamászni. Ráadásul ez fölfelé a végén lesz, amikor már nagyjából kiköpted a beled. Egészen addig csúsztam amig rájöttem hogy satuban is gyorsulok és inkább most kéne leszállni. Lefelé még össztelóssal se vállalnám be, mert a földes sáv elvisz balra és az alján nincs hely/alkalom fékezni (mindenhol fű, terep alatta nem is feltétlen sík). Viszont fentről gyönyörő volt a Dunakanyar naplementekor, amiben sokaknak része lesz ha visszafelé az egészet meg kell mászni. Én nagy valószínűséggel szépen begörcsölök vádlira valahol félúton és feladom, vagy több órát eltöltök etapokban, nyújtással stb.

 

Komolyan, inkább 10x az egész Ördögoldalt (ami nagyjából tekerhető) mint ezt egyszer, ha ez belekerül akkor ez mint verseny kuka, mert nem a bringás teljesítményről fog szólni hanem hogy kinek van triatlonos/terepfutó/hegymászó edzettsége. Ráadásul még rohadt hosszú is, nem olyan Balatonlelle féle vége hanem tízszer akkora. Ha nem megy máshogy még egy nagy aszfaltkör is jobb ötlet.

 

Ha még saras/nedves is lesz akkor eladó egy középtáv.

 

Na azért ennyire nem drámai a helyzet, tényleg gyilkos, nem jó dolog, ha annyira meredek, hogy tolni kelljen, de sajnos sokszor ez is benne van a pakliban. Annyira nem gáz ez a sípálya egyébként, 100 méter szint és 300 méter távolság az, ami már tekerhetetlen. Külföldi nagy nevű versenyekre van, hogy ennél jóval keményebbet betesznek, ahol az elit ugyanúgy tolja, voltam olyan helyen, ahol egybe 500 méter szintet kellett tolni.

Nyílván nem direkt lesz így, a helyzet hozta ezt, nem "rendelte be" senki decemberben a jégtörést.


Fiat hatulján: "Ne kövess, mert idegesít!"

#249
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Tegnap kitekertem és közelről megnéztem a sípályá(ka)t. Először a zsindelyes vendégház melletti kis tányéros felvonó alá is bekukkantottam, első-hátsó satufékben messze a nyereg mögé guggolva lecsúsztam 20-30 métert aztán rájöttem hogy nem akarok még meghalni, a vissza "tekerésben" se. Nagy nehezen visszamásztam, ha arra menne akkor ez a verseny úgy ahogy van felejtős lenne :)

 

Sajnos a kicsit arrébb lévő sípálya se sokkal jobb, nagy része csúszós fű/gaz, középen egy keskeny, majdnem ugyanolyan meredek földes rész. Fűvön se fel se le, rögtön elcsúszol. A kis alu merevfarummal a földes részen is csak satuban tudtam lefelé csúszni - egészen a letörésig, amit (főleg fölfelé) egy fűbe kitéréssel lehet csak megoldani, de a fűvön oldalazni szintén majdnem lehetetlen, alig tudtam visszamászni. Ráadásul ez fölfelé a végén lesz, amikor már nagyjából kiköpted a beled. Egészen addig csúsztam amig rájöttem hogy satuban is gyorsulok és inkább most kéne leszállni. Lefelé még össztelóssal se vállalnám be, mert a földes sáv elvisz balra és az alján nincs hely/alkalom fékezni (mindenhol fű, terep alatta nem is feltétlen sík). Viszont fentről gyönyörő volt a Dunakanyar naplementekor, amiben sokaknak része lesz ha visszafelé az egészet meg kell mászni. Én nagy valószínűséggel szépen begörcsölök vádlira valahol félúton és feladom, vagy több órát eltöltök etapokban, nyújtással stb.

 

Komolyan, inkább 10x az egész Ördögoldalt (ami nagyjából tekerhető) mint ezt egyszer, ha ez belekerül akkor ez mint verseny kuka, mert nem a bringás teljesítményről fog szólni hanem hogy kinek van triatlonos/terepfutó/hegymászó edzettsége. Ráadásul még rohadt hosszú is, nem olyan Balatonlelle féle vége hanem tízszer akkora. Ha nem megy máshogy még egy nagy aszfaltkör is jobb ötlet.

 

Ha még saras/nedves is lesz akkor eladó egy középtáv.



#250
adam-85

adam-85

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
Ki lesz irva, hogy a frissitopontok hany km-nel lesznek?

#251
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Sajnos a weboldaluk automatikusan átméretezi a képeket, ezért lett olyan kicsi, saját terhelyemre feltettem a teljes méretű (de presze tömörítettet, hisz png-ben laza 80 mega lenne): http://php-script.hu..._terkep15_3.jpg

Köszi, ez a részletes már 28,2-re adja ki :).

Szint: 723m.



#252
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Sajnos a weboldaluk automatikusan átméretezi a képeket, ezért lett olyan kicsi, saját terhelyemre feltettem a teljes méretű (de presze tömörítettet, hisz png-ben laza 80 mega lenne): http://php-script.hu..._terkep15_3.jpg

 

Szintrajzok azok valósak, rajtuk olvashatóak a google maps szerinti távok, ami a valóságban picivel több szokott lenni (franc tudja miért, talán a szintkülönbségből, terepből adódó különbségekkel nem számol?), de nem kell aggódni, nem 23km lesz a rövid táv.

Már betrackeltem, most már 27 km-t mutat, az eltérések miatt valószínűleg így már kijön a 28,3.

Mármint az új térkép verzió szerint, a régi kuka ;).



#253
raczger

raczger

    vendég

  • fórumtag
  • 116 hozzászólás

Sajnos a weboldaluk automatikusan átméretezi a képeket, ezért lett olyan kicsi, saját terhelyemre feltettem a teljes méretű (de presze tömörítettet, hisz png-ben laza 80 mega lenne): http://php-script.hu..._terkep15_3.jpg

 

Szintrajzok azok valósak, rajtuk olvashatóak a google maps szerinti távok, ami a valóságban picivel több szokott lenni (franc tudja miért, talán a szintkülönbségből, terepből adódó különbségekkel nem számol?), de nem kell aggódni, nem 23km lesz a rövid táv.


Fiat hatulján: "Ne kövess, mert idegesít!"

#254
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Ez egy régi-régi szkennelt verzió, jó régen kering már a neten. :)

Igazából engem nem érdekel a térkép, úgyse tudok kimenni a versenyig, de kamu szintrajz kicsit erős lenne. Rezső, ugye nem kamu a rajz: :D :D :D

...

Igen szórakoztató részlet: a térkép egy kihajtogatott papírtérkép másolata :D. Látszódnak a hajtások..

...



#255
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Hát, ennyire futotta:

dm_terkep15_3.jpg

Azt még elfelejtette írni Harang, hogy az előrejelzések szerint kellemes, napos idő várható, esőre nem kell számítani.

Haha, az mekkora ultra gagyi ürügy már hogy a sportszerűségre hivatkozik hogy nem ad GPS-t, de térképen felvázolja :D. Evvel pont azoknak segít akik maguknak összedobnak egy tracket, mindenki más amúgy sem tudna készülni. Szánalmas.

Mindenesetre biztos voltam benne hogy átszabja a nagyon durva vázlatot, ez is történt. Egyértelmű hogy nem volt kész útitervük, kérdés hogy a verseny napjára összeáll e..

 

Igen szórakoztató részlet: a térkép egy kihajtogatott papírtérkép másolata :D. Látszódnak a hajtások..

(és akkor a copyright elleni vétek miatt nem fél?.. Az erdészet erősebb! :D :D :D)



#256
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Ja, már régebben tudta előre... :D



#257
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Nem felejtette el, olvass kicsit vissza :D



#258
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Hát, ennyire futotta:

dm_terkep15_3.jpg

Azt még elfelejtette írni Harang, hogy az előrejelzések szerint kellemes, napos idő várható, esőre nem kell számítani.



#259
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nem direkt tolnak ki velünk, az erdőgazdaság nem tudta eddig megtisztítani a szerpentint. Persze nekem is van erről véleményem, hisz már bő fél éve történt a jégbaj, de az más kérdés.

Tudom, Szegedről ez nem látszik annyira :) én pár kilométerre lakok csak Dobogókőtől, de itt "lent" sincs semmi nyoma annak a szörnyű pusztításnak, amit a jég végzett fent tavaly. Komolyan, úgy néz ki az erdő Pilsszentkereszt felett pár helyen, mint valami csenevész akácos... :(

Miért jó az a szervezőknek, hogy szándékosan raknak olyan szakaszt a pályába, amiről maguk is azt mondják, hogy tolós lesz?



#260
Tûzvirág

Tûzvirág

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás

Lehet, hogy ezzel a hozzászólásommal nem leszek "népszerű" de: én a sípálya problémát nem igazán értem. Miért jó az a szervezőknek, hogy szándékosan raknak olyan szakaszt a pályába, amiről maguk is azt mondják, hogy tolós lesz? Szerintem nem attól lesz jó egy maraton, hogy tolni kell a bicajt. Ha futni akarok akkor futóversenyre megyek, ha meg gyalogolni akkor teljesítménytúrázni, de egyik helyre se viszek biciklit.

 

Oké, hogy minden versenynek vannak húzós részei, ahol a magamfajta amatőrök tolják (lsd. Ördögoldal vége, Mátra bizonyos emelkedői) de ahol a mezőnye első egy harmada se tud felmenni annak mi az értelme? Crosskovácsin pl sehol sem kellett tolni és nem is nagyon hiányzott.

Na mindegy, biztos ízlés dolga, én a magam részéről inkább a tekerést szeretem.


  • gllo kedveli ezt