Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Duna Maraton | Esztergom

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
326 hozzászólás a témában

#261
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Rövid távon sajnos a legjobb akarattal is csak 23 km jön ki, az igért 30 helyett..

http://www.gpsies.co...mphtimrbqhoywcb

Amúgy ha ez valakinek kimaradt volna..

Nem állítom hogy pontos, de azt hiszem egész tűrhetően megközelíti. Lehet rajta finomítani, de a 23-ból nem lesz könnyen 28,3..



#262
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Az eddigi információk alapján, s ha valaki jártas arrafelé és felismeri a tervezett útvonalat, készíthetnénk közösen a gpsies.com-on vagy strava.com-on egy tracket, amit már lehetne használni pályabejárásra. :)

Szerintem nagyon optimista vagy, ha azt gondolod hogy az eddigi információk bármilyen támpontot adnak ;).

Mivel a gpsies track a berajzolt vázlat alapján teljesen mást dob ki hossz/szint szempontból, így valószínűleg az egész rajz hibás.

Ha viszont a rajz stimmel, akkor a szintrajz és a hossz nonszensz.

Döntsd el melyik felállás szimpatikusabb és készülj valamelyik szerint ;).

Én nem tudom más hogy van vele, de nekem nem mindegy hogy 25 km-nél van e még 1-2 km, vagy még 5. A végén ad bele mindent az ember, hülye helyzet ha ezt 3 kilóméterrel túl korán teszi egy rövid távon.. Amúgy közép távon sem.



#263
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

OK lehet egy kalap alá vettem! Tekertél az utóbbi két évben olyan túrista jelzésen amin nem volt bringa festés? Én igen, és szerintem a monstisok 99,99% is, így mondhatom hogy leszarjuk az erdőtörvényt!

 

Az erdőhatóság pedig nagyon sokmindent meghatározhat feltételként, bármit szinte amit akar, ugyanis ha nem bolint rá a versenyre útvonalra akkor pápá!



#264
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Az eddigi információk alapján, s ha valaki jártas arrafelé és felismeri a tervezett útvonalat, készíthetnénk közösen a gpsies.com-on vagy strava.com-on egy tracket, amit már lehetne használni pályabejárásra. :)


  • szucs76 kedveli ezt

#265
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Úgy látszik eldőlt, sípályát mászunk Dobogókőre, nincs szerpentin.

 

Hát az kemény lesz, főleg úgy hogy előző nap a Balatonátúszás, nekem 2x :)



#266
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Úgy látszik eldőlt, sípályát mászunk Dobogókőre, nincs szerpentin. 

Egyszer már megcsináltam ezt, egy haverral felmentünk. Annyira kikészített, tönkretette a látásom, józan ítélőképességem, hogy utána a Zsindelyesben a hűtőből alkoholmentes sört vettem, s csak miután elfogyott jöttem rá, mit műveltem.

Borzasztó, nagyon vigyázzatok! :D :D :D


  • Olee, zeezoltano és djbahool kedveli ezt

#267
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Jó hogy egy kalap alá veszed az összes bringást, de attól függetlenül újra kiemelném hogy NEM tiltja törvény hogy valaki felrakjon egy GPS tracket (legfeljebb katonai ojjektumok koordinátáit). Ezt az erdészet NEM szabhatja meg. Csak azt tilthatják hogy hova lehet bemenni.



#268
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Nyilván mint bringás gyakorlatilag magasívben tojsz az erdőtörvényre, mondván úgysem kapnak el! Mint versenyrendező ezt nem teheted meg. Ha a hatóság azt mondja nincs track akkor nincs! Ennyi! Ámbátor az azért feltűnő hogy jellemzően ezt a tiltást mintha csak a Sportaktiv tartaná be vagy érintené ...

 

De azért valjuk be a montisok nagy többsége nem megy pályát bejárni. Akik komolyan veszik azok közül páran! Ha van track azt feltolod a gps-be, es felrakod a kormányra, és viszonylag nagy sebességgel hajtasz, akár olyan utakon single traileken túrista utakon, amelyek akkor nincsenek engedélyezve, nincsen táblázva, hogy hopp számítanak rád. Ráadásul pontosan arra mész amerre a rendezők tervezik. A magyar turistatérképek nem a legpontosabbak ösvények utak terén finoman szólva sem. Ha arra firkálgatsz vagy azalapján dobsz össze egy tracket, akkor sokmindent elkerülhetsz, ráadásnak és szerintem a hatóság ha ilyet előír erre gondol, hogy egy térképet böngésző pályabejáró bringás kevésbé megy nagy és veszélyes tempókat mint egy gps alapján száguldozó! És akkor nem beszéltünk a baleseti felelőségről, ha pályabelyárás során elesel stb. Elméletben a saját felelőséged versenyen is de azért ez így nem teljesen pontos.

 

Egyébként a komplett erdőtörvény illetve a magyarországi outdoor sportokkal foglalkozás állami szinte egy nagy kalap



#269
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

A Bükki Nemzeti Park területén az erdőben csakis olyan utakon szabad (nem azt írtam, hogy lehet) kerékpározni ahol fel van festve a kerékpáros piktogram. Ellenkező esetben ha elkapnak, akkor megbírságolhatnak.

jelenleg még hatályos erdőtörvény szerint (ami a BNPre is vonatkozik) minden olyan út kerékpározható ami nem jelzett turistaút, vagy nem szigorúan védett term védelmi terület (de oda gyalog is csak engedéllyel mehetel) kivéve időszakos tiltások. elviekben a jelzett turistautakon viszont tilos, kivéve ha külön engédelyézve van.


Bikertigger módosította - 2015. június 19. - 22:30

  • mgy kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#270
Macikutya

Macikutya

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás

A két dolog (törvény/erdészet szerint hol lehet kerékpározni) és hogy ki rakhat ki bármilyen GPS track-et akkor is két külön dolog. Ezt az erdészet elvileg nem szabhatja meg, mert a szólásszabadság köréhez tartozik.

A Bükki Nemzeti Park területén az erdőben csakis olyan utakon szabad (nem azt írtam, hogy lehet) kerékpározni ahol fel van festve a kerékpáros piktogram. Ellenkező esetben ha elkapnak, akkor megbírságolhatnak.


Vigyázz magadra, mert mások sokan vannak, Te pedig csak egyedül!

#271
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Az számodra elképzelhetetlen hogy a hatóság ezt feltételként szabta az engedély kiadásához? Mivel ha jól emlékszem  úgy szól a törvény hogy olyan erdészeti dózer és aszfaltutakon szabad kerékpározni amin nincs turista jelzés. Na már most a verseny nem csak ilyeneken zajlik. Smiley ide vagy oda.

 

A két dolog (törvény/erdészet szerint hol lehet kerékpározni) és hogy ki rakhat ki bármilyen GPS track-et akkor is két külön dolog. Ezt az erdészet elvileg nem szabhatja meg, mert a szólásszabadság köréhez tartozik.



#272
tarsolyelod

tarsolyelod

    új vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

sziasztok. 1 db rövidtáv  nevezést  vennék...

email: royalflotta@gmail.com   06 70 466 98-98



#273
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Ja, a Hatóóósáááág!

Akkor minden rendben, mert az csak zsenikből áll akik pontosan tudják hogy mi kell nekünk, mivel rengeteget gondolkodnak a szabályokon mielőtt meghozzák őket!! :D

 

;)

 

Poént félretéve, az gondolom csak lejött hogy én az egész mögött az értelmet kérdőjelezem meg. Az hogy ki hol jár az erdőben és mikor, teljesen független attól hogy egy szervező felrak e egy gps útvonalat vagy sem. Mert ha nem engedik hogy felrakja, akkor ne engedjék azt sem hogy egy térképen mutassa hogy hogy halad az útvonal. Mert ha a tiltás célja az lenne hogy ne járja be senki az útvonalat (a verseny napján kívül) akkor nem az fogja az érdeklődőket eltántorítani hogy nincs fent GPS, hanem az hogy nem tudják hogy hol halad a verseny.

Vagyis: ez egy nevetséges látszatmegoldás hogy a gps jel nincs fent, de a térképen jelölt útvonal igen. Kb. 20 perc magad betrackelni az útvonalat a felrajzolt térkép alapján és voilá, megvan a gps track! Nem is beszélve arról hogy a térképen jelölt útvonal nem LEHET a tényleges útvonal amihez adtak szintrajzot, mert így a rövid távon pld nem 29, hanem kb 23 km jön ki. A középen meg még arányaiban kevesebb. És ez azért nagyon nem mindegy, mert ha készülök egy versenyre és 5km-el előbb jön a cél, akkor teljesen rosszul osztom be előre az erőmet. És sajnos ez nem kevésszer fordul elő, nevesebb maratonokon is, ugye.

 

Az egész jelzésnek márpedig a verseny előtt egy célja van (a "szép" látványterven kívül): hogy tudják a versenyzők hogy mire készüljenek. Ezért van a szintrajz is, hogy lehessen mentálisan és fizikailag készülni. Mert ha csak szintrajz lenne, akkor is tudnának készülni, de szinte zsákbamacska lenne hogy merre megy majd az út, mikor lesz agyagos, mikor aszfalt, stb.

 

Ha az erdészetnek ez a kérése, akkor ha teljesen következetesek lennének, egyáltalán nem engednék hogy bármilyen térképen bármilyen rajz legyen amin fel van tűntetve hogy hogy halad majd a pálya. Persze mivel evvel viszont kőbunkóak lennének, ezért egy értelmetlen szürke zónát létrehoztak: nincs gps track, de lehet térképen berajzolás. A teljesen értelmetlen középút.

Bocs, de ezen én is csak nevetni tudok, bárkinek is volt az ötlete. :D



#274
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Az számodra elképzelhetetlen hogy a hatóság ezt feltételként szabta az engedély kiadásához? Mivel ha jól emlékszem  úgy szól a törvény hogy olyan erdészeti dózer és aszfaltutakon szabad kerékpározni amin nincs turista jelzés. Na már most a verseny nem csak ilyeneken zajlik. Smiley ide vagy oda.


zeezoltano módosította - 2015. június 16. - 18:27

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#275
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Nem, csak van olyan hogy erdőtörvény és ilyen szinten nem tojhatják le.

 

Gondolom az Erdő Törvénye (erről valahogy a Lord of the Flies jut eszembe  :P ) azt szabályozza hogy (fokozottan) védett természeti területekre belépni mikor szabad, nem azt hogy valaki felrakhat e egy GPS track-et. Azzal sem vádolhatják meg a szervezőket hogy törvénysértésnél segédkeznek, mert akkor a Google-t is be kéne tiltani mert hozzájárulnak mindenféle megtalálásához (pl. hol vehetsz GPS trackert, amivel megsértheted az Erdő Törvényét). Vagy a kést, mert lehet gyilkos fegyver.



#276
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Nem, csak van olyan hogy erdőtörvény és ilyen szinten nem tojhatják le.

Huh, ez már kezd sci-fi lenni.. Erdőtörvény? Mely meghatározza hogy egy GPS TRACK-et nem lehet felrakni egy verseny honlapjára??.. Mi van???

 

Mert ugye egy montis csak egy gps alapján indul az erdőbe felkészülni. Ha nem talál ilyet egy verseny előtt, életét féltve nem is merészkedik be az erdőbe. A végén még eltéved :D.

 

Azért halkan hagy kérdezzem: akkor egyáltalán miért kapunk bármilyen tervrajzot?.. Evvel nem árulnak el "túl sokat"?..

A végén még sikerül normálisan felkészülni egy versenyre, na az maga lenne a katasztrófa.



#277
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

"A korábbi évekhez hasonlóan a GPS koordinátákat nem tehetjük közzé az erdészet és a nemzeti park engedélyének megfelelően. A verseny útvonal engedélye az adott napra szól. A verseny előtt hivatalosan nincs lehetőség a pályán való tréningezésre...."

Miért....mi ez...51-es körzet????

Nem, csak van olyan hogy erdőtörvény és ilyen szinten nem tojhatják le.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#278
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Mi lesz a középtáv pályabejárással ami már a május 2.-i hétvégére meg volt hirdetve, csak az eső miatt elmaradt???



#279
ricsárd

ricsárd

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás

"A korábbi évekhez hasonlóan a GPS koordinátákat nem tehetjük közzé az erdészet és a nemzeti park engedélyének megfelelően. A verseny útvonal engedélye az adott napra szól. A verseny előtt hivatalosan nincs lehetőség a pályán való tréningezésre...."

Miért....mi ez...51-es körzet????


  • Uluwatu kedveli ezt

#280
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Várjuk! ;)

---

Verseny utáni szemétszedés ügyben van valami elképzelés már?

Sziasztok!

 

Sajnos a GPS adatokat nem hozhatjuk nyilvánosságra (az engedélyünk így szól), de hamarosan fent lesz egy pontosított turista térkép, amin szerintem elég jól el lehet tájékozódni.

...