Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Agyváltók

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2484 hozzászólás a témában

#21
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.931 hozzászólás

Nexus SG-7R40 -hez lehet vajon kapni alkatrészt ?

Van egy törött része, az Y 330 98060 számú. A fogaskerék tengelyeknél tört a ház.


You can never have "enough" bikes.


#22
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

a rugo nem kepes visszahuzni a bovdent.jo esetben csak tekerj a dobon egyet es az megspanolja annyira hogy jol mukodjon.

a rossz esetet mar leirtak elottem.


regi/hibas agyvaltokat veszek.


#23
GxxANC

GxxANC

    fórumtag

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

No ha a belinkelt képet nézed,akkor így kell, hogy álljon alaphelyzetben.Mivel a tied kiakadt, ezért nem így áll,tehát a piros műanyagot tekered balra, mindaddig még ebbe a helyzetbe kerül.Ekkor a kilincs(láb)benyomásával rögzíted.

Köszönöm a segítséget, sikerült, magában tökéletesen működik a clickbox. Viszont fenn a helyén nem. Ugyanaz a baj, mint eddig. Gyakorlatilag ha 4. fokozat fölé váltok, nem forog visszafelé, beakad az aktuális fokozatba. Amint lehúzom a clickboxot, minden visszaugrik. Ha csak kézzel működtetem a tengelyt vagy a csövet, vagy egyszerre mindkettőt, akkor minden ok, be tudom tenni sebességbe, és vissza is ugranak ha elengedem. Mi lehet a gond?



#24
beny1

beny1

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

Valószínűleg csak kiakadt, mert túlfordul a szerkezet, rövidre volt vágva a bowden. Húz visszafelé, csak nem elég erősen. valamint lehet, hogy a kilincsek sem jó helyen kapnak be a fogazásba, ezért is akartam belenézni. Mi a módja a szétszedés nélküli visszaakasztásnak?

No ha a belinkelt képet nézed,akkor így kell, hogy álljon alaphelyzetben.Mivel a tied kiakadt, ezért nem így áll,tehát a piros műanyagot tekered balra, mindaddig még ebbe a helyzetbe kerül.Ekkor a kilincs(láb)benyomásával rögzíted.



#25
GxxANC

GxxANC

    fórumtag

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Valóban,ennek a tüskének az átfúrásával lehet szétszedni, de minek?Ha a rugő eltört, ugysem találsz hozzá másikat, de ha csak kiakadt, akkor szétszedés nélkül is vissza lehet akasztani.

Valószínűleg csak kiakadt, mert túlfordul a szerkezet, rövidre volt vágva a bowden. Húz visszafelé, csak nem elég erősen. valamint lehet, hogy a kilincsek sem jó helyen kapnak be a fogazásba, ezért is akartam belenézni. Mi a módja a szétszedés nélküli visszaakasztásnak?



#26
beny1

beny1

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

Sram S7-es agyváltó Clickbox szétszereléséről van valakinek információja? Erről a típusról lenne szó:

 

http://www.zerhandel...1-12100-047.jpg

 

Ahogy látom, egy szem tüske (legalábbis gondolom, hogy nyilazott fogazású tüske lehet) tartja helyén az alsó fedelet. Ennek a tüskének az elfúrásával szétjönne a clickbox? Vagy szerelhető egyáltalán ez a típusa?

 

Előre is köszönöm!

Valóban,ennek a tüskének az átfúrásával lehet szétszedni, de minek?Ha a rugő eltört, ugysem találsz hozzá másikat, de ha csak kiakadt, akkor szétszedés nélkül is vissza lehet akasztani.



#27
GxxANC

GxxANC

    fórumtag

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Sram S7-es agyváltó Clickbox szétszereléséről van valakinek információja? Erről a típusról lenne szó:

 

http://www.zerhandel...1-12100-047.jpg

 

Ahogy látom, egy szem tüske (legalábbis gondolom, hogy nyilazott fogazású tüske lehet) tartja helyén az alsó fedelet. Ennek a tüskének az elfúrásával szétjönne a clickbox? Vagy szerelhető egyáltalán ez a típusa?

 

Előre is köszönöm!



#28
perl

perl

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Tehát ez a tolórudas szerelék. Így nincs más hátra, bele kell nézni az agyba.

Megvan, a hiba van 3 fogaskerék és a legkisebbet fordítva raktam be.
Most már tökéletesen működik.
Köszönöm a segítséget!


perl módosította - 2015. augusztus 04. - 11:42


#29
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.931 hozzászólás

A tolórudak rendben vannak a clikkboxon a super7 en nincs jelölés műanyag fogas léc van bene.

torpedo_super_7_clickbox_offen.jpg

Tehát ez a tolórudas szerelék. Így nincs más hátra, bele kell nézni az agyba.


You can never have "enough" bikes.


#30
perl

perl

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

A tolórudak rendben vannak a clikkboxon a super7 en nincs jelölés műanyag fogas léc van bene.

torpedo_super_7_clickbox_offen.jpg



#31
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.931 hozzászólás

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Van egy Sachs super 7-es agyváltós kerékpárom és a 3 sebességben csak teker előre és nem viszi a
sebességet és kontrázni sem lehet, csak tekeredik hátrafelé .
4-es be pedig viszi a sebességet,de fékezéskor csak teker, hátra felé úgy mint 3-as ban a többi sebességben működik.

Tolórudak, klikkbox rendben vannak ? A 4-dik fokozatban a jelölések egy vonalban vannak ?  (kivéve a merev huzalos szerelék)


You can never have "enough" bikes.


#32
perl

perl

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Van egy Sachs super 7-es agyváltós kerékpárom és a 3 sebességben csak teker előre és nem viszi a
sebességet és kontrázni sem lehet, csak tekeredik hátrafelé .
4-es be pedig viszi a sebességet,de fékezéskor csak teker, hátra felé úgy mint 3-as ban a többi sebességben működik.



#33
jfekete

jfekete

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás

Erőset fékezett...

Titán kontrakar? :)



#34
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.931 hozzászólás

11118086_260134807514354_1781006614_n_zp

Erőset fékezett...


You can never have "enough" bikes.


#35
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

11118086_260134807514354_1781006614_n_zp


  • kboross@t-online.hu kedveli ezt

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#36
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

tegyel bele annyi golyot amennyi belefer de nem szorul.ha szorul akkor minusz egy golyo.

gomb felulet egymasnak szorito ero nelkul nehezen "akadna" ossze.

 

 


regi/hibas agyvaltokat veszek.


#37
Csuklósbusz

Csuklósbusz

    újonc

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

Én is azt nézem hogy csak minimális különbségek vannak... pont annyi hogy ne legyen jó egyik a másikba. :-(

Szóval akkor elvileg ( másik ilyet) fel lehet golyózni kosár nélkül is?

 

Ha igen akkor honnan tudom hogy hány golyó kell bele? Illetve a golyók kosár nélkül nem koptatják szét egymást? Mert kosrá nélkül "összeakadnak" nem?



#38
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

shimanot ismerve a kulombseg annyi hogy epp ne legyenek kompatibilisek.

 

golyot meg lehet hozza kapni csak nem kosarban.de teli lehet golyozni mint minden konuszos csapit.


regi/hibas agyvaltokat veszek.


#39
Csuklósbusz

Csuklósbusz

    újonc

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

Szerintem is totálkár.

Pláne hogy nézegetem a neten és nincs is hozzá golyóskosár.
Amúgy a Shimano nexus 3
sg3c40 és
sg3c41

 

között mi a különbség?

 

Mert én nem tudom eldönteni nekem melyik van, a csapágy cikkszáma meg más.



#40
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

ha jol latom az agyhazban a csapagy palyaja is serult tehat a haz tuti kuka.

a belso mechanika is serulhetett a levalt fem daraboktol.szerintem gazdasagi totalkar.


ridelife módosította - 2015. május 01. - 20:44

regi/hibas agyvaltokat veszek.