Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Agyváltók

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2484 hozzászólás a témában

#1
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Pinion vs Rohloff - real world test side-by-side


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2
nagylaci32

nagylaci32

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

666IMG_20181030_131108.jpg

Sziasztok!

Vettem egy bringát, amin utólag derült ki, hogy 7 sebességes Sachs agyváltó van, de Sram P5-ös váltóval és klikkbox-szal. Így a csak a 2,1,4,7,6 fokozatok érhetők el (ebben a sorrendben).
Honnan tudnék szerezni rá való szereléket? Sram S7 szerelékkel jól működne?
Esetleg van valami trükk, hogy pl. az S7-es klikkbox vezérműtengelyét beszerelve legalább a középső 5 fokozatot tudjam használni? Minden megoldás érdekel, mert ahogy eddig tapasztalom nem könnyen beszerezhetők ezek az alkatrészek.

Köszönöm a segítséget.



#3
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

Hello!

 

Ha van köztetek olyan, aki az új shimano agyváltókban otthon van, segítsen légyszives :)

Régen, amikor a 8 sebességes alfine megjelent, akkor elvileg a nexus és az alfine között az volt a különbség, hogy az alfine egy hangyányival jobban tömített volt és tárcsafékkel is lehetett használni.

 

Most nézegettem a shimano oldalán, és az alfine 8-as is megújult, már nem 500-as széria, hanem 7000-es mint a 11-sebességes, és a nexusok is megújultak, már azokból is van CL tárcsás.

Egy új alfine és nexus között most mi lehet a különbség?

 

Annyit sikerült kihámoznom mindenféle fórumokon, hogy a váltás iránya változott mindkettőnél, mostmár a rapidfire ugyanúgy vált mint a normál váltók, lefele-nehezebb. A régiek a rapidrise váltókat követték.

 

Nexus: https://bike.shimano...c6000-int8.html

Alfine: https://bike.shimano...ternalGearedHub

 

Ja és ha már itt tartunk, az alfine 8-sebességesből is van 7000 meg 7001, na ott mi lehet a különbség? :)

 

Köszi, ha tud valaki segíteni!



#4
gimy58

gimy58

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Sziasztok! valaki meg tudná mondani, hogy a Concept ex agyválós agyban hány csapágy van????

 



#5
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Tapasztaltaktól kérdezném, hogy ezzel: https://ebike.hu/ter...fekes-agyvalto/ jól járnék?

árban szimpi, minden paramétere is okés lenne (leszámítva a 36 lyukat, de valami felni csak lesz hozzá), de fogalmam sincs, mennyire megbízható.

A másik kinézett ez volna: https://ebike.hu/ter...-lock-agyvalto/

itt 186% az átfogás, ha jól tudom, ez már kevésbé tetszik, de ha ez az ajánlottabb típus, akkor inkább ezt venném mégis. túrázós MTB lenne a felhasználás, 80 kiló vagyok. köszi!



#6
Vidinger

Vidinger

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Egy kérdésem lenne! Ebben az összeállitásban működik a váltó, meg vált is szépen csak amikor 5-ból teszem 4-be és 4-ből 3-ba akkor jó nagyott kattan. Eddig még nem találkoztam ilyen hangos váltással. Ez normális dolog vagy szedhetem szét az agyat? Köszi előre is! :)

 

 

https://1drv.ms/i/s!...R9pvVrKaK65IwEA



#7
Hurkamurka

Hurkamurka

    fórumtag

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás

Hali!

 

Ti tudtok esetleg a 3 sebis shimanon kívül olyan mostanában is kapható agyváltót ami jó egy 120-as papucstávolságú brinyóba? Egyszer találtam egy sturmey-t ha jól tudom, de nagyon gáz az áttétel kezelése, 36 vagy még kevesebb fogú hajtóművel tudtam volna elérni a megfelelő áttéteket, amit nem olyan egyszerű beszerezni és még ráadásul drága is.

 

Előre is köszi!

 

 

Végül egy Sturmey Archer S-FR3 lett belőle.

 

Nemrég még találtam jó áron S-RF5-ös SA váltót is, meg is vettem, jövőre talán már azzal szelem az utakat, iletve barátnőmnek azzal lesz szerelve a bringája. Az S-RF3 eddig elég szépen muzsikál.

 

Valaki esetleg tudja, hogy hogyan lehet megbontani ezeken az agyakon a gyári porvédőket? Simán alányúlok csavarhúzóval? Ha igen szépen vissza is fogom tudni tenni? Illetve 3-as sebességben hajtáskor ciripel (1-2 seb.-ben nincs ilyen). Tudom, hogy egy agyváltó nem csendes, illetve szép ritmusban is ciripel de normális ez? 1-2-3 sebességben gurulva viszont szép racsnihang van állandóan.

 

Előre is köszi!


Hurkamurka módosította - 2017. április 21. - 13:28


#8
Hurkamurka

Hurkamurka

    fórumtag

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás

Hali!

 

Ti tudtok esetleg a 3 sebis shimanon kívül olyan mostanában is kapható agyváltót ami jó egy 120-as papucstávolságú brinyóba? Egyszer találtam egy sturmey-t ha jól tudom, de nagyon gáz az áttétel kezelése, 36 vagy még kevesebb fogú hajtóművel tudtam volna elérni a megfelelő áttéteket, amit nem olyan egyszerű beszerezni és még ráadásul drága is.

 

Előre is köszi!

Végül egy Sturmey Archer S-FR3 lett belőle.



#9
Hurkamurka

Hurkamurka

    fórumtag

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás

Hali!

 

Ti tudtok esetleg a 3 sebis shimanon kívül olyan mostanában is kapható agyváltót ami jó egy 120-as papucstávolságú brinyóba? Egyszer találtam egy sturmey-t ha jól tudom, de nagyon gáz az áttétel kezelése, 36 vagy még kevesebb fogú hajtóművel tudtam volna elérni a megfelelő áttéteket, amit nem olyan egyszerű beszerezni és még ráadásul drága is.

 

Előre is köszi!



#10
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Annyiert mar kapsz hasznaltat.
Ha nem tolakodo leirnad a szervizt?anak provatban.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#11
KTMTREK

KTMTREK

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

A hiba oka ismeretének hiányában - csak a hibát látva - 20e-t emlegetett a szerelő. 



#12
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Mennyiert javitjak?

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#13
KTMTREK

KTMTREK

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok, 

 

van egy 2008-as KTM bringám SHIMANO NEXUS 7-es agyváltóval. (pontos típust nem tudok mondani ezek a típuson belül). 

 

Eddig soha nem volt vele gond, viszont minap induláskor mintha leesett volna a lánc, körbeforogtak a pedálok. A lánc persze nem esett le, forog előre-hátra (kontrás az agy) a hátsó lánckerék, anélkül, hogy a keréken mozdítana bármit is. 

 

Mi lehet a gond? Mi a reális javítási költsége egy ilyennek, tól-ig? Mindenhol hatalmas összeget emlegetnek, kicsit úgy érzem, mint az automata váltós autóknál, hogy bár bonyolultabb szerkezetek, mint a simák, de a túlmisztifikáltság eredményeképpen szinte akárhogyan foghat a ceruza. 

 

Előre is köszi a segítséget. 

 

 



#14
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Nincs rola velemenyem nem ismerem az osszes zsirt.de ha megfelel a felteteleknek akkor hasznald.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#15
GxxANC

GxxANC

    fórumtag

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Orulok hogy tudtam segiteni.gorgobe grafitos hoallo zsirt is tehetsz.

Molibdénes grafitzsír, amit a féltengelycsuklókhoz használnak, az van. Arról mi a véleményed? Elvileg az hőálló.



#16
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Orulok hogy tudtam segiteni.gorgobe grafitos hoallo zsirt is tehetsz.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#17
GxxANC

GxxANC

    fórumtag

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Görgősfék zsírzásához a gyári Shimano zsíron kívül van valakinek valami homemade receptje?


  • sisqo kedveli ezt

#18
GxxANC

GxxANC

    fórumtag

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

a rugo nem kepes visszahuzni a bovdent.jo esetben csak tekerj a dobon egyet es az megspanolja annyira hogy jol mukodjon.

a rossz esetet mar leirtak elottem.

A dupla spanolás segített a dolgon, tökéletesen működik. Nem lehet, hogy gyárilag is duplán volt? mert most ugyanakkora a marokváltón a kézerő kb mint eredetiben. Köszönöm a segítségeteket!



#19
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.931 hozzászólás

ez a cikkszám rendelhető (az bő 1 hét, fritzektől jön, nincs itthon) és 4790 a listaára.

Köszönöm !


You can never have "enough" bikes.


#20
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Nexus SG-7R40 -hez lehet vajon kapni alkatrészt ?

Van egy törött része, az Y 330 98060 számú. A fogaskerék tengelyeknél tört a ház.

ez a cikkszám rendelhető (az bő 1 hét, fritzektől jön, nincs itthon) és 4790 a listaára.


  • kboross@t-online.hu kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való