Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Agyváltók

- - - - -

  • Please log in to reply
2484 replies to this topic

#2421
yesido

yesido

    vendég

  • fórumtag
  • 13 posts

ha defektet kapsz, legyen nálad villáskulcs..  ;)


tom hogy vicc volt, de most komolyan, rajtam kívül mindenki kiveszi a kereket a vázból foltozni??

#2422
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
razkodas egyebek nem gond.
nem viseli meg ezek a dolgok az agyvaltot.
ugyanugy birja a strapat, int a lancvalto.
egy kivetellel!
az agyvalto jobb(an)!

kontranal a lancfeszito alltal tartott lancot fogod eloszor kipedalozni es csak ezutan fog jonni a fekhatas.
szabadonfutos kell vagy ki kell szedni a kontrat belole.
az atlag 7 8 sebesseges agyvaltok nem egy hatso x seb-es lanckereksort helyettesit hanem kb egy 2x8-ast.
tehat ha elol 3 lesz szorzonak akkor sok lesz az atfedes.
sramnak van 3x7-es agyvaltoja vmi dual a neve 7 lanckerek 3 agyvalto seb.

arak ~30eft
de itt az internet velotrade.hu
meg akarmi

#2423
juhé

juhé

    vendég

  • fórumtag
  • 23 posts
Többségében országuton szoktam menni, de földutakra is rátévedek.Tapasztalat alapján, mennyit bír az agyváltó szar utakon?Vagy nem számít neki a rászkódás?Egyáltalán lehet ajánlani több napos túrázásokra, ahol minden nemû útviszony számításba jöhet(20%-os emelkedõ, ha olyan kedvem van akkor 40-en fölötti tempo tartása, macskaköves út, térdigérõ víz)
Ugy meg lehet-e oldani az áttétel növelést, hogy elõre rakok egy 3-as hajtó mûvet, hátul pedig fent hagyom a hátsó váltót, mint lánc feszítõ?Kontrás agynál, kontrázáskor a láncnak nagy lesz a hasa, a lánc feszítõ miatt, hogyan lehetne ezt kiküszöbõlni?
Mondjuk egy 7-es kontrás sram az mennyibe kerül?vagy egy nexus.Melyiket érdemes megvenni?

#2424
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
???

#2425
czgy

czgy

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
;D HELLO ORULOK HOGY VEGRE MEGTALALTAM a megfelelo oldalakat Vegig is olvastam mindeniket Azt irta valaki hogy a 2 fogaskerekkel lehet az attetlaranyt valtoztatni Ezek szerint lehet2 egyforma fogaskerek is Valaki tud errol valamit

#2426
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
bali: magammal
kicsit nagyobb a surl. de nem veszes
elore a hmu moge lesz egy majd, most egy valtot fogok majd felrakni.

#2427
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
okoz, de csak picit, ha jól van megcsinálva...

#2428
Baliman.

Baliman.

    vendég

  • fórumtag
  • 49 posts
Lor:Kivel csináltatsz láncfeszitöt?Jobb lenne,ha nem kellene átalakítani a vázat.Ez a láncfeszitö nem okoz plusz surlódást?

#2429
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
:-)
nem soka!!!


nem fontos a hagyomanyos papucs!
ha kiejtossel csinalod annyi a kulonbseg, hegy kell egy lancfeszito! de akkor viszont fiksz helye lesz a hatso kereknek.
miert kontras??
vegyel inkabb szabadon futost vagy gorgos fekest!
a gorgo fekesre raadasul tarcsat is fell lehet rakni!
aluhazast vegyel mindenkepp!
a sachsnak serulekeny a kiallo bigyulaja!!

na ennyi megyek aludni. :-)

#2430
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts
Nem tom mennyire fontos neked, hogy vízszintes legyen a papucs, mert ha kiegészítõ megoldásként felraksz láncfeszítõt, akkor nem kell hegesztgetned. Nézd meg pl. a ForgeMTB honlapját, amit ott láttam sztem akárki megcsinálja neked. És ha meguntad/kiszerettél az agyváltóból, visszarakhatod a régi agyat is.
Egyébként néztél már Single Speed vázakat? Van már asszem a Cannondale-nek is és még más nagyobb gyártónak...

Ja és kérdezd meg lor-t neki lesz (van?) Rohloff-ja, gondolom már kitalálta, hogy rakja fel a gépére.

#2431
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Véleményem szerint normális agyváltóhoz gyértott vázat nem fogsz találni, sokkal jobb megoldás az átalakitás.........persze csak olyan emberrel csináltasd aki ért is hozzá, pl. Pajti bá'

#2432
Baliman.

Baliman.

    vendég

  • fórumtag
  • 49 posts
Sziasztok!Már régóta tervezem egy agyváltós bringa megépítését/vásárlását városi tekerésekre,suliba járni,enyhe trekkingelésre.Egyetlen példányt találtam eddig a boltokban,egy 28' as kerekü scott-ot,ami jó is lenne,csak elég húzós az ára a felszereltségéhez képest(160ezer ft.2 kerék,váz,agyváltó 7speed,merev villa,elsõ noname v fék)Úgyhogy inkább úgy döntöttem építek egyet magamnak.Az elképzelés:7-es,kontrás agyváltó,28'-as kerekek,elöl mech.tárcsa,rövid utas trekking villa.
Eddig jól is hangzik,a baj csak akkor jött,mikor elkeztem hagyományos papucsos vázat keresni(mert ugye az agyváltónak ez kell.)Mondanom sem kell,hogy mindenhol csak ejtõpapucsos vázakat találtam.
Most ott tartok,hogy a régi cro-mo vázam papucsát alakíttatom át hagyományosra egy heggesztõnél.Bár ezt még azért meggondolom.
Jól jönne némi tanács,hogy hol találok agyváltós vázat!?
Pls help!

#2433
minimal

minimal

    vendég

  • fórumtag
  • 93 posts
mrgyulagy: de ha kontrás az a 7-es agy, az gyász...mit kezdek vele terepen? városban én is cspem a kontrát, de ez más... ::)

#2434
MrGyulagy

MrGyulagy

    vendég

  • fórumtag
  • 147 posts
Benne van a váltókar is.Laza cc megy de én nem erõltetném , habár bírná.A túra az jobb , sárban én már másztam vele nagyon király nem sarasodik el ,és idõjárás fügetlen a fék és a váltó.Nekem van hármas is és hetes is befûzve ha kell.

#2435
nyilas

nyilas

    vendég

  • fórumtag
  • 20 posts
Ha jól tudom, de nem biztos a Nexus 7-esnek gyorszáras tengelye van. És én kettõ embert is ismerek aki ugrat vele eddig probléma nélkül.
Nekem 3-as Nexus van 32-15-ös áttétellel
amivel kiállva megmásztam már a Bükköt-Zemplén is lightosabb emelkedõjét.  

#2436
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 posts
a nexus 7-essel a tisza maraton 65km-ét letekertem, meg 1-2 lépcsõn legurultam már vele, ezzel nem volt gond...
csak igazi terepre nem elég ez az áttételezés szerintem. vagy gyorsra áttételezem és akkor mászni nem nagyon birok, vagy max 30-as sebességet tudok kihozni belõle.


#2437
minimal

minimal

    vendég

  • fórumtag
  • 93 posts
kedves emberek. van itt olyan valaki, aki használ(t) 7-es agyváltót terepen? és sram-ot, vagy shimano-t? vagy van rá vmilyen tapasztalat, hogy melyik bírja a laza cc-t, túrázgatást a hetes agyváltók közül? és a dobfék mennyire lenne képes ilyen körülmények között helytállni?

mrgyulagy: nincs spectro 7-esed dobfékes vagy szabadonfutós véletlenül? és ebben az árban benne van a váltókar is hozzá?


#2438
MrGyulagy

MrGyulagy

    vendég

  • fórumtag
  • 147 posts
Kontrás

#2439
tutifuro

tutifuro

    vendég

  • fórumtag
  • 20 posts
A három fajta közül ez melyik.?
Dobfék, kontrás, vagy szabadonfutó?

#2440
MrGyulagy

MrGyulagy

    vendég

  • fórumtag
  • 147 posts
21000 Ft egy 7-es agy, erõsebb felni. Ugyanez 3-as aggyal 10000 Ft. De vedd meg inkább a bringámat.
30/222-8817