Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#18021
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Vizdinél van egy WCS hajtómû. Használt már valaki ilyet?
Merevség? Tányérok?
Azt tudom, hogy szûkebb az átlagnál, itt nem kell terpeszben tekerni.


Csak óvatosan! Én beszéltem vele, mert a Truva Firex karom folyton lelazul. Erre õ azt mondta, hogy a Truvativ SZAR, meg az FSA is. Mit várok én annyi pénzért... Vegyek inkább integrált Shimanot vagy Raceface-t, mert az K...AJÓ (meg drága is). Ha most elnézel a Ricsi honlapjára, akkor láthatod, hogy Truvativ tányérok figyelnek a hajtókarokon, és a mélyedés is elég hasonló, mint a Truvánál...(legalábbis a 2005ös WCS-en nikkelezett Truvativ tányérok figyeltek, épp mint a Stylo Team-en, vagy a Firex Teamemen) Lehet, hogy véletlen a hasonlóság, de nem vennék rá mérget.

#18022
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Nem rossz az ötlet! Hátha...

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#18023
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
garis ügyeknél érdemes dobni egy emailt a gyártónak

eddig minden esetben segítõkészek voltak, kettõbõl kétszer küldték a pótalkatrészt amerikából/angliából

egy próbát megér
Autist Team:)



#18024
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Vizdinél van egy WCS hajtómû. Használt már valaki ilyet?
Merevség? Tányérok?
Azt tudom, hogy szûkebb az átlagnál, itt nem kell terpeszben tekerni.

#18025
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Pl a Vizdák Janihoz a Speedway-be,vagy a Bringavilág-ba a Vadász utcába.
Mond,hogy tudok róla:)

Oliver:én az Árpád Híd-Csepel vonalon tekerek naponta,szal valahol út közben is fel tudom venni a cuccot.

Üdv:Thy

#18026
vinyi

vinyi

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Akkor viszont a régi BBUN52-es-é kell hozzá,mert az újabbak már mind mûanyagok...Y-1SB05000 ez a kódja...ebbõl is jön kb 2 hét múlva...
Üdv:Thy

Köszi!
Igazából beérném a gyári mûanyaggal is, csak még egy kérdés:

Mit javasolsz, hova sétáljak be a rendelést feladni? Csak ne azt mondd hogy akármelyik bringaboltba....Elõre is köszi!
Vinyisoft voltam vagyok és leszek eztán is...csak itt nem
Let's Rock!

#18027
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
amikor irtak a honlapon, hogy rf kompatible a sima no-valen akkoriban azt mondtam, hogy a szerszamban kompatible.


a tengely atmeroket vki lemerhetne egyszer es bedobhatna ide.

van egy par megoldas.
pl szerzel egy masik cseszet es bele csapagy ill szukito gyuru.
ha vmelyik kompatible akkor az
irsz egy privit nekem


ezek a kozepcsapi sikmarok ill fejcsapi sikmarok kb 30eft koruli aron kaphatok ha jol tevedek

pl ck gyartmany
http://chrisking.com...ls_cutting.html
ra lehet keresni
de gyart pl a park tool is
nekik van itthoni forgalmazoja is.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#18028
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Akkor viszont a régi BBUN52-es-é kell hozzá,mert az újabbak már mind mûanyagok...Y-1SB05000 ez a kódja...ebbõl is jön kb 2 hét múlva...
Üdv:Thy

#18029
vinyi

vinyi

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Valszeg valamelyik bbes szériához kell.Y1TJ98010 a kódja.Rendelhetõ alkatrész..
Ennyit a mendemondáktól...

Igen BB un53 4szög tengelyes Deore középcsapihoz való csésze.
Szerinted hol próbáljak rendelni effélét?
Vinyisoft voltam vagyok és leszek eztán is...csak itt nem
Let's Rock!

#18030
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

"Rendelhetõ alkatrész.."

Rendelheto a boltostol, mert van a nagykerben, vagy rendelheto a nagykerben, es akkor 3-4 honap mulva talan meg is jon?

Rendelhetõ a nagykerben,és 2 hét...de most néztem,hogy jön is belõle...szal kb 1 hét...
Ez évtõl a külföldi rendelés átfutása 1.5 hét

#18031
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Hova kellene vinnem?:(

off
aláirásában van egy pár link. szerintem megtalálod ;)
on

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18032
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Azért emlékszem még a szemünkben lévõ csillogásra mikor azt hittük, az integrált tengellyel eljött a kompatibilitás kánaánja.:hmmm: Hú ezt a mondatot akár majd idézi is lehet!
Köszi Thom! Én még új vagyok köztetek. Hova kellene vinnem?:(

#18033
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
én is ugy tudom, hogy az összes sh!mano és raceface kompatibilis egymással, tehát ha egyik nem jó, akkor a többi sem...
miért is van az, hogy valaki kitalál egy dolgot, és egybõl 20 féle megoldás születik rá? f*szért nem lehet szabvány alkatrészeket gyártani?

amugy ha a tengely vékonyabb, mint a sh!mano/raceface, akkor lehet próbálkozni egy esztergályos ismerõsnél, hogy egy olyan betétcsövet csináljon, ami "kitölti" a helyet. ha vastagabb, akkor sajna esélytelen.
(vagyis: elméletileg tudnék neked olyan csészéket csináltatni, csak gyakorlatilag drágább lenne, mint az uj..)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18034
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"Rendelhetõ alkatrész.."

Rendelheto a boltostol, mert van a nagykerben, vagy rendelheto a nagykerben, es akkor 3-4 honap mulva talan meg is jon?
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18035
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Race Face van nekem is, de más a tengelyátmérõje. A Shimano meg a Factorosok szerint szintén nem jó. :hair:

Ha gondolod,hozd el nekem mind a két oldalt,és akkor összemérem az összes shimano-val.
Üdv:Thommey

#18036
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Halihó!

Szerintetek lehet külön vásárolni valahol középcsapágy menetes csészét?
Ez az a cucc, amit Shimanoék egy bizonyos szintig múanyagból csinálnak és nekem ripityára tört. Jó lenne (kellene) szereznem egy fém vagy akár mûanyag, de múködõképes csészét.

Valszeg valamelyik bbes szériához kell.Y1TJ98010 a kódja.Rendelhetõ alkatrész..
Ennyit a mendemondáktól...

#18037
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
:scared: :scratchhe Ha a RF nem jó akkor a Sh sem lesz, mert a RF shimano-kompatibilis. Nézz körül a neten, külföldi online boltokban, írj kör-e-mailt külföldi boltoknak, hátha valaki tud. Magyar nagykerek katasztrófálisak. Hétvégén lemérem a tengelyátmérõket, mert van az XTR-em és 1 Stylo Carbon is otthon per pill.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#18038
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Race Face van nekem is, de más a tengelyátmérõje. A Shimano meg a Factorosok szerint szintén nem jó. :hair:

#18039
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
És bizti nem kompatibilis más integrált középcsapival (Shimano, RF, FSA, FRM), vagy csak a marketingdumát lökik, hogy csak truva jó hozzá? Én megpróbálnám a fent említett márkák valamelyikének középcsapiját. SH-t és RF-t tuti lehet kapni itthon.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#18040
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Kösz, de azért nem ilyen egyszerû!
Helyesbítenék: azt ismerték el, hogy anyaghibás. Azt egy szóval sem mondák, hogy kicserélnék. Nekem ez nem e bikertõl van. Õk most kezdték el forgalmazni, nekem már fél éve megvan. Mo.-n hivatalosan õk forgalmazzák, azért szerettem volna venni egyet. Mondjuk kimegyek Salzburgba oda-vissza 35 e. forint. A monoblokk úgy 15 lenne. Ezért döntöttem a vásárlás mellet. Az már más kérdés, hogy az EU-n belül a garanciát elvileg lehetne érvényesíteni, tökmindegy, hogy melyik országban vetted. Vizdi verte az asztalt helyettem a Bikernél, de neki is azt mondták, hogy legkorábban április.
Szóval, ha valaki tud szerezni bárhonnan, akkor én megveszem. Vagy, ha valaki hajlandó várni áprilisig akkor eladom. 0 km-es.:olaboga: