Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#18041
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
No igen; Mo.-n mindig azon áll v bukik a gari,h Lismeri-e az adott cég,h történtesen garanciális jellegû meghibásodás történt;amennyiben igen, onnantól kezdve legrosszabb esetben is visszakapja az ember a pénzét ha nem hagyja, hogy lehurrogják.
Viszont ha nem, akkor jön az, hogy szakértõnek kell megállapítania a hiba jellegét; a szakértõt hozhatod te, saját költségedre (kb esélytelen) vagy az FVF "szerez" szakértõt ha õk nem kompetensek a témában,viszont ez sokszor maga az érintett cég lesz (LOL) ergo ilyenkor buktad.

#18042
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ettõl függetlenül megpróbálnám érvényesittetni a garanciámat. (mármint hogy itthon szinte lehetetlen)
galuska linkelt valahol egy egész jó formulát, hogy mit kell vinni, mikor mész gariztatni :D
de most komolyan: ez itt a balkán sajnos, csak erõszakkal érsz el valamit. ebben az esetben pénzvissza

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18043
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Sok külföldi nagy cég, nem csinálja meg rendesen a monoblokkházat és a fejcsövet és utána kell dolgozni, külföldi fórumokon az Intense-t szídják ilyen szempontból nagyon, szóval nem egyedi jelenség de ezt egyszer elég megcsinálni mert senki sem akarja hogy elfogyjon a monoblokkház;)


az igazán gáz az tud lenni,amikor a monoház nem egészen egytengelyes, ha ilyenbe bele is megy a mono,az kifingik rekord idõ alatt :)
haver Meridája volt ilyen, mikor rájött,h nem a két monoval volt a baj, a haját tépte
persze ilyen szerencsére ritkán fordul elõ

Oliver; ha Lismerték,hogy garis, akkor sima ügy... (papír errõl van?) Verni kell az asztalt, h vagy cseréljék, vagy adjáj vissza a pénzt, ellenkezõ esetben fogyasztóvédelem!
A Truvának ez sem lesz 1 túl jó év, ha így indul... :(

#18044
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Persze, hogy elég egyszer. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#18045
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Hi!
Hozzáértõk segítségét szeretném kérni.
Van nékem egy Truvativ Stylo Carbon hajtómûvem. A monoblok beszerelésekor történt meg, hogy kézi ráhúzáskor (ezt két szakember is tanusítja) egyszerûen levállt a menet a csészérõl. Bikert felhívom, mondom én meg sem próbálok Mo.-on garanciát érvényesíteni, tehát venni szeretnék egy másikat. Válasz: NINCS. Na vazze! Mikor lesz? Nem tudják! Race Face nem kompatibilis, Shimano sem az. Vegyétek figyelembe vásárláskor, hogy ez egy kopó alkatrész, amit a magyar nagyker olyan ívben szar le, hogy tudod e cserélni vagy sem, hogy öröm nézni. Ráadásul azt még el is ismerték, hogy az enyém garihibás. Namármost van egy 70.000 Ft-os hajtómûvem, amit nem tudok használni. Ha valaki tud szerezni integrált tengyelyes truvához monoblokkot, akkor egyre vevõ vagyok. Segítségeteket elõre is köszi!

#18046
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Sok külföldi nagy cég, nem csinálja meg rendesen a monoblokkházat és a fejcsövet és utána kell dolgozni, külföldi fórumokon az Intense-t szídják ilyen szempontból nagyon, szóval nem egyedi jelenség de ezt egyszer elég megcsinálni mert senki sem akarja hogy elfogyjon a monoblokkház;)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#18047
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Pedálban speciel csak így raknak be középcsapágyat. Kicsit mondjuk fura látvány volt, ahogy elkezdték forgácsolni a Yetit. :)


azért mert odakint a bolt megveszi ezt a gondolom százezres nagyságrendû szerszámot, azt el is kell sütni valahol. ;)


"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#18048
vinyi

vinyi

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Oké, bár reménytelennek látszik, eddig azt mondták, nekik is kellene néha külön egy-egy darab... Lehet hogy feladok egy aprót..
Vinyisoft voltam vagyok és leszek eztán is...csak itt nem
Let's Rock!

#18049
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Valszeg külön nem,nekem is volt gondom ilyennel és cserélték az egész mono-t ahogy volt,
ugyanakkor annyit megér a dolog,h felhívj pár szervízt,nem maradt-e ilyenük vmi hulladék mono után!

#18050
vinyi

vinyi

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Halihó!

Szerintetek lehet külön vásárolni valahol középcsapágy menetes csészét?
Ez az a cucc, amit Shimanoék egy bizonyos szintig múanyagból csinálnak és nekem ripityára tört. Jó lenne (kellene) szereznem egy fém vagy akár mûanyag, de múködõképes csészét.
Vinyisoft voltam vagyok és leszek eztán is...csak itt nem
Let's Rock!

#18051
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
azért mert odakint a bolt megveszi ezt a gondolom százezres nagyságrendû szerszámot, azt el is kell sütni valahol. ;) a truva is felfekszik kívül és eddig egyik vázamat sem kellett síkba marni. ahogy pl. a tárcsafékkonzolt sem. de ha gondolod, ne vedd meg a most létezõ legjobb rendszert, igazad van. az integráltra gondolok, nem konkrétan az lx-re.

ja és truva isis dh (pre gigapipe) már 02-óta bírja a husi karral együtt. lehet, hogy volt egy rossz éve a truvának, gondolom mikor sramosodott :)

#18052
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
én is két truvát gariztattam. acort utána nemkellett. két évig ... most is megvan, kivéve a vázból tökéletes a tömítése, a csapágyak futása, minden.
egészen egyszerûen nem éri meg mást venni ha nem _nagyon_ extrém a használat. (értem itt: bender-like)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18053
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

Fundamentals/ bike setup/ Andy Akárki mondta a Bike Labor nevû bolt szerelõje.
Egy XT-t raktak fel egy Orange 5-re(ami feltûnõen gyenge kidolgozású ugye:D) és még azt is megcsinálták, biztos ami biztos.


Lor leírta már okosabban, én csak annyit mondok, nem kell ilyen komolyan venni mindent, fõleg azt nem amit kb 1000 bringásból 999 nem csinál meg ha ilyen cuccot tesz a gépbe!:)
Mellesleg a garivesztés szvsz faszság, sehol sem olvastam ilyenrõl..
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#18054
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
mondjuk homlok felulet
-tisztazas
-sikba forgacsolas
-sikba maras

azert annyira nem vagnam fel az ereim ha enelkul kerulne be
mert eleg sokan igy rakjak be, es nemsok gond van belole

menet igazitas, mert azt megerdemli a vaz ilyen nagyszereleskor
es jol osszepakolni.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#18055
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
Fundamentals/ bike setup/ Andy Akárki mondta a Bike Labor nevû bolt szerelõje.
Egy XT-t raktak fel egy Orange 5-re(ami feltûnõen gyenge kidolgozású ugye:D) és még azt is megcsinálták, biztos ami biztos.
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#18056
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

nem tudom a magyar szót rá... :(
a középrész külsõ részét teljesen síkra, simára, vágják, hogy a külsõ csapágyak tökéletesen felüljenek. Ha ezt nem csinálod meg elveszted a garanciát...


Te ilyet hol olvastál?:o
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#18057
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
nem tudom a magyar szót rá... :(
a középrész külsõ részét teljesen síkra, simára, vágják, hogy a külsõ csapágyak tökéletesen felüljenek. Ha ezt nem csinálod meg elveszted a garanciát...
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#18058
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
mit kene csinalni?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#18059
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
azért nem veszek LXet mert ahoz facelni kéne a középrészét a váznak, az meg 1 drága, 2 M.o.n nincs ilyen szerszám valszeg. Acor monoblokk + Holzfeller lesz nyáron!!
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#18060
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

gánymûvekkel persze mindent meg lehet, de akkor azt hiszem hosszabb csavar kell a végálláshoz, mert a sima nem elég. de tényleg drága egy 9-es lánc? az úgyis jó ha van a háznál

dig: és x-typeot? ;)


Az is rf;)
Nekem három truvám volt és egy év alatt haltak meg..
RF, evolve dh bírta, tams örökölte neki meg hamar meghalt, és ugye a csodás diabolus hajtókar ami két hét alatt meghalt:D
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.