Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17301
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Nem lehet esetleg külön lánccsapot venni valahol? (boltokban hülyének néznek miatta, de csak nem fogok egy Connex908-ast kidobni...fõleg 2 hetesen)


Szinte minden szóba jöhetõ megoldás gyengébb, mint a patentszem. Szerintem hagyd benne.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#17302
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
már épp kezdtem hiányolni dante újabb bringaalkatrésztönkretételi történetét:D:D

#17303
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Hûha, láncszem kettétépés történt (így sem téptem még láncot) ...ööö...szóval a kapcsolólemez a csap közelében elszakadt - de a probléma az, hogy viszonylag új lánc, s pont jó a mérete. Nem, pótolni nem tudom, hiszen nincs már hozzá csapom. Igen, tényleg széttépem az elsõ emelkedõn, ha egy megmaradt kis darabkából (pl amit az elején leszedtem róla, mert hosszú volt) belepótolok. ;) Pillanatnyilag egy patentszem kettõzéssel (beletettem mégegyet) oldottam meg a helyzetet, de hát ezt azért mégsem kellene...szóval, mit tehetek? Nem lehet esetleg külön lánccsapot venni valahol? (boltokban hülyének néznek miatta, de csak nem fogok egy Connex908-ast kidobni...fõleg 2 hetesen)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#17304
Bäron

Bäron

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
pontosabban ugyanabban a két állásban (egy fordulat alatt 2 kattanás)
nem is kell hozzá nagy terhelés és kattog, de állványon azért nem kattog.

#17305
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Ha álványon tekered kézzel akkor nem kattog csak amikor rajta ülsz és akkor is egy adott karállásban?

#17306
Bäron

Bäron

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
help wanted!

nekem is mint "mindenkinek", qrvára kattog a hajtókar/monoblokk párosom.
HT2-es Sh XT, alig 1000km-el. elöször én raktam össze (kb a 20.alkalommal rakok össze hajtókart) sok fehérzsir, nyomáskulcsal meghúzva- kattogni kezdett kb 100km után. ujrazsiroztam a pedált és jol meg is téptem nehogy az legyen a bünös, sajnos semmi eredmény.
bevittem az ismerös bringaboltba, ahol a cimbit megkértem hogy zsirozza ujra az egészet mert biztos én bal****kodtam vele, és azért kattog.de nem.ugyanaz a szitu most is, egy fordulat alatt 2 kattanás.
Mi a megoldás?
volt már valaki aki megoldotta az XT "rejtéjt"?

#17307
k.ender

k.ender

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

Szóval hosszú a lánc - rövidítsd, a tanács szerint, vagy akár próbálgasd lépésenként.
Elöl egy lánckerék van - arról ugy leugorhat, de nem ezt írod.
Hátul esik be fogak közé? Sztem oda nem fér be, nincs hova beesni.
Nem lehet, hogy 8-as fogaskoszorúd van de 9-es (hez készült, vékonyabb) láncod?

Bár ahogy a lánc típusszámát nézem..., na akkor nem tudom.

De, elöl egy tányérkám van, írtam is (max rosszul fogalmaztam).

#17308
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Magellanboy:
Lehet, hogy nincs igazam, de...
Mi a sz@rnak teszel egy XT hajtókarba egy 1500Ft-os pedált? Ha a hajtókarra volt zs, akkor egy normális pedált is vehettél volna. (ami kb. 4000HUF)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17309
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Hali!
Van egy kis problémám, nem rég elkészült bringámon a Connex 804-es lánc úgy ugrál összevissza egy kisebb kátyú miatt is hogy az már fáj, fõleg amikor két fogaskeréék közé esik be és iszonyat nagyot ránt. Eléggé hosszú a lánc, ki kell majd venni belõle 2 láncszemet (szal, jóval hosszabb mint kellene) az megoldja a problémát?
Másik kérdés, mivel tartsam fent az elsõ egyetlen tányéron a láncot? Mert hátul 8 helyen "ugrál" (néha kicsit több)...

Szóval hosszú a lánc - rövidítsd, a tanács szerint, vagy akár próbálgasd lépésenként.
Elöl egy lánckerék van - arról ugy leugorhat, de nem ezt írod.
Hátul esik be fogak közé? Sztem oda nem fér be, nincs hova beesni.
Nem lehet, hogy 8-as fogaskoszorúd van de 9-es (hez készült, vékonyabb) láncod?

Bár ahogy a lánc típusszámát nézem..., na akkor nem tudom.
a második p néma!

#17310
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
nem SPD-t.....
télleg lelazul pedig bele van/volt "bikkantva" sztem elõször is ez nyírta ki a menetet a h.karomba és most a perselyezésben is kilazlt 50 km után....a pedál nagyon gagyi.....sztem tuti azzal van a baj anno 1500-ért vettem
nem akarom hogy teljesen elnyírja a hajtókaromat.....félek hogy tönkre fogja tenni

#17311
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Rájöttem a forgács okára......a pedál (elég gagyi fajta) mindig lelazul....sürgõsen vennem kéne egy újat?

Légyszi segítsetek.....SÜRGÕS......elöre is köszönöm


lelazullll??? azt ha bele van bikkantva, akármennyire gagyi sem szabadna... amugy meg 505-ös shimano pedál már van vagy max 8000ért... már ha spd-t használsz...

#17312
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Kérdés....

Mióta be van perselyezve az h.kar (XT) azóta néha van a pedálkapcsolódásnál egy kicsi alureszelékcsík jelenik meg.....az nagy baj vagy csak a helyéremegy a pedál tengelye...????


Rájöttem a forgács okára......a pedál (elég gagyi fajta) mindig lelazul....sürgõsen vennem kéne egy újat?

Légyszi segítsetek.....SÜRGÕS......elöre is köszönöm

#17313
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

És akkor a nagytányér/kiskerék is jól fog szuperálni? (42-32-22/32-11)


tehát a 42-11? természetesen...

#17314
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
És akkor a nagytányér/kiskerék is jól fog szuperálni? (42-32-22/32-11)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17315
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Az én PC-69-es láncomból eleve 6 szemet kellett kiszedni, de még így se áll függõlegesen a felsõ-alsó váltógörgõ. Szedjek akkor még ki én is? Merthogy jól vált, csak a láncot nem feszíti eléggé...szerintem.


én kivennék, mi évek óta ez alapján az elv alapján szerelünk...

#17316
KaLeun

KaLeun

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Sziasztok!

Vettem egy Truvativ BB-05-PSP Power Spline középrészt, de hiányzik a hozzávaló alátét. Érdeklõdtem, írtam egy csomó e-mailt de nem kaptam érdemleges választ. Megtudna valaki mondani, hogy milyen szélességû alátét kell hozzá?

#17317
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Az én PC-69-es láncomból eleve 6 szemet kellett kiszedni, de még így se áll függõlegesen a felsõ-alsó váltógörgõ. Szedjek akkor még ki én is? Merthogy jól vált, csak a láncot nem feszíti eléggé...szerintem.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17318
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Hali!
Van egy kis problémám, nem rég elkészült bringámon a Connex 804-es lánc úgy ugrál összevissza egy kisebb kátyú miatt is hogy az már fáj, fõleg amikor két fogaskeréék közé esik be és iszonyat nagyot ránt. Eléggé hosszú a lánc, ki kell majd venni belõle 2 láncszemet (szal, jóval hosszabb mint kellene) az megoldja a problémát?
Másik kérdés, mivel tartsam fent az elsõ egyetlen tányéron a láncot? Mert hátul 8 helyen "ugrál" (néha kicsit több)...


Lehet a hátsóváltó pontatlansága miatt is... lánchosszt pedig ugy állítsd be, hogy a legkisebb áttételnél (montinál ugye kistányér - egy) a hátsó váltó alsó és felsõ vezetõgörgõje függõlegesen álljon teljesen...

#17319
k.ender

k.ender

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Hali!
Van egy kis problémám, nem rég elkészült bringámon a Connex 804-es lánc úgy ugrál összevissza egy kisebb kátyú miatt is hogy az már fáj, fõleg amikor két fogaskeréék közé esik be és iszonyat nagyot ránt. Eléggé hosszú a lánc, ki kell majd venni belõle 2 láncszemet (szal, jóval hosszabb mint kellene) az megoldja a problémát?
Másik kérdés, mivel tartsam fent az elsõ egyetlen tányéron a láncot? Mert hátul 8 helyen "ugrál" (néha kicsit több)...

#17320
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Kérdés....

Mióta be van perselyezve az h.kar (XT) azóta néha van a pedálkapcsolódásnál egy kicsi alureszelékcsík jelenik meg.....az nagy baj vagy csak a helyéremegy a pedál tengelye...????