Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17281
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
na az uj hajtókaromon, mindig leesik a lánc, belülre is és kivulre is, csak 2 tányéros, a váltót szerelõ állitotta hozzá a hajtokar átrakásnál. miccsi?

#17282
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

nem sram vs shimano, de ahogy olvasgatom itt a fórumot, az xt lánctányérjai állítólag igen-igen hamar kopnak. ha már shimano, akkor inkább lx, azt sokan szeretik.


És vajon mi a különbség az XT és LX tányérjai között? (anyagminõségben, szélességben) Semmi. (kivéve a kistányér, de az ugye úgysem kopik el soha...;) ) Az LX többnyire csak azért tartósabb, mert aki LX-et vesz (tisztelet a kivételnek), általában kevesebbet teker, mint aki XT-t (tisztelet ismét a kivételnek). Minden Shimano tányér gyorsan kopik...;)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#17283
KaLeun

KaLeun

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás

Szerintem 2,5mm-es kell hozzá. Nekem Howitzerem van, az is ilyen módon kompatibilis a 68/73-as házakkal, gondolom neked is ezért kell alátétezned. A legfontosabb szempont a láncvonal, amit 48,5 mm-re kell belõni. Az alábbi linken minden mást megtalálsz. Ja alátétet pedig esztergáltatsz ha venni nem tudsz.

http://www.sram.com/...pwrspl-e-r2.pdf

Baloldalt megkeresed a monoblokkod típusát meg a monoblokkház szélességed oszt ott van kell-e alátét.


Köszi.

#17284
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Na de Cruxos - a kiszedett szemeket már NEM lehet visszatenni, ugye tudod? Legalábbis úgy nem, hogy ne szakadjon szét kiálláskor! A kiszedett szakaszok megvannak, csak hát egy csap, ellentétben a tévhittel, igazából csak egyszer oldható (hogy erõs is maradjon), s ugye ki lett bontva, hiszen nem a lánc része... Ami jól jönne, az az XC_Rider által említett "teljesen szûz" csapocska lenne...De végül is...patentszem van egy csomó, talán az marad bent és kész.

A maradékból nem egy magányos csapot kell kivenni, hanem egy láncszemnyi szakaszt félig kinyomott csappal és az be tudod illeszteni a hiányos részre. De ez nem lesz erõsebb mint egy patentszem

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#17285
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Még 1 kérdés: Mennyi külömbség van a 06 Stylo Team és a 05-ös Stylo között mert árban igen csak nagy a külömbség. Mondjuk a 05-ös 10 gram al nehezebb, de aszem azt még elbirom:) Szoval merevség terén meg hasonlók mennyi különbség van?

2:1 arányban irod jól :) mert külöNbség.
amugy egy szavazat észérvekkel az xt-nek: merevebb, és szerintem jobban is vált.
egy szavazat meg a stylonak, mert nem sh!mano :)
amugy az a privát véleményem, hogy bár nehezebbek a sh!mano lánctányérok, mint a széjjelmart tuningõrületek, de sokkal jobban váltanak.
persze egy mart raceface/truvativ tányér nekem sokkal jobban tetszik

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17286
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

nem sram vs shimano, de ahogy olvasgatom itt a fórumot, az xt lánctányérjai állítólag igen-igen hamar kopnak. ha már shimano, akkor inkább lx, azt sokan szeretik.


Én shimano-párti vagyok, de ez sajnos tény. Én most készülök az 1000km-es lánccserére szombaton... :S remélem nem lesz gond, de majd csak utána nyilatkozok... :D (ráadásul Én 180as kart használok, ugyhogy ha tényleg jelentkezik a probléma akkor nálam sajna az hatványozottan fog megjelenni... de majd meglátjuk és beszámolok...)
az lx-nél viszont hallomásból sem tudok ilyenrõl az tény...

#17287
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
nem sram vs shimano, de ahogy olvasgatom itt a fórumot, az xt lánctányérjai állítólag igen-igen hamar kopnak. ha már shimano, akkor inkább lx, azt sokan szeretik.

#17288
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Még 1 kérdés: Mennyi külömbség van a 06 Stylo Team és a 05-ös Stylo között mert árban igen csak nagy a külömbség. Mondjuk a 05-ös 10 gram al nehezebb, de aszem azt még elbirom:) Szoval merevség terén meg hasonlók mennyi különbség van?

#17289
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Lassacskán hajtomü vásárlására adom a fejem, mivel Budamarcin meghalt a monoblokkom és már ugyis kacérkottam 1 új hajtomüvel. Ezért szeretném kikérni a ti véleményeteket is. Két játékos maradt a 06-os TruvativStylo Team és a 04-es S XT. Nem nagyon tudok dönteni a kettö között, mindkettöt nézegettem már élöben is és tetszenek. Talán a Truvativ mellet szól, hogy a hajtokar kivételével a meghajtás minden darabja a Sram kinálatából való. Esztétikailag is talán a Stylo menne jobban a bringámhoz, bár nem ez alapján fogok dönteni. Árban nincs számottevö külömbség a kettö között, tehát ez se befolyásol. Egyébként felhasználási kört tekintve: CC-re kell, bár gondolom erre rájöttetek:).
A Stylo-ról azt hallottam, hogy nem elég merev, mondjuk nem durvulásra kell, erröl mit tudtok?

Nem szeretném, ha a hozzászolásom megint 1 Sram VS Shimano vitát inditana el, tehát légyszi legyetek objektivek.

Edit: Ha esetleg valakinek van ebben az árkategoriában és minöségben ajánlása azt is szivesen vesze.

Köfi

#17290
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Én éppen ilyen esetekre teszem el a kivett szemeket. Ha valamelyik boltban van ismerõsöd akkor szólj neki, hogy ha legkozelebb Connex láncot tesz fel, akkor adja neked a kiszedett szakasz. De én inkább a patentszemet hagynám benne, mosni is egszerûbb két részletben.


Na de Cruxos - a kiszedett szemeket már NEM lehet visszatenni, ugye tudod? Legalábbis úgy nem, hogy ne szakadjon szét kiálláskor! A kiszedett szakaszok megvannak, csak hát egy csap, ellentétben a tévhittel, igazából csak egyszer oldható (hogy erõs is maradjon), s ugye ki lett bontva, hiszen nem a lánc része... Ami jól jönne, az az XC_Rider által említett "teljesen szûz" csapocska lenne...De végül is...patentszem van egy csomó, talán az marad bent és kész.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#17291
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Hogyha a vázban a csészék kattognak akkor elég lehet ha zsírral vannak berakva és jól meghúzva.De ha még ekkor is kattog néhény 10 km után akkor be kell tekerni teflonnal a csészék menetét és úgy behajtani.Nekem csak ez oldotta meg véglegesen az idegesítõ zajolást.

#17292
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Nem lehet esetleg külön lánccsapot venni valahol? (boltokban hülyének néznek miatta, de csak nem fogok egy Connex908-ast kidobni...fõleg 2 hetesen)

Én éppen ilyen esetekre teszem el a kivett szemeket. Ha valamelyik boltban van ismerõsöd akkor szólj neki, hogy ha legkozelebb Connex láncot tesz fel, akkor adja neked a kiszedett szakasz. De én inkább a patentszemet hagynám benne, mosni is egszerûbb két részletben.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#17293
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás

Sziasztok!

Vettem egy Truvativ BB-05-PSP Power Spline középrészt, de hiányzik a hozzávaló alátét. Érdeklõdtem, írtam egy csomó e-mailt de nem kaptam érdemleges választ. Megtudna valaki mondani, hogy milyen szélességû alátét kell hozzá?


Szerintem 2,5mm-es kell hozzá. Nekem Howitzerem van, az is ilyen módon kompatibilis a 68/73-as házakkal, gondolom neked is ezért kell alátétezned. A legfontosabb szempont a láncvonal, amit 48,5 mm-re kell belõni. Az alábbi linken minden mást megtalálsz. Ja alátétet pedig esztergáltatsz ha venni nem tudsz.

http://www.sram.com/...pwrspl-e-r2.pdf

Baloldalt megkeresed a monoblokkod típusát meg a monoblokkház szélességed oszt ott van kell-e alátét.

#17294
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

....sürgõsen vennem kéne egy újat?


ezt ugye nem komolyan kérdezted???

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#17295
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Azért mert 1 valakinek kattog, attól még nem kell beparázni, és "Jajj Istenem akkor nem veszek, mert szar!" következtetéseket levonni! Rengeteg embernek jól mûködik!


Giant xtc vázban van egy XT-s 2 hónapos karom, nem kattog. És 180mm-es, szóval van erõkar is rendesen, ami aztán tudja mocorgatni a rendszert, és meg sem nyikkan...

#17296
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Azért mert 1 valakinek kattog, attól még nem kell beparázni, és "Jajj Istenem akkor nem veszek, mert szar!" következtetéseket levonni! Rengeteg embernek jól mûködik!

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#17297
nzoli

nzoli

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Ez a kattogás minden LX/Hone karnál elõjön? Most cserélném ilyenre (Hone) a RF Prodigy DH karomat, a súly miatt, egyébként tökéletes. De ilyen recsegõs vacak nem kéne, akkor inkább cipelem a súlyt. A RF több mint két éves, nem kattog, egyszer nem kellett hozzányúlni, mégcsak le sem lazult. egyébként Coilerbe menne, szal a középtájék merevségével nem lenne gond.

#17298
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Dante: A shimano láncokat mindig új csappal kéne összerakni, ami azt jelenti hogy kell lennie boltban külön csapnak is. Az sztem jó minden lánchoz, ha nem akarsz patentszemet használni


Ebben reménykedem én is, de sehol sem tudnak különm adni. Egyébkét csak a Dura-Ace és XTR lánchoz jár. (elvileg)

Xabi; ha minden kötél szakad, bentmarad...csak ugye a patenteszem annyira nem vált szépen. (bár az erõ az elsõdleges)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#17299
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Nem lehet, hogy a vázad középrésze túl rugalmas,a brutálmerev XT karhoz? És menet közben nyeklik-nyaklik a váz, a kar meg nem és azért kattog? Csak mert szakszerû beszerelésnek zûnik ahogy írtad, és nem szabadna kattognia.

Dante: A shimano láncokat mindig új csappal kéne összerakni, ami azt jelenti hogy kell lennie boltban külön csapnak is. Az sztem jó minden lánchoz, ha nem akarsz patentszemet használni

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#17300
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

pontosabban ugyanabban a két állásban (egy fordulat alatt 2 kattanás)
nem is kell hozzá nagy terhelés és kattog, de állványon azért nem kattog.


Nálam hasonló tüneteknél (integrált LX)a hajtókart kiszed, monoblokk kiszed, a meneteket kitakarít a vázban és a monoblokkon, a monoblokk és menetek zsírzása, a hézagológyûrûket szintén, összerak, és kész.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!