Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17261
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Így készül(het) az üreges karbonnal bevont Campagnolo hajtókar:
Feltöltött kép

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#17262
Bäron

Bäron

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Hogyha a vázban a csészék kattognak akkor elég lehet ha zsírral vannak berakva és jól meghúzva.De ha még ekkor is kattog néhény 10 km után akkor be kell tekerni teflonnal a csészék menetét és úgy behajtani.Nekem csak ez oldotta meg véglegesen az idegesítõ zajolást.

nos megvan a megoldás szaBike javaslata alapján.
kicsit féltem a teflontól mert eddig sehol nem találtam rá való utalást. tegnap bekentem a csészéket zsírral, utána teflon és arra még egy kis zsír- de csak a hangulat kedvéért. azóta benne van kb 150km, és "kop-kop", eddig nincsen semmiféle gyanús zaj a hajtómü irányából.
köszi a segítséget,
cheers

#17263
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

az oké, hogy a feszitõrugó, ami a kanalat fesziti, az variálható, de amit szaBike emlit, az nem mindenütt végrehajtható. (azaz a paralelogramma nem mindenütt bontható)

Nem a paralelogramma belsejében lévõ rugóról írt, az a láncfeszeségben nem sokat számít, csak a pozíció tartásában. Arról a rugóról van szó ami a kanál és a váltótest csatlakozásánál van a tengely körül.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#17264
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Hû, ennyire rosszul fogalmaznék?:) Tudtommal csak az X.0 paralelogramma csapjai bolthatóak a pici zégerek miatt. Én azt próbáltam leírni hogyan lehet szétkapni a váltó alsó csuklóját, azt ahol a külsõ láncterelõ kapcsolódik a váltó testbe.Itt nincs zéger gyûrû (Deore), mint a felsõ csuklónál, a szerepét egy pondró imbusz csavar veszi át.

#17265
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Az 1000 Ft-os TY bontható és az XTR, szerintem a közötte lévõk is.

az oké, hogy a feszitõrugó, ami a kanalat fesziti, az variálható, de amit szaBike emlit, az nem mindenütt végrehajtható. (azaz a paralelogramma nem mindenütt bontható)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17266
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás

1: hosszu a monoblokkod, 2: vegyél ki szemeket a láncból, 3: legalább elsõváltót tegyél fel... végtére az is láncterelõ.


igen, a láncból majd ki veszek egy 5 centinyit, elsõ váltóm meg van :)

#17267
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

nem minden hátsóváltó bontható teljesen
az U alakú lemez meg nem egy zégergyûrû véletlenü?

Az 1000 Ft-os TY bontható és az XTR, szerintem a közötte lévõk is.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#17268
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nem minden hátsóváltó bontható teljesen
az U alakú lemez meg nem egy zégergyûrû véletlenü?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17269
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Úgy néz ki, hogy a családi körben (nem, nem Arany Jánoséban) feleslegessé válnak egy Hone hajtókar tányérjai.
kérdésem az lenne, hogy mennyire tartósak azok a tányérok, mert nekem jól jönnének XC-re. Többet fognak bírni, mint az XT? vagy ezek is tiszavirág életûek?
Ja, ha megérné elbizniszelnem, akkor így rokoni alapon a két nagy tányér mennyit érne?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#17270
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Az alsó rugót is meglehet feszíteni.Látszik a külsõ kanál belsõ oldalánál 2 lyuk, ezek eggyikébe kapaszkodik belülrõl a rugó, ezzel lehet variálni.A csuklót meg úgy lehet szétkapni hogy keresni kell a váltó oldalán egy kis lyukat, abban ül egy imbusz csavar jól elrejtve.Ezt ki kell csavarni ekkor széjjeljön a csukló, a többit meg ott helyben ki lehet találni.
Egy kis ésszel elsõre is menni fog, bár sokkal nem lesz feszesebb a lánc, inkább érdemesebb annak a hosszát belõni jól.

#17271
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Itt valaki írt valamit valamikor, hogy a Shimanoét valami rugó áthelyezésével lehet nagyobb feszítõerõre rábírni. De fogalmam sincs, hogy hogyan lehet.

Talán én voltam. Biztosan meg akarod csinálni mert egy kis kézügyesség nem árt! Töltsd le a váltó robbantott ábráját a Shimano honlapról. Csavard ki a görgõpozíciót állító kis csavart. A váltót rögzítõ nagy csavar papucs felõli részén van egy U alakú rögzítõlap. Ha azt kipattintod akkor az alumínium fedõlemez alól kijön a rugó. Tisztítsd ki a rugó helyét és az alján látsz két lyukat ahová a rugó vége illeszkedik. A menetemelkedéssel ellenkezõ irányba nézõ lyukba akaszd be a rugó végét. Az összerakás ugyanígy csak visszafelé, figyelj a határolóra, elsõre nem fog menni. Már régen szedtem szét váltót, de talán az alsó rugót is meg lehet feszíteni.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#17272
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

elöl két tányér, nincs terelõ, és belül pont akkora hely van hogy a lánc beférjen oda. vagyis pont egy kicsivel kevesebb hogy beszoruljon..

1: hosszu a monoblokkod, 2: vegyél ki szemeket a láncból, 3: legalább elsõváltót tegyél fel... végtére az is láncterelõ.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17273
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás
Aki még rajtam kívül kéttányéros hajtómûvön godolkodik, amivel azért haladni si lehet:
22-38. És felvált. :bananadan (Deore 2003-as hajtómû, a cserélt 32T gebhard középtányérra sem váltott fel jobban.) Teljesen váratlanul találtam truva alu tányért, váltáskönnyítõs. 4 a kisker ára, nem túl merev, de eddig mûxik.

Terhelés alatt nem igazán próbál(hat)tam, mert a fogaskoszorú 2-6ig halott, úgy urik rajtuk az új lánc ahogy kell. De új fogsor már a szobában várakozik.
a második p néma!

#17274
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Én is az XT-t ajánlanám, mert sokkal jobbak a tányérjai Jobban váltanak, vaskosabbak, erõsebbek. A truvának jól néznek ki, de vékonyka, akár a tekeréstõl is hullámossá lehet tenni, nem beszélve mondjuk egy belógó ágról ami telibekapja a tányért, vagy fölül egy farönkön. Az XT karja merevebb a, mert üreges, a Truva meg csak szimplán kovácsolt. És bizony hajlong. Csak a Team Carbon ami merev, de az már drága.
Egyértelmûen XT!

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#17275
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
ahmm.. mind1, csak amikor pl, fakeinél meg akarok fordulni, és a végén sokat hirtelen hátra tekerek, akkor le esik a lánc és a térdemet úgy bebaszom a telóba hogy az nem igaz :( :D

#17276
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Itt valaki írt valamit valamikor, hogy a Shimanoét valami rugó áthelyezésével lehet nagyobb feszítõerõre rábírni. De fogalmam sincs, hogy hogyan lehet.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17277
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
elöl két tányér, nincs terelõ, és belül pont akkora hely van hogy a lánc beférjen oda. vagyis pont egy kicsivel kevesebb hogy beszoruljon..

#17278
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
1 tányér és terelõ? vagy mindkettõt használod??

#17279
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
banizás közbe. és a váltó rugóját nem lehet valahogy állitani ? :P

#17280
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Nálam is volt ilyen gond. Itt a lánc rövidítése, és ezzel együtt a hátsó váltó feszítõerejének növekedése szo-szo megoldotta a problémát. (Márha az ugri-bugri közben jön le)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.