Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17341
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
Igazából nem nekem kéne, mer nekem egy 2004-es Stylo team van, és meg vok vele elégedve. Uncsimnak kéne, hát, hogy õ milyen bringás azt nem lehet megmondani. De nem az aki minden évben cseréli a cuccost a gépén. Ezért ajánlom neki a Hone-t. Amúgy súlyban nem a Hone jobb ??? Én aszittem eddig :)
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#17342
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
hát meg merem kockáztatni nem azonos felhasználási terület. elöbbi nem a legjobb súly, de nagyon erõs, utóbbi nem a legmerevebb, de cserébe jó súlyban van, viszont élettartamra az lx a nyerõbb. válassz aszerint hogy mire kell.

#17343
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
És szvsz (szerény véleményetek szerint :D) melyik a jobb választás ?
Shimano Hone v. Truvativ Firex team Giga×Pipe

(amúgy a lánc miatt kérdeztem, meg amiatt, hogy 8-as a rendszer, de elvileg jónak kell lenni):)
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#17344
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
tényleg semmi, hisz minden más kompatibilis. gondolom nincs agyonnyúlva a lánc, így az is tökéletes lesz az egészhez.

#17345
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Nem hinném, csak az a 3 alátét kell kozzá amit adnak hozzá....semmi más.....kettõ a hajtás oldalára, 1 pedig a bal oldalra...semmi, nem kell hozzá csak egy 5 éves mûszaki érzéke...:D

#17346
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
Gyári Merida Kalahari 580 SX-be ha teszünk Shimano Hone (FCM-600) hajtómûvet, akkor kell még vmit cserélni ??? FONTOS
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#17347
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.236 hozzászólás
Én azt csavart már rég elhagytam valahol. Nekem van gyári Parktool szerszámom hozzá és azon van (volt) mûanyag behajtó vacak, de az elsõ használat után elnyalódott. Kézzel összenyomod a hajtómûvet és meghúzod a két imbusz csavart. Magátol beáll a dolog.

#17348
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

kerékpárszervíz

gyári szerszám, erre van

jobb megoldás nincs sajna

lehet jópénzért rendeltetni bolttal azonos alkatrészt, hisz a dura ace szetthez fém van gyárilag.
de semmi értelme nincsen.

#17349
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
kerékpárszervíz

gyári szerszám, erre van

jobb megoldás nincs sajna
Autist Team:)



#17350
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ahhoz gyári meghúzószerszám kell.
bármely bringaboltban kapsz hozzá értelmes áron.
de azt csak ésszel kell meghúzni, szinte semennyire sem.(hisz funkcionalitása csak annyi hogy amíg meghúzod a kar csavarjait, addig felhúzza a tengelyre.)

#17351
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
ht2-es LX hajtókar mûanyag csavarját akartam meghúzni, de sehol nem találtam ekkora méretû torx kulcsot. átnéztem egy autószervíz 4 szerszámos ládáját is, de egyben sem volt ilyen nagy méretû. én vagyok ennyire szerencsétlen, vagy másnak is volt már ilyen problémája ? valami más módszer, hogy úgy tudjam meghúzni azt a csavart, hogy ne nyírjam el azt a vajpuha mûanyagot ?

#17352
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Az elso valto jo lesz, es a lanc is megy a Shimano karral, semmi gond.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#17353
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
+a szervizessrác is azt mondta, hogy csak a hátsó váltó olyan, hogy sramhoz sram váltókar kell, és hogy az elsõ váltóhoz mindegy. Megerõsíthetõ ez az infó, vagy csak legenda?

#17354
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
kiszemeltem egy sram x9es hátsó váltót, meg is vettem, de mivel a váltókar csak párban van, ezért párban vettem. Nos...de én elõre shimano váltót szeretnék...kompatibilis a shimano elsõ váltó a sram x9-es váltókarral, vagy inkább vegyek sram elsõ váltót is.

Hajtómûvet szintén shimanot akartam (LX) de valszeg sram lánc, és fogsor lesz, ezért fáj most a fejem, hogy fog ez normálisan mûködni?

#17355
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Én amennyire tudom, rendesen müxik shimano karral, mert a Sram csak hátul alkalmaz más bowdenhúzás arányt. Egyébként én is ilyet akarok venni, mert nekem tetszik.

#17356
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nagyon jó, merev, jól vált, de van két hátránya: egyrészt ha grammániás vagy, akkor nehéz (180 gramm), másrészt (állítólag) sram váltókarokkal mûködik csak igazán jól (én azzal használom).
Ár-értékben szerintem a legjobb választás abban az árszegmensben. És nagyon ql kinézete van (bár ez izlés dolga). Ha Sramot használsz, nagyon szépen beleillik az összképbe.

X.

én akárhogy mérem nekem az xt is 170 g fölött van, szal a súly ne tartsa vissza/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17357
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Kinek mi a tapasztalata a Sram X-Gen elsõváltóval?


Nagyon jó, merev, jól vált, de van két hátránya: egyrészt ha grammániás vagy, akkor nehéz (180 gramm), másrészt (állítólag) sram váltókarokkal mûködik csak igazán jól (én azzal használom).
Ár-értékben szerintem a legjobb választás abban az árszegmensben. És nagyon ql kinézete van (bár ez izlés dolga). Ha Sramot használsz, nagyon szépen beleillik az összképbe.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#17358
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Hi!!

Kinek mi a tapasztalata a Sram X-Gen elsõváltóval? Jó vagy rossz?
Esetleg megéri-e a plussz pár ezret az XT?

#17359
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Sziasztok!

E-Bike féle Truvativ Howitzer jó az UMFbe? (73-as monoblokkház)

#17360
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Jaja, elég is, most 22-36-46 van, de így utólag nekem az ideális a 34-48 lenne, s kistányért le is dobnám...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)