Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17361
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
sokszor jutottam arra a következtetésre, hogy ahol én biciklizem, ott elég az 1*9 sebesség, ahol az egy az vagy 36 vagy 38, a 9 pedig országúti sor 11-25 elosztásban.
ahol 22-34 kellene, ott inkább tolom, vagy felvonózom :)
persze szeretném ezt kinõni, de ugy tervezem, hogy kéttányéros-elsõváltós buli lesz a vége, ahol 29-42 az elsõ kettõ. a 22(esetleg 24)-36 közül a kisebbiket sose használnám...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17362
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Szerintem 34 fog sok, azt nem annyira szereti a középkanalas váltó (ugye senki nem annyira meggondolatlan, hogy hosszúkanalast használ?). A másik, hogy a sík szakaszokhoz jól jön a kisfogú tartományban a több lehetõség, értem ezalatt, hogy a 11-32-esnek sokkal jobban használható a nagyfokozatú fogaskerék tartománya. Kistányér nekem is dísznek van, fõleg, mert a szutyok LX váltó nem hajlandó terhelés alatt lepakolni oda, nem is igazán kell az. Azt vettem észre, hogy ahol eddig kistányéron másztam, simán (na jó nem simán) fel tudok menni középtányéron is (ráadásul nekem az 36-os), legalább ösztönöz a nagyobb sebességre. (kábé 8-9 km/h alá ezzel az áttétellel nem is lehet menni) Persze biztos ami biztos alapon nem szedem le, jól jöhet az még - bár ehhez képest nagyon ritkán használom...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#17363
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ami Sram az használható :D Én csak azt mondom, hogy nincs nagyon olyan hely, ahol a 32-essel nem lehet felmenni (ahol mégsem, ott gyorsabb gyalog). De nem én veszem.

mondjuk én fénykoromban /mikor még volt erõnlétem/ se nagyon használtam kistányért, szal azért jó nekem a 34 .....tulképp már bánom hogy a dawgra 11-32 t raktam...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17364
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
de miért kéne pl a 22-34-et hazsnálni?:D mármint lehet menni 32-22-ben is. néha jól esik.

#17365
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Ami Sram az használható :D Én csak azt mondom, hogy nincs nagyon olyan hely, ahol a 32-essel nem lehet felmenni (ahol mégsem, ott gyorsabb gyalog). De nem én veszem.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17366
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
én nekem is 34-11 van a cécón, és tök jó.

#17367
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

De szerintem a Megarange 34-es kerekét nem tudod hol kihasználni... (bár nem tudom mire kell Neked, de anno engem lebeszéltek róla)

nekem van 11-34 es sram sorom sztem teljesen jó, és néha jól jön az a plusz 2...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17368
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
De szerintem a Megarange 34-es kerekét nem tudod hol kihasználni... (bár nem tudom mire kell Neked, de anno engem lebeszéltek róla)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17369
Meldon

Meldon

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
ok köszi:)

#17370
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
meldon: nem. a sram hátsó váltók csak sram váltókarral müködnek, az eltérõ bowdenhúzási arány miatt. a fogaskoszorú meg a lánc annyira nem számít, de ha SRAM, akkor legyen kövér:D

#17371
Meldon

Meldon

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
lehet 1 sram x5ös váltót shimano váltókarral meg megarange fogaskoszorúval használni vagy nem fog menni

#17372
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Jujjj de jó, tök rendes a Popovics Gyuri (Bikediscount-os bácsi)!!!
Ingyen rak bele nekem persely a h.karba....szerinte is a pedál csavarodott ki, megjön a kar oszt belehegesztem a pedált....:D
de télleg tök jó fej, egész délután e-mail-eztünk, kérdés-válasz ment....csak a hétem legyen itt.....mármint a kar...
Jut eszembe, mennyire gyengíti meg a kart a perselyezés, és mennyire lessz tartós?
Ja és ilyenkor a gari megmarad rá?

#17373
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
köszi
akkar a kép alapján benéztem valamit...

(rob ne feledd a képeket!)

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#17374
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

létezik sram fogaskoszorúbol olyan 9s aminél a legnagyobbik fogaskerék jóval nagyobb mint a normálsi esetben?
olyasmi mint a megarange
és ezzel a hátsóáltók hogy boldogulnak?
9.0sram fõleg

11-12-14-16-18-21-24-28-34-es tavalyi sram 990-esem van és x.9-cel simán müködik.


A sebesség mindent megold.

 


#17375
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

létezik sram fogaskoszorúbol olyan 9s aminél a legnagyobbik fogaskerék jóval nagyobb mint a normálsi esetben?
olyasmi mint a megarange
és ezzel a hátsóáltók hogy boldogulnak?
9.0sram fõleg

megarange asszem 36-os, és 6 ill. 7 sebességes.
9 sebességnél van közte még 2/3 fokozat, szóval azért nincs akkora ugrás.
legnagyobb pg990 sor 34-es, de van 32-es is.
ez tök általános 9-es sor, a többi is ilyesmi.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17376
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
létezik sram fogaskoszorúbol olyan 9s aminél a legnagyobbik fogaskerék jóval nagyobb mint a normálsi esetben?
olyasmi mint a megarange
és ezzel a hátsóáltók hogy boldogulnak?
9.0sram fõleg

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#17377
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
UMF-esek figyelem!

68/113-as monoblokk jó az UMF-be?
Mert azt olvastam valahol, h 72-es, de akkor megszívtam, mert megrendeltem a 68-as BIKE+ extreme monoblokkot. Mondjuk abból meg csak 68-as van, szal remélem kompatibilitate lesz.
Köszi!

#17378
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Visszatérve a h.kar perselyezésére mennyi anyag lehet a pedálkapcsolódásnál a karban? mert ha perselyezni kell én attól félek, hogy a végén "kilyukasztják" nekem és akkor télleg kuka.....
Meg azt se tom miskolcon hol csinálnak ilyet, haverom apja elvileg tud bele perselyt rakatni, de csak Truvativ x-flow-ba tett bele(az jó lett) ilyen perselyt, de az egy kicsit más mint az XT.....szóval ha valaki tud Miskolcon(vagy közelében) olyan helyet ahol rendesen meg tudnák csinálni légyszíves íron nekem vagy valami....
Addig meg majd intézek képeket és lassan fel is hívom a bikediscount-ot....drukkoljatok

#17379
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Vazzz... Akkor tényleg rosszul tudtam! Bocsika Mindenki...

Most már csak a miértet kell megfejteni. Talán azért, hogy ha be találna állni a csapágy, akkor inkább a pedál essen ki, mint a beklipszelt/dokkolt bokaízületed...?

Na mostmár alszom. Többit majd holnap... Csááááá!

EEFÁRATTAM

#17380
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
kijon meghozza menettel egyutt.
ha ugy nezzuk, hogy szorul a csapagy akkor kitekeredik a karbol hajtas kozben.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...