Érdekes, sok 100 kiló fölötti kollegát látok outizni, gond nélkül.
Néha vannak "legendák", pl., hogy az országúti kormány kényelmetlen, vagy, hogy országúti kerékpáron kényelmetlen utazni. Szocializáció kérdése, a csuklónak meg a semleges helyzet jobb. Ezért van kormányszarv is ^^
a vázak "agyonkönnyítéséről": pl. a bergamont nevu német cég outivázai aluból 2000 grammra mérlegelnek. Aluváz. 2000 gramm.. hatszáz gramm feletti villával.. Nomármost, a kétezres évek elején a Giant-Scott vonal kínált 1200 gramm alatti aluvázakat, a szkandium-ötvözetes easton csöves vázak is 1300 gramm alatt voltak, 10 éves DeRosa Merak vázak szintén akörül. Acélból is készültek 1.5-1.6 kg környéki vázak, így egy 2kilós aluváztól tényleg nem félnék.
Főleg, hogy összevetve pl. a Canyon által is használt 300 gramm alatti karbonvillákkal, igencsak "túlszabott" darabok merengnek ezekben a mai belépő aluvázakban.
A vicc: manapság ritka az 1500 gramm alatti aluváz az itthon is kapható országútik körében. Bezzeg a Neuzer RS-105-ös váza 1450 gramm körüli, full-alu, alunyakas-aluszáras villája meg 460. Ezeket egy boltban méricskéltük, jót röhögve az értékeken. Nojzer. Olcsókicsi. Kár, hogy a geometriája kissé suta..
Vejne módosította - 2014. augusztus 06. - 08:47