Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

650b - 27.5"

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
92 hozzászólás a témában

#61
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
legyelszives. Videoval, oriasplakattal, Hooters csajos reklamkampannyal.

Let's roll better!


esetleg Rock n Roll is lehetne (Matra Maraton specifikus)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#62
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás
Segítek:
Tam Tyre Concept ®
The new way of mountain biking
Let's roll better!

Vagy valami ilyesmi. Kidolgozzam részletesen? :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#63
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

nekem (26" x) 2.35 van elol es 2.25 hatul (mert ekkora fer el, es mert nincs kisebb HansDampf) akkor en most valami huderadikalis ujito vagyok? :D


akkor lennél radikális újító, ha nem vásárolnád a kétféle gumit, hanem eladnád az említett koncepció szellemében :D

#64
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Érdekes nekem pont fordítva elõl 2.1 NN hátul 2.25 Rubena Scylla 26"
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#65
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nekem (26" x) 2.35 van elol es 2.25 hatul (mert ekkora fer el, es mert nincs kisebb HansDampf) akkor en most valami huderadikalis ujito vagyok? :D
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#66
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

a különbözõ kerékmérettel már próbálkoznak.
Láttunk példát arra is, hogy elöl van a nagyobb meg arra is, hogy hátul.
(írtunk róla cikket is)


ez azért fura, mert még a különbözõ gumiméreten sem léptünk át, pedig az egyszerûbben kivitelezhetõnek tûnik :D

#67
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
a különbözõ kerékmérettel már próbálkoznak.
Láttunk példát arra is, hogy elöl van a nagyobb meg arra is, hogy hátul.
(írtunk róla cikket is)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#68
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
Én amúgy már látom a következõ "legeslegeslegjobb" trendet a 69er mintájára: 7,5-9er. Vajon ki fogja elõször kiadni? Vagy védessem le gyorsan és gazdag leszek? :)
Még szerencse, hogy nemrég építettem két fasza 26-os kereket, azok kitartanak amíg lecseng ez a hóbort! :)
Az elsõ gondolat amúgy a nyitó GT képrõl jutott eszembe, bár ott az elsõ tûnik kisebbnek, de gondolom csak az optika torzít. A váz amúgy sztem gyönyörû, egy ilyet még 27,5-el is elfogadnék nagy duzzogva! :)

#69
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
ok
kartársak
tegyük le egy borítékba amit fentebb mondtam, bontsuk ki 2018 ilyenkor, és ha lesz a szaküzletekben új 26-os monti számottevõ mennyiségben, akkor én fizetem a tortát, ha nem akkor kapom ...:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#70
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
az a kulonbseg hogy ezek nagy tobbseget a shimano eroltette es senki mas. Ha csak egy gyarto csinalna 29-est es mindenki mas boldogan arulna tovabb a 26"-ost, akkor ugyanugy befulladna az is. A Gary Fisher azert mar eleg regota nyomta a 29" MTB kategoriat, de amig a nagyok be nem alltak mellejuk addig csak kulonckodes meg hobort volt.

Mondjuk a specialized eddig hatarozottan kitartott amellett hogy nem lesz 2014-ben 650b gepuk, de majd Eurobikeon kiderul hogy ez mennyire kamuzas reszukrol.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#71
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás
kihagytad a dual-controlt. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#72
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Volt egy idõ,amikor a biopace lánckerék volt a trónbitorló és le fog söpörni mindent.Aztán nem.Volt egy idõ,amikor a monobody féktest volt a trónbitorló és le fog söpörni mindent.Aztán nem.Volt egy idõ,amikor a centerlock volt a trónbitorló és le fog söpörni mindent.Aztán nem.Fõznek és esszük.

#73
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
viszont jövõre beszáll a merida is -amivel ugyi a speci is- onnatól meg nem nagyon lesz választás ,aki kimarad .....ugye
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#74
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
mondjuk a 650B oruletben az is benne van hogy az europai gyartok nagyon lassan reagaltak a 29"-re. Eleg gyorsan tortent, es a nagy amerikai gyartok lesoportek a piacot hirtelen. Most ilyenek mint a Felt, Cube, KTM, Stevens, sokkal jobban kapaloznak, mert nem akarnak megegyszer lemaradni.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#75
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
Én nem kétlem, hogy van ezeknek a kerékméreteknek is létjogosultsága, sõt! De pár év tapasztalat alapján mindent teljesen átrajzolni a korábbi 30 kárára, szerintem elég bátor dolog minden gyártó részérõl, még ha az elmúlt idõk tapasztalatai is hívták ezeket a fejlesztéseket életre. Illetve a trend nem tetszik nekem:
Pár éve 24"-es kerék volt a tuti durvulásra és trükközésre most meg hirtelen a 27,5? Közben kitaláltuk a 29"-t is megint - ugye onnan indultunk hajdanán...
Nyilván a technikai fejlettség és tömeges gyárthatóság is rohamosan nõtt, akár csak az elmúlt pár évben is, ami lehetõvé teszi leküzdeni a nagyobb kerékbõl fakadó, a tömegben jelentkezõ hátrányt és ki lehet használni végre az elõnyöket. De ez alapján meg miért ilyen "standard" méreteket választanak? Miért nem 28,39814" és 26,9265"? Akkor elhinném, hogy tényleg kiszámolták, optimalizálták, tesztelték, százszor megrágták és piacra dobták, hogy nekünk a legjobb legyen. Így inkább csak egy õrült spirálba kergeti magát mindenki, mert mindent újra kell fejleszteni pár évente - váz, kerék, telók, hajtás/áttételezés/váltás - és nem látom, hogy ez mikor fogja visszahozni az árát. Ja, de: qvára megdrágultak az alkatrészek, hiszen rengeteg típusból és "kis" szériákat kell fejleszteni és gyártani. Nem akarok flamet indítani, csak leírtam ezzel kapcsolatos gondolataimat. De ha mér elõbb-utóbb úgyis váltani kell, akkor legyen 650B! :) A 29er nekem mindig ezt juttatja eszembe, legyen bármilyen jó is:
http://blog.cardomai...ruisin-on-my-3/
Písz! :)

#76
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
na itt egy gyarilag valaszthato kerekmeretu bringa

Ibis Reveals the Mojo HDR – Your Choice of a 26 or 650b Mountain Bike
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#77
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
azt mondok én is, 5 év és 26-os csak gyerekbringa meg áruházi lesz.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#78
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
kerekmeretet szemlelteto abra

[ATTACH=CONFIG]2806[/ATTACH]

szerintem a high-end 26os merev es rovid utas ossztelos (140mm-ig kb) gyakorlatilag par ev es ki fog halni. XC versenyarcoknak 29", kemenyebb vonalra 650B lesz az uralkodo meret, a 26" meg megmarad a 300Euro alatti szegmensben. Onnan nehez lenne kiirtani

En nem ugy kepzelem hogy 26rol 650-re kimondottan a kerekmeret miatt fognak emberek tomegesen valtani, ahhoz nem eleg nagy a velt kulonbseg. (a valos kulonbsegrol ne is beszeljunk). Inkabb az uj vasarlok fogjak venni, tekintve hogy ez lesz elejuk rakva, es ok fel sem fogjak hogy epp a 26" elleneben dontottek. Meg pl en, ha meg 1-2 ev es ugy dontok lecserelem az oregedo 26"-os montimat, es mar nem lesz mas csak 650B olyan felhasznalasra amilyet en szeretnek.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#79
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

ha nem tud másból választani csak 650b meg 29 akkor megoldották a problémát

Na igen. Ha még a Speci is...
Kis érdekesség, Google egyik elsõ találata. Specialized SWORKS Epic 650b
(Lehet, csak valami "átépített" 26-os, de ki tudja)

#80
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

ha nem tud másból választani csak 650b meg 29 akkor megoldották a problémát

nézzétek meg majd a jövõ évi merida meg speci szortimentet mennyi 26-os lesz benne. boriték---- nem sok. és azért ök nem kis szereplõi a piacnak.


ok, de az a kérdés, hogy csak kizárólag a 26/29 kárára tudnak eladni ilyet, vagy összességében többet értékesítenek (esetleg kevesebbet, ha most egy mérettel kivált valaki kettõt)

ha nem növelnek vele össz eladást, akkor csak magukkal csesznek ki, meg a boltossal