Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

650b - 27.5"

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
92 hozzászólás a témában

#41
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
en csak annak latom ertelmet, hogy a vazmerettel no a kerekmeret, amugy kis embereknek eddig is hulyesegnek es eroltetettnek tartottam a 29ert. merev 29er mongy lestol, 27.5 mestol... de ez inkabb merevre igaz, mert nagyobb rugoutnal megint eltolodik minden. 29erben max 100as fullinak latom ertelmet. salzburgban voltam a bikepalastban, ott mar akkor is feltunoen sok 650b volt. ha a gyartok birjak szufflaval, meg ennyi fele alkatresszel, csak hajra.

viszont a 26ost nem kellene eltuntetni... az a kerekmeret gumistol - az orszagutissal egyetemben - baromi hosszu ido alatt kikristalyosodott kozeput.

reszemrol 185 cmhez merev 29er a befuto. a fullik dragak, es tulbonyolitottak, a 650b meg nem eleg nagy lepcso a nagy kerek elonyeihez.

#42
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
régóta az elsõ "modern" gép, ami tetszik. ha csak feleannyira jó, mint írják... :)

Feltöltött kép

Scott Scale 710 ? First Ride Review - BikeRadar

Feltöltött kép

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#43
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

27.5-es telóba befér vajon egy trekking kerék 35-ös gumival ?

nekem a Schwinn Csepel tandem vázban is ilyen gumi van - pedig az sima 26"-os.
mondjuk egy sárvédõ már nem férne oda. max egy fogpiszkáló - de csak lapjával :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#44
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

mondom én :)


"2014-es KTM kerékpárok képekben: a 26-os kerékméret törölve…"

más

27.5-es telóba befér vajon egy trekking kerék 35-ös gumival ?


Nekünk otthon a 26os õs (2000 elõtti) RS Judyba is befér a nagykerék + 35ös Schwalbe Marathon Extreme.

#45
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

aki meg marad 26-oson az jól járhat, mert esetleg lemegy a 26-oshoz való cuccok ára és a használtpiacra is jótékony befolyása lesz :)

Majd akkor,ha az arány nem 348000:2-höz lesz...

#46
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
pedig nagyon gondolkozok rajta, találtam egy minden részletében tökéletes(nek tûnõ) darabot. 853 :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#47
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Herr Zugn csinal neked 10 ev mulva is szal en nem panikolnek :D
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#48
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
'szal akkor most vegyek új 26os vázat vagy már inkább ne? :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#49
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a Schwalbenal azert mar eleg durva kinalat van 650B-bol. Es ez kb 1 ev alatt jott ossze nekik, Eurobike utan kb duplaennyi lesz mint most.

Csajom bringaja meg nincs kesz de az alig 160centijehez tutira 26" kerek lesz, hulyeseg lenne nagyobb. Meg mar van hozza villam, kerekszettem, szoval egyetertek, sokan fognak abbol fozni ami otthon van
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#50
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

mondom én :)


"2014-es KTM kerékpárok képekben: a 26-os kerékméret törölve…"

más

27.5-es telóba befér vajon egy trekking kerék 35-ös gumival ?



most már legalább mindenki tudja, hogy ha továbbra is 26-os bringát használna, akkor nem a ktm háza táján kell keresgélnie

én amúgy nem tudom eldönteni, hogy hosszútávon ez nekünk jó-e, vagy sem, de az biztos, hogy akinek van otthon több pár gumija, kerékszettje, stb, az azért még jóideig meggondolja, hogy érdemes-e váltania

persze akinek nincsen, az akár jól is járhat vele, sajnos nincsen összehasonlítási alapomm, de az tuti, hogy nagyon sokáig sokkal több választék lesz a 26-oshoz gumi tekintetében

aki meg marad 26-oson az jól járhat, mert esetleg lemegy a 26-oshoz való cuccok ára és a használtpiacra is jótékony befolyása lesz :)

#51
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
mondom én :)


"2014-es KTM kerékpárok képekben: a 26-os kerékméret törölve…"

más

27.5-es telóba befér vajon egy trekking kerék 35-ös gumival ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#52
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
elvileg már itthon is kapható. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#53
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
http://www.dirtragma...-ritchey-p-650b
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#54
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
szerintem meg pont akkorra valik mainstream merette a 36"

(avagy igy kell titant pazarolni)

[ATTACH=CONFIG]2811[/ATTACH]
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#55
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
én mindenképp megvárnám a 2015-öt,akkor esélyes a mindennél jobb 28,127 :D

#56
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
én pl valószinû 29ert, da ha 26 ---27,5 az alternatíva akkor várnék õszig és 27,5
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#57
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
polir hajtokar egy fekete-feher-piros szinvilagu bringara... someone call the fashion police

en nem vagyok nagy merevvaz-fan (merev villa meg foleg, brrr...) csak azt tudom hogy a 29" kereknek vannak elonyei. De hatranyai is. Es szerintem egy 650B ossztelos az idealis kompromisszum. Jobban gordul mint egy 26", de nincs rugout-limit, nincsenek szerencsetlen vazszogek, nem nez ki olyan ordenare aranytalanul, kisebb emberek szamara is konnyen manoverezheto stb
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#58
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
jelenleg leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy az általam inkább kedvelt kisebb cégek (on-one, cotic, stb.) mikor állnak rá a 650b-re. a genesis pl pikk-pakk kiírta a 26-os acél trail bringáit a palettáról, csak alu maradt, acélból csak 29er van, de nincs 650b, coticnak is van 29ere...

650b-bõl a fullmerev cangák mozgatnak meg (minõ meglepetés:D ) , pl ez (a béna fejcsõ-villanyak arány mondjuk nem tetszik):
Feltöltött kép

Feltöltött kép

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#59
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Nem, mivel a Yeti nem csinal csak 26" es 29" kerekmeretu bringakat :) Igy SB-66C lenne. Viszont ha nem lennek yeti fan, es nem lenne akadaly a penz, akkor az az RM Altitude amit korabban linkeltem pl eleg eselyes volna.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#60
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás
tamaska !
Ha holnap kéne egy új bringát venned te 27,5-ös gépet választanál ? De most õszintén !
Marci