Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

650b - 27.5"

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
92 hozzászólás a témában

#81
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
ha nem tud másból választani csak 650b meg 29 akkor megoldották a problémát

nézzétek meg majd a jövõ évi merida meg speci szortimentet mennyi 26-os lesz benne. boriték---- nem sok. és azért ök nem kis szereplõi a piacnak.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#82
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Jó ég tudja, hogyan alakul majd ez a 650b-s mizéria és a gyártókat mi hajtja a 650b melletti voks felé. Meg külföldön lehetséges, hogy nem csak kerék+villacserében fognak gondolkozni a potenciális vevõk, mint nálunk.
A személyes véleményem meg fura. Még 1 éve is ódzkodtam a 29er mérettõl, azt gondoltam, hogy nincs létjogosultsága és csak lehúzás az egész, most meg egy 29-es a kedvenc bicajom, amivel a legszívesebben tekerek. 650b méretrõl most ugyanezt gondolom, bár alapos próba és teszt nélkül ódzkodnék attól, hogy ezt bárkibe is megpróbáljam belesulykolni.
A másik oldalon meg Biketrigger jól írja. Sokan próbáltak, próbáltunk már 650b-t, csak nem tudunk róla. :) 26-os kerék + rendes ballonos külsõ.

#83
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Alkatrészek. Lehetett hallani pletykákat, a kerékszettek piacán a Fulcrum is beszáll a 650B érába. Van, ahol már rendelhetõ 2 db 2014-es kerékszettjük, egy alap XL (1816g) és egy Red Metal XRP (1525g).
Dt Swiss: M 1700 Spline 650b (1775g)
Ritchey: Ritchey WCS Vantage II Disc Center Lock 650b (1587g)
SRAM: a Rise-t leváltó 2014-es Roam, Rail szettek már rendelhetõek németeknél.

...és a végére az, ami állítólag valóban beindíthatja a 650b õrületet, az a Shimano lépése, hogy a méret támogatása mellé áll kerékszettel, új hajtómûvekkel. Voltak már 1-2 hónapja is cikkek és fotók a Shimano 650b-hez kapcsoódó újdonságairól, hogy érkeznek; németeknél már rendelhetõ a 2014-esbõl kettõ kerékszettjük (WH-MT35 és WHM-785 XT). (tömegadatot nem találtam)


hogy legyen értelme a 650B-re való átállásnak üzleti szempontból, ahhoz azt kéne elérni, hogy a kerékpár csere csak emiatt történjen meg és ne azt legyen, hogy valaki amúgy is akar venni egy 26-osat, de már csak ilyet kap vagy ilyet választ

de inkább azt látom, hogy az emberek inkább csak kereket, max telót cserélnek, ami a bringa gyártóknak nem túl nagy üzlet

meg ez nem olyan, hogy tartok 26-osat meg 29-est is, mármint lesz 650B és a mellé mi indokolna akár 29-est akár 26-ost?



vagy pont nem így van, ahogy gondolom :)

#84
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Alkatrészek. Lehetett hallani pletykákat, a kerékszettek piacán a Fulcrum is beszáll a 650B érába. Van, ahol már rendelhetõ 2 db 2014-es kerékszettjük, egy alap XL (1816g) és egy Red Metal XRP (1525g).
Dt Swiss: M 1700 Spline 650b (1775g)
Ritchey: Ritchey WCS Vantage II Disc Center Lock 650b (1587g)
SRAM: a Rise-t leváltó 2014-es Roam, Rail szettek már rendelhetõek németeknél.

...és a végére az, ami állítólag valóban beindíthatja a 650b õrületet, az a Shimano lépése, hogy a méret támogatása mellé áll kerékszettel, új hajtómûvekkel. Voltak már 1-2 hónapja is cikkek és fotók a Shimano 650b-hez kapcsoódó újdonságairól, hogy érkeznek; németeknél már rendelhetõ a 2014-esbõl kettõ kerékszettjük (WH-MT35 és WHM-785 XT). (tömegadatot nem találtam)

#85
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
még mindig kiváncsi lennék, egy "békebeli" valós méretre gyártott 26*2,4-es mennyivel kisebb egy átlag 2,2-es 27,5-esnél.

nem matekilag, igazából.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#86
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Tamaska:

Oké, de legyünk annyira kényelmesek, hogy írjunk róla magyarul is! :)

A helyzet: Hibrid vázat tervezek, a 29-es teló mellett van egy 26-os Reba is a polcon. A további sorsa miatt érdeklõdöm.

Zeezoltano: a 27,5" 584, míg a 26" 559 mm ETRTO méret. Vagyis a külsõ pereme ezeken az átmérõkön simul a felnibe-> ennyivel nagyobb a kerék átmérõ.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#87
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Hát egy ilyen Bronson-t vagy Cabrine-t elfogadnék :) Bár a Mojo marad! :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#88
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
van egy csomo ilyen iranyu beszelgetes singletrack-en, weighweenies-en, mtbr-en, megeri olvasgatni.

Trail Tech: 650b Conversions - BikeRadar
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#89
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Gyakorlati kérdés:
26x1,95-ös gumival 16-17mm-re van a telóm hídja. 650b kerékkel (2"-os külsõ) jól sejtem, hogy kb. 4mm rés marad?
Sárférõhely nem kell.

Színtisztán matematikailag /25.4*1.5/:2=19.05mm ergó nem, persze a gumi gyártók gyakorlata szerint akár éppen be is férhet.

Egyéb iránt már Tiggrincs felvetésén már én is filóztam hogy a velvetett átrakatom 650B-re és bele teszek egy ilyen kereket a sparkba.
Vélemény?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#90
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Gyakorlati kérdés:
26x1,95-ös gumival 16-17mm-re van a telóm hídja. 650b kerékkel (2"-os külsõ) jól sejtem, hogy kb. 4mm rés marad?
Sárférõhely nem kell.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#91
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Rocky Mountain Altitude 790 MSL

[ATTACH=CONFIG]2787[/ATTACH]

Norco Range Killer-B

[ATTACH=CONFIG]2788[/ATTACH]

Santa Cruz Bronson

[ATTACH=CONFIG]2789[/ATTACH]

Intense 951 EVO

[ATTACH=CONFIG]2790[/ATTACH]

Intense Carbine

[ATTACH=CONFIG]2791[/ATTACH]

Pivot Firebird

[ATTACH=CONFIG]2792[/ATTACH]
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#92
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Lapierre Spicy 275

[ATTACH=CONFIG]2786[/ATTACH]
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#93
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Minden amit a temaban tudni erdekes.

GT Enduro prototipus

[ATTACH=CONFIG]2777[/ATTACH]
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F