Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

650b - 27.5"

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
92 hozzászólás a témában

#21
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás
44mm-es fejcsöve van.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#22
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ügyes találat, tegnap vagy tegnapelõtt a videót látva pont nekem is beugrott, mintha nem is olyan rég Brant másképp vélekedett volna. :)

De azért egy 44mm-es fejcsövet igazán beleheftelhetnének már abba a vázba, hogy ne csak 1 1/8-as villákkal lehessen használni, ha már minden gyártó ezt a tapered dolgot erõlteti!...

#23
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás

jelenleg leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy az általam inkább kedvelt kisebb cégek (on-one, cotic, stb.) mikor állnak rá a 650b-re. a genesis pl pikk-pakk kiírta a 26-os acél trail bringáit a palettáról, csak alu maradt, acélból csak 29er van, de nincs 650b, coticnak is van 29ere...


kezdõdik!

45650b | Brant Blog | News - As Seen On TV

csak lenne valami normálisabb csõszettbõl is, pl 85345650b :) :D

a singletrack fórumon az egyik komment, egy idézet Branttõl :D
''650B? They’ll be those bikes you can’t get tyres for anymore. Not that you can now. Which is good as we’ll all have someone to laugh at. And everyone likes someone to laugh at.''- Brant, 6th February 2012, BikeMagic.


ez is izgi:
http://www.bikerumor...straggler-disc/

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#24
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

arpi07: nem egészen értem, ezt hogyan kellene vennem, mivel azt hajtok. Most ez jót vagy rosszat jelent? :)

29-es acélnál nagyobb hype nem kell :)

#25
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Menj el montizni egyszer, garantálom, hogy mutatok olyan emelkedõt, amit 26-ossal nem bírsz megcsinálni, 29-essel meg "talán". :D


Teljesen komolyan, szívesen odaadom a 26-os Whippetet, egyik sem jobb vagy rosszabb, csak más.
Ismerõs ez az ösvény? A jóféle kis köves. Mountain Bike Ride Profile | 3-órás kör, Virágos-Ny.-Nagy-Kopasz near Budapest | Times and Records | Strava
26-os merevvel gyorsabb vagyok rajta. Lefelé... ;) Pedig a nagy kerék állítólag jobban gördül át a köveken.

arpi07: nem egészen értem, ezt hogyan kellene vennem, mivel azt hajtok. Most ez jót vagy rosszat jelent? :)

#26
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Nekem kérdõjelek jelentek meg a fejemben a Giant hivatkozásait olvasva, miért jó a 650b. Már csak azért is, mert 10 hónap 29er és 26-os hardtail felváltva használata után sem érzem, hogy különösen jobb lenne a 29er, még ha egyéni preferenciám szerint egy kissé jobban szeretem, akkor sem.
Továbbra sem bírom a kipucolni fejembõl a "hype" szót.


Menj el montizni egyszer, garantálom, hogy mutatok olyan emelkedõt, amit 26-ossal nem bírsz megcsinálni, 29-essel meg "talán". :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#27
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Továbbra sem bírom a kipucolni fejembõl a "hype" szót.

Mondd utánam:On-One Inbred 29er

#28
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Nekem kérdõjelek jelentek meg a fejemben a Giant hivatkozásait olvasva, miért jó a 650b. Már csak azért is, mert 10 hónap 29er és 26-os hardtail felváltva használata után sem érzem, hogy különösen jobb lenne a 29er, még ha egyéni preferenciám szerint egy kissé jobban szeretem, akkor sem.
Továbbra sem bírom a kipucolni fejembõl a "hype" szót.

#29
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
Giant Goes Big with 27.5


Feltöltött kép

#30
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

hát sajna a reconba meg a dawg vázba sem fér be. pedig jó lett volna.

a monti meg nem feltétlen azért "kristályosodott" ki 26-osnak mert az volt a legjobb, csak az "alapítóatyák" "dh-zását" meg kb csak a cruiserek bírták ki azok meg 26-osak voltak.


szerintem ez csak jól kitalált marketing szöveg, illetve mint minden jó hazugságnak, ennek is a fele igazság

az elsõ szárnypróbálgatások lehet, hogy crusier gumival voltak a haverokkal, de a profi kerékpáripar kb. bármikor átállhatott volna az elmúlt 20 évben bármilyen méretre és már az elsõ sorozatban gyártott montinak olyan mérete lehetett volna, amilyet kérnek a gyártók, illetve pontosan olyan is lett

és látszólag kis szériában sincsenek lehetetlenek

http://t2.gstatic.co...GhDeAVt5wWWTRNQ

#31
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nekünk otthon a 26os õs (2000 elõtti) RS Judyba is befér a nagykerék + 35ös Schwalbe Marathon Extreme.


hát sajna a reconba meg a dawg vázba sem fér be. pedig jó lett volna.

en csak annak latom ertelmet, hogy a vazmerettel no a kerekmeret, amugy kis embereknek eddig is hulyesegnek es eroltetettnek tartottam a 29ert. merev 29er mongy lestol, 27.5 mestol... de ez inkabb merevre igaz, mert nagyobb rugoutnal megint eltolodik minden. 29erben max 100as fullinak latom ertelmet. salzburgban voltam a bikepalastban, ott mar akkor is feltunoen sok 650b volt. ha a gyartok birjak szufflaval, meg ennyi fele alkatresszel, csak hajra.

viszont a 26ost nem kellene eltuntetni... az a kerekmeret gumistol - az orszagutissal egyetemben - baromi hosszu ido alatt kikristalyosodott kozeput.

reszemrol 185 cmhez merev 29er a befuto. a fullik dragak, es tulbonyolitottak, a 650b meg nem eleg nagy lepcso a nagy kerek elonyeihez.


akkor 175 alatt cross bicót se adjunk az embernek ?
amúgy a mostani 29-er ek 16-17 es vázzal simán vállalhatók "kisembereknek". (hülyén néz ki de az egy dolog) .sõt a 17-es belépõ szintû ktm 29-er váz nekem rövid is a 176 centimhez.

a monti meg nem feltétlen azért "kristályosodott" ki 26-osnak mert az volt a legjobb, csak az "alapítóatyák" "dh-zását" meg kb csak a cruiserek bírták ki azok meg 26-osak voltak.

ettõl független következõ montim nekem is valószínû 650b lesz, de csak alapos sk elkövetett tesztek után.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Én egy merev 650b-t próbáltam a múltkor egy fél óra erejéig, engem nem gyõzött meg, 26-oshoz képest nem éreztem a difit, erdõben mentem vele. Fürgébb volt a 29-esemnél, de közel sem adta azt az érzést amit vártam.

#33
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Ez se randa. Meg tudnam szokni ezt a nem-annyira-nagykerek kinezetet :) ki kell probalnom egyet lassan

First Look: Scott Genius LT - Pinkbike
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#34
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Az RM többirésze rendben.A Trance nagyon jóféle,egy kis szín nem ártana neki,de kéne

#35
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás
óóó, a trance! végre megint szép! egy ilyet tudnék értékelni... kihasználni mondjuk valszeg nem, de ez lényegtelen. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#36
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
de a tobbi resze a "nagyon nem gaz" kategoriaba esik. szerintem
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#37
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Az RM az IS-es,elég gáz

#38
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
Trek Slash, Remedy 650B
Feltöltött kép

Giant Trance 650B
Feltöltött kép

RM Altitude „Rally Edition” 650B
Feltöltött kép

#39
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nem, es nem is szandekozom, nem az en teruletem. Anno crossbringat is azert vettem, mert nagykerekut akartam. Nekem bevalt, a kov is ilyen lesz.

#40
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás
próbáltad?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"