Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

650b - 27.5"

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
92 hozzászólás a témában

#1
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

26-os Revelation 650b kerékkel.

2014-06-08_13.01.00_www.kepfeltoltes.hu_



#2
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás

Hali.

Valakinek van egy 12-es átütős, felgumizott hátsó kereke,amit 5 percre kölcsön tudna adni budapesten, hogy belepróbáljam egy vázba? :)



#3
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
mivel a vásárlók nagyobb többsége kevéssé tudatos vásárló, azt veszi ami van, (például montit mikor kurvára nincs is rá szüksége) s mivel 27,5 meg 29 lesz, így az elsõ opció a valószínû.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

a teljes idézet, forrással és dátummal együtt érdekes, annak viszonylatában, hogy az on-one is kihoz 650b-s cangát. :)


csodák nincsenek, szerintem így itt is csak pár opció van, hogy mi fog történni, így, hogy a nagy gyártók beálltak mögé

- elkezdik venni a 650B-t, mindenkinek tetszik (de legalábbis látványosan nem rosszabb a réginél), ezért pár év alatt rááll mindenki, nem is keresik a 26-ost, gumiból is lesz választék, stb szeirntem ez a legvalószínûbb
- elkezdik venni, majd kiderül, hogy a korai újítók bizony mind rácsesztek, mert kalap kaki az egész, erre azok a gyártók akik még árulnak 26-ost szép kis extraprofitot termelhetnek, a többiek meg majd szépen visszaállnak a régi rendszerre pár gyengébb év után, de ez elég valószínûtlen

Ami szerintem elmarad, az az, hogy valaki vesz egy ilyet a 26-os, vagy a 29-es mellé, sokkal inkább helyettük, és én pont ebben látom a gyártók részérõl elhibázottnak ezt a termék politikát. De erre az idõ majd úgyis választ ad és hát tulajdonképpen ettõl én még jól alszom :)

#5
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Nekem most jott a fajo raebredes hogy mar a legalja Specializedek is tapered villaval jonnek. Mult hetvegen bementunk egy boltba ahol volt egy csomo, es ott kaptam eszbe hogy a Hardrock es tarsai bringak SR Suntour XCM meg XCR villaval es tapered nyakkal kerulnek forgalomba. De mi a banatos lopenisznek?! ehh...



ez speciel hulyeseg, mert lehet kapni... foleg idekint.


a teljes idézet, forrással és dátummal együtt érdekes, annak viszonylatában, hogy az on-one is kihoz 650b-s cangát. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#6
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Tettek rá bütyköket. :P
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#7
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

persze
650B (584 mm) Conversions for Road Bikes


ez igen, innováció a javából

Csak azt nem értem, hogy ha a 26-os a crusierekrõl jött, a 29 trekkingekrõl, a 650B francia túra biciklikrõl, akkor mit fejlesztettek a terepkerékpároknak?

#8
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
persze
650B (584 mm) Conversions for Road Bikes

#9
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
kivácsiságból megnéztem a bike24.de -t és ugyan töredéke kínálat van a sima 26-hz képest, de hogy 8(!) és 14 eurós michelin urbant, meg schwalbe marahont is kapni ebben a méretben, az azért meglepõ

ez valami régrõl leporolt szabvány amúgy?

#10
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nekem most jott a fajo raebredes hogy mar a legalja Specializedek is tapered villaval jonnek. Mult hetvegen bementunk egy boltba ahol volt egy csomo, es ott kaptam eszbe hogy a Hardrock es tarsai bringak SR Suntour XCM meg XCR villaval es tapered nyakkal kerulnek forgalomba. De mi a banatos lopenisznek?! ehh...


Végül is, ha minden gyártó a tapered mellett rakja le a voksát, egye fene, egyszer túl lehet élni ezt a traumát. Csak ne találják fel a spanyolviaszt 1-2 év múlva ismét, mint a Giant ezzel a Klein eredetû (?) OverDrive hülyeséggel!...

Ha már Giant, hadd legyek ontopic! A huszonhét-feles Anthem Advanced 27.5 esztétikailag nagyon ott van, bármikor jöhetne, nem érdekelne a kerékméret... ;) (Természetesen a villát cserélném 1 1/8-ra vagy "rendes" taperedre, mert így egy stucnicsere sem egyszerû...)
Feltöltött kép

#11
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Ha így lesz, akkor jó.
Az új 456 Evo2 viszont még mindig 1 1/8-at támogat: On-One 456 Evo2 Frame
Ne értsd félre, nekem a 1 1/8 tökéletes, a 3 montinkból 2 ilyen villával megy, nincs bajom vele. Az a +pár % merevség a tapered javára akkor is csak marketinges duma, ha mûszeres méréssel alá tudják támasztani. Nincs ember, aki érezné, ettõl jobban megy.


Nekem most jott a fajo raebredes hogy mar a legalja Specializedek is tapered villaval jonnek. Mult hetvegen bementunk egy boltba ahol volt egy csomo, es ott kaptam eszbe hogy a Hardrock es tarsai bringak SR Suntour XCM meg XCR villaval es tapered nyakkal kerulnek forgalomba. De mi a banatos lopenisznek?! ehh...

a singletrack fórumon az egyik komment, egy idézet Branttõl :D
''650B? They’ll be those bikes you can’t get tyres for anymore. Not that you can now.


ez speciel hulyeseg, mert lehet kapni... foleg idekint.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#12
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
nagykerék elõnyét én ott látnám, hogy mondjuk teló nélkül jobban lehet nyomni vele

de, hogy malomkerék+teló, az nekem egy kicsit sok lenne a jóból

#13
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

29-es acélnál nagyobb hype nem kell :)


:)
OFF: Nincs mit indokolnom vagy magyaráznom: akciós volt, kb. ennyi az indok, miért lett acél. Utána pár héttel meg volt Scandal majdnem ennyiért, az kissé bosszantott. ON.

No de vissza; 650b!

#14
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Én nem aggódok, már most is csak a Bighitem 26-os kerekû.:-)

#15
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
lesz tábora, mert nem lesz 26-os. legfeljebb a kereskedõk kaphatnának a fejükhöz hogy ne adjanak el montit annak akinek semmi szüksége rá.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#16
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Ironizáltam. Pont ez a lényege a kerózásnak. Az egyéni preferencia, a "szerelem". Nincs olyan, hogy jobb vagy rosszabb. Jó ez is meg az is. Számomra felesleges kérdés, hogy melyik a jobb. (mármint kerékméretben) A fontos, hogy jól érezzem magam azon amit hajtok. Legyen az 29-es, 26-os. És majd a 27feles, mert tuti, hogy kipróbálom, ha a jó szerencsém úgy hozza, hogy megengedhetem magamnak. Ha meg nem akkor jó lesz ami van. Azt nem értem, hogy mi ez a sok kérdés arról, hogy jobb vagy rosszabb. Ezzel van tele minden fórum. 3 éve a 29-essel ugyanez ment. Nem kell, minek, több a hátránya mint az elõnye. Aztán itt van az eredmény, sokan hajtják, létjogosultsága van a nagy keréknek. Most ugyanez megy a 27felessel. Megtalálja ez is a célközönségét (itthon úgysem lesz nagy tábora, de a kerékpár iparnak egy ilyen kicsi piac láthatatlan), mint ahogy már elég sokat láttam belõle most a Megán. Liftes beszélgetések közben kiderült, hogy aki használja és arra használja amire való, annak nagyon tetszik a 27feles nyújtotta elõny, a még nagyobb kerék hátránya nélkül.



a dolog megoldódik, mert nem fogsz mást kapni és kész

ezt eldöntötték helyetted, nem kell aggódnod :)

#17
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Ironizáltam. Pont ez a lényege a kerózásnak. Az egyéni preferencia, a "szerelem". Nincs olyan, hogy jobb vagy rosszabb. Jó ez is meg az is. Számomra felesleges kérdés, hogy melyik a jobb. (mármint kerékméretben) A fontos, hogy jól érezzem magam azon amit hajtok. Legyen az 29-es, 26-os. És majd a 27feles, mert tuti, hogy kipróbálom, ha a jó szerencsém úgy hozza, hogy megengedhetem magamnak. Ha meg nem akkor jó lesz ami van. Azt nem értem, hogy mi ez a sok kérdés arról, hogy jobb vagy rosszabb. Ezzel van tele minden fórum. 3 éve a 29-essel ugyanez ment. Nem kell, minek, több a hátránya mint az elõnye. Aztán itt van az eredmény, sokan hajtják, létjogosultsága van a nagy keréknek. Most ugyanez megy a 27felessel. Megtalálja ez is a célközönségét (itthon úgysem lesz nagy tábora, de a kerékpár iparnak egy ilyen kicsi piac láthatatlan), mint ahogy már elég sokat láttam belõle most a Megán. Liftes beszélgetések közben kiderült, hogy aki használja és arra használja amire való, annak nagyon tetszik a 27feles nyújtotta elõny, a még nagyobb kerék hátránya nélkül.

#18
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Ha így lesz, akkor jó.
Az új 456 Evo2 viszont még mindig 1 1/8-at támogat: On-One 456 Evo2 Frame
Ne értsd félre, nekem a 1 1/8 tökéletes, a 3 montinkból 2 ilyen villával megy, nincs bajom vele. Az a +pár % merevség a tapered javára akkor is csak marketinges duma, ha mûszeres méréssel alá tudják támasztani. Nincs ember, aki érezné, ettõl jobban megy. Viszont elég szétnézni a webshopokban, fõleg a 650b-s villák tájékán. Ez olyannyira komoly, hogy bike-components.de-n szétnéztem, RS, Fox, Magura 650b villái közül találomra megnéztem 7-8-at (Sektor, Rev., Pike, Fox Float stb.), mind-mind tapered, nincs is 1 1/8 opció!


https://hu-hu.facebook.com/ononebikes





Akkor felesleges a 29-es, nem? Add el, luxus kettõt tartani.


ha belefér neki ennyi luxus, miért adná el? :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#19
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

44mm-es fejcsöve van.


Ha így lesz, akkor jó.
Az új 456 Evo2 viszont még mindig 1 1/8-at támogat: On-One 456 Evo2 Frame
Ne értsd félre, nekem a 1 1/8 tökéletes, a 3 montinkból 2 ilyen villával megy, nincs bajom vele. Az a +pár % merevség a tapered javára akkor is csak marketinges duma, ha mûszeres méréssel alá tudják támasztani. Nincs ember, aki érezné, ettõl jobban megy. Viszont elég szétnézni a webshopokban, fõleg a 650b-s villák tájékán. Ez olyannyira komoly, hogy bike-components.de-n szétnéztem, RS, Fox, Magura 650b villái közül találomra megnéztem 7-8-at (Sektor, Rev., Pike, Fox Float stb.), mind-mind tapered, nincs is 1 1/8 opció!

Akkor felesleges a 29-es, nem? Add el, luxus kettõt tartani.


Tökéletesen egyetértek. Tavasz óta így gondolom, csak mindig közbe jött valami technikai probléma, mikor jól jött, hogy van váltóbicajom. A 26-ost tervezem eladni, a kerékszett és pár jobb alkatrész megy át párom bicajára. A 29-es semmivel nem gyorsabb, mint a "kicsi", viszont megbízhatóbb (középcsapágy!) és egy leheletnyivel jobb vele menni, pláne a fájós derekamnak tetszik jobban, hogy kevésbé ráz.

Érdekesség még, hogy a 26-os vázam 650b kerékkel kompatibilis:) és benne az átütõs X-Fusion villám "hivatalosan" is 650b. Megpróbálni nem próbálom meg, az én ízlésemnek már nagyon magasan lenne a középcsapágy.

#20
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Akkor felesleges a 29-es, nem? Add el, luxus kettõt tartani.

Nekem kérdõjelek jelentek meg a fejemben a Giant hivatkozásait olvasva, miért jó a 650b. Már csak azért is, mert 10 hónap 29er és 26-os hardtail felváltva használata után sem érzem, hogy különösen jobb lenne a 29er, még ha egyéni preferenciám szerint egy kissé jobban szeretem, akkor sem.
Továbbra sem bírom a kipucolni fejembõl a "hype" szót.