Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Téli tekerés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
881 hozzászólás a témában

#41
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

Testbike-n azt olvastam a Celsius-ról hogy jóval kisebb, mint a többi cipõ ugyanolyan számozással, hogy széttörik a fûzõszorító mûanyag, és hogy elnyalódik a menet a stoplirögzítõben.
másnak is volt ilyen problémája?
Téli cipõ vásárlása elõtt állok, és nem tudom melyiket kéne...
Celsius-MW80-MW81-MT91
vagy más esetleg....
tapasztalatokat szívesen meghallgatnék!!

celsiusom van.eddig 2 telet nyomtam benne.hibátlan...
a méret viszont fura.
nyári cipõm egy vertigo sbs 41-s.mintha a lábamra öntötték volna.celsiusból 43-s kell,közepesen vastag zoknival...
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#42
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás

én ugyanígy vagyok, csak még a chain artica is bekerült a képbe

viszont próbálni egyiket sem lehet sehol, ami azért elég nagy probléma egy 30-40 ezer forintos cipõnél


a shimano meg állítólag a kereskedõket is szivatja, hogy nem veszik vissza a cipõt, ha netán más méretet kérne a végfelhasználó


a Chainnal az a probléma, hogy M.o.-n összesen nem jött össze annyi rendelés, hogy a nagyker rendeljen a gyártótól, és itt Szhelyen csak 1db 44-es van, ami nagy a lábamra.
az MT91 nekem egyre inkább szimpi, télen úgyis inkább a vízállóság számít, mint a kinézet vagy a súly. ráadásul úgy néz ki mint egy sima bakancs, végre nem néznének rám furán ha utcán ebben mászkálok bringa nélkül.
én mindennapi munkába járásra akarom használni, ill. a téli bringán is sima spd van.
az összes közül ez a legolcsóbb, lehet hogy ez lesz..

a többieknek is köszönöm a véleményeket!
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#43
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
MW80 teljesen jó. Vízálló, szélálló, tartós és kényelmes, ennél nem kell jobb. Már ha a Shimano-k kényelmesek neked. vastag zoknit csak -5 alatt veszek bele

#44
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás
Haveroknál nem volt gond a Celsius-sal, de minden megtörténhet. Szerintem veheted azt is nyugodtan.
Másoknak MW80 van, imádják. Hibátlan az is.
Nekem MT90 van évek óta, nagyon szeretem. Az MT91 még jobb lehet.
Nem is igazán hallottam nagyon félresikerült modellrõl.
Vastag zoknival próbáld fel, mikor veszed ! Nehogy szorítson, mert akkor nagyon fogsz benne fázni.

#45
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Testbike-n azt olvastam a Celsius-ról hogy jóval kisebb, mint a többi cipõ ugyanolyan számozással, hogy széttörik a fûzõszorító mûanyag, és hogy elnyalódik a menet a stoplirögzítõben.
másnak is volt ilyen problémája?
Téli cipõ vásárlása elõtt állok, és nem tudom melyiket kéne...
Celsius-MW80-MW81-MT91
vagy más esetleg....
tapasztalatokat szívesen meghallgatnék!!


én ugyanígy vagyok, csak még a chain artica is bekerült a képbe

viszont próbálni egyiket sem lehet sehol, ami azért elég nagy probléma egy 30-40 ezer forintos cipõnél


a shimano meg állítólag a kereskedõket is szivatja, hogy nem veszik vissza a cipõt, ha netán más méretet kérne a végfelhasználó

#46
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
Testbike-n azt olvastam a Celsius-ról hogy jóval kisebb, mint a többi cipõ ugyanolyan számozással, hogy széttörik a fûzõszorító mûanyag, és hogy elnyalódik a menet a stoplirögzítõben.
másnak is volt ilyen problémája?
Téli cipõ vásárlása elõtt állok, és nem tudom melyiket kéne...
Celsius-MW80-MW81-MT91
vagy más esetleg....
tapasztalatokat szívesen meghallgatnék!!
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#47
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
nekem a nedvességgel és a felkunkorodással mincs problémám, egyedül a talp áthülés okoz gondot

szerintem azért majd év végén beruházok egy téli cipõbe

#48
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
"
Egy téli cipõben hosszú órákig tudnál meleg lábbal bringázni. Hidd el, az elsõ túrán elfelejted az árát, annyi örömöt ad.

Marci"

Csatlakozom, bár én igazából csak azért vettem téli cipõt mert zavart az állandóan fekkunkorodó kamásli, aztán mikor megvettem a Celsiust rájöttem hogy az egy melegebb szárazabb világ.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#49
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Egy téli cipõben hosszú órákig tudnál meleg lábbal bringázni. Hidd el, az elsõ túrán elfelejted az árát, annyi örömöt ad.


majd a követketzõ télen :)

#50
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás
Egy téli cipõben hosszú órákig tudnál meleg lábbal bringázni. Hidd el, az elsõ túrán elfelejted az árát, annyi örömöt ad.
Marci

#51
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

van hoszigetelos talpbetet :)


egy nike túracipõm bazi vastag gumi talpbetétéjét tettem bele, ez tolta ki 10 percról 30-40 percre az idõtartamot :)

#52
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

felsõtestem még -15 ben sem fázott soha bringán (gyalog meg szétfagyok általában)

nálam is kritikus pont a láb és a kéz, ami egy tekerés közben is hektikusan változik, van, hogy fázik a kezem, majd elönti a melegség, aztán megint fázik. a lábam dettó, bár, ott a cipõ talpa hül át egy 30-40 perc alatt és akkor onnan vége a dalnak


van hoszigetelos talpbetet :)

#53
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
felsõtestem még -15 ben sem fázott soha bringán (gyalog meg szétfagyok általában)

nálam is kritikus pont a láb és a kéz, ami egy tekerés közben is hektikusan változik, van, hogy fázik a kezem, majd elönti a melegség, aztán megint fázik. a lábam dettó, bár, ott a cipõ talpa hül át egy 30-40 perc alatt és akkor onnan vége a dalnak

#54
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Jobb az izzadságelvezetõs aláöltözöm annál, mintha nem lenne rajtam, mert így nem folyik rajtam az izzadság, de a hõérzetem semmivel sem jobb tõle. Hátulról nyitott softshell kabátban vagyok és így is váltakozik, hogy vagy melegem van éppen vagy fázom az adott edzés alatt, ami az intenzitástól és a széliránytól függ. A legjobb lenne nekem egy vékony neoprén ruha :) .


akkor irjuk ugy, hogy a komforterzetedet noveli. vegulis ezek is csak ruhak, de azert osszehasonlitatlanul konnyebb es komfortosabb bennuk tekerni. ill osszel en azt is csinaltam, hogy felfele eggyel kevesebb reteggel mentem, amit a teton felvettem. de ez a softshell pulcsi tenyleg eleg tag homersekleti hatarok kozott hasznalhato, ami a masik felsomrol nem igazan mondhato el (abban gyakran ereztem, hogy vagy meleg vagy hideg, de sosem jo igazan). jelenleg vhogy ugy hasznalom, hogy 0-10 fokig csak egy hosszu mezt veszek alaja, 0 fok alatt pedig egy vekony polarral egeszitem ki. a polar baromi jol szellozik, es -5 fokban sem faztam, eros menetszelben sem.

#55
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Ezzel én is így vagyok. Nagy hidegben csak a tekerés intenzitással tudom szabályozni, hogy mennyire izzadok. Persze a softshell kabát megadja annak az esélyét, hogy 15 perc visszafogott tempó mellett megszáradjak.

#56
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Jobb az izzadságelvezetõs aláöltözöm annál, mintha nem lenne rajtam, mert így nem folyik rajtam az izzadság, de a hõérzetem semmivel sem jobb tõle. Hátulról nyitott softshell kabátban vagyok és így is váltakozik, hogy vagy melegem van éppen vagy fázom az adott edzés alatt, ami az intenzitástól és a széliránytól függ. A legjobb lenne nekem egy vékony neoprén ruha :) .


A sebesség mindent megold.

 


#57
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Az arc elfedésére ajánlom a légzõszelepes munkavédelmi maszkot. Jó meleg, a pára nem a szemüvegre csapódik, és olcsó is. Plusz véd a szmogtól.

#58
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

dehogy nem vezeti el... max nem az osszeset, ill gyorsabban is szarad. mindkettobe bele fogsz izzadni (egyik sem rendelkezik vegtelen kapacitassal), csak az egyik lassan szarad es nem tudja mar hova fogadni a tobb nedvesseget, addig a masik gyorsan, es a ujra "bele" tudsz izzadni. ha felveszel az egeszre egy nejlont, azert fog radrohadni, mert nem tud mar hova parologni az izzadsag. de ezzel azt hiszem nem mondtam ujat.
10 fok korul pl nem hasznalok kamaslit, es a teniszzokni addig jo, amig bele nem izzadok. utana lefagy a labam, a folyamatos menetszel mellett. turazokni vekonyabb es "huvosebb" is, megsem fazik benne a labam, sokkal gyorsabban szarad. kesztyunel ez a belso kesztyu a mezhez hasonlo, atdobja a nedvesseget a masik oldalra, a nyari kesztyu pedig eleg jol szellozik, es igy hamarabb megszarad.

amugy a kollega jol mondja - az egesz szervezet hohaztartasa osszefuggesben van egymassal. tehat ha valahol jobban feloltozol, akkor lassabban fog a kezed/labad is kihulni, viszont igaz forditva is, azokon a reszeken, ahol az ember gyorsan veszit hot (fej, kez/labfej, hajlatok) jobban melegited, akkor kevesebb reteg eleg mashova. szerintem az aktiv teli mozgasnak ket sarkallatos pontja van: minimalizalni az izzadast (megfelelo ruhaval), minel tobb borfeluletet feddj le. de pl ha nem hideg levegot szivsz be, mar az is nagy mertekben noveli a hoerzetet.


Ez nagyon igaz. És szerintem éppen ezért a jól megválasztott legalsó réteg a legfontosabb. Még ha olyan is az öltözet, hogy "belerohadsz", mert a legkülsõ réteg nem szellõzik, a jófajta aláöltözet akkor is nagyban tud segíteni. Én nem hiszek a kifejezetten téli aláöltözetekben, a legjobban szellõzõt kell választani minden esetben.

#59
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Izzadságelvezetés, nálam teljesen mindegy, a felsõtestem izzad annyira, hogy semmi nem vezeti el az izzadságot. Lehet rajtam bármennyi kamásli 1 óra után a lábam le akar fagyni és nem izzad (ahogy a kezem sem).


dehogy nem vezeti el... max nem az osszeset, ill gyorsabban is szarad. mindkettobe bele fogsz izzadni (egyik sem rendelkezik vegtelen kapacitassal), csak az egyik lassan szarad es nem tudja mar hova fogadni a tobb nedvesseget, addig a masik gyorsan, es a ujra "bele" tudsz izzadni. ha felveszel az egeszre egy nejlont, azert fog radrohadni, mert nem tud mar hova parologni az izzadsag. de ezzel azt hiszem nem mondtam ujat.

10 fok korul pl nem hasznalok kamaslit, es a teniszzokni addig jo, amig bele nem izzadok. utana lefagy a labam, a folyamatos menetszel mellett. turazokni vekonyabb es "huvosebb" is, megsem fazik benne a labam, sokkal gyorsabban szarad. kesztyunel ez a belso kesztyu a mezhez hasonlo, atdobja a nedvesseget a masik oldalra, a nyari kesztyu pedig eleg jol szellozik, es igy hamarabb megszarad.

amugy a kollega jol mondja - az egesz szervezet hohaztartasa osszefuggesben van egymassal. tehat ha valahol jobban feloltozol, akkor lassabban fog a kezed/labad is kihulni, viszont igaz forditva is, azokon a reszeken, ahol az ember gyorsan veszit hot (fej, kez/labfej, hajlatok) jobban melegited, akkor kevesebb reteg eleg mashova. szerintem az aktiv teli mozgasnak ket sarkallatos pontja van: minimalizalni az izzadast (megfelelo ruhaval), minel tobb borfeluletet feddj le. de pl ha nem hideg levegot szivsz be, mar az is nagy mertekben noveli a hoerzetet.

#60
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás
Régeben csináltattam egy varónõ ismerösömel olyat hogy a téli nadrágom nak a térd részére a melos esõkabátombol kivágot egy darabot és odavarta rá egy régi nyári nadrágbol egy boritást hogy ne látszódjon.
Elég jó volt amég 60km sebeségel nem találkoztam az anyaföldel,bocsi aszfaltal:(
tropára ment a jó nacim:(:(.
valami hasonlóba gondolkodj te is szerintem megéri egy esökabát vagy akármijen visz áló anyag teljesen jó szerintem és alá egy kis bélelés nem árt:) az meg egy régi cica nadrágból volt :D