Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Téli tekerés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
881 hozzászólás a témában

#81
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Ez jó volt :) anno még amikor jobban ment a bolt és két szintes volt, tömve volt alul ruházattal a bolt, a fõ profil Camagnolo és Adidas volt. Ott vásároltam ha ruházat kellett. Akkor hol vetted?

#82
gandros

gandros

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás

A Bringavilág elég széles Campagnolo választékot tart.


De nem ennyire:)

#83
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
A Bringavilág elég széles Campagnolo választékot tart.

#84
gandros

gandros

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás

gandros ezt fel tudtad probalni vhol vagy csak megrendelted lesz ami lesz alapon?


boltban vettem, Bp-en

#85
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
gandros ezt fel tudtad probalni vhol vagy csak megrendelted lesz ami lesz alapon?
Sp

#86
gandros

gandros

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás

A jó kabát mellé még érdemes egy nem ezt de ilyen hátsó szabású nadrágot beszerezni:

Assos Airprotec LL F1 Padded Bib Tights Only

Nekem adidas van akciósan vettem a Marikoo-ban Miskolcon 12900ért. Hasonlóan magasan záródik és polár réteg van van benne végig. Plusz az aláöltözet és vígan lehet nyomni 2órákat kint. (többet nem szoktam) . Amim el szokott fagyni az a combom hátsó fele, általában attól függ meddig vagyok kint, hogy azon a részen hogy érzem magam.

Gaboca nem kell magadra venni mindent. Ami a hétköznapokban beválik az egy intenzívebb téli tekerésnél nem biztos hogy jó ötlet. Nekem az a wohlkasmir vagy milyen csuda gyapjú derékmelegítõm van, de sportoláshoz nem azt hordom, mert nem arra tervezték. A hegyi aláöltözetek könnyûek rugalmasak és vékonyabbak is mint ezek a gyapjú derékmelegítõk. Passzentos is nem csúszkál és könnyû benne mozogni.
Én is körbejártam a témát, mert a családunk férfitagjai hajlamosak a gerincsérvre egyiküket 3szor is mûtötték. A leghidegebb téli napokra meg beszereztem egy görgõt. :)


Nekem csak egy ilyenre futotta:
Campagnolo Racing Hollow Core Bib Tights Only
De ez is védi rendesen a hátam, de a derekam nem eléggé..

#87
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
A jó kabát mellé még érdemes egy nem ezt de ilyen hátsó szabású nadrágot beszerezni:

Assos Airprotec LL F1 Padded Bib Tights Only

Nekem adidas van akciósan vettem a Marikoo-ban Miskolcon 12900ért. Hasonlóan magasan záródik és polár réteg van van benne végig. Plusz az aláöltözet és vígan lehet nyomni 2órákat kint. (többet nem szoktam) . Amim el szokott fagyni az a combom hátsó fele, általában attól függ meddig vagyok kint, hogy azon a részen hogy érzem magam.

Gaboca nem kell magadra venni mindent. Ami a hétköznapokban beválik az egy intenzívebb téli tekerésnél nem biztos hogy jó ötlet. Nekem az a wohlkasmir vagy milyen csuda gyapjú derékmelegítõm van, de sportoláshoz nem azt hordom, mert nem arra tervezték. A hegyi aláöltözetek könnyûek rugalmasak és vékonyabbak is mint ezek a gyapjú derékmelegítõk. Passzentos is nem csúszkál és könnyû benne mozogni.
Én is körbejártam a témát, mert a családunk férfitagjai hajlamosak a gerincsérvre egyiküket 3szor is mûtötték. A leghidegebb téli napokra meg beszereztem egy görgõt. :)

#88
gandros

gandros

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás

Ilyen kabátban az én derekam is fázna, ahányszor eszembe jut mennyibe került, leizzadnék és meg is van a baj :)

Én motorozáshoz használtam derékmelegítõt, fogyi övet, amit aerobikhoz ajánlottak. 1200 HUF, 40 cm széles neoprén cucc. Mondjuk ott nem izzadtam, esetleg egy húzósabb féktávon


A fogyi öv biztos nem jó, mert elkeszdesz izzadni és folyik mindehová az izzadtság és már meg is van a baj...

#89
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Ilyen kabátban az én derekam is fázna, ahányszor eszembe jut mennyibe került, leizzadnék és meg is van a baj :)

Én motorozáshoz használtam derékmelegítõt, fogyi övet, amit aerobikhoz ajánlottak. 1200 HUF, 40 cm széles neoprén cucc. Mondjuk ott nem izzadtam, esetleg egy húzósabb féktávon

#90
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Spoon: gerincsérvvel télen ne bringázz. Csak max munkábajárni öreges tempóban. Gerincsérvvel télen úszni kell. Én a gyapjú derékmelegítõt továbbra sem ajánlom, mert bele fogsz izzadni ami aztán lehûl és felfázol. A hegymászós aláöltözetek közül lehet olyat kapni, ami derék fölöttig ér, a bordákig. Egy olyat néznék a helyedben. Sõt lehet olyat is kapni, hogy aláöltözet boxerszerûség (combközéptõl derékig ér), az is jó lehet bár arról nem tudok nyilatkozni még nem használtam.


Nem is konkrétan erre a témára gondoltam, de visszalapoztam/olvastam 4-5 oldalt és az alapján szûrtem le, a legfelsõ hsz omat. A téli tekerés nem gyerekjáték, mert késõbb fog visszaütni a sok kókányolás idõs kori izületi gyengeségek képében.


Koszi, meg fogom nezni ezeket az alaoltozeteket. Az izuleti problemak miatt, es megelozese vegett szaretnek jo/legjobb megoldasokat talalni a teli sporthoz. Koszi a segitseget!
Sp

#91
gandros

gandros

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
Micsoda parázs vita a derékmelegítõkrõl:)
Rajtam van aláöltözet, és Sub Zero.. aki túraboltba jár ismeri.
DE ettõl függetlenül fázik a derekam, pedig ilyen kabátban nyomom:
Campagnolo Racing Thermo Txn Jacket Only
Szóval szerintem ezzel sem lenne hiba.
Biztos az adottásgaimmal van baj, kevés a zsírréteg a derekamon:)

Node komolyra fordítva a szót, ezt nézze meg akit érdekel a téma, most találtam:

Gore Bike Wear Kidney III WINDSTOPPER SO Warmer Only
Ha valaki akar ilyet rendeli szóljon, mert engem is érdekel, és szeretnék rendelni egyet.

#92
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás
[quote name='kipage']Hihetetlen ez a topic, hogy micsoda fusizások mennek itt. Olyan képtelen dolgokat olvasok, hogy az eszem megáll. Derékra nem szabad gyapjú melegítõt tekerni, mert úgy belerohadsz, felszívja az izzadságot aztán úszhatsz a tekerés közben benne.
:)
Nekem sajna hajlamom van a gerinc ideg becsípõdésre amit a derekat érõ hideg okoz, ezért már k.b 10 éve októbertõl a mindennapokban is gyapjú derékmelegítõt hordok. Ezenkívül bicajozáshoz és igen síeléshez is, nem közvetlenül a bõrömön viselem hanem egy technikai aláöltözõ van alatta, nem mellesleg a gyapjút nem kell összekeverni a pamuttal, mert bizonyos fokig lélegzik és ami igen fontos vizesen is melegen tart! És lehet meglepõdsz, de gyapjús aláöltözõk is vannak a HH és az Icebreaker kínálatában is és mûködnek. Üdv egy ,,fusizó"!;)

#93
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Spoon: gerincsérvvel télen ne bringázz. Csak max munkábajárni öreges tempóban. Gerincsérvvel télen úszni kell. Én a gyapjú derékmelegítõt továbbra sem ajánlom, mert bele fogsz izzadni ami aztán lehûl és felfázol. A hegymászós aláöltözetek közül lehet olyat kapni, ami derék fölöttig ér, a bordákig. Egy olyat néznék a helyedben. Sõt lehet olyat is kapni, hogy aláöltözet boxerszerûség (combközéptõl derékig ér), az is jó lehet bár arról nem tudok nyilatkozni még nem használtam.


Nem is konkrétan erre a témára gondoltam, de visszalapoztam/olvastam 4-5 oldalt és az alapján szûrtem le, a legfelsõ hsz omat. A téli tekerés nem gyerekjáték, mert késõbb fog visszaütni a sok kókányolás idõs kori izületi gyengeségek képében.

#94
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Hihetetlen ez a topic, hogy micsoda fusizások mennek itt. Olyan képtelen dolgokat olvasok, hogy az eszem megáll. Derékra nem szabad gyapjú melegítõt tekerni, mert úgy belerohadsz, felszívja az izzadságot aztán úszhatsz a tekerés közben benne.
:)
A téli tekerés alapja, hogy nem kell sajnálni a pénzt egy jó minõségû kabátra, meg egy jó minõségû hosszú hátul is sokáig felérõ nadrágra, amin elöl van szélvédõ réteg. Ha ez kevés, akkor bemész egy túraboltba és veszel alá egy réteg aláöltözetet, amiben az alpinisták is másznak. Antibakteriális, nem is izzadsz a nedvességet kiengedi de a hõt benntartja. Én 7990ért vettem a saját aláöltözetem a Mountexben. -10fokig van hitelesítve. (annyi volt a leghidegebb amiben kinnt voltam). Vékonynak tûnnek meg olyannak mint egy cicanadrág, de valójában a legjobb választás, mert erre van kitalálva. Ha már annyira k..va hideg van akkor meg nem tekerni kell, csak szétküldöd az izületeket feleslegesen hanem keresztedzéseket csinálni. Kis kint futás, szobakerékpár görgõ szabadgörgõ spinning. stb


Nem fogom leirni hogy hany tizezer forint gurul rajtam telen tekeres kozben. Az a helyzet, hogy egy gerincserv sok mindent megerez, tobbek kozott a hideget is. Ezzel a gyartok nem hiszem hogy foglalkoznanak, igy csak a patkolt megoldasok maradnak. Ez van, en sem orulok neki.
Sp

#95
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Hihetetlen ez a topic, hogy micsoda fusizások mennek itt. Olyan képtelen dolgokat olvasok, hogy az eszem megáll. Derékra nem szabad gyapjú melegítõt tekerni, mert úgy belerohadsz, felszívja az izzadságot aztán úszhatsz a tekerés közben benne.
:)
A téli tekerés alapja, hogy nem kell sajnálni a pénzt egy jó minõségû kabátra, meg egy jó minõségû hosszú hátul is sokáig felérõ nadrágra, amin elöl van szélvédõ réteg. Ha ez kevés, akkor bemész egy túraboltba és veszel alá egy réteg aláöltözetet, amiben az alpinisták is másznak. Antibakteriális, nem is izzadsz a nedvességet kiengedi de a hõt benntartja. Én 7990ért vettem a saját aláöltözetem a Mountexben. -10fokig van hitelesítve. (annyi volt a leghidegebb amiben kinnt voltam). Vékonynak tûnnek meg olyannak mint egy cicanadrág, de valójában a legjobb választás, mert erre van kitalálva. Ha már annyira k..va hideg van akkor meg nem tekerni kell, csak szétküldöd az izületeket feleslegesen hanem keresztedzéseket csinálni. Kis kint futás, szobakerékpár görgõ szabadgörgõ spinning. stb

#96
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Demko Feder boltok, gyapjú derékmelegítõk.


Koszi! Megnezem. Kicsit nagymamas leszek de hat ha nincs mas :) ez marad.
Sp

#97
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ez engem is erdekelne, alkalom adtan ha valamitol ettol nagyon szenvedek.


Demko Feder boltok, gyapjú derékmelegítõk.

#98
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

nem biztos hogy teljesen ide tartozik de mit ajánlanátok télre? milyen edzéstervet ( net-en nem annyira találtam)
Érdemes lenne Spining-re járni?

Ezt a kérdést itt tedd fel:
http://forum.bikemag...21/#post1028395

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#99
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
nem biztos hogy teljesen ide tartozik de mit ajánlanátok télre? milyen edzéstervet ( net-en nem annyira találtam)
Érdemes lenne Spining-re járni?
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#100
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Nekem tekerés közben a derekam szokott fázni.
Hol lehet kapni derékmelegítõt? Valami jobb minõségû érdekelne.


Ez engem is erdekelne, alkalom adtan ha valamitol ettol nagyon szenvedek.
Sp