Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Téli tekerés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
881 hozzászólás a témában

#121
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Remek dolgokat írkáltok itt... Fürdõnadrág bringázáshoz... :D Balu1, segged nem fázik? forrasztópáka-e? :D


Szerinted? Az meg meleg ha vizes is. Belesnelkuli naciban kell valami nekem. Masreszt lefelenel + 1 reteg. De akinek acel golyocskai vannak...
Sp

#122
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Remek dolgokat írkáltok itt... Fürdõnadrág bringázáshoz... :D Balu1, segged nem fázik? forrasztópáka-e? :D

#123
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Szerintem ez sérülés ellen van, nem hideg ellen.

Kinek melyik téli kesztyû jött be? mert ott még nem sikerült megoldást találnom, és már van otthon három pár


Sealskinz
sealskinz.com waterproof socks and gloves clothing from porvair international
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#124
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Szerintem ez sérülés ellen van, nem hideg ellen.

Kinek melyik téli kesztyû jött be? mert ott még nem sikerült megoldást találnom, és már van otthon három pár


Lizard Skins Blizzard Esti tekereseknel bevalt idaig. Kenyelmesnek nagyon kenyelmes es csak 4500 huf volt az Xf-nel learazos 7vegen! Megerte!
Van egy 1100 huf os Dekam is azt meg (ertheto okokbol) nem probaltam ki :) .
Sp

#125
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

10 fok alatt miben tekertek?

Ma reggel 7kor indultam tekerni a XI kerbol Nagykovacsi erintesevel a Huvosvolgybe. Indulaskor 3 fok volt 8 kor mar 4 :) 9.45 korul 6 fok. Ez volt rajtam:

2 db hosszu ujju Helly Hansen polo (a muanyag fajtabol), Aldi telinek mondott (kis tulzassal) viszonylag vastag bringasfelso, sima szelallo melleny (racsos hatu), Aldi futo homlokpant, furdonadrag (fecske tipusu :) ), windstoppos cicanadrag, teli mtb cipo, nyari bicajos kesztyu.
Nagyon jo kombinacio volt, mert nem faztam egyaltalan. Bar segitett az is, hogy a napocska neha megmelegitette a hatunkat.

Valoszinu beszerzek magamnak valami vastagabb mellenyt is keso osz-kora telre, akkor mar kell a melegebb kulso reteg.
Sp

#126
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Szerintem ez sérülés ellen van, nem hideg ellen.

Igen, is. A neoprén anyag viszont önmagáért beszél.



Kinek melyik téli kesztyû jött be? mert ott még nem sikerült megoldást találnom, és már van otthon három pár

Próbáltam már több kesztyût, még a síkesztyû vált be valamennyire bélés nélkül. Béléssel átázik belülrõl és utána annál hidegebb lesz. Kicsit bumfordi de magában is ér valamit.
Amióta bele tettem egy 3-4 Wattos fûtõbetétet az ujjakba (utolsó kettõ ujj percekhez), azóta nem volt vele gondom. Volt de csak technikai átépítés, hogy masszívabb legyen és ne fûtsön annyira. Amirõl megy az három-három Lítium akku, elfér a kézfej részén.
Hihetetlen jó tud lenni. Amikor elkezd nagyon fázni a kezem akkor bekapcsolom és kellemesen melegít.
Tépõzár darabokkal tapasztottam a kesztyû bolyhaihoz.

Na meg az arcomra felteszek egy neoprén maszkot, meg sapit a sisak alá. Az még fontos a komforthoz.
Az arc, vagyis a fej adja le a test hõjének 40%-át, azt mondják.

A lábamon van egy bundás bélésü bakancs, szóval az sem fázik, sõt azt még külön fûteni sem kell.
Egyébként elég fagyos szoktam lenni.
Ezen kívül a téli gumi köpenybe lemezcsavarokat hajtottam belülrõl kifele, erre jön egy lenyírbált szélü kopott köpeny, hogy védje a belsõt a csavar fejektõl.
Volt vele egy kis meló mire ezeket kitaláltam és megtapasztaltam hogy is használható jól és tartósan de megérte.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#127
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Az lehet, de biztos melegít is.
"Ride today, heal tomorrow"

#128
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Szerintem ez sérülés ellen van, nem hideg ellen.

Kinek melyik téli kesztyû jött be? mert ott még nem sikerült megoldást találnom, és már van otthon három pár

#129
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Most csütörtöktõl lesz a lidl-ben neopren (sport) térdbandázs 1100,-ért darabja.
LIDL

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#130
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
mostanában láttam leakciózott téli dzsekiket a dunaújvárosi decában igaz nem ezek voltak de az áruk nem érte el a 10 ezret
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#131
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Hú ezek tényleg nem lehetnek rosszak, megnézem majd milyenek. Elég jól is néznek ki meg tényleg jó, hogy tele van fényvisszaverõ csíkokkal.


Én tavaly vettem egy piros fekete színût, nekem bejött! Cipzározható a hónalj, a hátán a zseb alatt van a szellõzõ, illetve a karja a kézfejnél is zipzározható! Én nagyon szeretem, -18-ban is komfortos volt!

#132
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Hú ezek tényleg nem lehetnek rosszak, megnézem majd milyenek. Elég jól is néznek ki meg tényleg jó, hogy tele van fényvisszaverõ csíkokkal.
"Ride today, heal tomorrow"

#133
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

A télre keresek valami jó biciklis kabátot, amiben nem fáznék. Tudnátok ajánlani olyat, ami azért nem olyan drága, de jó. 20-25ezret költenék rá max.


Én merem ajánlani a Decathlonos saját márkás téli bringás kabátját 2 éve van meg hibátlan elõl vízálló is szellõzik is +a hónaljnál is kilehet cipzárazni és nem elhanyagolható szempont hogy nagy fényvisszaverõk vannak bele varrva. Nekem ennek a régebbi verziója van abban. kevesebb a reflex anyag és gondolom rosszabb nem lett :)
Decathlon - ruházat felsőruházat - köpeny zakó - kabát B'TWIN - Dzseki 7 membránnal, fk/zöld B'TWIN - hideg időben való intenzív kerékpározáshoz.
ill drágább verzója amiben van +1 felfújható réteg is
Decathlon - ruházat felsőruházat - köpeny zakó - kabát B'TWIN - 9 Supertech dzseki, piros B'TWIN -   intenzív kerékpározáshoz hideg időben.  
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#134
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
munkabamenet irtam :) amugy mezben tekerek persze...

#135
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

pedig szimpla pamutpolo volt

Szerintem azt inkabb csereld le valami "muanyag" polora! Ha atnedvesedik nem tudod mar kifuteni.
Sp

#136
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás

download - katalog Etape Zima 2010
Szerintem ezek jók lesznek.

Köszi, pontosan ilyet kerestem. Ezeknek hol találom az árát, illetve hol lehet hozzájutni?Rendelni kell vagy esetleg van nálatok is?A -15 - 0 vagy a -15 - 5 fokos érdekelne.

Kenguru: Köszi, lehet benézek a Deca-ba is.
"Ride today, heal tomorrow"

#137
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás

A télre keresek valami jó biciklis kabátot, amiben nem fáznék. Tudnátok ajánlani olyat, ami azért nem olyan drága, de jó. 20-25ezret költenék rá max.


Decathlon - ruházat felsőruházat - köpeny zakó - kabát B'TWIN - Dzseki 5, membrán, sárga B'TWIN - rendszeres kerékpározáshoz hűvös és hideg időben. - ez is megteszi, de akcióban 10 alatt volt, lehet, hogy érdemes körbenézni

#138
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Szélálló kabát, meg egy biciklis mez. van részlegesen szélálló cucc is, ami eléggé jól szellõzik, ilyenkor az elég. vagy mûszálas póló, futófelsõ meg egy szélmellény

#139
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
download - katalog Etape Zima 2010
Szerintem ezek jók lesznek.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#140
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A télre keresek valami jó biciklis kabátot, amiben nem fáznék. Tudnátok ajánlani olyat, ami azért nem olyan drága, de jó. 20-25ezret költenék rá max.


Ennyiért Endura Gridlock. Gridlock Jacket
16e körüli volt az ára tavaly. Van ennél jobb, csak nem ezen az árszinten, de ár/érték aránya ennek elég jó. 0-5 fokig nálam elég egy vastagabb sí aláöltözet, fölé pedig ez. 0 fok alatt az aláöltözet fölé (s a kabát alá) egy plusz bicajos rövidujjú vagy egészen hidegben hosszúujjú.