Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Téli tekerés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
881 hozzászólás a témában

#61
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

A kéz és láb fázás nem csak a kesztyûn és a cipõn múlik.


Persze, hogy nem. Rajtam múlik leginkább.


A sebesség mindent megold.

 


#62
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
A kéz és láb fázás nem csak a kesztyûn és a cipõn múlik.

#63
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

kesztyuben szimpla nyarikesztyut hasznalok egy "alakesztyuvel". 30-40 felett hideg, viszont nagyon gyorsan szarad, normal 20-30as temponal siman visszamelegszik a kezem. szerintem mindig az a kulcskerdes, hogy mennyire hatekony az izzadsagelvezetes. mert egy dolog ugy fel oltozni, hogy ne fazzal, de egy masik, hogy egy oras kaptato utan, amikor teliizzattad a cuccot, utana se fagyjal meg benne.


Izzadságelvezetés, nálam teljesen mindegy, a felsõtestem izzad annyira, hogy semmi nem vezeti el az izzadságot. Lehet rajtam bármennyi kamásli 1 óra után a lábam le akar fagyni és nem izzad (ahogy a kezem sem).


A sebesség mindent megold.

 


#64
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Alura szoktam felvenni jégeralsót,de mindegy mit veszel lényeg hogy kissé bolyhos legyen -2-3 fokba el lehet leni benne 2-3órát lazán.
Csak még azt a kamáslit és kesztyüt nem találták fel amibe a kezem és a lábam ne fagyna le:(


a polaros belseju "cicanaci" siman jo, nem kell alaja semmi, csak a terdemnek kell meg egy kis szelvedelem. majd megprobalok olyasmi anyagbol, mint a sapkam - az eleg ugyesen van kialakitva. az elso fele szelallo, hatul pedig szellozo polar. de lehet szimplan beragasztoszalagozom az elejet, mint budget megoldas :)

milyen zoknit hasznalsz? olyat, ami elvezeti az izzadsagot? mert nekem szinte sose fazik, csak akkor, ha megall benne az izzadsag, es a nagy menetszel kihuti.

kesztyuben szimpla nyarikesztyut hasznalok egy "alakesztyuvel". 30-40 felett hideg, viszont nagyon gyorsan szarad, normal 20-30as temponal siman visszamelegszik a kezem. szerintem mindig az a kulcskerdes, hogy mennyire hatekony az izzadsagelvezetes. mert egy dolog ugy fel oltozni, hogy ne fazzal, de egy masik, hogy egy oras kaptato utan, amikor teliizzattad a cuccot, utana se fagyjal meg benne.

#65
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Alura szoktam felvenni jégeralsót,de mindegy mit veszel lényeg hogy kissé bolyhos legyen -2-3 fokba el lehet leni benne 2-3órát lazán.
Csak még azt a kamáslit és kesztyüt nem találták fel amibe a kezem és a lábam ne fagyna le:(


Nem kamásli kell, hanem télicipõ. Northwave celsius. Vagy a Kelvin

#66
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás
Alura szoktam felvenni jégeralsót,de mindegy mit veszel lényeg hogy kissé bolyhos legyen -2-3 fokba el lehet leni benne 2-3órát lazán.
Csak még azt a kamáslit és kesztyüt nem találták fel amibe a kezem és a lábam ne fagyna le:(

#67
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Az enyémre szemmel láthatóan rávarrtak egy szélálló membránt.
Szélálló réteget kívülre érdemes felvenni.


A sebesség mindent megold.

 


#68
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
es azt honnan latom, hogy melyik szelallo? amugy gatya ala szoktak oket venni? en ugy veszem fel (csak fura, hogy vmelyiken fenyvisszavero van).

#69
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

ket tipp: multkor irtam, hogy az euros boltban lehet venni egesz jo terdmelegitot... most, hogy -4 fok sem volt, es 40-50nel eleg durvan huzos volt a menetszel, elkelt volna meg vedelem. azt talaltam ki, hogy van ez a dobozok lezarasara alkalmas ragasztoszalag (gyakran barna szinu), par csikot ra lehet ragasztani a terd feloli oldalra, miutan felhuzza az ember, szelvedelem gyanant. szerintem nem csuszkal el, es nem is szoritja el a labat. amugy mit szoktak meg ilyen esetben hasznalni? folpak?

mas... decas turazokni nagyon bevalt izzadsagelvezetes gyanant. vastag neopren kamaslit hasznalok, de a vastag teniszzokni beleizzadas utan ugyanugy kihul. a turazokni vekonyabb, de kevesbe jellemzo, hogy annyira beleizzadjon az ember, hogy utana hutse a labat.


Membrános térdmelegítõt.


A sebesség mindent megold.

 


#70
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ket tipp: multkor irtam, hogy az euros boltban lehet venni egesz jo terdmelegitot... most, hogy -4 fok sem volt, es 40-50nel eleg durvan huzos volt a menetszel, elkelt volna meg vedelem. azt talaltam ki, hogy van ez a dobozok lezarasara alkalmas ragasztoszalag (gyakran barna szinu), par csikot ra lehet ragasztani a terd feloli oldalra, miutan felhuzza az ember, szelvedelem gyanant. szerintem nem csuszkal el, es nem is szoritja el a labat. amugy mit szoktak meg ilyen esetben hasznalni? folpak?

mas... decas turazokni nagyon bevalt izzadsagelvezetes gyanant. vastag neopren kamaslit hasznalok, de a vastag teniszzokni beleizzadas utan ugyanugy kihul. a turazokni vekonyabb, de kevesbe jellemzo, hogy annyira beleizzadjon az ember, hogy utana hutse a labat.

#71
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
Kicsit leult a topic :) lehet mert az osz atcsapott tavaszba? Tegnap este 3 fokban kiprobaltam az Aldi Crane markaju futoknak ajanlott kesztyujet. Egesz jol muzsikalt a cucc. Elso ranezesre a kez felso reszet valami vindstopper anayg boritja, az alsot kellemes tapintasu talan lycra. Kezen kellemes erzest ad, nem ereztem az ujvegeknel idegesito varrast sem. hosszu szaru amit be lehet huzni a kabatba. Kifejezetten birja a szovjet tipusu orrfujasokat!! 3 fokban ket ora tekeres alatt rendesen meglevesesedett az orrom :) de az otthoni szemlen nem talaltam rajta "szennyezodest" ,bar ez technika kerdese is lehet :) Sajnos nem gumirozott a tenyerresz es parnazva sincs ezert oda kell figyelni a kormany markolaszasanal.
Osszegezve egy elfogadhato valtokesztyu lehet huvos idoben mindossze 990 hufert!
Sp

#72
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

rarohadna a fejemre :) nekem baromi fazos a fejem, mar 10 fok felett is sapkat hordok az utcan. ide nem kellett.


Akkor homlokpant ami csak elol windstoppos (vagy teljesen). Aldiban volt futoknak fejpant egy kover 1000-ert. Nekem bevalt! Este 3-4 fokban sem fazott a homlokom, fulem.
Sp

#73
gandros

gandros

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás

rarohadna a fejemre :) nekem baromi fazos a fejem, mar 10 fok felett is sapkat hordok az utcan. ide nem kellett.


Akkor rossz sapkád van.
Ma Bp-en nem volt nagy meleg. Velem szemben is jöttek sapka nélkül kerkpároso. Csak pislogtam, hogy nem fagy le a fejük....

#74
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
rarohadna a fejemre :) nekem baromi fazos a fejem, mar 10 fok felett is sapkat hordok az utcan. ide nem kellett.

#75
gandros

gandros

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás

polar nyakmelegito! maradtam a regi cuccnal, csak kiegeszitettem egy nyakmelegitovel, hihetetlen, hogy mennyivel konfortosabb lett az egesz, pedig kb 8 fok volt, es para. szerintem kevesbe fujt alaja a hideg, vagy ilyesmi. nem volt rajtam csapka, de a fulem sem fazott, mert alulrol a nyakmelegito, felulrol a sisak vedte (nem volt menetszel). a multkor pl megizzadt a tarkom es lefele jo szar volt, most az sem fazott :)


Azért 8 kofban a sapka nem árt, persze csak akkor, ha 5-10 év múlva is dús hajkoronával akarsz rendelkezni... Ez csak jótanács:)

#76
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
polar nyakmelegito! maradtam a regi cuccnal, csak kiegeszitettem egy nyakmelegitovel, hihetetlen, hogy mennyivel konfortosabb lett az egesz, pedig kb 8 fok volt, es para. szerintem kevesbe fujt alaja a hideg, vagy ilyesmi. nem volt rajtam csapka, de a fulem sem fazott, mert alulrol a nyakmelegito, felulrol a sisak vedte (nem volt menetszel). a multkor pl megizzadt a tarkom es lefele jo szar volt, most az sem fazott :)

#77
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Egy jó kantáros téli gatyó rendessen védi a derejat, nekem azóta nem fáj tekerés közben se nyáron se télen mióta kantárost hordok!

#78
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Node komolyra fordítva a szót, ezt nézze meg akit érdekel a téma, most találtam:

Gore Bike Wear Kidney III WINDSTOPPER SO Warmer Only
Ha valaki akar ilyet rendeli szóljon, mert engem is érdekel, és szeretnék rendelni egyet.


Itt a gore merettablazata!
Ugy latom nekem XXL kell. pirulosszmajli
Sp

#79
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Privátban megsúgom, nem reklámozok.
Vagyis, beszélek a boltal, és ha sokat fizetnek bedobom a nevüket,
ha nagyon sokat, kiemeltem írom és nagy betûvel:))


Johet nekem is !
Sp

#80
gandros

gandros

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
Privátban megsúgom, nem reklámozok.
Vagyis, beszélek a boltal, és ha sokat fizetnek bedobom a nevüket,
ha nagyon sokat, kiemeltem írom és nagy betûvel:))