Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Téli tekerés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
881 hozzászólás a témában

#21
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Nekem az Artica és a nyári shimano is 42-es, ha ez segít.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#22
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Én azért javallanám a North Celsiust is. Nekem nagyon bejött.
Felpróbálható azt hiszem 45-ös.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#23
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
akkor lehet mégis megpróbálom azt a 44es Chaint itt a boltban egy vastagzoknival, veszteni nem vesztek..
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#24
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

xclajos neked is nagyobb kellett az MT90-bõl, mint a nyári cipõd?
én is 125 Juróért néztem a 91est, annyit megér..

majd xclajos megmondja, hogy kisebb-e vagy sem..:)

41es lábamra van egy montis SH 42-es, és egy Chain utis 42-es.mindkettõ úgy simul tökéletesen a lábamra, hogy plusz talpbetét van bennük.
ez alapján szerintem nekem jó lesz a 42-es MT91, max nem teszek bele plusz betétet. :)
amúgy szerintem másfél órát kibírok úgy is, hogy nincs nagy hely az ujjaimnak a cipõ elejében, máshol úgy sem szorít, mivel nem tépem rá se a tépõzárt, se a csatot, se jelen eseten a fûzõt.
meg ugye azért veszek téli cipõt, hogy ne kelljen vastagzoknizni........

Furcsa mód, utcai 43as lábamra nyári bringás cipõim 44es méretûek - de az MT90es cipõm 45ös méretû !!! És egyáltalán nem nagy vagy lötyög. Szóval, tényleg nagyobb kell belõle.
Talán a vastag bõr és a bélés miatt lehet ? Szóval, óvatosan a méretválasztással !
A téli cipõt ne úgy nézd, mint egy bundát. Úgy tekints rá, mint a réteges öltözködésnél a legkülsõ, szél és víz álló rétegre. Ez alá még kell valami meleg pulcsi is. Cipõnél ugye valami jóféle túrazokni. Én legalábbis így tapasztaltam.
A fázás nagyon egyéni dolog de ha a lábad el kezd fázni, bármi lehet rajtad fölül, nagyon fogsz fázni.
A 45ös MT90-em ha valaki gondolja, felpróbálhatja az Örs Vezér tér, Szent Gellért tér, Belváros környékén.

#25
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Stellaz! Ne izgulj, keress egy boltot, ahol van Shimano 44-45ösben, mert úgyis az kell. A nyári és a téli cipõk méretezése megegyezik, az nem lesz gond, mindegy milyen modellt próbálasz, nekem négy különbözõ pár van, mindegyik negyvenhatos és jó.
Persze, lehet, hogy nem passzol a shimano, az egyik kicsi lesz, a másik meg nagy, ez kiderül majd.

#26
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
jah meg esetleg par masik shimanot is megnezhetsz, aztan akkor nagyjabol tisztaban leszel a szamozasukkal.

#27
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Nem emlékszem, merre laksz, de a 45-ös téli Shimanom felpróbálhatod, ha neked a Moszkva tér útbaesik. Akkor legalább tudni fogod, miért volt rossz annak idején.


huh.. azt nagyon megköszönném

A moszkva térre bármelyik délután el tudok gurulni, a kálvin térnél melózok minden nap 4-ig.

#28
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 998 hozzászólás
  • LocationKelenföld
Nem emlékszem, merre laksz, de a 45-ös téli Shimanom felpróbálhatod, ha neked a Moszkva tér útbaesik. Akkor legalább tudni fogod, miért volt rossz annak idején.

#29
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

En telen a kamaslihoz is vekonyabb turazoknit veszek, mert a vastagban csak megall az izzadsag. addig melegebb csak amig ez nem kezd kihulni. En akkorat rendelnek mint a nyari. nalam 44re 45os kellett.


basszus, már totál ki van az idegrenszerem emiatt a cipõ ügy miatt

utaci cipõben van 43 -as skechersem, ami tökéletes, van egy adiadas utcai cipõm ami 44-es és tökéletes, továbbá van egy 45 2/3-os adidas bringás cipõm, ami tökéletes

na most ezek után melyik mérethez képest vegyek egy számmal nagyobbat?

a kurvaéletbe, hogy sehol nem lehet ezeket megpróbálni

#30
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
En telen a kamaslihoz is vekonyabb turazoknit veszek, mert a vastagban csak megall az izzadsag. addig melegebb csak amig ez nem kezd kihulni. En akkorat rendelnek mint a nyari. nalam 44re 45os kellett.

#31
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
most néztem az emileket, és 2008-ban rendeltem egy 45-ös shimano cipõt, és azt nem vettem meg végül mert totál nem volt jó rám. De nem emlékszem, hogy kicsi volt vagy nagy :D

#32
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

41es lábamra van egy montis SH 42-es, és egy Chain utis 42-es.mindkettõ úgy simul tökéletesen a lábamra, hogy plusz talpbetét van bennük.
ez alapján szerintem nekem jó lesz a 42-es MT91, max nem teszek bele plusz betétet. :)
amúgy szerintem másfél órát kibírok úgy is, hogy nincs nagy hely az ujjaimnak a cipõ elejében, máshol úgy sem szorít, mivel nem tépem rá se a tépõzárt, se a csatot, se jelen eseten a fûzõt.
meg ugye azért veszek téli cipõt, hogy ne kelljen vastagzoknizni........


hát a fene tudja, ha nem pont jó a cipõ, akkor a fene megette az egészet. Télinél meg ha szorítja a lábad ujját, az nem frankó, mert a vérkeringésnek nem tesz jót, ami ugye télen....

meg hát téli cipõnek téli, de én azért nem bízom a véletlenre, jobb ha tudja a vastag zoknit :)

#33
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
41es lábamra van egy montis SH 42-es, és egy Chain utis 42-es.mindkettõ úgy simul tökéletesen a lábamra, hogy plusz talpbetét van bennük.
ez alapján szerintem nekem jó lesz a 42-es MT91, max nem teszek bele plusz betétet. :)
amúgy szerintem másfél órát kibírok úgy is, hogy nincs nagy hely az ujjaimnak a cipõ elejében, máshol úgy sem szorít, mivel nem tépem rá se a tépõzárt, se a csatot, se jelen eseten a fûzõt.
meg ugye azért veszek téli cipõt, hogy ne kelljen vastagzoknizni........
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#34
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

majd xclajos megmondja, hogy kisebb-e vagy sem..:)


nekem adidasom van, így semmi viszonyítási alapom nincsen :(

az meg olyan brutálul van számozva, hogy az alapján min. 46-os kéne vastag zoknihoz a 42,5-es lábamra

#35
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás

de te meg mered rendelni netrõl? nem para, hogy esetleg nem jó?


majd xclajos megmondja, hogy kisebb-e vagy sem..:)
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#36
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

xclajos neked is nagyobb kellett az MT90-bõl, mint a nyári cipõd?
én is 125 Juróért néztem a 91est, annyit megér..


de te meg mered rendelni netrõl? nem para, hogy esetleg nem jó?

#37
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
xclajos neked is nagyobb kellett az MT90-bõl, mint a nyári cipõd?
én is 125 Juróért néztem a 91est, annyit megér..
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#38
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

mintha actionsportson akcioztak volna a teli shimanot.


tényleg, 125 eur, ami még kb. vállalható ár lenne

de próba nélkül nem merek egy több mint 30 ezer ft-od cipõt megvenni, amit ráadásul még vastag zoknival is kéne próbálni, mert ha nem jó, akkor kb. baszhatom

#39
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
mintha actionsportson akcioztak volna a teli shimanot.

#40
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
MT91 a leglcsóbb? én eddig 48 alatt sehol nem láttam, de nem is tudom hol lehetne próbálni

nekem az lenne a legjobb, mert sokat mászkálok bringás cipõben

valaki tudja hol van raktáron?