Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Téli tekerés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
881 hozzászólás a témában

#1
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

 ..vagy a bankba és letartóztatnak.  :P


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#2
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

A levegő szűrés az más dolog, jó lehet ha valaki a városban jár többet, de a hegyek között szükségtelen mert nehezíti a légzést. Városban viszont nagyon hasznos, mert sok a füst és a por. Láttam már városi levegőtől feketére füstölt szűrős maszkot. 

 

Létezik ilyenekből sokféle: https://www.google.h...CFQGtLAodcYEHGg

 

 

Legjobb :D

Főleg, ha bemegyek egy üzletbe, és elfelejtem levenni :ph34r:



#3
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Olyan neoprén arc maszkot érdemes venni, ami a homlokot is melegen tartja, esetleg a torkot is

Az még azért is jó, mert a két szem egybe vágott ovális nyílásánál le lehet húzni amikor orrot kell törölni benne.

 

A levegő szűrés az más dolog, jó lehet ha valaki a városban jár többet, de a hegyek között szükségtelen mert nehezíti a légzést. Városban viszont nagyon hasznos, mert sok a füst és a por. Láttam már városi levegőtől feketére füstölt szűrős maszkot. 

 

Létezik ilyenekből sokféle: https://www.google.h...CFQGtLAodcYEHGg

 

A keresőbe beírom "arc maszk" és jönnek találatok a fellelhetőségre.

A legjobb ami a homlokot és a torkot is védi.

 

 

Ha minden testrészünket megfelelő nedvesség elvezető technikai ruházattal tudunk védeni, akkor

nem is rossz a téli tekerés. Netán fűthető ujjú kesztyű és a fázós lábúaknak jó cipő, kamásli vagy fűthető betét.

 

 

Legfeljebb kell még valami ritkább mintás szöges gumi a jégre hóra, esetleg egy szélesebb, amit

nem vezet meg a legkisebb jégborda is, mint a Schwalbe Ice Spiker Pro 2.35 -ös. Igaz, ez nem olcsó.

http://4.bp.blogspot...00/CIMG0021.JPG

Sőt idén már nem is lesz belőle a nagykerben sem ha minden igaz, csak jövő februárra hoznak talán, de jövőre is lesz tél. Addig meg jó lesz nekem még amit magam csináltam jó pár évvel ezelőtt, csak a csavarokat kell benne kicserélni, mert elkoptak már, de abból még van bőven, csak ez így súlyra nehéz. Persze csak akkor ha majd lesz jég is.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#4
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Én ezt használom már 2 éve:

http://www.decathlon...id_8011839.html

 

Köszi! Az árán majdnem felröhögtem, szóval egy próbát megér.

 

Grande, neked is köszi


RelakS módosította - 2015. november 05. - 20:05


#5
laczie

laczie

    fórumtag

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
  • LocationBudapest

Én ezt használom már 2 éve:

http://www.decathlon...id_8011839.html

Még mínuszban is teljesen jó a hőérzet és kényelmes is.

Próbáltam párat még , de a puha arcrészűek nem jók , mert túlságosan rásimul az arcra, így nem kapsz benne rendesen levegőt.

Ez kellemesen melegen tart , és szinte nem is érzed , hogy rajtad van...



#6
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Dupla post. Kérem törölni.:)


Grande módosította - 2015. november 05. - 15:33


#7
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Gondoltam, télen is kéne tekerni, viszont eléggé kapkodom a levegőt.
Egy ilyen maszk tud segíteni abban, hogy kevésbé legyen hideg a beszívott levegő?

Abban gondolom mindenképpen, hogy legalább az orrom ne fagyjon le :)

Mínuszokban nem használnám, de azért a 0°C közeli hőmérséklet sem kényelmes.

A Resproban méginkább kapkodod majd a levegőt :) Tekertem Resproban télen, de csak városban. Jó arra, amire szeretnéd (plusz szűri valamennyire a városi szmogot). Azt persze nem szerettem, hogy ha picit folyik az orrod, hova folyik..

Én ilyen Mavic le-felhúzható arcmaszkot használok. Tök jó.

NECK-WARMER.jpg


Grande módosította - 2015. november 05. - 15:32


#8
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Gondoltam, télen is kéne tekerni, viszont eléggé kapkodom a levegőt.
Egy ilyen maszk tud segíteni abban, hogy kevésbé legyen hideg a beszívott levegő?

Abban gondolom mindenképpen, hogy legalább az orrom ne fagyjon le :)

Mínuszokban nem használnám, de azért a 0°C közeli hőmérséklet sem kényelmes.



#9
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

vettem a maszkhoz új szûrõbetétet, mert már nehezebb volt benne a levegõvétel (2,5-3 hónap napi használat).

basszus, az új szûrõ kívülrõl sokkal, sokkal fehérebb, mint a régi, pedig zacskóban tároltam a maszkot, ha nem használtam, illetve kiváncsiságból felvágtam a régi szûrõk külsõ rétegét. Nos.... a szénbetét feletti szûrõ réteg (ami külsõ alatt van közvetlenül) szó szerint fekete volt a mocsoktól. Ilyenkor azért azt gondolom, hogy még nagyon olcsó a benzin, meg a gázolaj.....


hát igen, én is szegeden a városban futok esténként, és néha elgondolkodom, hogy most használok, vagy ártok-e magamnak...

#10
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
vettem a maszkhoz új szûrõbetétet, mert már nehezebb volt benne a levegõvétel (2,5-3 hónap napi használat).

basszus, az új szûrõ kívülrõl sokkal, sokkal fehérebb, mint a régi, pedig zacskóban tároltam a maszkot, ha nem használtam, illetve kiváncsiságból felvágtam a régi szûrõk külsõ rétegét. Nos.... a szénbetét feletti szûrõ réteg (ami külsõ alatt van közvetlenül) szó szerint fekete volt a mocsoktól. Ilyenkor azért azt gondolom, hogy még nagyon olcsó a benzin, meg a gázolaj.....

#11
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Köszi a választ,veszek egy ilyet.


én ilyen 3M maszkot használok, nagyon kényelmes, jól lehet benne levegõt venni

a párásodás azért nem zavaró, mert 3 szelep van benne, így kilégzéskor nem tudod a szûrõkre fújni a párát, csak a belsõ gumi részen csapódik ki

figyelj rá, hogy több méret van, próbáld fel õket, fogd be a belégzõ nyílásokat és szívj rá, ha nem jön sehol a levegõ, akkor jó


városi szmogra pedig a 2128-as filtert vedd hozzá, nekem ezt ajánlotta a 3M termékfelelõse

mióta megvan nem vagyok hajlandó nélküle tekerni a városban, ha leveszem, vagy otthon marad valamiért, akkor hányingerem lesz a tömény benzinszagtól, meg bûztõl a forgalmasabb utakon


ez az

http://vedofelszerel...3-meretben.html

#12
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Köszi a választ,veszek egy ilyet.
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#13
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Mennyire neheziti a légzést,illetve mennyire párásodik be a respro techno?


Nem vészesen nehezíti a légzést, vagy csak megszoktam. 3 éve használok ilyet, egyet már teljesen elnyûttem, egy garnitúra plusz filterrel. Párásodni úgy 15-20 perc után már erõsen párásodik belül, igaz, valahogy nem zavaró túlságosan. Ami jobban zavar, hogy ha felül nem szorul rendesen az arcra, a szemüveget bepárásítja, illetve ha orrot kell fújni, az elég nehéz megoldani, hogy úgy mondjam. Pozitívum viszont, hogy védi az arcüreget, nagy hidegben nagyon jól szigetel. Kora reggeli terepezésnél volt már, hogy csak emiatt fent hagytam az arcomon.

#14
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Mennyire neheziti a légzést,illetve mennyire párásodik be a respro techno?
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#15
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Sokan esküsznek a hepa-filteres 3M maszkra, ez tudtommal még a dízel kormot is szûri. Ezt állítják a Repro Techno-ról is, ami szintén HEPA szûrõs (én most ilyet használok). A linkelt 3M sajnos nem tudom, kapható-e idehaza, ellenben létezik a festõk által használt egyszer használatos verziója, ami 10-es vagy talán 20-as csomagolásban kapható. Olyat sokat látok az arcokon a városban, fehér színû az egész.

#16
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Undoritó ez a szmog ami szinte mindent beterit! El is határoztam hazafele jövet,hogy veszek egy szuper maszkot.Mit ajánlotok?
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#17
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
a betét azért kell, mert kicsi nyamvadt lábfejem van, és az alja sem túl "párnás". :D
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#18
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Amelyik téli cipõbe talpbetét kell az már nem is téli (persze ha valamely lúd vagy gyógy- talp betétre gondolsz akkor nem szóltam)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#19
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
megpróbáltam a 44-es Artica-t, és nagy, viszont volt egy 43-as ami csak kicsit hosszabb mint a lábam, és simán elfér benne a lábam vastagzoknival.Talán még egy talpbetét is belefér, úgyhogy hétfõn de. megveszem...
és csak 28K..:D
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#20
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Én azért javallanám a North Celsiust is. Nekem nagyon bejött.
Felpróbálható azt hiszem 45-ös.


magasan a legjobb téli cipõ
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való