Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gerecse Maraton | Tarján

- - - - -

  • Please log in to reply
356 replies to this topic

#201
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ezt a ketegóriásdit egyszer kifejthetnétek bõvebben (akár cikkben), hogy az egyszerû földi halandók is értsék, mi miért van és mi lenne a jó. ;-)

Más. Valami kevés résztvevõs, családiasabb hangulatú maratont tudtok ajánlani augusztusra? Erre például szerettem volna menni, de sajnos egyéb elfoglaltságok miatt nem volt rá lehetõségem...

#202
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Böngészve az eredménylistát, inkább az a "szomorú", hogy kb. ötször annyi Master1 van, mint Felnõtt. Elvileg a Master kategória "gyengébb", ennek ellenére a legjobb Felnõtt kategóriás versenyzõ KILENCEDIK abszolútban.


Ez a trend, alig van itthon felnõtt (szerinted hogy végzek mindig ennyire elöl elitben? :) ), itt meg még inkább nem voltak, mert másnap OX OB volt.


A sebesség mindent megold.

 


#203
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Böngészve az eredménylistát, inkább az a "szomorú", hogy kb. ötször annyi Master1 van, mint Felnõtt. Elvileg a Master kategória "gyengébb", ennek ellenére a legjobb Felnõtt kategóriás versenyzõ KILENCEDIK abszolútban.


Mivel el van szúrva itthon a kategória besorolás. Elvileg kellene lenni egy "elitnek", ami nem korosztályfüggõ, s a master "hobbikategóriává" válna, ahogy elvileg kellene. Amúgy egyetértek, szomorú.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#204
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Naná, mert így utolsó lettem :D Munkatársaim öröme hogy Salzon 846-ik, itt meg 10., de uccsó. Nagyobb örömük ne legyen :P
Meglepõdtem én is, pláne hogy középen sincs ffi felnõtt. (Vagy a hegyibringán *** a szûrõ)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#205
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,181 posts
Böngészve az eredménylistát, inkább az a "szomorú", hogy kb. ötször annyi Master1 van, mint Felnõtt. Elvileg a Master kategória "gyengébb", ennek ellenére a legjobb Felnõtt kategóriás versenyzõ KILENCEDIK abszolútban.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#206
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Kancsó, ne cikizzé' :P (túrázva, közben palacsintázva jól esik 80-100km, de maratonon - nem ideális idõben pláne - sok lenne nekem a hosszú) Õs közepes vagyok csak; de érted hogy mit nem értek, nem?! (Te sem a rakéták ellen nyomod...)Tényleg, ha 5km-es táv is lenne, akkor azon indulnának a kemény részerek? 5× erõsebbek mint én... Tudom, hobbistaként ezt nem értem; csak ha már hajnalban kelsz, utazol, pénz/idõ, stb; én sajnálnék ennyi energiát ekkora távért. Több idõ letakarítani a bringát utána :D Ha dobogóesélyes lennék, valószínû máshogy gondolkodnék; de nekem akkor is utánpótlás távnak tûnik, na.

Na mindegy, nem kell mindent értenem, csak most versenybeszámolót olvasva pláne erõs volt nekem... (Vértesen meg ott pihegtek/izzadtak még a célban amikor épp kezdtem bemelegedni :) )

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#207
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

szerk: Amúgy még mindig furcsálom a ... ... röviden versenyzõket.


Megszólalt az "õs-hosszútávos". :D

A sárral amúgy nekem tényleg nem volt bajom, de barátnõm nagyon küzdött vele, ne feledjétek, nem lehet mindenki olyan "atomállat-technikás-elitrészer", min ti. :P

A halálfejek szerintem jók voltak, minden esetben hevert ott valaki, amikor odaértem, nagy tempónál csúnyákat lehetett volna esni. A 3nyilas lefelé az UCI hivatalos jele a veszélyes lejtõre, a halálfej csak "opcionális" kiegészítés.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#208
Koty

Koty

    vendég

  • fórumtag
  • 17 posts
Én is köszönöm a tracket! Lementve, memorizálva. kb 3/4 részét ismerem is, csak ebben a sorrendben még nem jártam rajta
Egyébként hosszútávról neveztem át a rövidebbre a helyszínen, és nem az esõ miatt - így, egy kisebb mûtét után 1 hónappal asszem' ez nem is volt olyan rossz döntés :)

#209
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts
Kösz a tracket adanesnek és MC Pitének is!
---
Nem nagyon akarnék beleszólni a tõlem tapasztaltabbak "vitájába", de látva az elõrejelzéseket még elõzõ este, otthon lecseréltem a ballonos gumikat ritkabütykös vékonyra. Nem is volt vele semmi bajom, egy picit se szedte össze a sarat, pedig nem az a kimondott sárgumi (Conti Speed king). Tudom, hogy az én teljesítményem szempontjából csikkmindegy lenne, milyen gumival megyek, de az élvezethez nálam hozzátartozik a kütyüzés ugyanúgy, mint a verseny. Pontosan mint a sízésénél a kézi élézés, vaxolás. :)

#210
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Balu, ez sztem nem fikázás volt, ahogy érzed. Az kicsit más hangnemben történik, itt meg 1-2 kritika hangzott el, nem vészesek. Hibátlan verseny nincs, ez pedig a humán és anyagi erõforrásokhoz képest is jó volt, és abszolútban is. (144eshez hasonlók írása elõtt pedig pihenj inkább egyet, nyugi ember.) Tény, hogy egy Bükk, Szilvásnál tökmindegy az esõ, mert folyós a sár; egy Duna maratonnál gondolom neked sem mindegy. Persze ember/gép és gumifüggõ is, nekem a sûrû ballonos gumik nem erre valók. Igaz, felmentem vele mindenhol, igaz, majd megdöglöttem a csúszós emelkedõk tetejére érve, nem vagyok ilyen hajtáshoz szokva :D Ritka amikor ki tudom élvezni hogy fullyn csücsül, teló össze, elõrehajol, mérnöki precizitással körben hajtok, 22-32 pörgetés és szépen feltekerünk a traktor gumikkal olyan meredek/technikás/sáros részen ahol más nem. Egy hétig ki szokott tartani a diadalittas érzés utána :D

Koty,mgy, 6.oldalon a trackem. Km órám ha jól rémlik 62õt mért, úgyhogy so-so a track.

Hunya, egy számodra új pályára honnan tudod kell-e a sárgumma vagy nem? Elmehetsz akárhova, ott állsz, de ha csak nem járod be a pálya harmadát legalább, gõzöd sincs - nekem legalábbis :). (Más kérdés hogy a 2 löttyös kerekemet mennyi átcserélni; az elõzõ sun felnivel kínszenvedés volt. Q..a utálom átrakni, csak agyagos részen veszem rá magam.)

kzkvh2 + 1


szerk: Amúgy még mindig furcsálom a ... ... röviden versenyzõket. Ha lenne 10 km-es táv, akkor azon versenyeznének? Géza most embernek való távot választott, jár a vállveregetés érte; másoknál még mindig fura huszon km-ekrõl mesélni tovább tart mint lenyomni; zselé, taktikázás, izgalom, meg minden... Következõleg csináljatok 10es távot, ne kelljen már szegényeknek olyan sokat tekerni :) (Félre értés ne essék, tudom hogy órá(ka)t vernének rám 'hosszún', de pont ezért furcsa hogy miért a tizenévesek távján feszítenek.)

szerk2: Tényleg, a másik leírást olvasva jut eszembe: Tudom hogy relatív, de picit sûrûn mértétek talán a hosszún a halálfejeket. Nem annyira mint néha Bükkön, amikor már elõre vigyorogtam rajtuk hogy fincsi rész jön nagy sebességgel, de ha más is így látta akkor lehet. Nem tudom ez a kisebbik baj, (ha kevésbé hiteles) vagy ha 'csak' 3 nyilas lefelé van eléggé veszélyes helyen, passz :)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#211
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Ja és egyszer Dobos Feri azt mondat: "...Meg kell tanulni biciklizni..." :)


Úgy tudtam, hogy a saras-seggencsúszós verseny után ez elõ fog jönni. :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#212
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,181 posts
Néhány kép a versenyrõl:
https://picasaweb.go...ton2012Julius21
Forrás megjelöléssel szabadon használható.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#213
techf0rce

techf0rce

    újonc

  • fórumtag
  • 10 posts
Nekem nagyon tetszett a pálya, a sár nem a rendezõk hibája, a jelölések szerintem rendben voltak én amúgy idén kezdtem a versenyzésbe! A nevezés gyorsan ment, legalábbis nekem mivel korán érkeztem. Legközelebb több Toalettet ill. bringamosót! :))

Tartsunk össze és örüljünk, hogy egyre több ilyen kissebb verseny van, tényleg le a kalappal csak így tovább!!! ;)

"Egyebet nem tuok mondani, kérem kapcsojja ki!" :)

#214
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,854 posts

Nem szándékoztam fikázni, még mindig a legjobb hazai verseny volt idén ..... 5 jó dolgot, majd 2 rosszat, s az 5 jót meg sem hallod, hanem fennakadsz a 2 negatív kritikán. .... Minden rinyálástól eltekintve azért el kell ismerned, hogy a WC ügy fejlesztésre szorul.


Részemrõl a téma lezárva, de a #97-s posztban, amit Dante néven írtál, nem 5+ és 2- szerepel, hanem 4+ és 4- (amiben nagybetûs taglalások vannak, és másként van fogalmazva) ... ez sem adja ki :) Vagy már nem emlékszel mit írtál? :) Nem kell szépíteni, gondolkodni kell elötte, mit írsz le és akkor nem kell magyarázkodni!
A WC dolgot meg leírtam a #122-s posztomban "javítás-javulás" ... én kérek elnézést ...

A sárról annyi csak az észrevételem, hogy nagyon sokan szívtak vele, s az, hogy nekem nem volt vele gondom, az szubjektív, ugyanis a lányok (mind) tetemes szakaszokon húzták, vonszolták, rángatták a gépeket. De ne érts félre, ezzel sincs baj, csak akkor ne mondjátok, hogy rossz idõben sincs gond - van, de nem kezelhetetlen, de azért jó készülni rá.


Amúgy szócsöve vagy "a nagyon sok embernek", vagy úgy érzed ha felnagyítod a "kvázi" problémát jobban odafigyelnek rá? Javítva lesz a kommunikációs hálózat is jövõre!

Nem kioktatni szeretnélek, de én szoktam nézni idõjárás jelentést és még valamikor az Általános iskolában jártam Földrajz óra! És itt elhangzott egy olyan mondta: "Hegységeink legjava üledékes kõzetekbõl felépülõ" Valahogy ez megmaradt bennem és tudom, hogy 90%-a Magyarországnak esõérzékeny! Így minden rémhiedelmek ellenére saját tapasztalataimból építkezem.
Ja és egyszer Dobos Feri azt mondat: "...Meg kell tanulni biciklizni..." :)
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#215
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,086 posts
Én is törtem a fejemet hogy miért is van az a karám ott a célnál. Rajtnál nem használtuk, befutónál mi értelme lenne .Akkor mi maradt ? :)
hát látod Balukov ezt teszi a rutin.Annak idején az oktatóm is mondta , hogy ne rutinból vezess mert rossz vége lehet. :)
A RAJT CSOMAG pedig mi is volt? rajtszám,kötözõ,nutrixion
Az én mérõm nem GPS alapú.Lehet most ez pontosabb volt.Ezért lehet nekem 1705 méter.

#216
Balukov

Balukov

    újonc

  • fórumtag
  • 10 posts

Sziasztok!
A célterületen a betonos rész végén folyamatosan állt egy pályairányító, majd onnan két oldalról kifeszítette szalag jelezte az irányt. Ennél jobban nem lehet szerintem jelölni, hogy merre menj! Én nem is értettem ott a tévelygõ bringásokat.


Én sem értetem volna, ha nem háttal áll nekem a rendezõ, egy zsákutca felé megyek 40km/h és elõre ordítottam hogy "MERRE?"..

A zoknit, kaja jegyet, és az energiaszeletet a célba érés után, a rajtszám leadásával kaptátok meg, amit a hangos ember folyamatosan be is mondott (én már csak tudom :-))!
És jövõre máshol lesz a rajt / cél terület, ahol mind a WC, mosdó és bringamosó problémák megoldódnak! Feribá ezt ígérte! :)


R a j t Cs o m a g....azt nem a nevezésnél, vagy a célba érkezéskor szokták adni? Nekem személy szerint nem jön be a gulyás verseny után, így rutinból nem megyek oda a kajához..

Összességében, szívessen megyek ezekre a rendezvényekre, üde színfoltok a "szívtelen, csak a pénz" maratonokkal szemben.
A dolgok amiket hiányoltunk többen nem (csak) pénz kérdése, csak kicsit több odafigyelést kértünk, és jobb kommunikációt.
Nem értem néhány ember érzékenységét, én nem olvastam olyat hogy ez egy "**r" verseny lett volna.
A pályát is többen dícsérték, így a szabadkozás helyett a tanácsokat kellene megfogadni.

#217
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 posts

Inkább azt mondd meg, hogy mennyire szerette a hátsógumid a meredek emelkedõket? :) Láttam, hogy gondjaid voltak az utolsó hegyen a combjaiddal is.


Hát nem állítanám hogy ideális volt a tapadása a fourius frednek :-) De a saras meredek felfeléken legalább addig jutottam mint az épp elõttem haladók. Nagy tömegem biztosította tapadást :-) Inkább a tempós csúszós részeken volt játékos

Igen, akkora görcs talált meg, amilyennel még nem találkoztam, még mindig érzem. Nem is próbáltam meg utánatok eredni. Szépen bepörgettem a célba.

#218
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Egy gondolat a rendezõknek: Higyjétek el, hogy itt az emberek azért jeleznek vissza, mert fontosnak tartják, és örülnek, hogy van végre egy rendezvény sorozat ami komoly alternatívát jelent a Top Maraton versenyeknek. Szükség van a másabb, újabb, kissebb és családiasabb rendezvényekre. Nagyon jó munkát végeztek, nagyon sok embernek okoztok sok örömet! Habár én csak egy antirészer vagyok, rám mindig számíthattok, mert ezek azok az események amik után mindig egy vigyorral az arcomon megyek haza. Köszi a rendezést!


Egyet tudok érteni.

Amúgy én kereken 1600 szintet mértem, ami reális.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#219
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 posts

Valaki mért hosszútáv össz szintet?


Habár van benne plusz 1km és kb 20-30 méter szint egy kis kóválygás miatt, csatolom a track-et amit rögzítettem. A szint olyan 1650m volt.
Annyit azért hozzátennék, hogy szerintem a távolság nem teljesen pontos, mert a küllõmágnes a sártól elmozdult, és ilyenkor áttér a szerkezet GPS alapú a távolság számolásra, aminek a vétele a sok árnyékolás miatt nem volt mindig rendben. A trackbõl, térképen kiszámolva 61km jön ki, de maga a track és a magasságmérés OK.

A többi kommenthez én csak annyit tennék hozzá, hogy a sok pozitív és negatív visszacsatolással majdnem mind egyetértek. És 10 perc alatt én is átszereltem a sárgumikat, amit nem bántam meg... :)

Egy gondolat a rendezõknek: Higyjétek el, hogy itt az emberek azért jeleznek vissza, mert fontosnak tartják, és örülnek, hogy van végre egy rendezvény sorozat ami komoly alternatívát jelent a Top Maraton versenyeknek. Szükség van a másabb, újabb, kissebb és családiasabb rendezvényekre. Nagyon jó munkát végeztek, nagyon sok embernek okoztok sok örömet! Habár én csak egy antirészer vagyok, rám mindig számíthattok, mert ezek azok az események amik után mindig egy vigyorral az arcomon megyek haza. Köszi a rendezést!

#220
Koty

Koty

    vendég

  • fórumtag
  • 17 posts

Kérlek add meg majd a telefonszámodat, s majd rajt elõtt 10 perccel hívlak. :D Azért lehet le fogsz izzadni. ;)

Pont 10 perccel a rajt elõtt álltunk neki kicserélni mindkét gumim, és nem késtem le :)