Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Villapark Vértes Maraton | Várgesztes

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
436 hozzászólás a témában

#341
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

szerintem nem fog annyi esõ esni hogy bármi gond is lenne ezen a pályán. Igen nagy mennyiségû vizet tud ez a száraz pálya most eltüntetni pillanatok alatt.


gyors kérdés: helyszínen lehet nevezni? ha elõtte két napig esik az esõ, mekkora sárra lehet számítani? Agyagos sár vagy porhanyós csúszós ?


Ha két napig esik az nem baj, ha 8 napig esik, akkor már gondolkodóba esnénk. :)
Jelenleg a pályán nagyon sok rész poros homokos, még túlzottan is száraz. Tehát az esõ csak használ a pályának. :)
Aggoadlomra semmi ok, ahogy Montimi is említette, nem kell tartani tõle! Helyszínen természetesen lehet nevezni, azonban érdemes megfontolni az elõnevezész, mert semmilyen kötelezettséget nem jelent-nem kell elõre fizetni, és még olcsóbb is így :) Csupán megkönnyítitek a rendezõk dolgát :)


A fél mezõny ismeri majd a pályát? :-)
Frissítõpont a hosszúra lesz tervezve?


A hosszú távra nem terveztünk frissítõ pontot, mint a másik távra sem. egyéb okok miatt is. Így a "frissítõ" az mind a három távnak a célba érkezéskor lesz vendéglátás formályában. Ahogy az a kiírásban is volt. Korlátlan süti fogyasztás a STOP cukrászda jóvoltából, Babgulyás a Villapark jóvoltából és az Absolut-live frissítõ ital.

Ha esetleg valaki VÍZ vételi lehetõséget keres, két helyen lehetséges Mátyáskúti forrás és Szépilonka Forrás
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#342
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás
Tehát Vérteskozma fõútja (nincs is más :) ) emelkedõs aszfalt a végén kijõve átvált murvásba majd lefelé autószélességnyi földút egész Várgesztesig. Ott újra aszfalt. Vérteskozmán nincs mobil térerõ !!!Ez a Vérteskozmai rész autóval megközelíthetõ a Székesfehérvár (Csákvár)--Környe (Oroszlány) fõútról . Van egy Vérteskozma leágazás. Zsákfalu egyébként.Mielõtt beérnénk Vérteskozmára van ott egy kis rét jobb oldalon. Ott lehet parkolni is. Na ott válik el a kis táv a többitõl. Esetleg ott szemmel lehet tartani a kicsiket de arra számítani kell, hogy õ elõbb be fog érni bicóval mint az autó mivel autóval csak Környérõl lehet Várgesztes felé visszamenni. Ha valaki jót akar fényképezni akkor meg bebújik az erdõbe a többi táv útján azt ott lehet. balu bólogass hogy mindent jól írtam.:)

#343
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

gyors kérdés: helyszínen lehet nevezni? ha elõtte két napig esik az esõ, mekkora sárra lehet számítani? Agyagos sár vagy porhanyós csúszós ?

szerintem nem fog annyi esõ esni hogy bármi gond is lenne ezen a pályán. Igen nagy mennyiségû vizet tud ez a száraz pálya most eltüntetni pillanatok alatt.

#344
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
gyors kérdés: helyszínen lehet nevezni? ha elõtte két napig esik az esõ, mekkora sárra lehet számítani? Agyagos sár vagy porhanyós csúszós ?

#345
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
A fél mezõny ismeri majd a pályát? :-)
Frissítõpont a hosszúra lesz tervezve?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#346
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Pontosabban egy darabig ugyanaz az útvonal a rövidnek a középnek ill. a hosszúnak is. Jól mondom ? A hosszú aszfaltos út végén a hosszú és a közép egy erõteljes bal kanyarral bebújik a bokrok között ez erdõbe míg a rövid az nem. Ott akár 60 feletti sebességgel is lehet menni bizonyos részein az aszfaltoson. Én elértem a bejáráson a 60-at :).Mielõtt letérünk az erdõbe ott már azért majdnem sík vagy sík is. Közvetlen elõtte lesz egy sorompó ami biztos, hogy fel lesz nyitva (remélem).



Szia,

Igen, csak gps hiba a szétválás. A hosszú aszfaltos lejtõ alján válnak el a távok.

Az említett két keresztezõdésben, már jó elõre jelezve van, hogy ki melyik irányba kell hogy haladjon, de természetesen fog állni mind2 ponton egy rendezõ...

Buzso


A rövid és a hosszú táv eleje (=elsõ és második kör) a track szerint jó darabig együtt mennek Dél-Kelet felé. Mielõtt végleg szétválnak, teljesen együtt mennek, és ami a térképen (és a levélben megkapott track-en (amit köszönök még 1x) szétválásnak látszik az ugye csak GPS hiba?

Illetve további kérdés, hogy ahol végleg szétválnak, ott ugye áll majd ember, hogy a rövid távon arra menõ gyerekeket útbaigazítsa? Ha itt eltévednének a gyerekek, az gáz lenne. Ugyanez a kérdés a rövid táv leágazására Vérteskozma felé: ugye ott is lesz aki a gyerekeket tereli? (Vasárnap nem sikerült elmenni bejárnunk a pályát a gyerkõcökkel, még remélem szombaton szerét tudjuk ejteni, de nem 100%.)


Nos: Akkor a még egyszer!
Rövid: 13km (csonka kör)
Közép: 23km (teljes elsõ kör)
hosszú: 48km (teljes elsõ és második kör)

Ebben az értelmezésben a rövid távot, csak Vérteskozmáig jártuk! de ezt postoltam korábban, hogy a sorompó után elválik a az elsõ teljes körtõl és jobbra kanyarodva a Kozmai fõutcán visszamegy Gesztesre!
Közép és hosszú: eleje ugyan az! az esetleges hiba a GPS file-ban a jelölés miatt lehet, mert elsõ körben jelöltönk a 2. ban tovább haladtunk ugyan itt.
A táv választásnál lesz ember és szalaggal lesz leválasztva!

Bálint
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#347
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

A rövid és a hosszú táv eleje (=elsõ és második kör) a track szerint jó darabig együtt mennek Dél-Kelet felé. Mielõtt végleg szétválnak, teljesen együtt mennek, és ami a térképen (és a levélben megkapott track-en (amit köszönök még 1x) szétválásnak látszik az ugye csak GPS hiba?

Illetve további kérdés, hogy ahol végleg szétválnak, ott ugye áll majd ember, hogy a rövid távon arra menõ gyerekeket útbaigazítsa? Ha itt eltévednének a gyerekek, az gáz lenne. Ugyanez a kérdés a rövid táv leágazására Vérteskozma felé: ugye ott is lesz aki a gyerekeket tereli? (Vasárnap nem sikerült elmenni bejárnunk a pályát a gyerkõcökkel, még remélem szombaton szerét tudjuk ejteni, de nem 100%.)

Pontosabban egy darabig ugyanaz az útvonal a rövidnek a középnek ill. a hosszúnak is. Jól mondom ? A hosszú aszfaltos út végén a hosszú és a közép egy erõteljes bal kanyarral bebújik a bokrok között ez erdõbe míg a rövid az nem. Ott akár 60 feletti sebességgel is lehet menni bizonyos részein az aszfaltoson. Én elértem a bejáráson a 60-at :).Mielõtt letérünk az erdõbe ott már azért majdnem sík vagy sík is. Közvetlen elõtte lesz egy sorompó ami biztos, hogy fel lesz nyitva (remélem).

#348
bu.zso

bu.zso

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Szia,

Igen, csak gps hiba a szétválás. A hosszú aszfaltos lejtõ alján válnak el a távok.

Az említett két keresztezõdésben, már jó elõre jelezve van, hogy ki melyik irányba kell hogy haladjon, de természetesen fog állni mind2 ponton egy rendezõ...

Buzso

A rövid és a hosszú táv eleje (=elsõ és második kör) a track szerint jó darabig együtt mennek Dél-Kelet felé. Mielõtt végleg szétválnak, teljesen együtt mennek, és ami a térképen (és a levélben megkapott track-en (amit köszönök még 1x) szétválásnak látszik az ugye csak GPS hiba?

Illetve további kérdés, hogy ahol végleg szétválnak, ott ugye áll majd ember, hogy a rövid távon arra menõ gyerekeket útbaigazítsa? Ha itt eltévednének a gyerekek, az gáz lenne. Ugyanez a kérdés a rövid táv leágazására Vérteskozma felé: ugye ott is lesz aki a gyerekeket tereli? (Vasárnap nem sikerült elmenni bejárnunk a pályát a gyerkõcökkel, még remélem szombaton szerét tudjuk ejteni, de nem 100%.)



#349
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
A rövid és a hosszú táv eleje (=elsõ és második kör) a track szerint jó darabig együtt mennek Dél-Kelet felé. Mielõtt végleg szétválnak, teljesen együtt mennek, és ami a térképen (és a levélben megkapott track-en (amit köszönök még 1x) szétválásnak látszik az ugye csak GPS hiba?

Illetve további kérdés, hogy ahol végleg szétválnak, ott ugye áll majd ember, hogy a rövid távon arra menõ gyerekeket útbaigazítsa? Ha itt eltévednének a gyerekek, az gáz lenne. Ugyanez a kérdés a rövid táv leágazására Vérteskozma felé: ugye ott is lesz aki a gyerekeket tereli? (Vasárnap nem sikerült elmenni bejárnunk a pályát a gyerkõcökkel, még remélem szombaton szerét tudjuk ejteni, de nem 100%.)

#350
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

HI Balu,

Kérek szépen egy GPX-et hosszú távról én is!

grigorowkukacyahoopontcom-ra!

Köszönettel!

Grig


Ma tudom küldeni, tegnap bringát szereltem este elég sokáig ....

Sziasztok,

Igen, ez így lesz, ahogy Laci írja...
Szerintem nem baj, hogy leírtad:)))))

Hajrá,
Buzso


Akkor ez már OK! Igen így lesz

na akkor már csak a villaparkban levõ járást nem ismerem :) ott meg csak nem tévedek el :)


Szerintem nem fogsz eltévedni, max beugrasz valamelyik villába egy szalonnasütésre :)
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#351
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Szia Imi,

Az elsõ kör vége: ahogyan írtad, párhuzamosan az úttal kb. 500m és be az akácosba, onnan a Villaparkba, és a hátsó kapun jövünk majd ki. Innen az erdõ szélén a Tóig.
A többi mint az elsõ körben.

Bocs Balu, hogy bele pofáztam, :)
de nekünk BuZso így mondta.

Vasárnap találkozunk !

na akkor már csak a villaparkban levõ járást nem ismerem :) ott meg csak nem tévedek el :)

#352
bu.zso

bu.zso

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Sziasztok,

Igen, ez így lesz, ahogy Laci írja...
Szerintem nem baj, hogy leírtad:)))))

Hajrá,
Buzso

Szia Imi,

Az elsõ kör vége: ahogyan írtad, párhuzamosan az úttal kb. 500m és be az akácosba, onnan a Villaparkba, és a hátsó kapun jövünk majd ki. Innen az erdõ szélén a Tóig.
A többi mint az elsõ körben.

Bocs Balu, hogy bele pofáztam, :)
de nekünk BuZso így mondta.

Vasárnap találkozunk !



#353
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás
Szia Imi,

Az elsõ kör vége: ahogyan írtad, párhuzamosan az úttal kb. 500m és be az akácosba, onnan a Villaparkba, és a hátsó kapun jövünk majd ki. Innen az erdõ szélén a Tóig.
A többi mint az elsõ körben.

Bocs Balu, hogy bele pofáztam, :)
de nekünk BuZso így mondta.

Vasárnap találkozunk !



Szia Balu !
Egy kis kiigazítás mert van ami nem világos nekem. Hosszútávról van szó. A rajt bent a parkban. Utána a kapun kijövünk az aszfaltos útra és majd egy kilométert azon -a tömeg miatt-és a tó magasságában balra be a tó mellett térünk rá a pályára ?Amikor visszajövünk az elsõ kõrböl egészen az autó útig . Ott balra egy kicsit majd jobbra 2x-er. Végigjövünk az út mellett párhuzamosan vagy valahol bemegyünk a parkba? A második körnél kijövünk az aszfaltra és rögtön be balra a fánál ?Aztán ott szépen a tóig . Majd ott rácsatlakozunk az elõzõ körre.És ugye majd az aszfalton másik irányba megy a 2. kör tovább



#354
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás
Szia Balu !
Egy kis kiigazítás mert van ami nem világos nekem. Hosszútávról van szó. A rajt bent a parkban. Utána a kapun kijövünk az aszfaltos útra és majd egy kilométert azon -a tömeg miatt-és a tó magasságában balra be a tó mellett térünk rá a pályára ?Amikor visszajövünk az elsõ kõrböl egészen az autó útig . Ott balra egy kicsit majd jobbra 2x-er. Végigjövünk az út mellett párhuzamosan vagy valahol bemegyünk a parkba? A második körnél kijövünk az aszfaltra és rögtön be balra a fánál ?Aztán ott szépen a tóig . Majd ott rácsatlakozunk az elõzõ körre.És ugye majd az aszfalton másik irányba megy a 2. kör tovább

#355
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
[QUOTE=balu75;1129510
Ha küldesz mail elérhetõséget akkor átküldöm a gpx-t
A gpx-n csak a közép és a hosszú van, de mindegyik együtt megy.

[/QUOTE]

HI Balu,

Kérek szépen egy GPX-et hosszú távról én is!

grigorowkukacyahoopontcom-ra!

Köszönettel!

Grig

#356
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Gondolom legalább annyira megijedt mint én. :) Hosszútávra jössz Imi? Kisbérieket láttam én is de õk visszafelé jöttek a pályán.

gyerektávra csak nem megyek :) :)

#357
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Gondolom legalább annyira megijedt mint én. :) Hosszútávra jössz Imi? Kisbérieket láttam én is de õk visszafelé jöttek a pályán.

#358
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás
nagy volt ma is a forgalom a pályán. kisbéri bicósokkal mentem és ott a nagy keresztrezõdésben ( a sziklás rész utáni) mi is gondban voltunk annak ellenére, hogy múltkor már voltam arra a bejáráson.Aztán mikor rátaláltunk a helyes útra akkor már tudtam merre :) kivétel a vége mert azt múltkor sem sikerült abszolválnom :) tényleg ki lett tisztítva a pálya. Köszi . ha Feri bácsi is besegített akkor neki is. A nagy fatörzsnél is elétettetek gallyakat úgy hogy a "profik" lehet így ott át is tudnak menni . Már ha sikerül a vályúból kikapaszkodni elõtte pár méterre. :) Aki ismeri annak talán sikerülhet is. Lehet még fogok járni arra a versenyig. Már úgy érzem bememorizáltam a pályát. Csak a rajt-cél nincs meg de azt a versenyen megtudom. :)

#359
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Letekertem én is ma a hosszútávot, elég keménynek tûnt. :) A jelölés tényleg nagyon jó csak a második kör végén mentem kétszer rossz irányba.
A szalagok még kint vannak nem babrálta õket senki viszont egy szarvasbika majdnem átment rajtam. :)

csak nem a bicód tetszett meg a bikának ? :)

#360
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Letekertem én is ma a hosszútávot, elég keménynek tûnt. :) A jelölés tényleg nagyon jó csak a második kör végén mentem kétszer rossz irányba.
A szalagok még kint vannak nem babrálta õket senki viszont egy szarvasbika majdnem átment rajtam. :)