Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Villapark Vértes Maraton | Várgesztes

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
436 hozzászólás a témában

#301
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Grigorov ! Vannak akik a kihívást keresik és vannak akik a kifogásokat . Vannak akik örülnek és drukkolnak vannak . - de egyre többen vannak akik kárognak ! Én a kihívások párti vagyok . A THM -on is csodáltam teljesítményedet . Ha az idõjárás nem szól közbe akkor mi is ott leszünk !


Ha kihívás párti vagy akkor az idõjárás nem szólhat közbe! ;):)

#302
flyingroosters

flyingroosters

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás

tenyleg - de a mondanivalo atjott? :D


persze hogy váltós, bár nekem 30-28 a legkisebb fokozat a 622-es kerékhez, ezért, lehet, hogy SS mozgásom lesz pár helyen...
Szerintem ennek a versenynek most az a lényege, hogy minél többen elmenjünk, akármilyen idõ is lesz, és tiszteljük, támogassuk BB-t és BZS-t abban, hogy jövõre már egy jó kis kupasorozatba illeszthetõ maratont rendezhessenek.
Gyertek minél többen, és legyen ez egy szezonzáró örömbringázás!

Mondom ezt most, aztán meghallom a Fire-t, beindul a "rajtautomatika", és egyszercsak azon veszem észre magam, hogy 180-as pulzussal pumpálom felfelé a dombon...

Hajrá!!!
kaklac

#303
mjanos

mjanos

    vendég

  • fórumtag
  • 231 hozzászólás
Grigorov ! Vannak akik a kihívást keresik és vannak akik a kifogásokat . Vannak akik örülnek és drukkolnak vannak . - de egyre többen vannak akik kárognak ! Én a kihívások párti vagyok . A THM -on is csodáltam teljesítményedet . Ha az idõjárás nem szól közbe akkor mi is ott leszünk !

#304
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás

Nah, akkor elõ a téli cuccokkal ! :))

Termo mez, szélálló gatya, téli kesztyû és irány a Vértes !!

Jó lesz, már várom ... :)


minek az? :-D csak marha meleg gatyám van így rövid gatya, meleg felsõ meg kesztyû. és újabb érdek hogy mi hamarabb meg járjam :-D de az elsõ dombocskán szerintem senki nem fog már igazából fázni :-)

#305
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás
Nah, akkor elõ a téli cuccokkal ! :))

Termo mez, szélálló gatya, téli kesztyû és irány a Vértes !!

Jó lesz, már várom ... :)

#306
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Én már Oroszlányban vagyok, holnap szétnézek a környéken :-)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#307
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Szerintem félreértetted, a kolléga is váltós bringával megy. :)


tenyleg - de a mondanivalo atjott? :D

#308
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

errol van szo :) nem hisztizni kell az elismeresert, hanem kivivni azt. tekerd le a tobbi sset, es a valtos bringakat.


Szerintem félreértetted, a kolléga is váltós bringával megy. :)

#309
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

mégsem kérek külön kategóriát, hanem küzdök, hogy az SS mezõny elõtt végezzek! :-)))))


errol van szo :) nem hisztizni kell az elismeresert, hanem kivivni azt. tekerd le a tobbi sset, es a valtos bringakat.

#310
flyingroosters

flyingroosters

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás

Miért baj az nektek, ha a singlespeedesek egymással akarnak "hadakozni"? Sajnáljátok a gyõztestõl az "500forintos" kupát? :P Kicsiny társaságunk van annyira elvetemült, hogy akár összedobja rá a pénzmagot. Én személy szerint örülök a dolognak, remélem jövõre több versenyen is lesz SS-kategória. (Ilyen erõvel szólaljatok fel a nõi kategória ellen is! Ember-ember, mindkettõnek bringa van a lába közt. :D És a korcsoportokat se feledjétek, mindenkinek egyéni szocproblémája, hogy milyen vén. )


Most csak egy FIRE elõtti -azóta már szállóigévé vált- beszólás jut eszembe, talán a tavalyi Mátrán volt, már nem emlékszem:
"Ha Sass Józsi lehagy titeket SS-el, akkor levágom a fa..otokat!!!"
Papp Dénessel 5-6. helyen jöttek be, elég rendesen megfosztva jelképesen az M1 mezõnyt a férfiasságától!
Szóval inkább nekünk kell majd felkötni a gatyát azt hiszem!!! A 10 és 24 órás versenyekrõl meg ne is beszéljünk...rendre elkalapálnak...

Én meg egy keverék egyenes kormányos trekkinggel megyek, 105-ös hajtómûvel, 35/622-es gumikkal (mert most csak ez van és kész), mégsem kérek külön kategóriát, hanem küzdök, hogy az SS mezõny elõtt végezzek! :-)))))
kaklac

#311
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Sziasztok!


Õszintén szólva nem teljesen világos az a felháborodás ami a singlespeed (SiS) kategória létrehozásának kérését kíséri. Amit itt leírok az csak a saját véleményem NEM hivatalos álláspontja egy szervezetnek sem.


Talán elõször a SiS feelinget kellene bemutatni Nektek, hogy megértsétek miért is tekerünk ilyen gépekkel amik váltó és teló nélkül is kerülnek annyiba mint mások csoda montijai. Ennek a nagyszerû érzésnek a leírásához a gyermek korunkig kell vissza menni.


Emlékszel még az elsõ bicajodra? Karbon váz, SID teló, full XX szett? Ááááá ugye, hogy nem!

Jó ha a méreted volt a váz, csattogós, ék rögzítésû hajtómû, egy azaz 1 sebesség és mennyire de mennyire boldog voltál amikor tekertél!


Én legalábbis határtalan örömmel szálltam fel mindig is a bicajkámra, érdekfeszítve néztem a szervízelési könyveket, mindig kész voltam egy tekerésre a cimbijeimmel. Alkatrész meg nem volt, még jó, hogy minden tartós (és nehéz) acélból készült, nem ment tönkre hamar! :- ))


Az egyed fejlõdés útján aztán mindenféle kerékpárom volt nekem is és 15 év montizás után lett egy SiS gépem újra!


El sem akartam hinni sokáig én sem, mi lehet ebben annyira jó? Aztán öszeraktam és elindultam vele... És csak ment, csak ment, csak ment a gép és nem lehetett leszállni róla mert egyszer csak minden megint olyan egyszerû és kézenfekvõ lett, hogy csak na!

Nem volt 3x10 sebesség, nem volt csörgõ lánc, nem volt váltókar pöckölgetés! Lett ellenben hangtalanul suhanó gép, szorosan markolható, letisztult kormány, és persze az elengedhetetlen géppuska láb... Mert ugye az áttételen jó sok múlik...

Mennyit nyúlkáltak az ujjaim a váltókar után te jó ég! Aztán leszoktam róla és az emelkedõk alján a kihívásra koncentráltam és felnyomtam. Tavaly télen a HHHn minden emelkedõ az ellenségem volt...tavaszra már haverokká váltunk, most már egész barátságos mindenki! Mondom 1 év alatt!


Közben sikerült a THM-et is végig nyomnom kedvenc egysebimmel egy nagyon pörgõs áttétellel. Minden okés volt, lábaim is jól bírták, jól éreztem magam, lelkemnek is szép volt a kihívás teljesítése. A szakaszok közben pedig másoknak is erõt adott - saját elmondásuk alapján - hogy látták, én sem adom fel az emelkedõket hanem biza végig szenvedem és biza olykor-olykor lenyomom õket és elõbb érek be. Mert azért ez is benne van a pakliban!

Állt már cimbora dobogón Top Maraton összetettben aki SiS-el nyomta végig a 4 versenyt!


A THM közben volt idõm a pörgetés közben gondolkodni ezen az egysebi érzésen és arra jöttem rá, hogy ez nem való mindenkinek.

Erre bizony energiát kell fordítani, hogy kitaláld milyen áttétellel menjél, sok-sok energia kell a 100as pedálfordulat tartásához, még több a 30-40-eshez emelkedõkön. Ez kérem alázatot kíván! Nem tehetem meg azt amit szeretnék és leváltok 22-34be és felpörgetek. Nem nekem itt 32-21ben kell mennem és igenis felmegyek! El kell fogadnom alázatosan, hogy akit lenyomtam a felfelén az a síkon (Nem, nem a lefelén! Ott sosem kapnak el!) majd nagytányér kónuszon elteker mellettem és még jól be is szól (mint ahogy a THMen tették), hogy váltsál már fel! :- )))


Aki nem bírja fejben ezt feldolgozni az nem való egysebire! Aki inkább nyafogni szeret és kifogást találni az ne is gondoljon singlespeedre...
Emiatt én nem is szoktam haragudni az ilyen sporikra mert tudom, hogy ez nem mindenkinek való!


Végezetül a külön kategóriáról.

Szerencsére itthon is van már XC verseny és hála Buzso és Balu san-nak most már maraton is amin lesz SiS kategória. Ez azért jó mert még több embert megszólít!

Színesíti a bringás életet, új látást ad a váltóst tekerõ népeknek, segít toleránsabbnak lenni!


Ez volt az én magán véleményem!


Üdv! Grig

#312
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Kedves SS-esek!!!

Hosszú távon SS kategóriában a Sesame Trade kft. felajánlásával, az 1.helyezett egy kupát vehet át!!! Reméljük a harc így még élesebb lesz!!!:):):)

Üdv,
Buzso



Nagyon szépen köszönjük Buzso a fáradozásaidat!

Üdv!

Grig

#313
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Miért baj az nektek, ha a singlespeedesek egymással akarnak "hadakozni"? Sajnáljátok a gyõztestõl az "500forintos" kupát? :P Kicsiny társaságunk van annyira elvetemült, hogy akár összedobja rá a pénzmagot. Én személy szerint örülök a dolognak, remélem jövõre több versenyen is lesz SS-kategória. (Ilyen erõvel szólaljatok fel a nõi kategória ellen is! Ember-ember, mindkettõnek bringa van a lába közt. :D És a korcsoportokat se feledjétek, mindenkinek egyéni szocproblémája, hogy milyen vén. )


a ss sajat valasztas, o dontott ugy, hogy megneheziti a sajat dolgat - igaz mar a noi/ferfi problemara is van megoldas :D en is szeretnek fekete sisakot hord, 45os shimano cipovel kategoriat, mert nekem az van :D

amugy persze semmi baj, ha egymas kozott dijazzatok a dolgot, de szvsz a hivatalos eredmenyek kozott nincs sok keresnivaloja. mongy ez az en velemenyem, a szervezok meg ugyis ugy csinaljak, ahogy szerintuk jo.

#314
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Miért baj az nektek, ha a singlespeedesek egymással akarnak "hadakozni"? Sajnáljátok a gyõztestõl az "500forintos" kupát? :P Kicsiny társaságunk van annyira elvetemült, hogy akár összedobja rá a pénzmagot. Én személy szerint örülök a dolognak, remélem jövõre több versenyen is lesz SS-kategória. (Ilyen erõvel szólaljatok fel a nõi kategória ellen is! Ember-ember, mindkettõnek bringa van a lába közt. :D És a korcsoportokat se feledjétek, mindenkinek egyéni szocproblémája, hogy milyen vén. )

ne komolytalankodjál onnan messze svájcból

#315
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Rövidtáv: 13km 10:30 1.000.- 1,500.-
Középtáv: 23 km 10:15 2.500.- 3.500.-
Hosszútáv: 48 km 10:00 2.500.- 3.500.-

a nevezesek az osszegre vonatkoztak szvsz


húúú, tényleg
a sok szám között már elsikkadt a szemem elõtt :)

#316
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Miért baj az nektek, ha a singlespeedesek egymással akarnak "hadakozni"? Sajnáljátok a gyõztestõl az "500forintos" kupát? :P Kicsiny társaságunk van annyira elvetemült, hogy akár összedobja rá a pénzmagot. Én személy szerint örülök a dolognak, remélem jövõre több versenyen is lesz SS-kategória. (Ilyen erõvel szólaljatok fel a nõi kategória ellen is! Ember-ember, mindkettõnek bringa van a lába közt. :D És a korcsoportokat se feledjétek, mindenkinek egyéni szocproblémája, hogy milyen vén. )

#317
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Lehet elkerülte a figyelmemet, bár most megnéztem a kiírást is. A rajt/rajtok idõpontjait nem találtam.Csak azt hogy 10-ig lehet nevezni.


Rövidtáv: 13km 10:30 1.000.- 1,500.-
Középtáv: 23 km 10:15 2.500.- 3.500.-
Hosszútáv: 48 km 10:00 2.500.- 3.500.-

a nevezesek az osszegre vonatkoztak szvsz

#318
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás
Lehet elkerülte a figyelmemet, bár most megnéztem a kiírást is. A rajt/rajtok idõpontjait nem találtam.Csak azt hogy 10-ig lehet nevezni.

#319
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

nekem csak annyi, hogy aki olyan tokos gyerek, hogy egy sebesseggel vag neki, akkor a tokosseget a tobbiekkel szemben igazolja, es ne sajat magaval szemben. mert ugye aki egy kezzel nyomja ki a lekvart a palacsintabol az ahhoz kepest nagy teljesitmeny, hogy egyeseknek csak ket kezzel megy.

ez pontosan így van és ne akarjon ezért külön kategóriát. Elég ha a haverok elismerését megkapja. Bár nem tudom miért találták ki a váltót :).

#320
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ebike-al esetleg nem indul valaki ? azt neki is legyen külön kategóriája :)
én amondó vagyok hogy ez montiverseny vagy nem ?
ezért tán nem azon kéne gondolkodni, hogy én singlespeed-el akarok indulni és ezért szeretnék külön kategóriát hanem montiversenyen montival. ilyen egyszerû.Voltaképp meg is tilthatná egy szervezõ, hogy azok akik nem montival indulnak azok el sem indulhatnának. Triatlonban, duatlonban igen szigorú elõírások vannak . Akármilyen bicóval nem lehet elindulni ott. De várd meg mit mondanak a verseny szervezõi.Nekem errõl a singlespeedes dologról ez a véleményem.


nekem csak annyi, hogy aki olyan tokos gyerek, hogy egy sebesseggel vag neki, akkor a tokosseget a tobbiekkel szemben igazolja, es ne sajat magaval szemben. mert ugye aki egy kezzel nyomja ki a lekvart a palacsintabol az ahhoz kepest nagy teljesitmeny, hogy egyeseknek csak ket kezzel megy.