Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Villapark Vértes Maraton | Várgesztes

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
436 hozzászólás a témában

#281
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

miféle bicód van ami kijelzi a hõfokot ? :)

Biztos vmi Polar cucc :)


Taki, holnap jöttök?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#282
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Saját tapasztalatom szerint ha indulásnál kicsit fázom akkor pont jól öltöztem, menet közben elmúlik.

mint amikor országúton Szécsénybõl eltekersz Hollókõre.A végén még jól meg is izzad az ember :) ilyen idõben is

#283
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Saját tapasztalatom szerint ha indulásnál kicsit fázom akkor pont jól öltöztem, menet közben elmúlik.

ez tényleg így van :)

#284
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

most elmentem tekerni, a bringa szerint 10-14 fok volt. hol sutott, hol nem. szvsz eleg a nyari cipo turazoknival, es a hosszu kesztyu (az elejen kicsit hideg, de atmelegszik). a thermos hosszunacit es a sapkat el lehet viselni, de a softshell az sok egy hosszu mezre. hosszumez + nem szelallo felso lesz.

de lehet turasra veszem, es viszek zsakot vmi potfelsovel.

miféle bicód van ami kijelzi a hõfokot ? :) felül izzad az ember de thermos felsõbe agyonizzadod magad azt azért fogsz fázni
bukó alá nem veszek még fel sapkát. sapiban csorogni fog az izzadság az ember szemébe szerintem

#285
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás
Saját tapasztalatom szerint ha indulásnál kicsit fázom akkor pont jól öltöztem, menet közben elmúlik.

#286
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
most elmentem tekerni, a bringa szerint 10-14 fok volt. hol sutott, hol nem. szvsz eleg a nyari cipo turazoknival, es a hosszu kesztyu (az elejen kicsit hideg, de atmelegszik). a thermos hosszunacit es a sapkat el lehet viselni, de a softshell az sok egy hosszu mezre. hosszumez + nem szelallo felso lesz.

de lehet turasra veszem, es viszek zsakot vmi potfelsovel.

#287
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás
az elején hamar bemelegedem fõleg azon az erdei felfelén ahol van pár húzós kis pukli is. Viszont a hosszú aszfaltos lefelén egy szál felsõbe le lehet fagyni .Én valszeg rövidnaci.A felsõ alá egy aláöltözetes ruha ami hamar kidobja az izzadságot a bõrrõl. Ne rám fagyjon.Sok lesz az emelkedõs szakasz ahol jól belehet izzadni.Lehet egy ujjatlan mellényt is magamra veszek.Ott tudok variálni hogy ha fázom akkor felhúzom teljesen a zippzárt .

#288
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

... mindenkinek egyéni szocproblémája, hogy milyen vén. )


Nem tiszteled az öregeket? Ha hazajössz, szétvágom az SiS gépedet, és mehetsz váltóssal! Büdös kölke! :D

#289
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás
Többféle variációval is készülök. Ha fagy lesz (ma nálunk csak +2 fok volt reggel 6-kor) akkor téli cucc: termo mez + gatya.
Ha 10 fok körülmozog: akkor hosszú mez hosszú alá öltözékkel, átmeneti hosszú nadrággal, és meleg kesztyû kelleni fog.
Jah, és a sisak alá bringás sapi :)

#290
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Akko tolok alá lábmelegítõt és késõbb leveszem :-)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#291
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ez eleg 10 fok alatt? szvsz annyiban fogunk elindulni.

#292
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Háromnegyedes nadrág hosszú mezzel az én kombóm normál hosszú kesztyûvel. Esetleg egy szélmellény még felül.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#293
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
5-7mm csapadek gondolom nem nagyon latszik a palyan, de a ruhaval kapcsolatban en is tanacstalan vagyok. 10 fok alatt szoktam thermos nacit huzni (-5 fokig tesztelve), viszont ha tenyleg felmegy 13-14 fokig, napsutessel, akkor rarohad az emberre. softshell detto. ki mivel keszul? a reggeli 4-5 fok nagyon becsapos lehet.

#294
bu.zso

bu.zso

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Sziasztok,

A rövid és elsõ kör szétválásánál lesz rendezõ, innen vérteskozma 1értelmû!
Várgesztesen végigmegy a fõúton, átmegy a falun, majd rátér az elsõ kör utolsó 800m-re.
Gesztes nem kell tartani nagy forgalomtól, de a "fõtéren" fog állni rendezõ!

Buzso

#295
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Sziasztok!

Még mindig gyerekpálya-kérdés: ahol Vérteskozma szélén ("a sorompánál") elválik a gyerekpálya, onnan már látszik maga a falu? Mondhatom a gyerekeknek, hogy egy sorompónál, ahol jobbra látszik a falu, ott menjen a falu felé?

Illetve a gyerekpálya másik végérõl még nem esett szó: miután beér az erdei út Várgesztesre, a falu fõútján és azután a falun kívül a közúton megy vissza a Villaparkhoz, vagy jobbra letér, és visszatér ellenkezõ irányban arra az útra, ahol a kör kezdõdött (és ahol ekkortájt már lehet hogy mennek megint kifelé (szemben a hosszútávosok))?

Ugye-ugye minden elágazásnál lesz rendezõ aki vigyáz a gyerekekre?

Ha megy jobbra tovább majd balra felfelé kanyarodik az út . Na ott kezdõdik a falu . Biztos lesz ott eligazító ember aki nem engedi õket tovább balra az aszfalton. A várgesztesre visszatérve csak tippelni tudom merre fognak menni úgy hogy ne vedd készpénznek. Szerintem közvelen a falu végén jobbra mennek hogy rátérjenek arra az útra ahol a kezdéskor jöttek. Amikor a peca-tó mellett elmennek akkor pedig pedig jobbra majd vagy 50 méter után balra vissza és ott valahol egy hátsó kapun be a parkba.Így tudják kikerülni , hogy a falu fõutcáján ill. a faluból kivezetõ úton kelljen montizniuk. De ez csak akkor van így ha valamelyik szervezõ itt rábólint.Szerintem a hosszú eleje 1 órán belül megcsinálja a kört és tényleg lehet hogy találkozik a röviddel a falusi részen a két táv Bár szét lesz már ott húzva alaposan mindkét mezõny De mint írtam ez csak egyenlõre szerintem. Figyelni kell mindenképpen.

#296
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
"Mondhatom a gyerekeknek, hogy egy sorompónál, ahol jobbra látszik a falu, ott menjen a falu felé?"

Nem igazán mondhatod. A templomtorony talán látszik de magából a faluból semmit sem látsz. A sorompó után menjen jobbra, ez egyértelmübb jelen esetben.De gondolom a szervezök gondoskodnak az egyértelmü irányításról. Az eddigi fórumos kommunikáció alapján biztos vagyok benne.

#297
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Sziasztok!

Még mindig gyerekpálya-kérdés: ahol Vérteskozma szélén ("a sorompánál") elválik a gyerekpálya, onnan már látszik maga a falu? Mondhatom a gyerekeknek, hogy egy sorompónál, ahol jobbra látszik a falu, ott menjen a falu felé?

Illetve a gyerekpálya másik végérõl még nem esett szó: miután beér az erdei út Várgesztesre, a falu fõútján és azután a falun kívül a közúton megy vissza a Villaparkhoz, vagy jobbra letér, és visszatér ellenkezõ irányban arra az útra, ahol a kör kezdõdött (és ahol ekkortájt már lehet hogy mennek megint kifelé (szemben a hosszútávosok))?

Ugye-ugye minden elágazásnál lesz rendezõ aki vigyáz a gyerekekre?

#298
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Már a sz.r is belém fagyott :-)
Az elõbb ismerkedtem a helyi erõkkel az ejjel-nappali elõtt. :D


Holnap még az utolsó simítások és final ...

Aki esetleg lent lesz már holnap, azzal találkozunk!

üdv Bálint
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#299
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
Átkoztam én is ezt a mai idöjárást. Ok tudtam, hogy jön de azért "sok" volt. Tegnap gyönyörü napsütés ma pedig a kesztyü is hiányzott. Én a héten kinéztem, hogy hol fogok fotózni és remélem csak hideg lesz.

#300
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Ha kihívás párti vagy akkor az idõjárás nem szólhat közbe! ;):)


Már a sz.r is belém fagyott :-)
Az elõbb ismerkedtem a helyi erõkkel az ejjel-nappali elõtt. :D

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy