Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Villapark Vértes Maraton | Várgesztes

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
436 hozzászólás a témában

#361
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás
Köszi Zsolti az infot,

Pedig bóklásztam arra is, de csak egy meredek lejtõt találtam, az a villapark kerítéséhez vezetett hátra a házak mögé, szörnyû nagy gazba...:)

Majd a verseny elõtt bejárom az elsõ kör végét, onnan látni fogom talán hol jön be a másik.

Szia

#362
bu.zso

bu.zso

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Szia Laci,

Természetesen ki lesz jelölve, de ezen a héten ennyire futotta az erõnkbõl. Volt pályatakarítás, szalagozás, stb...
Az 1.kört azért is szalagoztuk le Bálinttal, hogy ha kimegyünk a hét elején, akkor megnézzük, hogy a "turisták" milyen kárt okoztak Nekünk. Ez a jövõben lesz érdekes...
1ébként halkan megjegyzem, a maraton versenyek útvonalát, a versenyt megelõzõ napig tilos kijelölni. Csak térképpel és gps fájl-al lehet segíteni a versenyzõket. Mivel ez most sem MK, VK, VB:) ezért itt a saját munkánk megkönnyítése végett kezdtük már a munkálatokat e hét elején!!!

A 2.kör vége úgy néz ki, hogy mikor az utolsó köves lejtõn gurulsz a hegyrõl, a vízmosásos rész után nem a tó felé fordulsz, hanem jobbra vértessomló irányába. Kb 400-500m múlva errõl az útról is lefordulsz balra egy füves enyhe lejtõre, ami már a villapark túlsó csücskébe vezet. Itt bejön a villaparkba és becsatlakozik az elsõ kör végébe. Tehát a befutó mindkétszer azonos nyomon halad a parkba kb 300m-t.

Jaaaa, majd elfelejtettem, a pálya rendbetételében természetesen Rónai Feribá, a verseny fõrendezõje is aktív szerepet vállal!!!

Az elõnevezési idõ kitolódott!!! A jövõ hét folyamán még nyugodtan elküldhetitek Rónai Katinak (katalin.ronai@avetatabanya.hu) nevezési szándékotokat!!!
Vértes Maraton | Facebook - kövessétek (és like-oljátok:-)) nyomon a verseny face oldalát is, mert hasznos info-kal jelentkezünk még a hét folyamán!!!

Üdv,
Buzso

Ma is (09.02.) mentem 1 karikát a pályán, csak megfordítottam a köröket, elõször a második, majd az elsõ-kör. Hát érdekes volt, a múlthetihez képest az elsõ-kör késõbbi teljesítése belõlem sokkal többet vett ki. Én biztos megfordítanám a hosszútávnak, az biztos. Na majd jövõre.

Egyébként pedig hatalmas köszönet BuZso-nak és Balu-nak !!!!! A pálya szépen ki lett takarítva, gondolom megdolgoztatok vele :)
Ezen már nem fog múlni.
A pálya elsõ körének jelölése példás, ilyet, ennyi szalagot, festést eddig csak Nagykovácsiban láttam...
Viszont a második körben a Szép Ilonkát követõ mászás után elfogytak a jelölések, semmi, egészen Mátyás kútig. Néha totojáztam kicsit, hogy most akkor merre, pedig a múlt vasárnap együtt voltunk, mégis.
- a zöld mikor kiér a széles dózer útra, ott kb. 50 m után van egy jobbos (erre megy a zöld tovább) de nincs jelezve hogy egyenesen kell menni lefele a széles úton, nem a zöldön
- a másik pedig az említett mászás után ( ahol a kék kereszt és a piros elmegy jobbra) a nyomvájús föld úton kell tovább menni a domb tetõn található rétig és ott balra, onnan a O. Kéket kell keresni
-Szarvas kút utána O.Kékrõl, a Pirosra, onnan a "bobpályán" még kb. 500m, majd éles balos után rövid mászás után vissza a Kékre és jobbra innen Mátyáskút

Tudom, hogy ki lesz jelölve rendesen itt is, ezt inkább csak azok kedvéért írtam akik addig járkálnak a pálya nyomvonalán.

Viszont egy kis segítség kellene: a befutót nem találtam meg !
A köves DH után balra és vissza ugyanazon a nyomon amin a második körre kijöttünk??? Más utat nem találtam...
Ha valaki megírná megköszönném.

Jó kis pálya ez !!! nah.



#363
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás
Ma is (09.02.) mentem 1 karikát a pályán, csak megfordítottam a köröket, elõször a második, majd az elsõ-kör. Hát érdekes volt, a múlthetihez képest az elsõ-kör késõbbi teljesítése belõlem sokkal többet vett ki. Én biztos megfordítanám a hosszútávnak, az biztos. Na majd jövõre.

Egyébként pedig hatalmas köszönet BuZso-nak és Balu-nak !!!!! A pálya szépen ki lett takarítva, gondolom megdolgoztatok vele :)
Ezen már nem fog múlni.
A pálya elsõ körének jelölése példás, ilyet, ennyi szalagot, festést eddig csak Nagykovácsiban láttam...
Viszont a második körben a Szép Ilonkát követõ mászás után elfogytak a jelölések, semmi, egészen Mátyás kútig. Néha totojáztam kicsit, hogy most akkor merre, pedig a múlt vasárnap együtt voltunk, mégis.
- a zöld mikor kiér a széles dózer útra, ott kb. 50 m után van egy jobbos (erre megy a zöld tovább) de nincs jelezve hogy egyenesen kell menni lefele a széles úton, nem a zöldön
- a másik pedig az említett mászás után ( ahol a kék kereszt és a piros elmegy jobbra) a nyomvájús föld úton kell tovább menni a domb tetõn található rétig és ott balra, onnan a O. Kéket kell keresni
-Szarvas kút utána O.Kékrõl, a Pirosra, onnan a "bobpályán" még kb. 500m, majd éles balos után rövid mászás után vissza a Kékre és jobbra innen Mátyáskút

Tudom, hogy ki lesz jelölve rendesen itt is, ezt inkább csak azok kedvéért írtam akik addig járkálnak a pálya nyomvonalán.

Viszont egy kis segítség kellene: a befutót nem találtam meg !
A köves DH után balra és vissza ugyanazon a nyomon amin a második körre kijöttünk??? Más utat nem találtam...
Ha valaki megírná megköszönném.

Jó kis pálya ez !!! nah.

#364
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás
Ma is (09.02.) mentem 1 karikát a pályán, csak megfordítottam a köröket, elõször a második, majd az elsõ-kör. Hát érdekes volt, a múlthetihez képest az elsõ-kör késõbbi teljesítése belõlem sokkal többet vett ki. Én biztos megfordítanám a hosszútávnak, az biztos. Na majd jövõre.

Egyébként pedig hatalmas köszönet BuZso-nak és Balu-nak !!!!! A pálya szépen ki lett takarítva, gondolom megdolgoztatok vele :)
Ezen már nem fog múlni.
A pálya elsõ körének jelölése példás, ilyet, ennyi szalagot, festést eddig csak Nagykovácsiban láttam...
Viszont a második körben a Szép Ilonkát követõ mászás után elfogytak a jelölések, semmi, egészen Mátyás kútig. Néha totojáztam kicsit, hogy most akkor merre, pedig a múlt vasárnap együtt voltunk, mégis.
- a zöld mikor kiér a széles dózer útra, ott kb. 50 m után van egy jobbos (erre megy a zöld tovább) de nincs jelezve hogy egyenesen kell menni lefele a széles úton, nem a zöldön
- a másik pedig az említett mászás után ( ahol a kék kereszt és a piros elmegy jobbra) a nyomvájús föld úton kell tovább menni a domb tetõn található rétig és ott balra, onnan a O. Kéket kell keresni
-Szarvas kút utána O.Kékrõl, a Pirosra, onnan a "bobpályán" még kb. 500m, majd éles balos után rövid mászás után vissza a Kékre és jobbra innen Mátyáskút

Tudom, hogy ki lesz jelölve rendesen itt is, ezt inkább csak azok kedvéért írtam akik addig járkálnak a pálya nyomvonalán.

Viszont egy kis segítség kellene: a befutót nem találtam meg !
A köves DH után balra és vissza ugyanazon a nyomon amin a második körre kijöttünk??? Más utat nem találtam...
Ha valaki megírná megköszönném.

Jó kis pálya ez !!! nah.

#365
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Ez milyen szép magyar közmondás lesz majd. :)

Ma találkoztunk a pályán eltévedõkkel. Nem értem hogy jöttek át Várgesztesrõl Vérteskozmára. Meg azt se hogy merre mentek, de õk azt állították a hosszú táv második körét nyomják.

#366
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Most olvasom, hogy egészen szuper lesz az idõ. Péntekig. Aztán meg jön a dagonya.
A Buda maratonnal együttvéve ez jól keretbe fogja foglalni az évemet :)
De azért még reménykedek...


attól a pár miliméter esõtõl félsz ? úgy elnyeli azt ez a pálya mint az állam a nyugdíjadat. Nyoma sem marad :)

#367
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Most olvasom, hogy egészen szuper lesz az idõ. Péntekig. Aztán meg jön a dagonya.
A Buda maratonnal együttvéve ez jól keretbe fogja foglalni az évemet :)
De azért még reménykedek...

#368
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Tehát a hosszún indulsz?:)


dehogy, rovid helyett kozepen :) en max mukedvelo vagyok, nekem a 20-40km eleg. persze ha eljutok, mert a szallitas az mindig macera.

#369
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Szia!

Az email cím a GPX-hez: ferenc pont pataki kukac freemail pont hu - elõre is köszi!

> Vérteskozmától jobbra kell tartani és vissza Várgesztesre követni a kék aszfaltfestést

Ha jól értem akkor a középtáv nem megy be Vérteskozmára, hanem tõle délre / a szélén halad el, a rövidtáv pedig ráfordul a falu fõutcáján - itt a kék jelzés az aszfalton - azután a falu túlsó végétõl Várgesztesig már nem aszfalt. Jól értem?

Kezdem elhinni, hogy ezen tényleg elengedhetjük a gyerekeket :)


Így van a rövid bakanyarodik jobbra Vérteskozma fõutcájára, majd vissza csorog Gesztesre a nem aszfalt úton.
A közép ugyanezen keresztezõdésben megy be az erdõbe.
GPX-t átlõttem
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#370
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Szia!

Az email cím a GPX-hez: ferenc pont pataki kukac freemail pont hu - elõre is köszi!

> Vérteskozmától jobbra kell tartani és vissza Várgesztesre követni a kék aszfaltfestést

Ha jól értem akkor a középtáv nem megy be Vérteskozmára, hanem tõle délre / a szélén halad el, a rövidtáv pedig ráfordul a falu fõutcáján - itt a kék jelzés az aszfalton - azután a falu túlsó végétõl Várgesztesig már nem aszfalt. Jól értem?

Kezdem elhinni, hogy ezen tényleg elengedhetjük a gyerekeket :)

#371
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

jah arra gondoltam, hogy vmi nagyon eros terep, azert rovid.

Tehát a hosszún indulsz?:)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#372
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Szia!
Családi futamra kik nevezhetnek? Papa mama gyerekek? Tekerõs vagy üléses gyermek is jó?


Helló,

Így van!
Nyugodtan jöhet az üléses gyermek is :)

Jó tekerést, Bálint
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#373
paniko

paniko

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás
Szia!
Családi futamra kik nevezhetnek? Papa mama gyerekek? Tekerõs vagy üléses gyermek is jó?

#374
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
jah arra gondoltam, hogy vmi nagyon eros terep, azert rovid.

#375
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

mennyire durva a palya (fura, hogy ilyen rovid)? a kozepso szint erdekelne :) kb annyira vagyok kalibralva.


A kiírásban benne van :) Tatabnyai Kerkpros s Triatlon Klub
(8. ill. 16. post) :D
közép: 23km - 460m
Hosszú: 48km - 1150m

(azért ilyen rövid ... mert szezon végén vagyunk és elsõ rendezésre elégségesnek éreztük ezt! Inkább legyen rövidebb, de jól biztosított!!)
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#376
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Van valakinek egy megosztható GPX (vagy bármi más emészthetõ) track-je a pályáról? A hétvégén esetleg elmennénk a gyerekekkel bejárni a rövid pályát, mert elõzetes bejárás nélkül nem merjük õket egyedül elengedni (mert közben mi szülõk mennénk a közép illetve hosszútávon). Vagy már annyira tuti a jelölés, hogy már most sem lehet eltévedni? A rövid és középtáv elágazását hogyan jelöltétek? Ha szalagoztok, akkor nem lehet, hogy vicces emberek átszalagozzák a pályát? Ilyesmi idõnként sajnos elõfordul.


Egyébként ki van már jelölve és szalagozva!

Pályamunka 2.0
Rövid táv: Az elsõ kör fújva (narancs festékkel) szalagozva kék szalaggal, Vérteskozmától jobbra kell tartani és vissza Várgesztesre követni a kék aszfaltfestést
Közép táv: Az elsõ kör fújva (narancs festékkel) szalagozva kék szalaggal a villaparkig!
Hosszú táv: A 2. kör csak festve van (kék festékkel) Mátyás kútig. A necces keresztezõdéseket itt is szalagoztuk már. Ma ennyire volt idõ!

Ha küldesz mail elérhetõséget akkor átküldöm a gpx-t
A gpx-n csak a közép és a hosszú van, de mindegyik együtt megy.

Ha a rövidet szeretnétek elõször bejárni, akkor Vérteskozmáig a gpx és utána Vérteskozmánál jobbra követni a kék aszfaltfestést
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#377
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
mennyire durva a palya (fura, hogy ilyen rovid)? a kozepso szint erdekelne :) kb annyira vagyok kalibralva.

#378
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Van valakinek egy megosztható GPX (vagy bármi más emészthetõ) track-je a pályáról? A hétvégén esetleg elmennénk a gyerekekkel bejárni a rövid pályát, mert elõzetes bejárás nélkül nem merjük õket egyedül elengedni (mert közben mi szülõk mennénk a közép illetve hosszútávon). Vagy már annyira tuti a jelölés, hogy már most sem lehet eltévedni? A rövid és középtáv elágazását hogyan jelöltétek? Ha szalagoztok, akkor nem lehet, hogy vicces emberek átszalagozzák a pályát? Ilyesmi idõnként sajnos elõfordul.

#379
Fecske7

Fecske7

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Köszi a segítséget fiúk!
Bevállaljuk a 13-at. :)

#380
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

a 2. korhoz a kiegészítõ felszerelést itt lehet beszerezni:
Piggy - Hegymászó felszerelés kölcsönzés 20% kedvezménnyel

A pálya necces részeit ma kitakarítottuk és kivágtuk a fákat, 99.99%-ban tekerhetõ végig a pálya, a Vértes Maraton | Facebook oldalra hamarosan felkerülnek a takarítási munkálatok képei is. Szusszanásnyi türelmet :)
A 2. kör jelölése is ma részben elkészült. A többi részét holnap tudjuk már csak megcsinálni. Kék festék és szalag! De ne szedjétek le!!

mért olyan élvezetes lesz? :-D

de írjatok fel légyszi ha ki van jelölve az is rendesen mert kíváncsi vagyok arra is.

A 2. kör jelölése ma részben elkészült. A többi részét holnap tudjuk már csak megcsinálni. Kék festék és szalag! De ne szedjétek le!!
Azért lesznek benne trükkök! Néhol a felfeléhez ELIT erõsségû hajtáshatékonyság kell! (ez is ki lett takarítva) Lefelé nem gáz, de ügyesen!

Sziasztok!

A rövid távról nem találtam infót. Tudtok segíteni?
Sok benne a terep és a lejtõ? Még csak ismerkedünk az SPD-vel, szóval ha kezdõbarát a kör, akkor tennénk egy próbát.
A családi kategória mit takar? Kell hozzá gyerkõc is? :)

A rövid táv körét - ez az elsõ kör csonka köre, azaz könnyített, pont emiatt - nyugodtan bevállalhatjátok, nincsen benne durva terep. Ha tartjátok a 90-s pedálfordulatot, akkor minden az emelkedõkkel nem lesz gond, a lejtök pedig abszolválhatóak!

szerintem bevállalható kezdõ montisnak is, ha el akarod kezdeni akkor itt a helyed
szerintem dugó nem lesz az elején sem és senkinek nem leszel útban sem
nincs benne olyan veszélyes rész , hogy egy kezdõ ne tudna végig menni rajta
legfeljebb egy-két kisebb puklit nem fogsz tudni kitekerni
jól látható, világos erdõ
de mint minden montipályán, figyelni kell

IGEN-IGEN igaz!
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X