Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

edzestervem.hu

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
430 hozzászólás a témában

#101
zsaner

zsaner

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Sziasztok!

Nem látom, mit kellene ma edzenem, pedig lassan indulnék.

Adataim:
janos.kmetyko(kukac)gmail
Mátra Maraton Hosszútáv (89km)
A kiválasztott felkészülési idõ: 8 hetes edzésterv ( váltás )
A kiválasztott intenzitás: emelt [heti: 4-5 edzés/ 5-10 óra]
Az edzésterv indulása: 2011. július 04.
A verseny idõpontja: 2011. augusztus 28.

#102
Krisz_88

Krisz_88

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
A doki max. 2 hónapot jósol neki, Brexin-t és milgamma-t írt fel. Egyébként határozottan jobb mint tegnap ilyenkor.


#103
Krisz_88

Krisz_88

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Köszönöm a hasznos hozzászólást! Feltekertem az új bandázst, meglátjuk mi lesz.


#104
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Helló!

Érdeklõdni szeretnék, hogy valaki járt-e így, ahogy én. Tegnap bringáztam életem leghosszabbját, 220km, közel 8 óra. Természetesen a bandázs is most unta meg a kormányhoz való rögzülést, és baromira zsibbad a bal kezemen a kis és gyûrûs újjam, és a tenyerem széle, ami közel esik az újjaimhoz. Nem sikerült kialudni. Ha nem múlik el holnapra, elmegyek dokihoz is, csak érdeklõdnék, hogy valaki járt-e már így, és mi lett belõle.


Igen, tavaly õsszel nagyon sokat túráztam egyenes kormányos trekking bringával, és akkor nekem is volt ilyen. Egy ideg (Nervus ulnaris) nyomása okozza. A német elnevezése Radfahrerlähmung, utalva arra, hogy bringásoknál gyakori. ( MedizInfo )
Igazából nem sok mindent lehet csinálni, nekem briongáskesztyû nem segített semmit, esetleg az, ha gyakran váltogattam a fogást a kormányon, de attól se múlt el teljesen. Csak akkor, amikor eladtam azt a bringát, és azóta csak koskormányos országútit tekerek, azzal sose volt ilyen (igaz, 4 óránál többet nem szoktam egy nap tekerni, de gondolom ha nyomná az ideget, akkor 4 óra alatt is elõjönne a tünet.)

#105
Krisz_88

Krisz_88

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Helló!

Érdeklõdni szeretnék, hogy valaki járt-e így, ahogy én. Tegnap bringáztam életem leghosszabbját, 220km, közel 8 óra. Természetesen a bandázs is most unta meg a kormányhoz való rögzülést, és baromira zsibbad a bal kezemen a kis és gyûrûs újjam, és a tenyerem széle, ami közel esik az újjaimhoz. Nem sikerült kialudni. Ha nem múlik el holnapra, elmegyek dokihoz is, csak érdeklõdnék, hogy valaki járt-e már így, és mi lett belõle.


#106
idarpidi

idarpidi

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Rendben. Ha ennek a végére érek, megkereslek egy téli programmal kapcsolatban.

És Köszönöm az eddigi lehetõséget!

#107
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Szia!
A km megadása részünkrõl csak általános. Nekünk a fontos a pulzus és az idõ. Kivételt ez alól csak a 100 méteres sprintek vagy állórajtos edzések jelentenek, hiszen ott nem idõt, hanem távot adunk meg.
Célunk nem egy egyéves komplett ingyenes edzésterv tétele személyekre szabva, hanem az, hogy rájöjjenek az emberek, hogy célzott edzéstervvel könnyebben elérik céljaikat, pláne, ha egyéni személyre szabott tervet kapnak.

Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#108
idarpidi

idarpidi

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Szia Isti!

az ingyenes tervek megmaradnak. mivel 8 hetes a legrövidebb programunk, így idén már csak cross versenyre lesz felkészítõ, a jövõévi naptárat pedig még nem tudjuk.
Egyéni edzéstervezés az megy természetesen tovább.
Sz ingyenesek pedig egy kis ráncfelvarráson esnek át, köszönhetõen a sok bejegyzésnek, kritikának.


Szia,

Javaslat: sokunknak segítene pl valamilyen általános téli alapozás terv, 8 vagy 12 hetes.
Át tudnánk vészelni vele a telet. :)

Más:
mivel az elõzõ programom lejárt, átváltottam a Maros Bike Maraton 50km-es tervre, mivel már csak ez volt elérhetõ.
Ez egy kicsit erõs nekem, de szeretném végig vinni.
Szerinted inkább tartsam be a idõt és a pulzust és ne foglalkozzak az elõírt kilométerrel
vagy amikor lejár az idõ, tekerjem le a még hátralévõ kilométert a levezetõ pulzustartományba?

Köszi

#109
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Szia Isti!

az ingyenes tervek megmaradnak. mivel 8 hetes a legrövidebb programunk, így idén már csak cross versenyre lesz felkészítõ, a jövõévi naptárat pedig még nem tudjuk.
Egyéni edzéstervezés az megy természetesen tovább.
Sz ingyenesek pedig egy kis ráncfelvarráson esnek át, köszönhetõen a sok bejegyzésnek, kritikának.



Szeretném megköszönni az ingyenes 12 hetes edzéstervet (Tarján Kupa), nagyon jó volt, abszolút érzem a hatását!!! Rengeteget fejlõdtem ez alatt a pár hónap alatt! KÖSZÖNÖM SZÉPEN a lehetõséget!

Végül nem a Tarjánra mentem, hanem a Velence Maratonra, ahol amatõr férfi kategóriában a 119 induló közül 14. lettem.

Egy rövid élménybeszámoló, elnézést azoktól akiket nem érdekel:
Mivel ez volt az elsõ versenyem, teljesen elégedett vagyok az eredményemmel, fõleg, hogy a rajtnál - elsõ versenyem lévén, nem tudtam, mások milyen erõben vannak - szerényen a középsõ-hátsó tájra álltam be, és mivel azt hallottam lassú rajt van, az elsõ pár km-en (az elsõ emelkedõig) csak kényelmesen gurultam a körülöttem levõkkel, és mire észrevettem magam (a kanyaroktól nem láttam a menet elejét), az eleje már rég meglépett, így az egész versenyem a felzárkózásról szólt. Miután tehát feleszméltem, rákapcsoltam, 10 km-t 180-190 közti pulzussal tettem meg, hogy minél elõrébb kerüljek, nem is sokan maradtak elõttem, köszönhetõen a dombok okozta szelekciónak is, de az élbolyt sajnos nem sikerült megpillantanom; majd utána sokáig hol egyedül, hol 1-2 másik emberhez csatlakozva (akiket utolértem) küzdöttem magam egyre elõrébb, ami a brutális szélben nagyon nehéz volt, volt, ahol csak 25-tel lehetett keservesen haladni; de lassan, de biztosan egyre több embert hagytam le; végül az utolsó 40-50 km-en már végig egy sráccal ketten váltott vezetéssel tudtuk le a maradék távot. Õ a 12 fõs élbolytól szakadt le, de csak azért, mert elfogyott a vize és meg kellett állnia kulacsot tölteni, így egyedül maradt, ezért érhettem utol. Õ azt mondta, az élboly sem ment semmivel jobban, mint mi ketten, csak hát sokkal többen voltak... A végére azért az utolsó 2 mászás már nagyon nehezemre esett, mert az elején a dombokat nagyon meghúztam, örülök, hogy ott volt a másik srác és biztatott ("Gyere-gyere! ...Ha bírsz! :D" )
Összességében tehát nagyon elégedett vagyok, szép élmény volt, csak azt sajnálom, hogy a rajtot benéztem, pedig úgy gondolom utólag, talán ott maradhattam volna végig az elejével...
Azt hiszem, máskor is fogok versenyre menni, mert nagyon tetszett a hangulata!

Még egyszer köszönöm a felkészítést!

Lesz esetleg még ilyen ingyenes lehetõség, vagy vége a reklámnak, és már csak a fizetõs marad?

Üdvözlettel:
Isti


Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#110
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Szeretném megköszönni az ingyenes 12 hetes edzéstervet (Tarján Kupa), nagyon jó volt, abszolút érzem a hatását!!! Rengeteget fejlõdtem ez alatt a pár hónap alatt! KÖSZÖNÖM SZÉPEN a lehetõséget!

Végül nem a Tarjánra mentem, hanem a Velence Maratonra, ahol amatõr férfi kategóriában a 119 induló közül 14. lettem.

Egy rövid élménybeszámoló, elnézést azoktól akiket nem érdekel:
Mivel ez volt az elsõ versenyem, teljesen elégedett vagyok az eredményemmel, fõleg, hogy a rajtnál - elsõ versenyem lévén, nem tudtam, mások milyen erõben vannak - szerényen a középsõ-hátsó tájra álltam be, és mivel azt hallottam lassú rajt van, az elsõ pár km-en (az elsõ emelkedõig) csak kényelmesen gurultam a körülöttem levõkkel, és mire észrevettem magam (a kanyaroktól nem láttam a menet elejét), az eleje már rég meglépett, így az egész versenyem a felzárkózásról szólt. Miután tehát feleszméltem, rákapcsoltam, 10 km-t 180-190 közti pulzussal tettem meg, hogy minél elõrébb kerüljek, nem is sokan maradtak elõttem, köszönhetõen a dombok okozta szelekciónak is, de az élbolyt sajnos nem sikerült megpillantanom; majd utána sokáig hol egyedül, hol 1-2 másik emberhez csatlakozva (akiket utolértem) küzdöttem magam egyre elõrébb, ami a brutális szélben nagyon nehéz volt, volt, ahol csak 25-tel lehetett keservesen haladni; de lassan, de biztosan egyre több embert hagytam le; végül az utolsó 40-50 km-en már végig egy sráccal ketten váltott vezetéssel tudtuk le a maradék távot. Õ a 12 fõs élbolytól szakadt le, de csak azért, mert elfogyott a vize és meg kellett állnia kulacsot tölteni, így egyedül maradt, ezért érhettem utol. Õ azt mondta, az élboly sem ment semmivel jobban, mint mi ketten, csak hát sokkal többen voltak... A végére azért az utolsó 2 mászás már nagyon nehezemre esett, mert az elején a dombokat nagyon meghúztam, örülök, hogy ott volt a másik srác és biztatott ("Gyere-gyere! ...Ha bírsz! :D" )
Összességében tehát nagyon elégedett vagyok, szép élmény volt, csak azt sajnálom, hogy a rajtot benéztem, pedig úgy gondolom utólag, talán ott maradhattam volna végig az elejével...
Azt hiszem, máskor is fogok versenyre menni, mert nagyon tetszett a hangulata!

Még egyszer köszönöm a felkészítést!

Lesz esetleg még ilyen ingyenes lehetõség, vagy vége a reklámnak, és már csak a fizetõs marad?

Üdvözlettel:
Isti

#111
karolyik

karolyik

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Sziasztok!

én sem látom sajnos ezt a hetet, megnéznétek?:

Maros Bike Maraton- Románia 80km
A kiválasztott felkészülési idõ: 16 hetes edzésterv ( váltás )
Károlyi Gergõ (karolyik@freemail.hu)

Elõre is köszi

#112
husyx

husyx

    vendég

  • fórumtag
  • 98 hozzászólás
Üdv!

Nem látom a további edzéseket !
huszarnorbi@gmail.com
mátra hosszú emelt szintû
8 hetes

#113
zsaner

zsaner

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Frissült, köszi.
Megyek le is tekerem a mait :)

#114
zsaner

zsaner

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

Üdv!

Nem látom a további edzéseket és az elõzõ megtett edzések sem láthatóak!
huszarnorbi@gmail.com
mátra hosszú emelt szintû
8 hetes


Ugyanez nálam is.
janos.kmetyko@gmail.com

#115
husyx

husyx

    vendég

  • fórumtag
  • 98 hozzászólás
Üdv!

Nem látom a további edzéseket és az elõzõ megtett edzések sem láthatóak!
huszarnorbi@gmail.com
mátra hosszú emelt szintû
8 hetes

#116
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Szia Sharon!

Ha nem jelentkezel be, akkor nem látsz edzést.
Nyaralni voltunk, ezért nem volt frissítés, ezt pótoljuk, mert 2 edzésterv csúszik csak. A keddit meg tudod csinálni, a továbbiak pedig kedden legkésöbb már frissítve lesznek.


Koszi szepen!

#117
karolyik

karolyik

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Sziasztok!

Nem látom a jövõ hetet! Maros Bike Maraton- Románia 80km- ra jelentkeztem a 16 hetesre (karolyik@freemail.hu) meg tudnátok nézni?! Elõre is köszönöm!
A másik problémám az lenne, hogy most mennék egy hétre nyaralni de vinnék kerékpárt is és csinálnám amit elõírtatok, de most 24.-én nem tudom/tudtam lezárni ezt a hetet és nem tudom bevinni a jövõ hetet, csak a végén (nem leszek netközelben).
Megoldható lenne, hogy ne dobjatok ki az edzésbõl, mert már másfél hónapja csinálom! Nem lenne baj ha nem veszne kárba...a munkám amit belefektettem

Mégegyszer köszi!

Üdv
Károlyi Gergõ

#118
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
üdv!
Tarján Kupa 80 km emelt, a holnapi sprint edzésnél 0 km és 0:00 az idõ! gondolom véletlenül lemaradtak az adatok! esetleg ezt frissítenétek? elõre is köszönöm!
(a felhasználónevem ugyanez)

#119
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Szia Sharon!

Ha nem jelentkezel be, akkor nem látsz edzést.
Nyaralni voltunk, ezért nem volt frissítés, ezt pótoljuk, mert 2 edzésterv csúszik csak. A keddit meg tudod csinálni, a továbbiak pedig kedden legkésöbb már frissítve lesznek.

Tegnap még láttam, de ma már nem látom a heti edzéstervet, csak egy darab sprint edzést keddre és semmi többet.
De a jövõ hetet sem látom.
Az eddigi frissítéséket köszönöm.

charonhollow néven fut a tervem, Transhun, emelt, 8 hetes


Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#120
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Tegnap még láttam, de ma már nem látom a heti edzéstervet, csak egy darab sprint edzést keddre és semmi többet.
De a jövõ hetet sem látom.
Az eddigi frissítéséket köszönöm.

charonhollow néven fut a tervem, Transhun, emelt, 8 hetes