Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

edzestervem.hu

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
430 hozzászólás a témában

#81
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Köszönöma válaszod,hasznos dolgokat tudtam meg Tõled!Többek között azt is,hogy anno a háziorvosom letudta a panaszaimat egy csomag donaval és ahogy olvasom közel sem ijen egyszerû.Köszönöm neki is:)


Sajnos a háziorvosok egyáltalán nem értenek ezekhez a problémákhoz, saját tapasztalat, sõt még a szakorvos sem tud mindig segíteni, csak adják a drogokat (kezelik a tünetek), de a probléma még megmarad. Egy edzõ persze azonnal meg tudta mondani, hogy mi a bajom és mi a megoldás...


A sebesség mindent megold.

 


#82
xc1

xc1

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Köszönöma válaszod,hasznos dolgokat tudtam meg Tõled!Többek között azt is,hogy anno a háziorvosom letudta a panaszaimat egy csomag donaval és ahogy olvasom közel sem ijen egyszerû.Köszönöm neki is:)

#83
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Hali! Csak nemrég bukkantam erre a topicra... Korábban a maratonokon általában az utolsó harmadban-negyedben végeztem, miután viszont július elején vettem egy új bringát, amivel merek lefelé is menni (régen a kicsit is meredekebb lefeléken mindig toltam), már az elsõ harmadban-negyedben futok be :) Ettõl vérszemet kaptam, és felmerült bennem, hogy erre rá kéne tenni még egy lapáttal, hiszen eddig csak bringázgattam, mi lenne, ha tervszerûen edzenék? A célom mondjuk az lenne, hogy jövõre legalább egyszer dobogóra kerüljek valamelyik maratonon a kategóriámban (Master2), mondjuk középtávon. Ez ugyebár egy hosszú távú általános cél, és ehhez egy keret-edzésterv illene. Ilyesmit nem terveztek? Esetleg privát (fizetõs) változatban? Fix részletes tervet egyébként biztos nem tudnék betartani a család és munka miatt, inkább csak nagyjábóli irányelveket, útmutatást tudnék hasznosítani, hogy véletlenül ne pont az ellenkezõjét csináljam annak, amit érdemes lenne.

Még egy kérdés: azt írtátok korábban, hogy a Bükk Maraton szervezõi nem mûködtek együtt, ezért nem készítettetek arra edzésterveket. - Ezt nem értem. Milyen együttmûködésre lenne tõlük szükség? A táv és a szint megvan elõre, más mi kell?

#84
Illés Bálint

Illés Bálint

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Szia! (megszólításnak nem igazán alkalmas a nick neved.)

Már korábban is láttam kérdésedet, de arra vártam, hogy esetleg egy sorstársaid gyakorlati segítséget tudnak Neked adni.
Mielõtt tapasztalataimról írnék, fontos kérdések merültek fel, amit nem írtál le.
Hány éves vagy?
Milyen munkát végzel?
Milyen sporttevékenységet végeztél korábban?
Hány éve, és hány évesen kezdtél intenzívebben kerékpározni?

Mindezek sokkal jobban befolyásolhatják térdproblémáidat, mint jobb lábasságod, de gyógyuláshoz itt, és máshol sem kaphatsz teljes értékû tanácsot.
Kizárólag orvosi vizsgálat után lehet ezekre a tünetekre gyógymódot ajánlani.

Tehát csak általánosságokban tudok néhány tanácsot adni a kérdésedre.
A féloldalas hajtásod inkább koordinációs probléma, ami általában azokra jellemzõ, akik felnõtt korban kezdenek intenzívebben kerékpározni. Ezt javítani lehet un. stílus gyakorlati kerékpározással, ami abból áll, hogy alacsony intenzitással csak arra koncentrálva kell hajtani, hogy a bal lábad is a jobbal azonos mértékben használjad. Ez azért nem egy rövid folyamat, és nem is vagyok biztos, hogy ez a féloldalasság Nálad dominánsan jelen van.
A térdfájás gyakoribb okai: Alacsony nyereg magasság melletti megerõltetés, sérülés, gyulladás, porc problémák.

A térdben lévõ porcokról tudni kell, hogy kollagén állagú porc található ami nem korong, hanem nyolcas alakú, - tehát porckorong kopásról térd esetében nem beszélhetünk -, valamint az ízfelszíneket üvegporc borítja.
A porckopás (osteoarthritis) általában csak nagyon aktív sporttolás, és inkább jellemzõen korosodással következhet be. Erre látatlanban Nálad nem számítok.
A térdben elõször az Un. meniscus nevû kollagén állagú porccal szokott probléma lenni, ugyanis ennek elsõdleges feladata az üvegporc borította felületek érintkezésének elkerülése. Tehát, ha eddig ilyen panaszaid nem voltak nem valószínû, hogy porckopásod van. (Orvosi vizsgálat szükséges)
Másik ok lehet a négyfejû combfeszítõ izom túlzott berövidülése amelynek ina magába foglalja a térdkalácsot, és a fokozott tartós feszülés miatt a térdkalácsot az üvegporc felületû térdízülethez szorítja, és ez komoly fájdalmat okozhat. Ebben az esetben a féloldalasság lehet elõidézõ. A combizom fokozott feszülése ellen nyújtással meg lehet szüntetni a kiváltó okot, de a porc maradandóan sérülhet, és ez mindenképpen orvosi beavatkozást igényel.
Térdfájdalmat okozhat még a kevés, és a felgyülemlett ízületi folyadék egyaránt, a többlet általában gyulladás következménye, ebben az esetben is orvosi vizsgálat szükséges.
Tehát nagyon összetett lehet egy térdfájdalom oka, és a gyógyítás módja is.

A DONA-val kapcsolatban annyit, hogy ez egy sztereoid menetes elsösorban gyulladás csökkentõ gyógyszer, amit többször kúraszerûen kell szedni, de hiába vény nélküli gyógyszer, szükséges az orvosi felügyelet, mert nem akárki szedheti, és mellékhatásai is vannak.

Régebben nagyon gyors, és eredményes sztereoid injekciós kezeléseket alkalmaztak, amivel manapság óvatosan bánnak. De hát ez is egy lehetõség.
Az öngyógyítást lehetõleg el kell kerülni!
Remélem sérülésed nem visszafordíthatatlan, és sikerült némi áttekintést nyújtani, bár konkrét tanácsokat egyrészt azért nem tudok adni, mert kevés az információm sérülésedrõl, illetve, - mint korábban többször említettem -, a legtöbb esetben szükséges az orvosi vizsgálat.
Üdvözlettel:

Szervusztok!
Nekem problémám van a jobb oldali lábammal.Gondolom ez abból adódik,hogy jobb lábas vagyok és jobban terhelem egész életemben.Hamarabb elnehezül a vádlim és a térdemet is érzem,hogy mûködik amit nem kéne(a bal-ból következtetve).A térdem porckorong kopás álldozata lett,amire DONA-t szedek,ideig óráig megjavítja.Ami zavar inkább az az izomzat hamarabb fáradása!Erre esetleg lenne orvoslata valakinek?Ha a térd problémámra is van más és jobb ötlet annak nagyon örülnék,mert tekernék kézzel lábbal de hát így elég sz*ar.Elõre is köszönöm a segítséget!


Illés Bálint

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#85
xc1

xc1

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Szervusztok!
Nekem problémám van a jobb oldali lábammal.Gondolom ez abból adódik,hogy jobb lábas vagyok és jobban terhelem egész életemben.Hamarabb elnehezül a vádlim és a térdemet is érzem,hogy mûködik amit nem kéne(a bal-ból következtetve).A térdem porckorong kopás álldozata lett,amire DONA-t szedek,ideig óráig megjavítja.Ami zavar inkább az az izomzat hamarabb fáradása!Erre esetleg lenne orvoslata valakinek?Ha a térd problémámra is van más és jobb ötlet annak nagyon örülnék,mert tekernék kézzel lábbal de hát így elég sz*ar.Elõre is köszönöm a segítséget!

#86
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Sziasztok!
Fog indulni a Salzkammergut-trophy B távjára is edzésterv?
Nem lehetne valahogy megoldani, hogy értesítést kapjunk ha új edzésterv kerül fel a honlapra? Akár egy hírlevélre is szívesen feliratkoznék, ahol új infókat kapok.
" A Cube el van vetve! "

#87
idarpidi

idarpidi

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Hello,

A Maros Bike Maraton(50km) Közepes résztávos edzés szept. 15-ei edzésében duplán szerepel minden.
A fele a valós táv?

Köszi

#88
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Sziasztok.

Nagyon jó volt az edzésterv, úgy érzem sikerült fejlõdni. :)
Lesz valamilyen õszi/téli edzésterv is?

Üdv:Zoli

#89
karolyik

karolyik

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Sziasztok!

Ma kaptam egy emailt, hogy ma éjfélig még feltölthetem az eddigi elmaradt edzéseimet (2 hét) amelyeket technikai problémák miatt papíron rögzítettem magamnak. Köszönöm nektek a lehetõséget, hogy valahogy megoldható, de sajnos most sem látom az elmúlt két hetet hogy pótoljam ami elmaradt

Megnéznétek nekem mégegyszer, köszönöm!

Károlyi Gergõ
Maros Bike Maraton- Románia 80km
A kiválasztott felkészülési idõ: 16 hetes edzésterv

#90
GOCZE

GOCZE

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Kedves Zerge!

Nagyon köszönjük a felkészítést a Mátra Maratonra, ami nélkületek nem sikerült volna ilyen jól.
Elindultunk a segítségetekkel egy remek úton, a tervszerû rendszeres edzés útján. Ez sokkal jobb eredményt biztosított
így nekünk hobbi kerékpárosoknak mint amit eddig magunk próbáltunk összehozni.

Még egyszer hálásan köszönjük.

Ati

#91
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Sziasztok! Már elmúlt a verseny, az edzéstervem még mindig számol, le tudom valahogy állítani?
" A Cube el van vetve! "

#92
Steffi

Steffi

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Szia Zerge!

Köszi az infot.

Várom az állóképességi edzéseket.

Szia

Steffi

#93
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Szia Steffi!

nincs benned hiba.
Jelenleg nincs fenn edzésterv, mivel szezon vége van. Hamarosan a cyclocross tervek kerülnek fel és ezen kívül általános állóképességi edzések is.

Üdv!

Regisztráltam, de nem látok edzéstervet.
Bennem van a hiba?

Köszi

Steffi


Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#94
Steffi

Steffi

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Üdv!

Regisztráltam, de nem látok edzéstervet.
Bennem van a hiba?

Köszi

Steffi

#95
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Szia!

hétfõn megkérdezem az informatikust errõl. de minden esetben az utolsó két hetet lehet bevinni a naplóba. Tehát nem egy héten múlik a dolog.

Még mindig az elõzõt szeretném, ha lehet....:)


Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#96
vuelta

vuelta

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Utólag is köszönöm a segítséget a felkészüléshez. Hasznos volt az itt kapott információ.
Üdv. Lukács

#97
karolyik

karolyik

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Még mindig az elõzõt szeretném, ha lehet....:)

#98
karolyik

karolyik

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Sziasztok!

Lenne egy nagy kérésem. Mindig vasárnap viszem be a heti edzést, de tegnap nem volt internetem, mert szarakodott a szolgáltató, így nem tudtam bevinni a múlt hetet, de szeretném. Meg lehetne valahogy oldani, hogy visszahozzátok?

Maros Bike Maraton- Románia 80km karolyik@freemail.hu, Károlyi Gergõ

Elõre is köszönöm!!

#99
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Sziasztok!
Köszönöm Nektek, hogy segítettetek nekem az ingyenes edzéstervvel, érzem magamon, hogy jobb lettem, és ez nektek is köszönhetõ!

Egy tanácsot még hadd kérjek....a jelenlegi erõnléti szintemet télen hogy tudom fenntartani? Szpininggel?
A fizetõs terveitek étkezési tanácsokat is tartalmaznak?

Köszönettel: Merétei Zsolt-Boca
" A Cube el van vetve! "

#100
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Sziasztok!

zseannernek private-ba elküldtem a választ, csak ide is írom, hogy ne tünjön úgy, hogy nem válaszolunk. Frissítettük tegnap a levélváltás után a tervet.

idézet:

Sziasztok!

Nem látom, mit kellene ma edzenem, pedig lassan indulnék.

Adataim:
janos.kmetyko(kukac)gmail
Mátra Maraton Hosszútáv (89km)
A kiválasztott felkészülési idõ: 8 hetes edzésterv ( váltás )
A kiválasztott intenzitás: emelt [heti: 4-5 edzés/ 5-10 óra]
Az edzésterv indulása: 2011. július 04.
A verseny idõpontja: 2011. augusztus 28.[/QUOTE]

Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB