Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#1661
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

S Ha jol ertem a gumin levo jelzesbol a 622 a kerek atmerore vonatkozik, az 55 pedig a gumi szelessegere. Az az erdekes, hogy 28"-oskent arult gumikon is egyezik ugyanez a szam (marmint a 622). Akkor hogy is van ez?

 

 

 

úgy hogy a felni méret ugyanaz csak a köpeny ballonosságától lesz a 29 es 29", a 28 meg 28, természetesen most csak a kerékméretet vizsgálva.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1662
tau_ba

tau_ba

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts

Sziasztok, uj vagyok a forumon es egy kis tanacsra lenne szuksegem gumi ugyben. Van egy Aldi sajatmarkas (INOC) 29-er kerekparom (lsd kep), amit gyarilag Continental MountainKing 55x622 (29x2.2) gumikkal szereltek. Az esetek nagy tobbsegeben aszfalton hasznalnam a bringat, de idonkent mennek vele erdoben is (80%/20%). Le szeretnem cserelni ezt a gumit, mert nagyon nagy a gordulesi ellenallasa. Ha jol ertem a gumin levo jelzesbol a 622 a kerek atmerore vonatkozik, az 55 pedig a gumi szelessegere. Az az erdekes, hogy 28"-oskent arult gumikon is egyezik ugyanez a szam (marmint a 622). Akkor hogy is van ez? Amugy ezeket a gumikat neztem most ki. Szerintetek ezeket ra lehetne tenni az en felnimre, ill. melyiket javasolnatok (nekem a kozepso tetszik a legjobban, az ara miatt :-) ):

 

http://www.bikester....aht/260074.html
http://www.bikester....ide/260490.html
http://www.bikester....aht/260064.html

 

post-5-1410780051.jpg

 

 



#1663
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts

Ez az autó gumiknál is így van, minden évben változik a keverék.



#1664
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Zscs barátomnak lesz igaza. Nem hittem neki, hogy az ő gumija csúszik (és sok panasz volt erre más külföldi fórumokon is) az enyém meg normálisan viselkedik nedvesen is. (én nemrég vettem, ő sokkal korábban)

Erre most van egy cikk a Cont újdonságokról:

A mindenki által jól ismert Continental köpenygyártó szerencsére az idén is az utóbbi utat választja: például a nevével fémjelzett Black Chili gumiösszetételt évről évre fejleszti, anélkül, hogy hogy az új elnevezést, sorszámot vagy bármilyen más megjelölést kapna.


Marci

#1665
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 posts

Van egy Araya GP 710-es felnim aminek a belső szélessége 18mm.Az ebike-on lévő ajánlás szerint

http://ebike.hu/gyik...dott-felnimhez/

25és 40mm közötti külső való rá.

Mióta megvan 10+éve mindig nagyobbat tettem rá.Veszélyes így használnom?



#1666
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sziasztok!

Az hogy milyen széles külsőt tehetek a felnimre,azt a felni külső vagy belső szélessége határozza meg?

mivel a 2 összefügg

 

de alapvetően a belső


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1667
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 posts

Sziasztok!

Az hogy milyen széles külsőt tehetek a felnimre,azt a felni külső vagy belső szélessége határozza meg?

 



#1668
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

na Tigger és a gumiválasztás "saga" újabb epizód :)

 

végül mégicsak az occsó 2,4-es x-king lett. öröm hogy ez már legalább 2,2-es valós méret.

jó melós aszfalton, ( magyarul van neki gördülési ellenállása szépen) de eddig jó amúgy. amíg még ez a kerékméret, itthó addig már marad.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1669
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

ok, nem is értettem.

Ezt a kukacdolgot meg kéne már nekem is venni...

Nem vagyok mazochista, persze 1,5-1,7 körül szoktam használni, csak azért 3-4 hogy tudjam megfogja e a javitó "rágógumi" vagy nagy ívben kirepül, amivel nagyobb megterhelést/ugrást szimulálnék mielött élesben jönnék rá hogy mégse jó. Arra is hasznos hogy kipattintsd az esetleges egyenetlenségeket felrakás/leeresztés után.



#1670
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Viszont nem értem, elképzelni nem tudom, mi a fenéért akarsz usts kerékbe 3-4 bárt fújni? Szolidaritásból a belsősökkel, ne csak nekik legyen szar?  :D

 

Nem vagyok mazochista, persze 1,5-1,7 körül szoktam használni, csak azért 3-4 hogy tudjam megfogja e a javitó "rágógumi" vagy nagy ívben kirepül, amivel nagyobb megterhelést/ugrást szimulálnék mielött élesben jönnék rá hogy mégse jó. Arra is hasznos hogy kipattintsd az esetleges egyenetlenségeket felrakás/leeresztés után.



#1671
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Jaja, a vágással nem barátok a defektjavító löttyök, inkább csak a szúrt defekttel.

Viszont nem értem, elképzelni nem tudom, mi a fenéért akarsz usts kerékbe 3-4 bárt fújni? Szolidaritásból a belsősökkel, ne csak nekik legyen szar? :D

Meg van a második defekt az UST Racing Ralph-on ugyanannyi év alatt: meglepett, a Római parton sík eseménytelen 20-25-ös tempónál picike kis vágás (3-4 mm?). Szépen lassan eresztett le, a fehér tej (Schalbe/Stan's) nem akarta megfogni. Végre rájöttem hogy mire jó az a recés "csavarhúzóbökő", arra hogy kinagyídtsd a túl pici lyukat hogy beleférjen a tubeless javító-giliszta :) Nagy nehezen belegyömöszöltem, azóta jó, de 3-4 bar-ra nem még nem mertem felfújni mert lehet hogy nem sok ment bele a gilisztából és kívűl a "rágót" bármikor leszakíthatja egy jó fékezés. Asszem versenyre felrakok egy újat, ez még jó lesz edzésekre (viszek belsőt persze) mert gyakorlatilag új a profil.



#1672
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Meg van a második defekt az UST Racing Ralph-on ugyanannyi év alatt: meglepett, a Római parton sík eseménytelen 20-25-ös tempónál picike kis vágás (3-4 mm?). Szépen lassan eresztett le, a fehér tej (Schalbe/Stan's) nem akarta megfogni. Végre rájöttem hogy mire jó az a recés "csavarhúzóbökő", arra hogy kinagyídtsd a túl pici lyukat hogy beleférjen a tubeless javító-giliszta :) Nagy nehezen belegyömöszöltem, azóta jó, de 3-4 bar-ra nem még nem mertem felfújni mert lehet hogy nem sok ment bele a gilisztából és kívűl a "rágót" bármikor leszakíthatja egy jó fékezés. Asszem versenyre felrakok egy újat, ez még jó lesz edzésekre (viszek belsőt persze) mert gyakorlatilag új a profil.



#1673
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Igen, nekem elöl van az X-King. Rémisztgettek itt meg más fórumokon a BlackChili összetétellel, hogy az majd mennyire csúszik nedvesen, meg ilyenek. Hát, én semmi ilyet nem éreztem, szerintem jó gumi.

Hátul most ilyenem van: http://www.adventure...tain-bike-tire/

Eddig imádom ! Nekem az ilyen traktorok jönnek be. :-)

Simán lehet ám, hogy évjáratok közt is van különbség.

Oútin egyébként Conti GP4000 4-season van fent, az meg átkozottul jó gumi! Nedves úton sem csúszós, elégedett vagyok vele.

 

Hátsó keréken a Racing Ralph külsőmmel kevésbé. Tök jó lenne, a gyors kopása is so-so nem zavar, de borzasztó gyorsan szakadnak le a bütykök róla. Én én még félős vagyok lefelé meg nem faralgatok össze-vissza.



#1674
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts

Conti super sport plus 28-622 helyett 26mm. Először meglepődtem, de most már legközelebbre simán 23mm-es gumit fogok venni. :)



#1675
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Azért volt idő, mikor a Schwalbe volt a fölészámozó bajnok. Olyanokat ráírtak a gumikra....hogy nem szégyelték maguk ?

A kb. 1,7es gumi volt náluk a 2,1es.


Marci

#1676
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

na akkor folytatva a kinek mekkora sztorit :)

 

a cst camber 2,25 a legszélesebb bütykös részen bír 49 mm lenni

az oldalán 46

szal van a continál lejjebb minuszos gyártásban.

amúgy 700 gramm, és van anyag a futófelület alatt, de annyi szerintem az olcsó x-kingben is van, mindenféle marketing defektvédelem nélkül.

 

 

de most már marad, amíg még ez a kerékméret van itthó...:)


Edited by Bikertigger, 2014. August 10. - 13:04.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1677
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts

Én most a Rubena Kratos Tubeless Supra-val nagyon elégedett, nagyon jó áron mennek, a felületnek többféle az összetétele, nagyon jól tapad. Aszfalton nem gyors, de arra meg ott a Scylla modell. 

 

Én mindig a durvább gumikat szerettem, elől a Nobby-t kedvelem nagyon, a hátul van a Rubena.



#1678
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Igen, nekem elöl van az X-King. Rémisztgettek itt meg más fórumokon a BlackChili összetétellel, hogy az majd mennyire csúszik nedvesen, meg ilyenek. Hát, én semmi ilyet nem éreztem, szerintem jó gumi.

Hátul most ilyenem van: http://www.adventure...tain-bike-tire/

Eddig imádom ! Nekem az ilyen traktorok jönnek be. :-)


Marci

#1679
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,999 posts

Gyönyörűen összefoglaltad a lényeget !

Amelyik gumit én imádom, haverjaim nem szeretik. Amit ők istenítettek, én a 2. túra után levettem a bringámról. Nehéz tanácsot adni, pont, mint a nyergeknél.

 

a fricska-váltásunkban egyébként a legnagyobb poén az, hogy mindketten ugyanolyan, többek által leszólt gumit (conti x-king rs) használunk, tudomásom szerint. :) tényleg Marci, te is meg vagy vele elégedve?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1680
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 posts
Városba, es úgy általában is én a Schwalbe Duranot javasolom, van is belőle 25os.