Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15840 hozzászólás a témában

#15461
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ahelyett, hogy vennél egy rendes gumit, mondjuk 900 g alatt. ;D Cirka két és fél kilót cipelel, és tudjuk, mert mondták, hogy az sok, mert kint van, és gördül és az még nehezebb.

#15462
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ja:) maxxis jo,csak csúnya tömeggumi. de ez nem sokat számit.
viszont megoldottam a Fat Albertet. tehát. rhino lite. rá egy semi-slickesített continental vertical(2.3-as) a kenda dh belsõvel, utána meg rá a kövér albert... (2.35-ös) szal most dh-s belsö 700gramm, 700 grammos vertical, és 850es fat albert figyel elöl...

#15463
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
Háj!
Maxxis:Egyyik haveromnak van eöl-hátul2,35 ben normál-vékony-belsõvel,sztrítelni,lejtõzgetni szoktunk neha õ trialozik is és még semmi baja nem lett,mármit a külsõnek!Ráadásul ha jól emlékszek nem is duplaoldalfalú!Szerintem neagyon megéri!Nekem 2,7se ben van Mobster dupla oldalfalas,dh belsõvel,ez is jól bírja már lassan 2éve!csak az a baj hogy "kissé"nehéz!
Lényeg:Jó külsõ a 2,35ös hájroller!

#15464
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
tom, ettöl félek en is. bebizonyítanák úgyis nekem, h ez történt... pedig en ilyen fírájder vagyok, h nem is volt elsõ fékem.. amikor meg ma feltettem, direekt figyeltem... kellõ rutinom van már ehhez...(történt már ugyanez, ugyanennyi idõ alatt) namármost az meg egy a pojjén kedvéért SCHWALBE BLACK SHARk SX volt.. a nyilacskás...és mégis!

#15465
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Láttam már Zsír Albertet kinyiffanni (zsírleszíváson) kisértetiesen hasonló módon, de ott utólag bebizonyosodott, hogy a V-fék volt a hibás.

#15466
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
most hallom közben. ez nem általánosítás, tehát ne kezdjetek engem oltani! ez szubjekztív vélemény volt, Kala szavaival élve egy "pech" aminek örülök, hogy egy 7 ezres forintos pech...

#15467
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Halihó.
most lenne annyi hozzászólásom, hogy SENKI NE VEGYEN Fat albertet... Legalábbis a 2003-as, aminek felete az oldalfala.
esetleírás:
vettem a gumit 6700 (!!!!) pénzért 4 hete. akkor mentem vele 2 napot, majd leutaztam Balatonra. ahol még egy esti DH-zás. eközben estem egy rendeset, amiben lesérültem, így 2 hétig kb rá sem ültem a szamárra(volt közben kihagyás egy telócsere/javítás miatt is), max a boltig toltam el, hogy ne kelljen cipelni a szatyrokat. ma felmentem a hegyre, és miközben zolle kollegával, és Lorka kollegínával csurogtunk lefelé aszfalton(!) az 59es villamos mellett, hirtelen jött egy Durr, majd egy hosszú PSSSSSSZZZZZZZ. ok. és máris lapos az elsõ gumi.megnéztem mi történt. KI VAN SZAKADVA AZ OLDALFAL, 5 azaz ÖT nap bicózás után!
az elsõ fék nem tehette, hiszen nem is volt rajta a mai napig, de ma sem volt használva(hozzászoktam h nincs) és ha volt is, akkorsem ott, és nem ért hozzá a kölsõhöz. tehát erre mi a magyarázat? a swalbe nem kompatibilis egy Rhino Lite-val??? és ezt visszaviszem a nagykerbe, vagy a boltba, ugyis körberöhögnek.. pedig még a gumi bütykeinek szélei sincsenek lekopva, annyira új...
képet mindjárt mellékelek, mihelyt készítettem.
tehát a KONKLÚZIÓ:
akinek nincsen pénze hetente egy közel 7 ezres gumira, az NE vegyen Fat Albertet.
amúgy mire készült? hisz csak Light-et gyártanak. semmi oldalfallal. CC-re nehéz, és nagy, DH-ra vékony és gyenge, FR-ra jó a méret, de gyenge, és nehéz....

#15468
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Hát, nem tudom; Lehet, hogy rosszul láttam, de mintha már állna ki drót belõle... :o :o :o

Lehetséges ez 3 hét alatt?? :o :o :o :o

#15469
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Akkor az egy Single Ply, ami 840 g a gyártó szerint. Vigyázz, nincs benne sok védelem.

#15470
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Na én is vettem ma egyet hátra! De én 4850ért vettem! Nem baj! A másikból kaptam engedményt! Az egy tioga Factory dh lett 2,1 elõre. Ez csak vki mondta, hogy freeride, mert hülyeség csak sokkal könynebb, mitn a dh mert úgy nem olyan vastag a fala azt kész! Lemérték a Bergusonba 835gramm volt ami nem is rossz a másfél kilos dh külsõkhöz képest! Annyire fura, hogy vannak bütykök és , hogy tapas, hogy nem tudok vele manulozni, mert mindig eldõlök oldalra! PEdig azelõtt sose volt vele gondom! Nem baj remélem majd ha egyforma vastagra kopik mindnhola klüsõ akkor jobb lesz!

#15471
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Én ilyet nem mondtam... :-[ :-\

#15472
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
És ez miben más mint a többi hájroller? Miazhogy nem DH hanem FR?

#15473
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Maxxis High Roller 2.35-ös, az van hátul.

#15474
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Miféle hájroller ez??

#15475
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Létezik, de azért nem volt a Gyapinál, mert azt vittem el. :D

4680-ért mérik, csak a mintája szinte zabálja a kavicsokat, úgyhogy kis kavicsos úton minden 200 méteren meg kell állni, hogy a kavicsok ne verjék szét a támvillát. De cserébe jól tapad, és elég jól lehet gyorsítani, perszen nem úgy, mint a haver 1,35-ös tükör jellegû slickjét... :)

#15476
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Tényleg létetik 2,35 High Roller ami nem dh hanem freeride és sokkal könnyebb? Ha igaz akkor nem tudja vki hol kapható, mert Hajdúba, Gyapinál, Zöldpontba nem volt.

#15477
zseb-s

zseb-s

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Szomoru vagyok elfogyott Kujo Dh 2.65 ben
Csak 2,35 ben kaphato az meg kinek kell.
Uj bicom ugy dontottem Richey motovadert veszek 2.6ben .Az elvileg Friirajd gumi.Majd irok a tapasztalatokrol.


#15478
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ÍNekem most is van Kenda Kinetics, és igenis puha, kopik úgy, mint a 60-as Maxxis. Ellenben ha a MoFo 2.35" akkor ez csak 2.2" vagy annyi se... És én 2 eFt/db áron vettem.

#15479
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szasz'

Vhol visszább már többen is kifejtettük véleményünk a B+ Freeride, vagy oridzsi nevén Kenda Kinetics gumival kapcs...

8)
csõváz és joghurtos reggeli...

PéeF

#15480
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
basszus,most néztem az árát,máshol meg 5e a 2.2 -es Wildgripper... ::)