Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#10761
Írta 2007. november 23. - 12:35
#10762
Írta 2007. november 23. - 08:15
én is contactot használok, tök átlagos belsõvel, és nem volt defektem vele (rubena v50-el kicsit más volt a helyzet...)
nagy mákom volt vele, vmi nem elsõ osztályú szállítmány volt, asszem talán a fényvisszaverõcsík nem volt tökéletes, így 1200-1300 ft-ba fájt, mondjuk az ilyen szállítmányok nem tudom mennyire jellemzõek
Nem tudom, én is 1500-ért vettem akcióban, de itt a bringaboltban, 1750 mindenféle akció nélkül.
én olyan 5000 km-t tettem bele és elöl még alig kopott meg, hátul azért már látszik, de még van benne bõven. Egyedül a reflex csíkok szutykolódtak be annyira vagy koptak le, hogy már kérdéses mûködnek-e még
Az erõsnek mondott tufo szingommal 3 hetente kaptam egy defektet, a nagyon jó defektállónak titulált michelin speedium 2 -met az elsõ nap hosszában felhasította valami. Ez meg hosszú hónapok és kilóméterek óta csak megy, és csak megy..... én nagyon elégedett vagyok vele
#10763
Írta 2007. november 22. - 22:55
Delma, a kiírásodban is ez van: te így szállsz le:D Biztos volt ott valami, amit közelebbrõl is meg akartál nézni;)
On:
#10764
Írta 2007. november 22. - 21:15
Erre csak azt tudom mondani, hogy meg kell tanulni normálisan kanyarodni.
itt nem azon volt a hangsúly hogy nyúgdíjasan bevegyem a kanyart...de azon sem hogy elnyaljak
#10765
Írta 2007. november 22. - 21:11
én is contactot használok, tök átlagos belsõvel, és nem volt defektem vele (rubena v50-el kicsit más volt a helyzet...)Nekem van egy continental contactom (és még nem is security kivitel). 5000 km alatt egy defektet kaptam vele, azt is oldalról. És minden nap üvegtengreken megyek keresztül.
nagy mákom volt vele, vmi nem elsõ osztályú szállítmány volt, asszem talán a fényvisszaverõcsík nem volt tökéletes, így 1200-1300 ft-ba fájt, mondjuk az ilyen szállítmányok nem tudom mennyire jellemzõek
#10766
Írta 2007. november 22. - 21:02
A sebesség mindent megold.
#10767
Írta 2007. november 22. - 20:26
fire xc pro rl hallottam már jókat, csakhát kicsit nehéz
hát igen:D
ma akkorát pereceltem mint állat...sár, enyhe jobbos után egyenes aszfaltjárda végén kb 5 m hosszú híd egy patakon keresztûl, majd derékszögû jobbos drótkerítéssel...
ezt az uccsó kanyart mindig úgy veszem hogy a hídon át nyélen, majd a kanyar elött egy kis fék majd a kanyarban egy jó nagy hátsó ami (majdnem satu) és becsúszok a kanyarba. hát ma jól megszívtam a kanyarba voltak valami falevelek (ami nem lenne baj) csak elötte sárba mentem és még nem tisztult ki a gumi. hát csúfosan bevágódtam a dórkerítés alá
de amúgy nemrossz gummer a fire xc csak a 2.1széleset kell megvenni az 1.8-ost nemérdemes
#10768
Írta 2007. november 22. - 20:26
fire xc pro rl hallottam már jókat, csakhát kicsit nehéz...
Nekem hátul sokszor a 2.1-es fireXC van fönn, kevláros, és 590g-ot mértem. Meg vagyok vele elégedve, bár a sárdagasztást valószínû nem szereti.
Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!
#10769
Írta 2007. november 22. - 20:25
"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."
"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]
#10770
Írta 2007. november 22. - 20:18
Aha, szóval nem kondom hanem postirnor..Balu, ez nem arra való
ez esemény utáni cucc
Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.
Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !
A találmányok már csak ilyenek..
#10771
Írta 2007. november 22. - 20:05
#10772
Írta 2007. november 22. - 19:58
Gyakorlatilag highrolleren kivül mindent kilõttem...
Megpróbálhatnád a Ritchey Excavadert 2.1 es méretben, csak kevlárosban az megint drága.
Contiból meg az újak jók, black chili anyaggal, csak az megint 10 ezer fölött van / db.
Michelin-t nem próbáltam, azt mondják van ami nagyon jó, de az is ($$$) meg nem is könnyû
Speckót még bevállalnék az Adrenalint vagy Revolutiont vagy mit.
Black Jack viszont könnyû, nem drága(6-7 ezer) és bár nem mondom hogy életem legjobb gumija, mérföldekkel megelõzi az összes maxxist... (meg jó még a RR meg a NN de az megint ($$$))
hosszú lett bocs
#10773
Írta 2007. november 22. - 19:56
Balu, ez nem arra valóAz jó dolog ha tényleg mûködik.
Nekem volt valami ehhez hasonló: http://ebike.hu/termekek/defektgatlo/475 de hazai termék.
ez esemény utáni cucc
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#10774
Írta 2007. november 22. - 18:15
#10775
Írta 2007. november 22. - 18:10
höri: és a kevláros maxxisokkal mi a helyzet? súlyban hol vannak?
#10776
Írta 2007. november 22. - 17:05
Az jó dolog ha tényleg mûködik...ez kérlek defekt-tömítõ folyadék. belenyomsz egy fél tubust a belsõbe a szelepen át, és ha véletlenül kiszúrná egy tüske, a folyadék betömíti a lyukat.
Nekem volt valami ehhez hasonló: http://ebike.hu/termekek/defektgatlo/475 de hazai termék.
Azt bele nyomtam és fújt meg bugyborékolt itt-ott kifelé mint valami szappanos víz, de gumi szaga volt.
Azóta nem igazán bízom az ilyenekben.
Persze ettõl még lehet jó készítmény is hasonlóban.
hát igen igenGoogle is your friend
Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.
Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !
A találmányok már csak ilyenek..
#10777
Írta 2007. november 22. - 16:49
A szmötyi meg a szingo kerekemet vagy 3 helyen simán betömítette. Ha meg nagy a luk, hát.... ha szökõár jön se ér semmit az esernyõ.
#10778
Írta 2007. november 22. - 16:30
nem, ez kérlek defekt-tömítõ folyadék. belenyomsz egy fél tubust a belsõbe a szelepen át, és ha véletlenül kiszúrná egy tüske, a folyadék betömíti a lyukat. még a külsõt sem kell leszedni.Ez micsuda? Köpeny amiben valami hasonló réteg van beépítve?
"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan
"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.
#10779
Írta 2007. november 22. - 16:24
#10780
Írta 2007. november 22. - 16:03
A tipusa itt látható:Balu mi ennek a szalagnak a tipusa és hol lehet kapni?ilyet kerestem eddig de ahol körbenéztem mindenhol csak egy vékony szalagot láttam defektszalag címen..
http://ebike.hu/termekek/defektgatlo

Ezt én a József krt-n vettem, a tértõl az Üllõi út felé de a Rákóci térel szemben lévõ oldalon.
Egy kerékpár bolt mellett egy kapualjban az udvar sarkában van egy
maszek brigabolt telerakva minden jóval. Ott vettem.
A Bacsó B. u. 45-ben a sarkon a "Szigeti" kerékpárbolt is árult ilyent.
Nekem két-három naponta volt defektem és ráúntam.
Azután három évig nem is jutott eszembe, hogy a belsõ ki is lyukadhat.
Végül szépen elõregedett. Akkor viszont cserélni kell, viszont a szalag marad a régi..
A defektvédõ szépen bele fekszik a köpenybe de onnan kicsit húzva kijön ha kell.
Ez micsuda? Köpeny amiben valami hasonló réteg van beépítve?defektgátló szallag helyett kényelmesebb és gyorsabb megoldás a schwalbe doc blue.
Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.
Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !
A találmányok már csak ilyenek..

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére





