Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#10601
Írta 2007. december 20. - 14:21
Ebben az ócska idõben sikerült összeszednem egy külsõgumi sérülést.
A hátsó gumimon kb 2 centis rést vágott ki valami szilánk. (acélszál nem sérült, csak a gumi rész, a barázdák között, középsõ futófelülettõl picit oldalra)
Mivel most van hó is, így nem láthatok meg minden szilánkot az úton, a hó a legtöbbet befedi. Ráadásul nedves idõben a gumit sokkal könnyebb vágni is.
Kérdésem az lenne, hogy ki milyen technikát ismer gumi külsõ javítására?
Sheldon Brown oldalán valami olyasmit láttam, hogy összevarrta, meg állítólag van ilyen gumiragasztó vagymi.
Azzal senki ne jöjjön, hogy dobjam el, és vegyek egy másik gumit, ugyanis ez egy speciális gumi, ebben az országban még nem is lehet kapni.
Schwalbe Marathon Plus ATB, (nem a sima Plus, hanem ATB, ez még nincs MO-n) alig egy hónapja úgy hozattam Németországból, tehát nem tudok csak úgy másikat szerezni helyette! Más gumit pedig nem szándékozom ehelyett, mindenképpen meg kell ezt javítanom valahogy.
Kicsit talán ironikus, hogy pont a defektek miatt választottam ezt a gumi, mert korábban sok defektem volt tüskék miatt - erre most szilánk vágja ki.
De a gumi becsületére legyen mondva, hogy defekt még így sem lett belõle, csak a belsõ türemkedik ki egy picit.
Voltam egy autógumi szervízben, ahol persze kapásból elhajtottak, hogy vegyek másik gumit.
Pedig én hallottam ilyen gumi vulkanizálásról, valahogy be lehet csinálni azt a lukat, egész biztos.
Tehát kinek milyen ötlete van?
#10602
Írta 2007. december 18. - 20:28
Az lenne a kérdésem, hogy ha a felnimre 622X17 van ráírva, akkor melyik méretek mennek rá? Mármint rámegye-e az országuti köpeny, illetve melyik a legszélesebb terepguma amit még elbír. Most egy 37 mm széles conti contact van rajta.
Köszi szépen
#10603
Írta 2007. december 17. - 22:28
majd írok róluk:)
'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'
ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960
#10604
Írta 2007. december 17. - 22:16
#10605
Írta 2007. december 17. - 22:04
#10606
Írta 2007. december 17. - 22:03
közbe keresem a bikkmakkot.
'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'
ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960
#10607
Írta 2007. december 17. - 21:57
tévedés, ezzel a fehér oldallal csak a cube-nak készül schwalbe külsõ.
Valahogy éreztem...
Boldoggá tenne a Schwalbe ha meglepnék a Cube -omat két ilyen külsõvel karácsonyra.
#10608
Írta 2007. december 17. - 21:37
tévedés, ezzel a fehér oldallal csak a cube-nak készül schwalbe külsõ.nem a cubenak gyártják: ez az új (2008-as) NN és RR garnitúra. nem próbáltam még a RR-ot, de ez az új változat érdekel.
"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan
"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.
#10611
Írta 2007. december 17. - 18:11
#10612
Írta 2007. december 17. - 17:55
Én meg a hétvégén a HHH-en frissen eset 2 cm-es hóban a Maxxis DyNoMite-ot próbáltam ki. Elképesztõen jól szerepelt még a havas sziklákon is.Ma kipróbáltam pár kilóméteren a 23 mm széles, tükör sima Michelin speedium 2 gumikat a hóban. Hajtásnál elpörög de legalább a nehezen szerzett lendületet nem lehet holmi fékezéssel csak úgy elveszteni
Nem nyaltam el egyszer sem
Elõtte való hétvégén sárban mentem vele, ott sem volt gond.
#10613
Írta 2007. december 17. - 17:52
Hát, egyik sem igaz.Meg sokáig sem tart. Sztem csak ha nagyon sok a pénzed, vagy vitrinbringára kell
Az árát én is sokallom, de a mintázata és a súlya nagyon tetszik. Viszont félek tõle, hogy az alacsony súly a defektállóságot jelentõsen rontja.
#10614
Írta 2007. december 17. - 17:48
Megköszönném!bikemagba egyszer benne volt.elõkeressem neked?
#10615
Írta 2007. december 17. - 17:47
#10616
Írta 2007. december 17. - 17:21
#10617
Írta 2007. december 17. - 17:12
'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'
ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960
#10618
Írta 2007. december 17. - 17:00
Használta már valaki a Maxxis Fly Weight (330g) külsõjét? Persze nem téli használatra gondolok. Mik a tapasztalatok (tapadás, gördülési ellenállás, defektállóság)?
#10619
Írta 2007. december 16. - 23:22
'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'
ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960
#10620
Írta 2007. december 16. - 14:37
http://www.starbike....untain_king.jpg
esetleg ilyen nem kapható kishazánkban?
lehet hogy nem pont ez volt, de láttam mountain king-et a wilkerben pár hónappal ezelõtt.
"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."
"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére





