Jelenleg 622-ként jelölik azt a méretet, amire nektek van szükségetek, ez ugyanaz, mint a 700c. Általában így jelölik: 32-622, ahol a 32 a gumi szélessége mm-bn, a 622 meg a "drautkoszorú" átmérõje szintén mmben.
De van, amikor 32x622, 32/700c 622/32, és egyéb egzotikus jelölésekbe is bele lehet futni. Jelenleg hivatalosan már nem mindenhol jegyzik ezt collban (mint régebben 27x1 1/4 pl.), pláne, hogy a 27 collos gumi az lehetett 622, 630 (pl régi favorit), meg még akármi más is.
X.
Köszönöm a választ, hálás vagyok érte! Ezek szerin az a lényeg, hogy 622-es legyen, a többi már ízlés dolga? Tehát ha veszek egy 700c-s gumit az biztos belemegy mindegy, hogy 20-as, 25-ös vagy akárhányas a szélessége?

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére






