Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#10281
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Mit ajánlanátok montis városi használatra, félig hegyi kátyús utakra, félig belvárosi közlekedésre? Fontos lenne, hogy esõben is jól tapadjon és jó legyen a defekttûrése.

Eddig outim volt, a BB-ben vett dobozos Contikkal (kb. 3500 Ft/db) semmi bajom nem volt. 8 bárhoz képest egyszer sem lyukadtak ki. Ellenben ezek az 1300 Ft-os gumik nem tudom milyenek.

kicsit (sokkal) drágábban [7790 huf] van specialized crossroads armadillo (26*1,95 és 622*38 méretben) ami gyakorlatilag teljesen kiszúrhatatlan defektvédelemmel van ellátva.
Feltöltött kép

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#10282
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
:D Én használtam 2 télen is és nem volt vele gondom. :)
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#10283
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Én már estem vele nagyot. :)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#10284
zsero

zsero

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Én is erre gondoltam. Azt nem tudom még, hogy Contact, CityContact vagy SportContact legyen. A Sport nem tûnik valami bíztatónak esõben, esetleg errõl van tapasztalatotok?

#10285
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Mit ajánlanátok montis városi használatra, félig hegyi kátyús utakra, félig belvárosi közlekedésre? Fontos lenne, hogy esõben is jól tapadjon és jó legyen a defekttûrése.

Eddig outim volt, a BB-ben vett dobozos Contikkal (kb. 3500 Ft/db) semmi bajom nem volt. 8 bárhoz képest egyszer sem lyukadtak ki. Ellenben ezek az 1300 Ft-os gumik nem tudom milyenek.



akcióban conti contactot vettem 1500-éer, de azt hiszem itt a bringa boltban is 1800 körül van. Defektvédelmes, nekem nagyon bejött.

#10286
zsero

zsero

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Mit ajánlanátok montis városi használatra, félig hegyi kátyús utakra, félig belvárosi közlekedésre? Fontos lenne, hogy esõben is jól tapadjon és jó legyen a defekttûrése.

Eddig outim volt, a BB-ben vett dobozos Contikkal (kb. 3500 Ft/db) semmi bajom nem volt. 8 bárhoz képest egyszer sem lyukadtak ki. Ellenben ezek az 1300 Ft-os gumik nem tudom milyenek.

#10287
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hm. Én a Pana Razer XC-rõl hallottam jókat. Használ ilyet valaki?

X

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#10288
forter

forter

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
Hali.
2.35-ös Maxxis Ignitor külsõket (kb 2 évig csak ilyet használtam) cseréltem Schwalbe Smart Sam 2.1-re.
Hihetetlen a kettõ közötti különbség! A Maxxishoz képest szinte alig van ge., igen szépen és halkan suhan.
Viszont nagyon durván pattog, rázós kövesen igencsak kapaszkodni kell, hogy ne dobjon le a gép. A sarat csak 30 felett szórta ki, így elég hamar megtelt.
Kicsit nedves földútról száraz betonra érve is könnyen megcsúszik, kicsit szokni kell.
Mászásban és fékezéskor nem vettem észre nagyobb különbséget, szal a kis ge miatt mindenképp megérte!

#10289
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Hûûûû... :) Újabb király! :)

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#10290
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

http://www.conti-tyr... raceking.shtml

Mit szóltok ehhez? Idén csak 2000 db-ot csináltak belõle, Worldcup special edition néven, amúgy csak 2009-ben lesz széria. Nagyon jónak tûnik, 2.2-es, de alacsony mintákkal, és könnyû; én maratonra gondolnám száraz idõben, esetleg hardcore XC :)

Volt a kezemben egy még az õsszel, és nagyon megtetszett rögtön. Most van itthon (Mo.) tizen-pár db, kiváncsi leszek rá!

sima aszfaltra , könnyû embernek jó is lesz...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10291
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás
http://www.conti-tyr... raceking.shtml

Mit szóltok ehhez? Idén csak 2000 db-ot csináltak belõle, Worldcup special edition néven, amúgy csak 2009-ben lesz széria. Nagyon jónak tûnik, 2.2-es, de alacsony mintákkal, és könnyû; én maratonra gondolnám száraz idõben, esetleg hardcore XC :)

Volt a kezemben egy még az õsszel, és nagyon megtetszett rögtön. Most van itthon (Mo.) tizen-pár db, kiváncsi leszek rá!

#10292
Sandor75

Sandor75

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás

Nagyon elgondolkodtatott az egész. Ha kiszáradt volna miért csak a kerék gyorszáras kivétele majd kerékcsere utáni visszahelyezése után adja a hangot?

Miért csak bizonos sebesség felett, akkor is annak növekedésével egyenesen arányosan nö a hang periódus ismétlõdése!?

Ha fejtetõn van a bicaj, azaz nincs súly rajta, megpörgetem a kereket akkor pedig csendes.

Azért ez nem ekkora dráma:) Minden ugy romlik el , hogy jó..,és egyszer csak már nem az. Igen valoszinû,hogy elmozdult az a kis porvédõ. De ennél nagyobb baja sose legyen a gépednek. bár megértem, hogy idegesit, de nem kell agyalni ezen. Csepp oil,vagy spricc wd40, ami ugye "minig van otthon", és kész is.
Na de _ON_ gumik,mert lenyilaznak minket.:)

#10293
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Haverom gépén az lx agyak porvédõje kezdett ciripelni egyik napról a másikra, azt hiszem ott is egy pici olaj segített.

#10294
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
ajaj
csepp olaj

#10295
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
Nagyon elgondolkodtatott az egész. Ha kiszáradt volna miért csak a kerék gyorszáras kivétele majd kerékcsere utáni visszahelyezése után adja a hangot?

Miért csak bizonos sebesség felett, akkor is annak növekedésével egyenesen arányosan nö a hang periódus ismétlõdése!?

Ha fejtetõn van a bicaj, azaz nincs súly rajta, megpörgetem a kereket akkor pedig csendes.


#10296
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
Oké köszi, most már tudom. Mit csináljak ezzel, hogy elcsendesedjen?


#10297
Sandor75

Sandor75

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Itt találod: Feltöltött kép van olyan agy is aminél egy müanyag kupak alatt van ez.

#10298
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
Ez milyen anyag lenne? Mert ami az elsõ kerék levételekor látszódik:
anyag, tengely, két rugú, tengely végen levõ gyorszár.
Szóval hol keressem ezt?


#10299
Sandor75

Sandor75

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás

A kerékagy porvédõje az mi lenne? Ami rögzíti gyorszár, egyik oldalon zár, másikon anya, tengely + 2 rugó. Ennyi.

Ha kiveszed a kereket, az agy külsõ szélénél van egy tömitömitõ gyürü,vagy harang. Na ez ha kiszárad, tud ilyen idegesitõ, nyikorgó-cicergõ hangot adni.

#10300
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
A kerékagy porvédõje az mi lenne? Ami rögzíti gyorszár, egyik oldalon zár, másikon anya, tengely + 2 rugó. Ennyi.