Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#9101
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Az nem 26X1.0-ás.
622-23-as, tehát országúti. Amúgy GP3000-es (622-25) gummában.

Jobban tapad mint bármi, úgy lehet dönteni hogy lerakhatnám a térdem 1-2 kanyarban, hátul viszont már látszódnak a kopás jelei 2-4ezer kilcsi után.
Elõnye még hogy 25 széles, tehát egész komfortos és amellett hogy ilyen széles, csak 220 gr körül van ha jól emlékszem...
Gondolkozok még hogy ilyet rakjak rá legközelebb, csak a viszonylag gyors kopás, és a 7ezer ft körüli ár tart vissza...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#9102
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
höri:
a scwalbe 26x1.0 /60g??/-es belsõt milyen gummában használod?

#9103
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
www.maxxis.com ;)

High Roller
TB50653300 24X2.50 60 WIRE 65 2.491
TB74301700 26X2.50 60 WIRE 65 2.030
TB74302100 26X2.50 60 WIRE 65 2.040
TB74315000 26X2.70 60 WIRE 65 2.943
TB74316300 26X2.70 60 WIRE 65 3.009
TB73615700 26X2.35 60 WIRE 65 2.620
TB74301600 26X2.50 60 WIRE 65 3.000

Holy Roller
TB50611500 24X2.40 60 WIRE 65 1.800
TB74180100 26X2.40 60 WIRE 65 1.800
TB72392000 26X2.20 60 WIRE 65 1.764

Típusszám, méret, TPI, szövetfajta, max nyomás, súly LBS-ben.
1 lbs az 0.45359237 kg.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#9104
Demon

Demon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 314 hozzászólás
Hali!
High roller és holy rollerrõl valaki tud tömegadatot mondani?
Taposd a pedált és hallgass metált
eladó cuccok

#9105
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás

Viszont a Pana SpeedBlaster nem lehet rossz Aramid-osban jó súlyban van...persze, nem hozza a Biker. Azt mondták nem lenne rá igény...



Haverom is keresett olyat,meg a boltokban is alig van Panaracer gumi,Maxxis-al vannak telenyomva.
www.sintesibikes.com

#9106
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

smokedart:

egy dart van itthon épp' közel 800g,jó magas oldalfallal
de télleg jó gumi


Sztem az a régebbi. Bár az enyém is ilyen, de valahol láttam mért adatokat a neten, ami megfelelt ennek az 560/660-nak. Gondolom, volt benne anyag bõven, és aztán fogták fogyókúrára, mert azzal a párossal, amit én/barátnõm használtunk, mûvészet volt defektet kapni.

#9107
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Viszont a Pana SpeedBlaster nem lehet rossz Aramid-osban jó súlyban van...persze, nem hozza a Biker. Azt mondták nem lenne rá igény...

#9108
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás

Álom:
26x2,2 Smoke/Dart EVO UST Triple Compound :)


:DIgen sajnos a Panaracer ilyan irányba nem igen fejleszt :(




Amúgy én még a Conti Mountain King-et ajánlanám ha tudsz szerezni olcsón,igaz kicsit nehezen gurul,de terepen zsírkirály.
www.sintesibikes.com

#9109
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Valahogy én is így emlékeztem. :(

#9110
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
smokedart:

egy dart van itthon épp' közel 800g,jó magas oldalfallal
de télleg jó gumi

#9111
FRIZ 22

FRIZ 22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás
Álom:
26x2,2 Smoke/Dart EVO UST Triple Compound :)

#9112
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
A Smoke / Dart csak 560 / 660 g??? Azt hittem jóval nehezebbek...

X

#9113
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Mi a jobb, ha brutálisan tapad és gyorsan kopik, vagy ha nem tapad annyira és gyors? Vagy Tudtok olyan gumit emberi áron ami esetleg gyors is és tapad is jól?


Tioga Extreme XC 2,1 1800 Ft

Panaracer Smoke/Dart 2200 Ft

Continental Speed King 1900 Ft (ebike árak)

Sztem ha emberi áron vennél gumit, akkor ilyesmiket érdemes keresni. A gumiválasztás eléggé nagy kompromisszumhalmaz, de ezekért a külsõkért nem kell 20 ezreket lecsengetni, és eléggé beváltak, nagyot nem kell csalódhatsz bennük. A Tiogára írja az ebike, h tökéletes ár/érték arány, de sztem nem hiába a Panaracer mintáit mondják klasszikusnak, az a páros elég jó választás ennyiért. Elég jó tömeg (~560/660 Gr), ballonosság, jól másznak, jól tartanak, és olcsók.

#9114
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
szerintem próbálj be egy olyan gumit, amit a nagytöbbség szeret (schwalbe racing ralph / nobby nic) és utána lesz támpont merre induljunk el a késõbbiekben.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#9115
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Érdemes gyorsabb gumit venned, hátra mindenképpen. A maxxis gumik elég gyorsan kopnak, esetleg a crossmark lehet jó ha ragaszkodsz a márkához. A ranchero egyébként nem tartozik a kifejezetten jól tapadó gumik közé, inkább egy túragumi.


A sebesség mindent megold.

 


#9116
Rimó

Rimó

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
Igyekszem nem sokat menni aszfalton, de néha mikor a városi gép rossz, akkor ezzel kell. Csakhát Pesten lakom és a hegyekig aszfalton kell menni. Farolgatni nem szoktam, amikor lecseréltem a féket tárcsára kicsit nehéz volt megszokni, akkor néha elõ fordult csúszkálás. Én nagyon szeretem ezt a gumit csak lassú és gyorsan kopik. Megéri inkább olyat ami sûrûbb? Mert az ugye nem is tapad annyira és gyorsabb...

#9117
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Nem tudom nálad mi számít annak... De valószinûleg igen.... Ez az elsõ évem amikor versenyzem... Mit ajánlasz?


Azért kérdeztem, mert általában, aki már néhány éve versenyzik tudja, hogy milyen gumitípust szeret.
Nagyon egyén és terepfüggõ, hogy ki milyen gumival megy.
Sokat mész aszfalton? Milyen terepen szoktál bringázni? Szoktál faralgatni? Gyors és jól tapadó gumi sajnos nincs.


A sebesség mindent megold.

 


#9118
Rimó

Rimó

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
És hova, mit ajánlasz? rendelkezem jelenleg egy Maxxis Ranchero elöl hátul, hátsó kopott elsõ ok. Jó ez vagy inkább más kéne? És a forgásiránnyal hogyan is lehet pontosan játszani?

#9119
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás

Mi a jobb, ha brutálisan tapad és gyorsan kopik, vagy ha nem tapad annyira és gyors? Vagy Tudtok olyan gumit emberi áron ami esetleg gyors is és tapad is jól?


elöl tapadjon, ott nem kopik annyira ---> drágább, puhább és agresszívabb gumit lehet/érdemes venni
hátul guruljon gyorsan és lehetõleg tapadjon vagy inkább kapaszkodjon is (fõleg mászáskor) -- -> jó az olcsóbb/keményebb, mivel hamarabb kopik

lehet elöl-hátul ugyanaz, ilyenkor érdemes a forgásiránnyal játszani.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#9120
Rimó

Rimó

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
Nem tudom nálad mi számít annak... De valószinûleg igen.... Ez az elsõ évem amikor versenyzem... Mit ajánlasz?