Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#8081
Kobuc

Kobuc

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
A bringa egy merida 2009 speeder T1-es, amin egy 622/700 méretû [FONT="]CXP22N BLK/NC kerék van. A gyári gumi 32-es szélességû kenda kwick trax nem az én stílusom, mert középen nincs összefüggõ sima felület és ez növeli az ellenállást. (Outihoz szoktam ugyanis) Földútra nem megyek és csak száraz idõben bringáznék.. Erdészeti aszfalton szeretek száguldozni. Ott nincsenek autók és olyan szép minden mintha csak most teremtették volna. Az útminõség eléggé változatos. Sima, káttyús, ragyás és kavicsfelverõdéses szakaszok váltogatják egymást. Kirándulós napokon séta tempó mellett felkerülne egy adapteres gyerekülés meg egy 16 kg-os kisrác is változatlan útvonalon. A sportfelhasználás miatt kis ellenállású, nam túl széles viszonylag könnyû külsõre gondoltam teljesen sima vagy középen sima futófelülettel. Hogy látjátok? A felhasználási célhoz melyik gumi szélességet válasszam? A 32-est vagy a 37-est? Mi az a minimális ballonosság ami ezekhez a körülményekhez a felni védelme miatt feltétlenül kell? Ha a 37-es szélességet választom, passzol az említett felnihez, maradhatnak a régi belsõk? A villák és fékpofák közé befér majd a külsõ? Nem árt, ha ezeket elõre tudom, különben jól bevásárolok és akkor majd jól megnézhetem magam...Ha jót akartok, ajánljatok néhány konkrét típust![/FONT]

#8082
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Valaki tudna mondani véleményt a vredestein t-lope és a tiger claw külsõkrõl?

TC -t szerettem. Jól gurul és viszonylag jól tart.

#8083
itx

itx

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
tx.
a defekt-turo kepessege miatt amugy is tervezem egy ideje a beszerzeset, akor ez is mellette szol.
"keep the rubber side down."
- If you tell the truth you don't have to remember anything. - Mark Twain

#8084
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

melyik gurul jobban?


A latex.


A sebesség mindent megold.

 


#8085
h0o2a7j6

h0o2a7j6

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Nem, ennyiért ez nem 2. osztályú, azok jóval, feltûnõen olcsóbbak voltak.

#8086
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Köszi! Ez is másodosztály? Ha igen, elképzelhetõ hogy van a butikban is...

#8087
h0o2a7j6

h0o2a7j6

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás

Hi,

Tudtok mondani egy két ötletet olyan 26-os külsõre, ami terepen (maratonok), száraz körülmények közt jól használható, biztonságos, de aszfalton sem halál? Súly, méret nem kritikus, csak megfizethetõ legyen.


Conti Race King ?
Ennyit szerintem megér.

#8088
jakus79

jakus79

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
Hi!
Tudnátok nekem ajánlani a Schwalbe Big Jim 2.25 helyett (ezt nem tudom már beszerezni) egy hasonló képességû gumit. Jó lenne, ha legalább annyira ballonos lenne, és az ára sem lenne horrorisztikus.
FELAHEGYRE! :scared:

#8089
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hi,

Tudtok mondani egy két ötletet olyan 26-os külsõre, ami terepen (maratonok), száraz körülmények közt jól használható, biztonságos, de aszfalton sem halál? Súly, méret nem kritikus, csak megfizethetõ legyen.

#8090
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
land cruiser oké gumi, de az még kevésbbé való laza talajra.
irányíthatóság nem változik, inkább a gyorsíthatóság és ha észreveszed, akkor a fékerõ is módosul. (persze a nagyobb gumi nagyobb tapadást ad, ami nagyobb fékerõt jelent, de akkor inkább ugy fogalmazok a nehezebb kereket nehezebb is fékezni hatványozottan, igy több erõvel kell huzni a kart ugyanakkora fékezéshez) - remélem érthetõ amit irok.
[/QUOTE]

aham - itt lenne jo tudni, hogy mi szamit ebben az esetben tobbet: a bordazottsag vagy a szelesseg (jelenlegi 1.35, a smart sam 1.4, land cruiser 1.6-1.8 ha jol emlexem).

ezek szerint a land cruiser nem jobb, mint a cx compom?

#8091
itx

itx

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
melyik gurul jobban?

Lehet érezni a latex és nem latex közti különbséget.


"keep the rubber side down."
- If you tell the truth you don't have to remember anything. - Mark Twain

#8092
dirtmate

dirtmate

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Valaki tudna mondani véleményt a vredestein t-lope és a tiger claw külsõkrõl?

#8093
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Lehet érezni a latex és nem latex közti különbséget.


A sebesség mindent megold.

 


#8094
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
szerintem a belsõ leginkább csak annyiban számít a gördülési ellenállásnál,hogy milyen keményre fújod.A többi az csak labor érték.:)

#8095
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.387 hozzászólás

Hogyan befolyásolja a belsõ a gördülési ellenállást?:chin:


befolyásolja, mivel a külsõvel együtt a belsõ is deformálódik haladás (gördülés) közben.


Gördülési ellenállás
A gördülési ellenállás a külsõ és a belsõ gumi mechanikai súrlódása. Ahol a gumi hozzáér a talajhoz, ott eldeformálódik. Például ellaposodik, majd újból visszanyeri félköríves alakját, amikor már nem érintkezik azzal. De valamilyen mértékben úgy is deformálódik, hogy felvegye a kemény talaj "mintázatát". Ezek a súrlódások együttesen eredményezik a gördülési ellenállást.



http://www.freeweb.h...ly/gumikrol.htm

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#8096
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

Hogyan befolyásolja a belsõ a gördülési ellenállást?:chin:


Ha ezt tõlem kérdezed, akkor csak azt írtam volna le, ha nem marad le egy betû, hogy eltetettem a külsõket + a hozzávaló külsõket a butikban. A belsõ csak a méret miatt lényeges és nem a gördülési ellenálláshoz van köze.

#8097
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
kivéve ha lyukas. akkor eléggé megnõ a gördülési ellenállás :)

#8098
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
szerintem sehogy. mivel nem a belson gordulsz, hanem a kulson. miert? :wtf:
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#8099
csita

csita

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Hogyan befolyásolja a belsõ a gördülési ellenállást?:chin:
"A sport a test útján nyitja meg a lelket.":)

#8100
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

Ha nem valami széles, magas pedállal mész, hanem vmi kecsesebb SPD-vel, akkor szerintem ne a magasság legyen a szempont, hanem, h az 1,6-os kényelmesebb és defektállóság szempontjából is jobb valószínûleg. (ebbõl sztem kiderül, h én az 1,6-ossal megyek és azt is ajánlom :) )


Eggbeater SL pedálom van. Ha neked megfelel az 1,6, akkor nekem is tuti. El is tettem + a belsõket hozzá. Köszönöm a véleményeket, tapasztalatokat és segítséget mindenkinek.