Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#8061
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Akkor valószínûleg SpeedBlaster lesz. Kíváncsi vagyok. :) Fõleg arra, hogy mit tud terepen...

#8062
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás
contactot írtam és arra is gondoltam:) pl ez a kettõ, de van még néhány változata
http://ebike.hu/term...trekking/12225/
http://ebike.hu/term...-trekking/2518/

nem tudom a conti mennyire tartja a súlyokat, gyanítom van ingadozás, itt tájékozódhatsz
http://www.conti-tyr...tytouring.shtml

#8063
Kobuc

Kobuc

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
Az ebike-nál három féle conti contactot is találtam 28"-as kerékre, vajh melyiket vegyem?

sport conatct: totál slick, még az oldalán is
city contact: a futófelülete teljesen sima, oldalain enyhe mintázat
travel contact: futófelület majdnem sima, oldalain durva bütykök

Ez utóbbi a legszimpibb defektvédelem aszfaltra, murvára, városba, erdõbe, mezõre ajánlják. Azt írják, alacsony a gördülõ ellenállás. Gondolom ezt nem kanyarban gondolják, ahol a megdöntött bringa miatt a bütykök fékeznek. Honnan tudhatnám meg fenti három gumi a súlyát és magasságát. Jó volna az adatokat összehasonlítani. A magasság is szempont, ugyanis 37-es-nél szélesebb gumi aligha fér el a villák és fékek között. Tényleg, mondja már meg valaki a 37-es gumi egyáltalán elfér?

[FONT="]file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image002.jpg[/FONT]

[FONT="]file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image002.jpg[/FONT]

[FONT="]file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image002.jpg[/FONT]


Continental contact-ot ajánlanám, a mérethez nem tudok mit mondani, én montin nevelkedtem, nekem a 32-es is nagyon vékony:) Ha gyerekkel mész lehet nem árt a ballonosabb gumi, létezik belõle 47-es is.[/QUOTE]

#8064
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.050 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Idén volt, de látod, azt már el is felejtettem, pedig kiderült, h tök mindegy milyen gumival megyünk :)
Silento jó volt, nem tömõdött el:p


Az nem...:)
Állati jó, retro csapatás volt.
Ha már: fent hagytam elöl az XC AT-t holnapra, csak a hátra tettem Dry2-t.
Te mivel jössz, Kingekkel?

#8065
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás
Idén volt, de látod, azt már el is felejtettem, pedig kiderült, h tök mindegy milyen gumival megyünk :)
Silento jó volt, nem tömõdött el:p

#8066
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.050 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Köszi Rabit. Anno Speedblasterrel jött ki pár Author (lehet ez azóta is így van) akkor tetszett meg. Nem nagyon találtam viszont róla véleményt. 50 kilós hölgyeménynek lenne egyébiránt maratonozós (és aszfaltos) felhasználásra. Ami gyárilag van a Sintesi-n az valami kegyetlen sárgumi, aszfalton képtelenség haladni vele. Lehet Õ is beérné 1,75-össel. Van itthon szélesebb egyébként?

MI volt ez a tavaszi móka?

Hogy értve idejétmúlt a dart-smoke? vannak hasonló árban-súlyban jobban teljesítõ külsõk?


A Biker honlap szerint van 1,95-ös. 1800-ért (drótos persze).
Valami amcsi tesztet néztem tavaly róla, ott a Cinderrel párosították: elöl ez, hátra a Speedblaster -, persze a drága, nálunk nem forgalmazott verziókat.
Ezek a gumik minimum egy generációval modernebbek, mint a dart/smoke, azoknak azért voltak határai, bár igaz, sokan használták õket nagy elégedettséggel közel 20 éve: nagy gördülési ellenállás, a hátsóval nem nagyon lehet kanyarodni, az elsõ meg nem fékezhetõ, nem lévén keresztirányú mintája.

Mondjuk egy sima fekete Explorerre nem gondoltál? Nem lenne sokkal drágább, hajtogatós, így könnyebb is.
Lánynak ez fontosabb szempont, szerintem.

Assasinbug:
Lehet, hogy február volt, de még a hó elõtt. A KFKI mögötti mókára utaltam....:) Vagy az mikor volt, õsszel?

#8067
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás

MI volt ez a tavaszi móka?


milyen tavasz?:)
Egy havas, lagyakos, vizes pilisezés volt aszfalton, ahol Õ speedblasterrel én silentoval próbálkoztunk, sztem az még február volt :)

#8068
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Köszi Rabit. Anno Speedblasterrel jött ki pár Author (lehet ez azóta is így van) akkor tetszett meg. Nem nagyon találtam viszont róla véleményt. 50 kilós hölgyeménynek lenne egyébiránt maratonozós (és aszfaltos) felhasználásra. Ami gyárilag van a Sintesi-n az valami kegyetlen sárgumi, aszfalton képtelenség haladni vele. Lehet Õ is beérné 1,75-össel. Van itthon szélesebb egyébként?

MI volt ez a tavaszi móka?

Hogy értve idejétmúlt a dart-smoke? vannak hasonló árban-súlyban jobban teljesítõ külsõk?

#8069
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.050 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Hát silentot nem vinném komoly terepre:)
Aszfalton jó, meg erdei dózeren, oszt vége. RK nem lehet rossz ilyen célra, de meg kell nézni vétel elõtt alaposan.


Hihi, milyen szépen "vizsgálgattuk" tavasszal a Silento és a Speedblaster különbözõségét...:)

Xian, a Speedblastert én nagyon megszerettem, két éve ezzel járok télen (1,75": beton/latyak/kis sár)

2,1-est ha találsz, szerintem igen jó lehet, a Smoke / Dart kissé idejétmúlt lenne.

#8070
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás
Hát silentot nem vinném komoly terepre:)
Aszfalton jó, meg erdei dózeren, oszt vége. RK nem lehet rossz ilyen célra, de meg kell nézni vétel elõtt alaposan.

#8071
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hoppá.

Akkor továbbra is várom az ötleteket (jó terepgumma, mely aszfalton is jól gördül). Pana Speedblaster milyen lehet? Régóta bizgatja a fantáziámat. Kár hogy ideheza csak draut-os van. :( Smoke+Dart? Silento2 milyen lehet terepen..?

#8072
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

Conti Race King ?
Ennyit szerintem megér.


Én 2700-ért vettem boltban,de viszem vissza,mert kva nagy 8-as van benne.Igaza volt a haveroknak,akik azt mondták,hogy valami selejt szériával van elárasztva az ország,ezekkel a nagyon olcsó Conti Race King és Speed King kevláros gumikkal.
Szóval,szerintem ennyit sem ér meg...

#8073
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

Sziasztok.. érdekelne van e valakinek tapasztalata a schwalbe smart sam kevláros gumiról 60/40 ben használnám aszfalton és terepen (Most 5 ezer / db tudnék hozájutni 9900 helyett)


Érdemes visszakeresni a keresõvel. Például:

Írok egy kicsit a smart sam -rõl. Nagyrészt versenyeken és teljesítmény túrákon használom hátul, 1100km-t mentem vele eddig. Kis gördülési ellenállása van, közepes a kanyarokban, közepesen fékezhetõ, közepesen mászik, gyorsan kopik (kb. 0,1mm-t 100km-en). Versenyzésre nem az igazi, mert vannak nála könnyebb és jobb gumik. Túrázóknak viszont egész jó választás lehet.


Ezt azzal tudom kiegészíteni, hogy én a snakeskin-es 2.1-es ust-s verziót használom. Ez még igazi ust, szóval a súly brutális (~700), találtam már benne félig beletört tüskét, ami nem bírta átvinni.
A nagyon apró murva szemek a központi mintába beleragadhatnak.

#8074
Negative

Negative

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

crossmark, mountain king 2,2 bõven jó. utóbbiért bringa butikba menj, ha bp-i vagy környéki vagy. crossmark probikeban van még. elõbbi van nekem 2,4esben, utóbbi is volt, az kicsit sunyibb, hirtelen csúszik meg, mountain king elõbb sodródik, nem száll el olyan könnyen.
felnire rá fog menni, contik kicsit keskenyebbek, szóval 2,2essel nem lesz gondod, de annál szélesebbet ne rakj fel.


Probikeban már csak 1 db crossmark van, tegnap voltam. Szóval az kiesett. Felhívtam vagy 20 boltot és sehol nincs.. Ignitorjuk volt, gondoltam akkor legyen az. Amire még gondoltam az esetleg a CST Caballero 2.2 lenne Bringa Butikban. De még mindig döntésképtelen vagyok.. :D Aztán lehet vmi olyan lesz ami jobban kedveli aszfaltot is.. Mivel nem sûrûn veszek gumit, szeretnék vmi olyat ami tuti jó lesz.

#8075
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Én úgy használom a bicajt, hogy 60% aszfalt, 40% terep. Inkább legyek picivel lasabb, minthogy terepen essek-kelljek.

Amúgy szerintetek fogom érezni a különbséget az 1.95 és a 2.1 közt? Vagy vegyek inkább vmi 2.2-2.3-as megoldást? Egyáltalán rámenne az a Mach210 felnimre?

crossmark, mountain king 2,2 bõven jó. utóbbiért bringa butikba menj, ha bp-i vagy környéki vagy. crossmark probikeban van még. elõbbi van nekem 2,4esben, utóbbi is volt, az kicsit sunyibb, hirtelen csúszik meg, mountain king elõbb sodródik, nem száll el olyan könnyen.
felnire rá fog menni, contik kicsit keskenyebbek, szóval 2,2essel nem lesz gondod, de annál szélesebbet ne rakj fel.

#8076
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás
Sziasztok.. érdekelne van e valakinek tapasztalata a schwalbe smart sam kevláros gumiról 60/40 ben használnám aszfalton és terepen (Most 5 ezer / db tudnék hozájutni 9900 helyett)

#8077
Negative

Negative

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Webshopban nemszeretek vásárolni.. ez az én hülyeségem. :P

Amire 10-bõl 8 ember aztmondja, hogy attól defektet kap, hogy rászáll egy légy akkor azt én is fenntartásokkal fogadom. Ettõl függetlenül lehet bejönne.
Holnap ránézek ezekre a Contikra. RK, MK, SK. Meglátjuk.

Én úgy használom a bicajt, hogy 60% aszfalt, 40% terep. Inkább legyek picivel lasabb, minthogy terepen essek-kelljek.

Amúgy szerintetek fogom érezni a különbséget az 1.95 és a 2.1 közt? Vagy vegyek inkább vmi 2.2-2.3-as megoldást? Egyáltalán rámenne az a Mach210 felnimre?

Dehogynem... http://ebike.hu/term...coll-mtb/10320/
Egyébként meg attól, hogy valamit szidnak, nem biztos, hogy Neked nem jön be...

Race King-et is ajánlanám.



#8078
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás

egyszerûen nem lehet kapni sehol..


Dehogynem... http://ebike.hu/term...coll-mtb/10320/
Egyébként meg attól, hogy valamit szidnak, nem biztos, hogy Neked nem jön be...

Race King-et is ajánlanám.

#8079
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás
Szia Kubuc!

Continental contact-ot ajánlanám, a mérethez nem tudok mit mondani, én montin nevelkedtem, nekem a 32-es is nagyon vékony:) Ha gyerekkel mész lehet nem árt a ballonosabb gumi, létezik belõle 47-es is.

#8080
Negative

Negative

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Sziasztok!
Én eddig egy Maxxis Ignitor 1.95-ös gumival toltam, gyárilag volt a bicajon, de igényem lett egy szélesebbre. Amúgy ezzel semmi problémám nem volt, szerettem. Aszfalton okés, terepen már keskeny nekem. Úgy gondoltam szintén ugyan ilyet teszek fel csak 2.1-est. Remélem ez ballonosabb lesz jóval és szélesebb is. Élõben még nemláttam ebbõl 2.1-est, de fotókon jónak tûnik.
Nektek mi a véleményetek? Amúgy Maxxis CrossMarkot akartam, de egyszerûen nem lehet kapni sehol.. Ha nem javalljátok az Ignitort akkor hasonló kategóriából mit ajánlotok? (Conti SpeedKing kilõve. Szidják nagyon.)
Elõre is köszi