Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#7541
Írta 2009. szeptember 15. - 11:37
az a baj, hogy nem fogod tudni meggyozni a nagykert, kulso gumit eleg nehez garanciazni
itt nem irnak rola semmi ilyesmit
http://www.bikeradar...2-in-tyre-17501
RAUH-Welt
B E G R I F F
#7542
Írta 2009. szeptember 15. - 11:09
Csak egy apró tanács volt olyan túra ahol ötünknek 8 defektje volt szerinted ki hord ennyi belsõt de ebben a témában azt hiszem Zszsi a csúcs tartó.Sziasztok!Megkaptam pályafutásom elsõ defektjét,szerencsére nem terepen,csak egy próbakör során.Ragasztani nem akarom,és azt szeretném megtudni van-e valami különbség a különbözõ márkájú belsõk közt.Vegyem meg amit az elsõ boltban a kezembe nyomnak?Ami benne volt az Duro.
Egyébiránt ha abszolult nem akarsz defektelni javaslom a latexbelõt és bele valamilyen defekt lötyit és élj boldogan.
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!
#7543
Írta 2009. szeptember 15. - 10:08
A kérdésem az, hogy mostanában tényleg általános jelenség e a hasonló árkategóriájú külsõknél a szétszakadozás, illetve a folyamatos morzsolódás, vagy egyszerûen megint sikerült szemetet vennem?
Köszi
#7544
Írta 2009. szeptember 14. - 20:50
amugy megragasztani sem elvetendo otlet, legalabb megtanulod hogy kell gyorsan es hatekonyan csinalni, cserebe ha legkozelebb hosszabb utra mesz, meghalalhatja magat. gondolj bele. viszel egy potbelsot, defektet kapsz, kicsereled. kapsz meg egy defektet mit csinalsz?
RAUH-Welt
B E G R I F F
#7545
Írta 2009. szeptember 14. - 20:16
#7546
Írta 2009. szeptember 14. - 20:09
Aki nem tud elugrani a bringám elöl, az nem érdemli meg az Evoluciót!!! BY NIHILHERO
#7547
Írta 2009. szeptember 14. - 12:00
http://picasaweb.google.com/Bigtibike
#7548
Írta 2009. szeptember 02. - 10:05
Köszi az ötleteket!
Sajnos az én hajtogatós külsõm annyira lötyög, a felnin, hogy hiába próbálom beigazgatni a vájatba, nem elég a felpumpáláshoz.
Hát így tényleg nagyon nehéz, respekt, hogy nem adtad fel és összejött.
#7549
Írta 2009. szeptember 01. - 22:49
Sajnos az én hajtogatós külsõm annyira lötyög, a felnin, hogy hiába próbálom beigazgatni a vájatba, nem elég a felpumpáláshoz.
Ma de elmentem egy másfél órás próbaútra a környéken, minden ok.
most jöttem haza munkából és megnéztem a drágáimat, eddig egyik gumi se eresztett le. A többi majd kiderül késõbb!
BigTibi, a következõt tudom javasolni, hátha bevállik:
Mivel ust-s a kereked, ezért úgy próbáld a külsõt felrakni, ahogy egy ust-s szoktak: használd a középsõ vájatot.
Elõször defektgátló folyadék és szappanozás nélkül (teljesen szárazon), igazítsd be a külsõt a vájatba. A szelep körül is igazgasd el, majd ott fogd meg a külsõt és nyomd finoman a felnire miközben pumpálsz mint az örült a másik kezeddel a mûhelypumpával. (A szelep körül jön ki a levegõ 90%-a.) Ha nem megy, akkor nézni kell, hogy hol ereszt látványosan, ott igazgatni kell a vájatban.
Ha felfújtad (a max. külsõ nyomásra), akkor pár órán át tartania kell a nyomást. Ha rögtön leereszt, akkor nem illeszkedik jól a gumi pereme és sose lesz jó.
Ezután jöhet a lötty. Felszerelés ugyanaz: vájatot használni, löttyöt betölteni (ne sajnáld), szappanozhatsz is ha akarsz (nehezebben megy majd fel, de talán jobban illeszkedik). Ha fent van a külsõ, menj el tekerni. A videókon látható kézi lötyögtetés (nálam) semmit nem ért: simán leeresztett fél nap után a külsõ.
Lötty, kettõt próbáltam:
schwalbe docblue:
- nagyon drága
- használhatatlan (belsõben lehet, hogy mûködik, nem tudom)
- szétszedi a külsõt
joe tej:
- kapható itthon
- mûködik
- nem drága
Az igazi megoldás, mint mások írták egy ust külsõ + kevés defektgátló folyadék.
http://picasaweb.google.com/Bigtibike
#7550
Írta 2009. szeptember 01. - 22:10
#7551
Írta 2009. szeptember 01. - 20:40
#7552
Írta 2009. szeptember 01. - 20:34
#7553
Írta 2009. szeptember 01. - 09:15
Mivel ust-s a kereked, ezért úgy próbáld a külsõt felrakni, ahogy egy ust-s szoktak: használd a középsõ vájatot.
Elõször defektgátló folyadék és szappanozás nélkül (teljesen szárazon), igazítsd be a külsõt a vájatba. A szelep körül is igazgasd el, majd ott fogd meg a külsõt és nyomd finoman a felnire miközben pumpálsz mint az örült a másik kezeddel a mûhelypumpával. (A szelep körül jön ki a levegõ 90%-a.) Ha nem megy, akkor nézni kell, hogy hol ereszt látványosan, ott igazgatni kell a vájatban.
Ha felfújtad (a max. külsõ nyomásra), akkor pár órán át tartania kell a nyomást. Ha rögtön leereszt, akkor nem illeszkedik jól a gumi pereme és sose lesz jó.
Ezután jöhet a lötty. Felszerelés ugyanaz: vájatot használni, löttyöt betölteni (ne sajnáld), szappanozhatsz is ha akarsz (nehezebben megy majd fel, de talán jobban illeszkedik). Ha fent van a külsõ, menj el tekerni. A videókon látható kézi lötyögtetés (nálam) semmit nem ért: simán leeresztett fél nap után a külsõ.
Lötty, kettõt próbáltam:
schwalbe docblue:
- nagyon drága
- használhatatlan (belsõben lehet, hogy mûködik, nem tudom)
- szétszedi a külsõt
joe tej:
- kapható itthon
- mûködik
- nem drága
Az igazi megoldás, mint mások írták egy ust külsõ + kevés defektgátló folyadék.
#7554
Írta 2009. szeptember 01. - 08:27
Szerintem a kísérletezéssel nincs baj, fõleg ha másoknak mûködik ez a felállás , más fajta lötyi kellett volna.
Egyébként az egyik kerekem (amelyik nem volt megbontva) másnap reggelre kirügyezett az oldalán, azóta is tartja a nyomást,a másik nagyon enyhén ereszt...
Bigtibi: Én a Mavic Crosstrail UST felnit UST külsõkkel használom, mindenféle lötty nélkül, már 3 éve. Nem hagyott még az úton sosem. Azt nem mondom, hogy nem kapott kisebb szúrásos defektet, de ez már mindig csak otthon derült ki. Miért nem jó neked az UST felnire UST külsõ? Már amiket itt leírtál, elég volt elolvasni, nemhogy megcsinálni.Persze ha van idõd rá, akkor nem szóltam...
http://picasaweb.google.com/Bigtibike
#7555
Írta 2009. augusztus 31. - 22:58
#7556
Írta 2009. augusztus 31. - 22:12
#7557
Írta 2009. augusztus 30. - 23:24
-a neten egy csomó videót nézhetsz ahol a lötyit nem a szelepen keresztül töltik be.
-oldal defekt ellen ok. nem véd, mert normál esetben nincs ott lötyi, de ha oldalra forgatom a kereket akkor oda kellene folynia és eltömeteni a lyukat.
-itt a fórumon is többen használnak ust felni-mezei külsõ felállást, a joe's magyar oldala meg kifejezetten ajánlja ezt a megoldást. Javasolnám elolvasásra Kovács Botond e témával foglalkozó írását a Bikemag 2009/04 számban. Ennyit a sufnituning-barkács megoldásról.
-A biztonságra való törekvés szép dolog gyakorlom is minden nap az erõmûben
http://picasaweb.google.com/Bigtibike
#7558
Írta 2009. augusztus 30. - 22:22
Tovább játszottam. Elõször a kibontott kerékben egészítettem ki a lötyit 200ml-re, de nem tudtam felpumpálni. Így 4 óra álldogálás után egy sûrû valami gyûlt össze a gumi alsó részében, szerintem holnapra kidobhatom...
A másik kerékbe ami már fel volt fújva, így pumpával már nekem is megy, a szelepen keresztül egészítettem ki a trutyit, az eredmény szinte változatlan, mint az a fényképen látható.
http://picasaweb.goo...817211693297282
Ezután mivel veszteni valóm nincs, gondoltam és ez az izé víz bázisu mert vizzel le lehet mosni, szóval nyomtam egy kis vizet a szelepen keresztül a rendszerbe. Felpumpálás után pár forgatásig lehetett hallani a folyadik hangját, majd néma csend... Az eredmény:
http://picasaweb.goo...817209829466226
A helyzet lényegesen jobb, de az oldalfalon még mindíg van néhány apró bubi.
TREKs Atesz. A Joe's no flats ust felni-sima gumi felálláshoz 60-120ml-t ajánl!
Üdv.
-Úgylátom hogy nagyon elbeszélünk egymás mellett.
-Minimális lötyi mindig is összefog gyülni a kerék aljában,ugyanis pont hogy annak kell mindig odafolyni a kiszúrt helyre.
-Az általam használt és a többi fajta lötyit is csak kompletten összeszerelt összerakott kerékbe érdemes beletõlteni azaz amikor már mindenhól rendesen a helyén van gumi a felnin,és már csak a felpumpálás van hátra.
-Ja és az oldalfali defekt ellen vagy arra egyik lötyi sem alkalmas.
-Tehát vagy teljes UST-s vagy teljes hagyományos belõs rendszerübe,félmegoldásuban(sufnituningosban,barkácsoltban) nemigazán fog mûködni.
-Az a pár mililiter amivel többet raktam bele az meg a biztonsági mennyiség,hogy még tutibb legyen a cucc hatásfoka.
(egyébként sem szenvedem grammániás betegségben!)
#7559
Írta 2009. augusztus 30. - 20:12
A másik kerékbe ami már fel volt fújva, így pumpával már nekem is megy, a szelepen keresztül egészítettem ki a trutyit, az eredmény szinte változatlan, mint az a fényképen látható.
http://picasaweb.goo...817211693297282
Ezután mivel veszteni valóm nincs, gondoltam és ez az izé víz bázisu mert vizzel le lehet mosni, szóval nyomtam egy kis vizet a szelepen keresztül a rendszerbe. Felpumpálás után pár forgatásig lehetett hallani a folyadik hangját, majd néma csend... Az eredmény:
http://picasaweb.goo...817209829466226
A helyzet lényegesen jobb, de az oldalfalon még mindíg van néhány apró bubi.
TREKs Atesz. A Joe's no flats ust felni-sima gumi felálláshoz 60-120ml-t ajánl!
http://picasaweb.google.com/Bigtibike
#7560
Írta 2009. augusztus 30. - 19:59
Megbontottam a rendszert , gondoltam megnézem mi van belül. A 100 ml. lötyi kb. arra elég, hogy egy vékony de állandó réteggel vonja be a külsõt belülrõl, na ez nem fog nekem semmilyen lyukat eltömíteni mert a menet közbeni körbe folydogáláshoz már nem marad semmi. Szóval a mennyi kell bele kérdésre a válasz erõsen függ a lötyi állagától.Esetemben tényleg kell a gyári ajánlás a 200 ml. :-( Azt hiszem keresnem kell valami másik fajtát amibõl kevesebb is elég.
A pumpálásos ötletet köszi, kipróbálom.
Üdv.
-Szerintem olyan nagyon sokkal kevesebbet a többi gyártó sem fog javasolni talán 20-30ml-rel kevesebbet.
-Mert itt nem egy filmréteg kell hanem annyi mennyiség,ami még folyékony és esetleges szúrásos defektnél hamar oda tud(od) foly(at)ni a defektes helyre.

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére





