Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#7281
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Maxxis mobsterrel senki ne menjen hóra mert életveszélyes!!!! Én most azzal voltam a tortúrán háááát több mint izgalmas volt a jó öreg Ritchey Z-max az igen szinte mindenütt jó.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#7282
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Köszi mindenkinek a Smoke/Dart vs. Conti Explorer témában a választ. A dolog még aktuális. Választani ezekbõl lehet, másikat most nem szeretnék venni. A Panaracer súlyát bizony nagyon érezni, csak a hatalmas bütykök miatt gondoltam alkalmasabbnak.
Eddig elõre és hátulra is Smoke ment (ha ment), de kemény felületen nem nagyon szerette az irányt tartani ezért vettem elõre a javasolt Dart-ot. Amint normális hõmérséklet lesz, meg hajlandó lesz valaki velem tartani, ki fogom próbálni.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#7283
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
continental race king 2.2.nekem bevált,nem csúszkáltam semmit még az autók által letaposott úton se.nagyon mély hóban pedig tényleg nem számít milyen gumi,pl februárban fórumtalin gagyi kenda gumikkal se csúszkáltam

#7284
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Én ma mentem hajtómûig érõ hóban, de ott nekem úgy tûnt nagyjából mindegy mi van fent, inkább a szélesség számít.

Letaposott hóban jól tudok a z-max-al menni, fékezni, de volt egy rész, ahol a letaposott por hó alatt jég volt. Na ott többet mentem kersztben mint egyenesen.

#7285
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás

A Panaracer Smoke/Dart párossal van valakinek tapasztalata hóban?
Puha, nedves talajon valami brutális módon visszafogott, de reménykedek, hogy a fagyott ösvényeken jobb lesz és a magas mintázat azért képes lesz megtapadni a hóban.
A másik elméleti lehetõség a Continental Explorer lenne, de az már enyhébb körülmények között is okozott meglepetéseket, így lehet, hogy most hanyagolnám.


Ha meg aktualis: a Smoke egesz jo hoban, nekem szepen tapad. Ami viszont ellene szol az a sulya. Nagyon nehez. A Dart szerintem felejtos, nekem nem valt be anno. Fekezes szempontjabol nem tul idealis a minta.

Turak Magyarorszagon topicban dicsertek a Ritchey Z-Maxot, ha esetleg rafutnal olcson.

#7286
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

A Panaracer Smoke/Dart párossal van valakinek tapasztalata hóban?
Puha, nedves talajon valami brutális módon visszafogott, de reménykedek, hogy a fagyott ösvényeken jobb lesz és a magas mintázat azért képes lesz megtapadni a hóban.
A másik elméleti lehetõség a Continental Explorer lenne, de az már enyhébb körülmények között is okozott meglepetéseket, így lehet, hogy most hanyagolnám.


Kénytelen voltam ma menni Explorerekkel, hát...
Ahol takarítottak, ott elmegy, meg a szûz hóban is (23 cm volt nálunk), de ahol valaki/valami már letaposta, ott kínlódtam. (Persze lehet, hogy én vagyok a béna.) Szóval ide nem javasolnám.
A Ritchey Z-max tényleg jobban tart havon (letaposotton is), a másik bringán az van, de abból most ki van szedve a kerék...
(Laza kavicson viszont van olyan jó a Conti, mint a Ritchey, nekem oda kellett.)
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#7287
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Létezik olyan lassú defekt, hogy 3 hét alatt a kerékben a nyomás a felére csökken? szelepnél nem ereszt valószínûleg.


Ennél nekem a latex is gyorsabban ereszt. :)

#7288
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
pedig ott ereszt...
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#7289
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Létezik olyan lassú defekt, hogy 3 hét alatt a kerékben a nyomás a felére csökken? szelepnél nem ereszt valószínûleg.

#7290
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
29"-es latex belsõt gyárt valaki?

#7291
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
Sziasztok!

Nekem Fat Albert Evo snake Skin Double Defense 2.25" volt mig nem esett a ho. Csak egyszer tudtam vele menni de az megnyero volt. Most egy Michelin Country Rock lesz esore/aszfaltra. Epp ma raktam fel igy meg nem probaltam ki. Vkinek tapasztalata? Elore is koszi!
Sp

#7292
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Télire vajon a Continental Slash 2.3-as milyen lehet? Sajnos csak egy tartalék új Nobby Nic-em van, a bringán lévõ gumik meg elég kopottak már és kéne +1 gumi így télire. Ebbõl meg láttam óccsóé'. :)
De asszem meg is veszem, aztán majd írok, hogy milyen. ;)

_____________________________________________
AM rlz


#7293
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
maxxis wetscream....szerintem

#7294
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
A Panaracer Smoke/Dart párossal van valakinek tapasztalata hóban?
Puha, nedves talajon valami brutális módon visszafogott, de reménykedek, hogy a fagyott ösvényeken jobb lesz és a magas mintázat azért képes lesz megtapadni a hóban.
A másik elméleti lehetõség a Continental Explorer lenne, de az már enyhébb körülmények között is okozott meglepetéseket, így lehet, hogy most hanyagolnám.

#7295
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás
Kipróbáltam Maxxis Xentihtet hóban. Hát, élmény az tuti:D Egyszerre kezd el csúszni a 2 kerék, kerekekkel ABS-eset kell játszani, hogy ne taknyoljak, kanyarodni csak nagyon lassan lehet hátsót csúsztatva kis szakaszokban. WTB Motoraptorral bezzeg szánkópálya alján hamarabb megálltam :D

#7296
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Én ma conti contactal jöttem dolgozni, hát... amíg egyenesen mész és nem kell fékezni, addig nincs gond :D

Otthon van egy pár z-max -om nekem is, lehet feldobom rá este, fõleg ha bemegy a sárvédõ alá.

#7297
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Conti race kingnek nagyon alacsonyak a mintái. Szerintem hóban, sárban nem az igazi.

#7298
zaqrack

zaqrack

    vendég

  • fórumtag
  • 226 hozzászólás

urak! télvíz idejére, hóba (esetleg nyálkás/saras terepre) keresek könnyû gumit, ami aszfalton sem szenvedés kategória. ralph és nick beváltak, de valami olcsóbb is kéne. conti race king szerintetek milyen? merevfarú gép, 2.0 protection a kiszemelt. köszi.


Ha tényleg hó+aszfalt az elsõdleges, akkor Ricthey Z-Max. Hóban nagyon tapad, aszfalton nem kopik. A sár más kérdés, de igazából ott is jó, csak nagyon nehezen tisztul.

#7299
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Na nekem meg végül 2,1es WTB nano raptor lett a gépemre téve.
Terepezni még nem tudtam vele, szépen megindult nálunk is havazás meg röpködnek a minuszok.

Meglepõen jó gumi, még sárban is! Feltöltött kép

#7300
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
minel kevesebb anyag van benne annal kevesbe defektallo. es versenygumi. ergo jo konnyu. innen mar radbizom ;)

nekem volt twister [nem supersonic]. olyan amilyennek latszik. gyors es csendes, es azok a pici butykok pillanatok alatt tunnek el a futofeluletrol :) amig nem kopik el addig csudalatos.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F