Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#7261
bengalika

bengalika

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Vettem egy potbelsöt és cserélgetem. amig az eggyik szárad addig a másikat lyukasztom :D
Kivülröl kis apro lyuk pedig ott a védö is.Átnéztem a külsöt nincs benne semmi.

#7262
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hali!
Van egy olyan problémám hogy 1 hete vásárolt bringámnak már 8 defektje volt.Pedig csak napi kétszer 1 órákat voltam vele kint.Van benne egy müanyag is amitöl elviekben nem lehetne... de van.
Az a fö kérdésem hogy létezik-e olyan belsö vagy valami anyag vagy mittomén mi a megakadályozza mert már nagyon unom a javitást.
Vagy mit ajánlotok?
Minden megoldás érdekell az se baj ha 5 kilos lesz a kerék mert már idegrohamot kapok.. ma is toltam 5 kilométert.

Milyen defekt? Kiszúrta valami? Ragasztottad a belsõt vagy tettél bele újat?


A sebesség mindent megold.

 


#7263
Bubuka

Bubuka

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás
Hello!

Érdeklõdnék van-e valakinek tapasztalata WTB Raijin külsõvel kapcsolatosan.
Felveszi a versenyt egy Maxxis Medusa vagy egy Schwalbe Black Shark Muddal?

Köszi

#7264
bengalika

bengalika

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Hali!
Van egy olyan problémám hogy 1 hete vásárolt bringámnak már 8 defektje volt.Pedig csak napi kétszer 1 órákat voltam vele kint.Van benne egy müanyag is amitöl elviekben nem lehetne... de van.
Az a fö kérdésem hogy létezik-e olyan belsö vagy valami anyag vagy mittomén mi a megakadályozza mert már nagyon unom a javitást.
Vagy mit ajánlotok?
Minden megoldás érdekell az se baj ha 5 kilos lesz a kerék mert már idegrohamot kapok.. ma is toltam 5 kilométert.

#7265
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
köszi !
Gondolom akkor ez a drótos verzió, bár így sem drága.

Fekete párducot használ valaki?

#7266
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.883 hozzászólás
3500 vagy nyolcszáz volt darabja

Tapasztalattal még várnék, mert még pár hónapig igazi hegyi nyomulást nem tervezek.

Mindenesetre kicsi alacsony mintázata van, szóval tényleg inkább cc-s gumi, középütt van valami futóél jellege így aszfalton jól meg hangtalanul gördül.
Eddig ballonos 2,35ös gumim volt fenn, így ezt szokatlanul keményre kellett fújnom hogy ne üssem fel hátul.

#7267
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Na nekem meg végül 2,1es WTB nano raptor lett a gépemre téve.
Terepezni még nem tudtam vele, szépen megindult nálunk is havazás meg röpködnek a minuszok.


Mennyiért vetted? a tapasztalatokról majd írhatnál.

#7268
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

szingóval ezt hogyan? :wtf:


Gondolom a régiek se dísznek cipelték magukkal.

Feltöltött kép

#7269
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
mondjuk ez total igaz. a ragasztas a rendes megoldas, de utszelen eleg feldobni, hazagurulsz, aztan otthon majd elpocsolsz vele
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#7270
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

szingóval ezt hogyan? :wtf:


3 mozdulattal :)

Egyszer letéped a régit, majd felrakod az újat, és végül pumpálsz. Ha ügyes vagy, gyorsabb, mint belsõt cserélni.

A szingó ragasztás nélkül is használható, csak nem szabad vele gyorsan kanyarodni, de simán haza lehet vele menni.

#7271
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

Viszem a régi elsõt tartaléknak, ha meghal a hátsó, felpattintom azt hazáig...


szingóval ezt hogyan? :wtf:

#7272
I3aI3

I3aI3

    vendég

  • fórumtag
  • 257 hozzászólás
Üdv nem akartam visszaolvasni, idõhiány miatt.
Érdekelnének a tapasztalataitok a Tubeless-é átalakítóval kapcsolatban.
Kívánt kombó: Singletrack + átalakító + tubeless-es külsõ(michelin)


köszi
Szesz nélkül nincs Rock'N'Roll !!! :koncert:

#7273
vdani666

vdani666

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

Én 3800-ért vettem 2 éve a tufokat a nellában, de azt hiszem a proathlonban is árulnak.

Decathlont azért ajánlottam mert én nagyon olcsón láttam ott vittoriát. 2 db-ot adtak talán háromezer egypárszázért.



Én néztem a honlapjukon az árlistát, és elég drágán adták a vittoria rallykat...

#7274
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Köszi a tippet, de ott sokkal drágább volt mint amennyit hajlandó lettem volna kiadni érte(meg nincs is a közelben), 4400 pénzért sikerült egy darabot szerezni, máshol is lett volna 4800ért rendelésre, de rendelésre 4200 ért is tudok, normál áron meg nem volt Budapesten több...
Elöl kicserélem, hátul egyenlõre marad a régi, az kevésbé veszélyes ha meghal... Viszem a régi elsõt tartaléknak, ha meghal a hátsó, felpattintom azt hazáig...


Én 3800-ért vettem 2 éve a tufokat a nellában, de azt hiszem a proathlonban is árulnak.

Decathlont azért ajánlottam mert én nagyon olcsón láttam ott vittoriát. 2 db-ot adtak talán háromezer egypárszázért.

#7275
vdani666

vdani666

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

decathlonban szokott lenni


Köszi a tippet, de ott sokkal drágább volt mint amennyit hajlandó lettem volna kiadni érte(meg nincs is a közelben), 4400 pénzért sikerült egy darabot szerezni, máshol is lett volna 4800ért rendelésre, de rendelésre 4200 ért is tudok, normál áron meg nem volt Budapesten több...
Elöl kicserélem, hátul egyenlõre marad a régi, az kevésbé veszélyes ha meghal... Viszem a régi elsõt tartaléknak, ha meghal a hátsó, felpattintom azt hazáig...

#7276
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

pedig ott ereszt...


Na kiszedtem a kereket s jó kis akáctüske volt a gumiban.:D
szóval nem a szelepnél eresztett.

#7277
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Hello.


Valakinek nincs tippje hol tudnék most még karácsonyig egy pár szingós gumit szerezni, lehetõleg olcsón, tudom ez szinte lehetetlen de hátha tud valaki valamit :)


decathlonban szokott lenni

#7278
vdani666

vdani666

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Hello.


Valakinek nincs tippje hol tudnék most még karácsonyig egy pár szingós gumit szerezni, lehetõleg olcsón, tudom ez szinte lehetetlen de hátha tud valaki valamit :)

#7279
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Egy kis beszámoló. Ma 2.1-es méretû CST C1455 gumit használtam hegyen egy merevfarúval, -4 és -8 fok közti hõmérsékleten, jobbára porhóban. Szûz hóban tûrhetõ, közepes mennyiségû egyensúlyozással, kb. 15 cm-es hóig, de tengelyig érõ hóban is még el-ellavírozhat az ember egy kis ügyeskedéssel.
Félig-meddig letaposott, nyomvályús, sok lábnyomokkal tarkított úton mint valószínûleg a gumik többségének, ennek is gondja akadt. Egyszer sem estem el, de azért kellett egyensúlyozni rendesen és volt broadside, elsõkerék-tolás és mindenféle cifra mutatvány ilyen körülmények közt. :) De! Letaposott hóban úgy tapad, mintha - "kis" túlzással - nyár lenne! Egy ilyen, kb. 2000 Ft-os gumitól ez a teljesítmény kiemelkedõen jó. (Kár, hogy már alig-alig kapható, ez egy kifutó széria...) Lefelé jól használható, egészen meredek lejtõkön is jöttem le, minden gond nélkül. Felfelé pedig olyan helyeket másztam meg, amit még nyáron is nehéz - pláne, ha nincs valaki formában! ;)
Ez a gumi drótperemes és kissé nehezen szerelhetõ egyébként, defektállóságban viszont példás - akárcsak kopásállósága. Cserébe jó nehéz, sacc per kábé 800-850g biztosan van (nem mértem) - de legalább jól lehet vele edzeni. ;) Mintázata eléggé a WTB Moto Raptor koppintása.
Még a végén leszórom a fully-ról a Nobby Nic-eket és felpattintom ezeket helyettük! :)

_____________________________________________
AM rlz


#7280
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás
WTB Motoraptor. 2.24-es nem túl drága, defektálló, és jól fékezhetõ hóban is. Tegnap gellérthegyen szánkópályán ezzel voltam és meg tudtam állni, egyszer sem csúszott ki alólam, mondjuk ez néha rajtam is múlott.
Ja, és nekem 2 éves, kopott a gumi.