ami nekem bevált elöl, a conti MK SS (2.4) gondolom, a 2.2 még könnyebb és hasonlóan jó. hátra: speci FT LK vagy a zorg által mutatott conti twister, esetleg schwalbe hurrican gx, conti RK, bár utóbbiak nem kimondottan könnyûek. ha sárban nem mész, nagy baj nem lehet, viszont jókat driftelhetsz terepen.
Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#7161
Írta 2010. január 21. - 16:09
ami nekem bevált elöl, a conti MK SS (2.4) gondolom, a 2.2 még könnyebb és hasonlóan jó. hátra: speci FT LK vagy a zorg által mutatott conti twister, esetleg schwalbe hurrican gx, conti RK, bár utóbbiak nem kimondottan könnyûek. ha sárban nem mész, nagy baj nem lehet, viszont jókat driftelhetsz terepen.
"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."
"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"
#7162
Írta 2010. január 21. - 14:43
#7163
Írta 2010. január 21. - 14:37
Continental Twister Supersonic 26×1.9A fentebb említett gumik számomra nem biztos hogy nyerõek, mivel aszfalton hamarabb tönkremennek.
A mondatom nem is erre irányult.
Hanem arra, hogy a maxxis Flyweight belsõ bírja a 2.25 ös gumit.
Az, hogy miért akarok könnyû gumit legyen az én dolgom.
Zorg:
Melyik típus volt ez pontosan?
"Continental Supersonic külsõimmel"
http://www.conti-onl...twister_en.html
#7164
Írta 2010. január 21. - 14:23
A mondatom nem is erre irányult.
Hanem arra, hogy a maxxis Flyweight belsõ bírja a 2.25 ös gumit.
Az, hogy miért akarok könnyû gumit legyen az én dolgom.
Zorg:
Melyik típus volt ez pontosan?
"Continental Supersonic külsõimmel"
Tényleg nagy segítség: a kereskedõknek...
"/felesben használnám aszfalton és terepen, sárban nem /"
A srácok ezt az apróságot nem olvasták el - szerintetek az említett gumik mennyit bírnak ki aszfalton? Csak mert olyan 100 és 200 km közötti távot, s az apró, kikönnyített mintázat át is megy slick-be.
Miért akarsz 400 g körülit? Marketingáldozat-e vagy?
#7165
Írta 2010. január 21. - 14:17
Ha 70% terepen 30% aszfalton tekerek, milyen gumit ajánlanátok? A terep vegyes: erdõ, murva, kavicsos köves út. Max 5000Ft-ot szánnék rá.
#7166
Írta 2010. január 21. - 12:12
Rá. Pl a 17es belsõ szélességû mavic felnikre 2,3 van megadva max méretnek.Sziasztok !
Alex Rims DP17 Disc felnim van. Jelenleg 26x2.1-es gumi van rajt. Az lenne a kérdésem, hogy 2,2 vagy 2,3-as rámenne e a felnire ?
A sebesség mindent megold.
#7167
Írta 2010. január 21. - 11:24
Erõsen cáfolom: Continental Supersonic külsõimmel 3 év õszi-téli országúti "tóköreit" nyomtam le - és idén jutott oda, hogy egyben szakadtak KI (értsd: krátert hagyva a gummában) a maradék mintázat maradék "bütykei".Tényleg nagy segítség: a kereskedõknek...
"/felesben használnám aszfalton és terepen, sárban nem /"
A srácok ezt az apróságot nem olvasták el - szerintetek az említett gumik mennyit bírnak ki aszfalton? Csak mert olyan 100 és 200 km közötti távot, s az apró, kikönnyített mintázat át is megy slick-be.
Miért akarsz 400 g körülit? Marketingáldozat-e vagy?
Volt Flyweight külsõm is - a Supersonic klasszisokkal jobb.
#7168
Írta 2010. január 21. - 11:21
Sziasztok !
Alex Rims DP17 Disc felnim van. Jelenleg 26x2.1-es gumi van rajt. Az lenne a kérdésem, hogy 2,2 vagy 2,3-as rámenne e a felnire ?
Biztos rámegy, de Sheldon Brown* szerint értelme nincs.
http://www.sheldonbr...ire-sizing.html
*én szoktam rá hallgatni
#7169
Írta 2010. január 21. - 11:06
Köszi a válaszokat. Nagy segítség volt.
Tényleg nagy segítség: a kereskedõknek...
"/felesben használnám aszfalton és terepen, sárban nem /"
A srácok ezt az apróságot nem olvasták el - szerintetek az említett gumik mennyit bírnak ki aszfalton? Csak mert olyan 100 és 200 km közötti távot, s az apró, kikönnyített mintázat át is megy slick-be.
Miért akarsz 400 g körülit? Marketingáldozat-e vagy?
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás
#7170
Írta 2010. január 21. - 10:18
Alex Rims DP17 Disc felnim van. Jelenleg 26x2.1-es gumi van rajt. Az lenne a kérdésem, hogy 2,2 vagy 2,3-as rámenne e a felnire ?
#7171
Írta 2010. január 20. - 18:00
Belsõ nélküli rendszert használok és eddig a Hutchinson tubeless folyadékot töltöttem a külsõbe, ami 120ml és kb 3000ft.Ma vettem Dr. Sludge folyadékot, ami elvileg belsõkbe való.Ez csak 2200ft és 250ml.Beletöltöttem és kíváncsiságból azért beledöftem egy biztosítótût és láss csodát, eltömítette.Ezért ajánlom azoknak, akik ilyen rendszert használnak.
#7172
Írta 2010. január 20. - 06:03
Megmondom õszintén nem az a célom , hogy mindenhol feltekerjek vele
hanem ha lefelé csapatok akkor ne csússzon ki alólam a keró ugy mint a fly weight nél.
Big: amúgy inkább legyen kicsit nehezebb és tudj mindenhol felmenni vele, mint fordítva.
#7173
Írta 2010. január 19. - 23:34
Nekem a Flyweight belsõ simán elvolt a 2,3as gumikban is. Egy 2,25ös FF meg úgysincs 2,25" széles...
Akartam is mondani, hogy 2,225ös Racing Ralphban is ok.
#7174
Írta 2010. január 19. - 23:32
Én is gondolkodom 1 pár új külsõn,
jelenleg Maxxis Fly Weight 1.95 gumit használok de kanyarokban terepen nagyon csúszik,
létezik olyan gumi ami relatíve könnyû 2.1 es, 400g körüli súllyal? /felesben használnám aszfalton és terepen, sárban nem /
Maxxis Flyweight belsõm van ami 2.1 es méretig használható.Ezért zártam ki a Furious Fred 2.25 öt/
A Smart Sam jó választás lenne de könnyebbet szeretnék.
Nekem a Flyweight belsõ simán elvolt a 2,3as gumikban is. Egy 2,25ös FF meg úgysincs 2,25" széles...
#7175
Írta 2010. január 19. - 23:26
#7176
Írta 2010. január 19. - 22:56
Maxxis Crossmarkot 470-nek mértem, Race King World cup is kb. annyit nyomott.Én is gondolkodom 1 pár új külsõn,
jelenleg Maxxis Fly Weight 1.95 gumit használok de kanyarokban terepen nagyon csúszik,
létezik olyan gumi ami relatíve könnyû 2.1 es, 400g körüli súllyal? /felesben használnám aszfalton és terepen, sárban nem /
Maxxis Flyweight belsõm van ami 2.1 es méretig használható.Ezért zártam ki a Furious Fred 2.25 öt/
A Smart Sam jó választás lenne de könnyebbet szeretnék.
#7177
Írta 2010. január 19. - 22:31
#7178
Írta 2010. január 19. - 21:29
jelenleg Maxxis Fly Weight 1.95 gumit használok de kanyarokban terepen nagyon csúszik,
létezik olyan gumi ami relatíve könnyû 2.1 es, 400g körüli súllyal? /felesben használnám aszfalton és terepen, sárban nem /
Maxxis Flyweight belsõm van ami 2.1 es méretig használható.Ezért zártam ki a Furious Fred 2.25 öt/
A Smart Sam jó választás lenne de könnyebbet szeretnék.
#7179
Írta 2010. január 19. - 20:03
Végül is csak a sulyában kb 150g könnyebb egy gumi mint egy acéldrótos. (+ a kevláros megkapja a nagy festett feliratokat ami nekem jobban bejön)Kevláros miben ill. mennyivel jobb a simától? Árban duplája.
#7180
Írta 2010. január 19. - 19:49
Smart sam kevlárost (Performance nagy feliratos) használok kb 1900 km van benne szerintem a legjobb mindenes gumi könnyü 528g aszfalton 3,5 b semmi gördülési ellenálása nincs. Terepen : laza talajon szuper, kövesebb gyökeresebb részen se rossz, kemény földuton kicsit csuszik...sarat nagyon nem szereti...mellette nagyon lassan kopik ami nem hátrány egy 10ezres gumitól.
Kevláros miben ill. mennyivel jobb a simától? Árban duplája.

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére





