Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#6781
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Dante és McGyver az ilyen oldalt kiszakadt gumikat össze szokta varrni valamilyen erõs, fonott zsinórral és belülre raknak egy nagy, külsõre való foltot.
Hátha idetéved valamelyik és elmondja a pontos technikát.

#6782
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Ha elballagnál egy bringaboltba és kérnél egy lecserélt, kopott gumit?


ez parszor mar megtortent, sehol sem talaltam olyan gumit, aminek nagy sima oldalfala van. amivel probalkoztam, az pedig keves volt (2cm szeles csikot tudtam kb vagni), kinyomta pupban :(

#6783
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nekem van egy 0-ra kopott NN- em, csak nem a szomszédban vagyunk :)


irok pu :)

***

ilyen schwalbes balloon bikeot hasznalt vki? a gumikra ertem persze - varosi cirkalasra.

#6784
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Ha elballagnál egy bringaboltba és kérnél egy lecserélt, kopott gumit?

#6785
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

ugy latom, hogy nem mostanaban fog olyan kulso a kezeim koze akadni, amibol ki tudnek metszeni egy dbot, amivel meg tudnam javitani a kihasadt rr gumit. kernek tippeket, hogy mivel probalkozhatnek meg? amit relativ egyszeru beszerezni.


nekem van egy 0-ra kopott NN- em, csak nem a szomszédban vagyunk :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#6786
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ugy latom, hogy nem mostanaban fog olyan kulso a kezeim koze akadni, amibol ki tudnek metszeni egy dbot, amivel meg tudnam javitani a kihasadt rr gumit. kernek tippeket, hogy mivel probalkozhatnek meg? amit relativ egyszeru beszerezni.

#6787
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás

én még nem láttam 28-as monti gummát


a schwalbe összes cross gumija 28as, pl smart sam, rocket ron, racing ralph,...
Schwalbe - Professional Bike Tires

#6788
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
conti gyárlátogatásos cikkben van valami olyasmi, hogy a gumit úgy méretezik, hogy az a maximum nyomáson pár napig a felnin hagyják, és mikor ott beáll véglegesen, akkor mutassa a gumira írt értéket

persze ezzel együtt is érdekes, hogy

37-es conti contactom 31 mm széles

37-es city contactom 30 mm széles

méghozzá az oldalfal legszélesebb pontján mérve, tehát nem az effektív futófelületen

#6789
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
akkor ma is tanultam valamit :)
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#6790
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

én még nem láttam 28-as monti gummát


széleség v átmérõ ? :)

mert 28x2,1-es conti (tán traffic) pl van/volt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#6791
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
én még nem láttam 28-as monti gummát
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#6792
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...
mondjuk sztem országúti felnire nem teszünk miontigumit :)
...

kivéve cyclocross...;)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#6793
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Azt "B" betût én is meg nézném mert conti gumim még csak ilyen volt, de egyiken se láttam :)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#6794
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

Okosodok. Most tudtam meg (egy másik eladótól): Azért mérünk a gumira írt szélességnél 3-4mm-el kevesebbet, mert általában a külsõ gumik másképp adják ki magukat a különbözõ szélességû felniken. egy 25mm-es monti felnin a külsõ jobban szétterül. Így a gyári szélességhez közelebbi értéket mutat a tolómérõ. Míg egy 16mm-es outi felnin ugyanazt a külsõgumit joval kissebb szélességûnek mérjük.

Az osztályba sorolásnál meg állítólag az a szitu, hogy a másodosztályú continental gumik falába egy erõsen kidomborodó "B" betût nyomnak. A betû helyén nem ritka, hogy elvékonyodik az oldalfal esetleges késõbbi kellemetlenségeket okozva.

Ez már sokkal logikusabb, mint az elvont és nem mérhetõ "drótperemek távolsága" verzió. Erre lépjetek!

Magányos bringás vagyok az áruházi eladóktól tanulok. Azért a fórum se rossz!!!



szerintem jobban járnál ha az áruházi eladók helyett inkább jónevû ! bringaboltok eladóira hallgatnál

mondjuk sztem országúti felnire nem teszünk miontigumit :)
de persze némi különbség van az eltérõ méretú és profilu felnik közt, de nme ekkora.
a conti külsõk általában kisebbek mint a névlegez méretük.

mellesleg akkor mi a helyzet pl a 2,0-ás speci adrenalin külsõvel ami bármely felnin legalább 2,2-es ?

majd kérd meg az embert mutasson már ilyen dombornyomott "B" betût. kiváncsi lennék rá
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#6795
Kobuc

Kobuc

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
Okosodok. Most tudtam meg (egy másik eladótól): Azért mérünk a gumira írt szélességnél 3-4mm-el kevesebbet, mert általában a külsõ gumik másképp adják ki magukat a különbözõ szélességû felniken. egy 25mm-es monti felnin a külsõ jobban szétterül. Így a gyári szélességhez közelebbi értéket mutat a tolómérõ. Míg egy 16mm-es outi felnin ugyanazt a külsõgumit joval kissebb szélességûnek mérjük.

Az osztályba sorolásnál meg állítólag az a szitu, hogy a másodosztályú continental gumik falába egy erõsen kidomborodó "B" betût nyomnak. A betû helyén nem ritka, hogy elvékonyodik az oldalfal esetleges késõbbi kellemetlenségeket okozva.

Ez már sokkal logikusabb, mint az elvont és nem mérhetõ "drótperemek távolsága" verzió. Erre lépjetek!

Magányos bringás vagyok az áruházi eladóktól tanulok. Azért a fórum se rossz!!!



má bocs de ezt hogy ?

ha összenyomom a gumit akkor kb 0 mm lesz a peremek távolsága. he meg kifelktetem mint a gyalogbékát akkor legalább 80...



#6796
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Közzé tennék valamit aztán lehet hogy kitárgyalásra érdemesnek találjátok.
Tavaly Vettem Dr. sludge defekt lötyit azt be injekcióztam latex belsõbe és amíg ki nem szakadt a szelep tökéletesen tette a dolgát bizonyította ezt a több mint száz ( de lehet hogy 200-300 ) apró rózsaszín pötty és az hogy májustól októberig nem volt defektem míg a velem tekerõk miatt több tucatszor álltunk meg defektet javítani.
Karácsonykor a CRC-n vettem magamnak és Rékának is Dr. Sludgéval gyárilag töltött belsöt, Rékának két hete többszörös defektje volt amit ragasztani kellett. Nekem is meg kellett tapasztalnom hogy defekt miatt 3 x is rá kellett pumpálnom a belsõre ezután már nem engedet.
3 napja kivettem a belsõt megtaláltam a tüskét is ., ahogy kivettem a belsõt hallottam hogy elkezdett ereszteni..... nagy nehezen tömítette el az anyag a lyukat. Mivel egy szerencsétlen pumpálásnál sikerült a szelepbe is juttatnom a lötyibõl így szétszedtem a szelepet, ekkor jött a meglepetés a rózsaszín sludge helyet fehér Öko defektstop volt a gumiban nem csak ebben hanem az összesben. Így már értettem az el nem és a nehezen eltömített lyukakat . Hangsúlyozom a belsõk gyári Dr. Sludgés dobozokban voltak.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#6797
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Nincs valami sok gumitok, amíg tudjátok, hogy mennyi van! ;)

#6798
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a smart sam-nek kicsit tul suru a mintaja ahoz hogy jol tisztuljon. nem probaltam, de van itthon egy, az alapjan mondom


evot hasznaltal vagy az olcsobbat?

hat az en gumigyujtemenyem annyi, ami a bringan van (nn+rr) :) ill van egy szakadt rr pluszban, amit akkor akartam feltenni, amikor elkopott a mostani.

#6799
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
akkor én is: 2 db NN, 2 db Race King , 2db Schwalbe Land Cruiser, 4db Cst Copperhead, 2 db Cst Czar
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#6800
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Nekem egy pár NN van csak, az is a specin, nem tobzódom a gumikban :) Bár ha így marad az évem, akkor megy minden a levesbe...

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy