Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#5461
Írta 2011. február 16. - 13:29
OFF. igen, és ma már voltam korán reggel terepezni és este is megyek - ahogy tegnap is voltam. Azt meg végképp nem értem, miért olyan megerõltetõ visszaolvasni pár oldalnyit vagy kikérni az eladó tanácsát... On.
#5462
Írta 2011. február 16. - 13:23
1. Nem mindegy. Ha valamit nem tudok, legrosszabb esetben is a boltban szívesen segítenek.
2. Pár mm eltérés szinte minden guminál van (és igen, néha bizony egész jelentõs eltérés is), vissza kellene olvasni pár oldalnyit és rengeteg tapasztalati és mért adatot találhatsz.
3. Hogy szabop27-et idézzem: "2.1-es SmartSam Mavic 317-en 53mm széles nálam. Jó gumi nagyon. Annyi a titka, hogy nem méricskélni kell, hanem hajtani"
Ennyi. :->
Peace!
Akkor szépen kérlek, teljes tiszteletem mellett, hogy fogadd meg szabop27 tanácsát, és menj ki hajtani, ne pedig itt próbálj kötekedni.
#5463
Írta 2011. február 16. - 13:13
2. Pár mm eltérés szinte minden guminál van (és igen, néha bizony egész jelentõs eltérés is), vissza kellene olvasni pár oldalnyit és rengeteg tapasztalati és mért adatot találhatsz.
3. Hogy szabop27-et idézzem: "2.1-es SmartSam Mavic 317-en 53mm széles nálam. Jó gumi nagyon. Annyi a titka, hogy nem méricskélni kell, hanem hajtani"
Ennyi. :->
Peace!
#5464
Írta 2011. február 16. - 12:50
Vagy neked mindegy, hogy idd ki a bilit, vagy vidd ki a bilit?
#5465
Írta 2011. február 16. - 11:50
gondolom te is úgy veszel gumit, hogy:
"Jónapot, kérek egy kerékpárgumit. Mi az hogy milyet? Felesleges kérdésekkel kérem, ne zaklassanak, mert már mennék tekerni. Köszönöm, További szép napot."
Nem. Én úgy, hogy kérek egy 2.25-ös Nobby Nic Evo-t. Ennyi. :-> Azt nem mondom el, hogy 67 EPI-s legyen, nem mondom el azt, hogy legyen szíves akkor elõttem felszerelni kerékre mindhármat, ami a polcon van és nézzük már meg tolómérõvel, melyik van legközelebb a gyári értékhez, mert nekem az kell és ja, bocs most hogy megnéztük mindhármat, most látom, hogy ez a felni szélesebb, mint az enyém, van-e keskenyebb felnikük, mert akkor szerelje már fel mindhárom külsõt a keskenyebbre is, vajon ott szintén szélesebb, amit a legszélesebbnek mértünk? Mert csak akkor venném meg... :-> Ja, és mérje már meg patikamérlegen mindegyiket, mert nekem a legkönnyebb kéne! :-D
(És a végén azt mondanám, nem, mégsem kell a Nobby. Rocket Ron van-e? És vajon mit gondol bárki is, aki hallja, ha ugyanezt a procedúrát el próbálom játszatni?)
#5466
Írta 2011. február 16. - 10:34
Srácok, én megígérem nektek, ha a problémázás helyett kimentek terekni párszáz jóféle terepkilométert, kinyúlik az! :->
(Max. ha nem tudom tartani az ígéretemet, akkor a legrosszabb, ami történt, hogy tekertetek párszáz jóféle km-t - és ezt ne feledjétek, mert EZ a lényeg!;->)
gondolom te is úgy veszel gumit, hogy:
"Jónapot, kérek egy kerékpárgumit. Mi az hogy milyet? Felesleges kérdésekkel kérem, ne zaklassanak, mert már mennék tekerni. Köszönöm, További szép napot."
#5467
Írta 2011. február 16. - 10:07
(Max. ha nem tudom tartani az ígéretemet, akkor a legrosszabb, ami történt, hogy tekertetek párszáz jóféle km-t - és ezt ne feledjétek, mert EZ a lényeg!;->)
#5468
Írta 2011. február 16. - 08:28
Sajnos elég általános az alulméretezés, haverom ricsi félterep gumija is 1,9-es, és 48 mili széles a bütykökön mérve.
#5469
Írta 2011. február 16. - 00:26
Tényleg kár ennyit pörögni ezen. Teljesen jó lesz a 2,1.
Még azthiszem, te írtad kela, hogy kinyúlik a "rendes" méretére kb egy éjszaka alatt, ha már benne van a full nyomás, ha ez így van akkor jó a történet, és akár jöhetne a 2.25ös is, ami jobban tetszene, és azt is te írtad, hogy a szélességnek nem lesz sok köze a gördülési ellenálláshoz. ez indítota el bennem azt, hogy kinézet végett fúként cserélném le õket. Tudom, problémásnak tûnök (az is vagyok
(most még az jutott eszembe, hogy kicseréltetem 2.25-ösre, ha kicserélik, ez lesz egy jó széles all terran/enduro gumi, ami városban is jó, emellé pedig venni valami olcsóbb, de jó városi gumit, amit csak oda használnék)
#5470
Írta 2011. február 16. - 00:08
#5471
Írta 2011. február 15. - 23:43
#5472
Írta 2011. február 15. - 23:30
#5473
Írta 2011. február 15. - 23:17
azért erre én így nem kötnék fogadást akármit írnak is az angolok
én spec nem így érzem, meg pl tán a speci sem esztétikai okokból szereli némely modelljét hátul 2,0/ elõl 2,3-al.
Jellemzõ.
#5474
Írta 2011. február 15. - 23:06
Most mértem egyet, feltettem óvatosan az egyiket az elsõ kerékre, felfújtam. A maxxis mono rail-em rendesen 52mm széles, a smart sam-en 46-ot mértem. vajon ez még tágul annyit, hogy 54mm legyen, vagy ilyen nyúlfarknyi gumi marad úgymond? Másik, hogy mavic crossride szetten lesz, szóval gondolom a felni belsõ szélessége is sokat nyom a latba. Hátul a támvilláknál van egy yoke-os félkör ív alakú rész, sárférõhelynek, elvileg a vázba 2.35-ös gumit lehet max tenni, persze akkora bõven nem kell, de vajon sárnak mekkora helyet érdemes hagyni. (nyilván minnél nagyobb annál jobb), de jelenleg egy vékonyabb hüvelykujjnyi hely van mindkét oldalon a gumik és a váz közt kb.
#5475
Írta 2011. február 15. - 22:34
Ha ugyan olyan jó defekt tûrése van és még mellé nem engedné el a nyomást, akkor must have.
Á, nem ér ez ennyit; csak gondoltam érdekességnek beírom ide, mert ez valami új dolog, ami közel felaakkora tömegû csak, mint a latex és a "high end"(?) hagyományos XC belsõk.
Meg aztán egy ilyen speciális Eclypse polyuretán belsõ árából inkább veszek egy Tip-Top javítkészletet meg 7-8 darab Schwalbe 13 belsõt a következõ 10 évre. ;-> Igaz, nem 56 meg 58 gramm, hanem 180 gramm/db de nem érdekel, inkább növesztek több izmot. :->
#5476
Írta 2011. február 15. - 22:25
én spec nem így érzem, meg pl tán a speci sem esztétikai okokból szereli némely modelljét hátul 2,0/ elõl 2,3-al.
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#5477
Írta 2011. február 15. - 22:19
már én is meg vagyok kavarodva
azt hiszem hatragyi írta, hogy aszfalton, meg esetleg murván használná a bicót kizárólag
oda meg aszfalt vagy túra gumi kell, 1,5-2 méretben, kényelem-súly között egyensúlyozva, az összess többi csak rosszabb lehet minden szempontból
szerintem és a saját tapasztalataim alapján
és nálam? smart sam-nél vacilálok, hogy tartsam meg a 2.1-est, vagy cseréljem ki õket 2.25-re? Ruckus-ban jobban mutatna az utóbbi, és elgondolkoztam, mivel a gördülési ellenállásban nincs semmi szerepe szinte a méretnek, mint kiderült.
#5478
Írta 2011. február 15. - 17:10
azt hiszem hatragyi írta, hogy aszfalton, meg esetleg murván használná a bicót kizárólag
oda meg aszfalt vagy túra gumi kell, 1,5-2 méretben, kényelem-súly között egyensúlyozva, az összess többi csak rosszabb lehet minden szempontból
szerintem és a saját tapasztalataim alapján
#5479
Írta 2011. február 15. - 15:38
#5480
Írta 2011. február 15. - 14:54
szerintem csak magadat szopatod ezekkel a bazi nagy terepgumikkal, bár ehhez meg jogod van

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére





