Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#3021
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,991 posts
Tig, a havas ösvényeken tekeréssel mi lesz úgy?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#3022
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

azt hogy ?



nekem spec semmi bajom nem volt az 1,6-os slick-kel. simán mentem olyan tempót -sõt értelemszerûen nagyobbat - azonos útvonalon mint a traktorgumival. rakom is fel a dawg-ra svábli maratonokat tavaszig.


asszony bringája egy hibrid scott, kifejezetten alacsony középcsapágy házzal, kanyarban mindenhol leér a platform pedál, fekvõrendõrön felverem, terepen mentem vele, de mindenhol leér, a hozzá való gumival 28 cm a középcsapágy magassága

az én merevvillás montim ami most nem ér le szinte soha sehol spd-vel, 1,75-ös gumival, ami kicsit kissebb csak a hozzá tervezettnél, 29 cm-es középcsapágy magassága van

1-2 centi marha sokat számít, fõleg ha már a kritikus pont alá kerül

#3023
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
azt hogy ?


nekem spec semmi bajom nem volt az 1,6-os slick-kel. simán mentem olyan tempót -sõt értelemszerûen nagyobbat - azonos útvonalon mint a traktorgumival. rakom is fel a dawg-ra svábli maratonokat tavaszig.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3024
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

1,3-1,4 még biztos elmegy, de hirtlen nem ugrik be 1,5 nél csirkébb külsõ aminek van is vmi mintája....


1,5-ös külsõvel már lerakom kanyarban az spd pedált is

ilyen vékony külsõk esetében már igencsak centikrõl beszélünk, ami azért számít

#3025
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
1,3-1,4 még biztos elmegy, de hirtlen nem ugrik be 1,5 nél csirkébb külsõ aminek van is vmi mintája....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3026
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

OKÉ! Akkor meg tudja Nekem mondani valaki, hogy milyen széles csirke gumi marad még meg az említett keréken (Mavic Crossmax slr UST) ?:confused:


A válasz ott van a mavic honlapon.


A sebesség mindent megold.

 


#3027
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts
Szeretnék a mostaninál (Maxxis Raze: Raze) egy kicsit ballonosabb (de hasonlóan könnyû) külsõt a CX bringámra. 700 x 33/35 méretekben gondolkodom, a Racing Ralph MTB külsõk elég ballonosak, használta valaki a CX megfelelõjüket? A gondom az, hogy a hajtogathatós külsõk csak kettes "Protection" szintnek felelnek meg, ami egy kicsit kevésnek tûnik. Tapasztalat? Ha valakinek van másik gumma ötlete, szívesen fogadom! (a CX pro az nagyon karcsú). Gondolkoztam a Maxxis Mimo CX-en is elõre: Mimo CX . Elõl talán nem kopik el olyan hamar betonon, hátra nem tennék ilyet. Egyébként MTB terepen használom a bringát, felfelé szeretek betonon is tekerni (de inkább terepen), síkon kevesebbet megyek.
Köszönöm

#3028
Macikutya

Macikutya

    vendég

  • fórumtag
  • 75 posts

a csirke gumival a montié jó eséllyel picit alacsonyabb lesz, de nem valószínû hogy ez problémás lenne cx versenyen


OKÉ! Akkor meg tudja Nekem mondani valaki, hogy milyen széles csirke gumi marad még meg az említett keréken (Mavic Crossmax slr UST) ?:confused:
Vigyázz magadra, mert mások sokan vannak, Te pedig csak egyedül!

#3029
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
a csirke gumival a montié jó eséllyel picit alacsonyabb lesz, de nem valószínû hogy ez problémás lenne cx versenyen
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3030
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Mire gondolsz, hogy léket kapok?
Tudomásom szerint a ciklokrossz gépek középcsapágya alacsonyabban van mint a montiké, így legalább majd közelítek hozzájuk.
A ciklo versenyek alapból nem terepen vannak, vagyis az nem nevezhetõ terepnek.


Szerintem magasabb a ciklokrossz gépeken.

#3031
Macikutya

Macikutya

    vendég

  • fórumtag
  • 75 posts
Mire gondolsz, hogy léket kapok?
Tudomásom szerint a ciklokrossz gépek középcsapágya alacsonyabban van mint a montiké, így legalább majd közelítek hozzájuk.
A ciklo versenyek alapból nem terepen vannak, vagyis az nem nevezhetõ terepnek.
Vigyázz magadra, mert mások sokan vannak, Te pedig csak egyedül!

#3032
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Sziasztok!
Mavic Crossmax slr UST felnimre ciklokrosszhoz fel szeretnék tenni valami keskeny külsõt. Gondoltam ezt belsõvel megoldani, a kérdésem, hogy szerintetek milyen vastagságig mehetek le, és van-e a külsõre valami ajánlat? Elõre is köszönöm!



26-os montiról van szó?

mert akkor tudd, hogy a vékonyabb külsõ egyben alacsonyabb középcsapágy magasságot is fog eredményezni, ami lehet problémás lesz terepen

#3033
Macikutya

Macikutya

    vendég

  • fórumtag
  • 75 posts
Sziasztok!
Mavic Crossmax slr UST felnimre ciklokrosszhoz fel szeretnék tenni valami keskeny külsõt. Gondoltam ezt belsõvel megoldani, a kérdésem, hogy szerintetek milyen vastagságig mehetek le, és van-e a külsõre valami ajánlat? Elõre is köszönöm!
Vigyázz magadra, mert mások sokan vannak, Te pedig csak egyedül!

#3034
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Mindig használj szelepsapkát ! Fõleg most, esõs, saras idõben.
Marci

#3035
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 posts
Kivettem,lemostam,visszatettem minden rendben.Köszönöm mindenkinek a hsz-t.

#3036
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
leinkább elkoszolódás miatt szokott ereszteni, ahhoz meg ki kell venni.

#3037
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Találtam itthon szelepkiszedõt,de nem merek nekiállni nehogy elrontsam.Légyszíves írjátok meg hogy kell használni.

Valamelyik oldalon nemrég láttam a 23 oldalas használati utasítást pdf-ben - de most nem találom. De még keresem !!!:P
Amúgy, ha a szelep ereszti a levegõt, miért akarod kivenni ? Akkor inkább beljebb kéne csavarnod egy kicsit, nem ?
Marci

#3038
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház

Találtam itthon szelepkiszedõt,de nem merek nekiállni nehogy elrontsam.Légyszíves írjátok meg hogy kell használni.

Mi a legrosszabb ami történhet? :D

#3039
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
Szerinted? Tekerd ki vele a szelep belsejét, ne legyél már fogyatékos!

#3040
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 posts
Találtam itthon szelepkiszedõt,de nem merek nekiállni nehogy elrontsam.Légyszíves írjátok meg hogy kell használni.