Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#3001
pufihus

pufihus

    vendég

  • fórumtag
  • 17 posts
Üdv!

Használható-e 20 1 3/8-as felnin 20 1 1/8-as külsõ?

#3002
mci

mci

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
A gond az, hogy a bringa szervízben van:D Ezért van ennyi idõm gondolkodni rajta. De igazából mindig szeretem jól körbejárni a problémát.
Rendben, akkor rendelem azt, ami a kezem útjába akad, mindenesetre köszönöm a tanácsokat!:D

#3003
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Szerintem sem lehet ennyit meditálni egy gumivételen. Amiket írsz, abból meg az látszik, hogy egyenlõre a teszteket többet olvasod, mint tekernél. DE ez nem baj, kell az elméleti tudás is, én is sokat bújom a netet és néha veszek német Bike újságokat is a tesztek, cikkek miatt. Ellenben nagyon sokat tekerek,pl. nemrég értem haza pl. egy meló utáni lámpás tekerésbõl.
Szóval ! Visszamész abba a boltba, veszel egy neked tetszõ gumit és fölrakod a bringádra. Nekem pl. Mountain King-em van - még a régi, az újat még jobbnak mondják - szerintem nagyon jó gumi, biztos vagyok benne, hogy tökéletesen föl tudod rakni. Haveri körben mostanában mindenki, aki vett nagyon szereti az X-King-et, tesztek is dicsérik.
Ízlések és pofonok, nekem volt NobbyNic gumim is, hát... elvoltam vele de nem ájultam el tõle, szerintem nem éri meg a plusz pénzt.
Havernak van HansDampf 2,35 , brutál széles és nehéz gumi, biztosan jól tapad de szerintem ne vegyél olyat sem.
Neked is el kell használnod 2-3 gumit, bele kell rakni sok ezer km-t és akkor már fogsz tudni viszonyítani, mit is ad egyik vagy másik típusú gumi, rájössz, mi a te stílusod, mit is keresel majd egy gumiban.
Hajrá !
Marci

#3004
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Szerintem az a bajod hogy marhára elméleti síkon közelíted meg, vegyél már egy akármilyen gumit és menj tekerni.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#3005
mci

mci

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Bocsi, de sürgõsen kellene :(
A témában visszaolvasva még ezt is találtam: Schwalbe Nobby Nic. Errõl mindenhol jókat mondanak. Valamennyivel drágább, mint a Contik, ráadásul máshonnan kell vennem, tehát kb 4000forinttal. Ami azért elég sok.

A Mountain Kingrõl sok helyen olvasom, hogy nehéz jól felrakni, könnyen kap defektet (fõleg az oldalfala), és gyorsan kopik az aszfalton (65 kiló vagyok, és kb 3-5kmre van az erdõ. Úgyhogy utóbbi gondolom nekem annyira nem nagy probléma.) Viszont csúszkál mind sima úton, mind esõben is.

X-King: Ennél a dekeftproblémát említik sokat, más hátrányt nem. Úgyhogy akár meggondolandó a 2 X-King is, nem?

Vagy bármilyen más kombó?

#3006
mci

mci

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts

atért így télre valami mintásabbat vennék mondjuk x-kinget, vagy leginkább hátra x king elõre mountain king kombót. race kinggel nem biztos hogy sokkal nagyobb biztonságban fogod magad érezni.


Végül nem volt nekik a bótban nekik Race-king, ergó nyitott a lehetõség bármi mást venni. Nem szeretnék rá sokkal többet költeni, mint a Race King-re. Találtam 5000 körül X-kinget és Mountain Kinget is, ez lenne talán a legjobb kombó télre? (faleveles, köves, vízvájatos (vagy mis) talaj)

Köszi!

#3007
mci

mci

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Bikertigger
Hmmm, igazad lehet, de a 2 darab Race King 30 ajró, míg az egy darab X-king 31. És elhiszem, hogy sokkal jobb, de sajnos tudok most ennyivel többet. Ezeket fogom még venni: SPD, cipõ, kulacstartó, meleg gatya, szemüveg, nyereg. Sajnos nem tudok ennyivel többet kiadni rá :S

A bringát pedig kölcsönkaptam. A nyereg egy picit alacsonyan van, de csak alig, ergó lehet, hogy eggyel nagyobb kellett volna, de ennek is örülök :)

ZolkoW
Iiigen, lehet hogy elsõ körben csak a hátsó lesz cserélve, de az mindenképpen. Scwhalbe-bõl ár alapján ez jöhet szóba: Schwalbe Set 2 x MTB-Reifen Hans Dampf Performance (26 x 2.35), de ez kb 2500 Fttal drágább (ami még nem durva), és valamivel nehezebb is a Continál.

zscs
Óóóh, tényleg:D Most nézem, hogy az messze nem is olyan olcsó, mint a Yellowstone:D A Nerve XC egyébként elég jónak tûnt, még nem mentem vele, de a lakótársamnak egy Grand Canyon AL 29e van, na az egy elég király bringa:D

#3008
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A Nerve XC tudtommal (és a keresgélésem alapján is) fully


Jaj, Grand Canyon-t akatam írni! Csak elírtam, van nekünk is egy Nerve XC otthon. ;)

#3009
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,699 posts

Köszi!
Ez még egészen elfogadható árú is! :)
Jaigen, a fényképezõm pont Canon:D
A Yellowstone-ban nem vagyok biztos, de nekem annak tûnik (jaigen, a nyereg... az majd be lesz állítva, elég szörnyen néz ki:D)
Sajnos nagyon kopott, az elsõ még elfogadható.
De a hátsón már semmi sincsen.


pont olyan Michelin-ek voltak elöl-hátul, mint a tied,csak sokkal kevésbé kopott, de azért így télre óóóóóóóriási különbség volt a Rapid Rob, ami még csak nem is durva mintás, cserébe ócó, legalábbis drótosban, amit én vettem. szóval én a hátsót mindenképp cserélném az állapota alapján..

#3010
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
atért így télre valami mintásabbat vennék mondjuk x-kinget, vagy leginkább hátra x king elõre mountain king kombót. race kinggel nem biztos hogy sokkal nagyobb biztonságban fogod magad érezni.

ha meg ez a nyeregbeállítás a jó ,akkor 1 számmal kisebb váz kellett volna.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3011
mci

mci

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
A Nerve XC tudtommal (és a keresgélésem alapján is) fully. A srácnak, akitõl kölcsönkaptam, pont az a másik bringája:D Egyébként tényleg undorítóan hosszú... tegnap felfele sokat fájt a gerincem a csípõmhöz közel, lehet a kényelmetlen pozíció miatt. Majd próbálkozom a beállításokkal! :) Meg a kanyarokat is sokszor nem érzem vele (ami fakadhat abból, hogy kezdõ vagyok :) ).

Kisherceg:
ohh.. azt hittem, hogy a hátsó már annak számít. Most olcsón tudok külsõhöz jutni, úgyhogy szerintem mindenképpen megveszem, kipróbálom, és ha nem segít sokat, akkor visszarakom a régit, és marad ameddig húzza.
A beállítással igazatok van, ma vagy holnap nekiállok, és egy picit szerelek rajta (a váltót is be kell pozicionálni, hátul a legnagyobb fogaskerékrõl mindig visszavált)!

#3012
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,991 posts
azok a gumik nem vészesen kopottak kép alapján. a thomson csõnek meg fordítva áll a fejrésze.
egy rendes beállítás/méretre szabás tényleg sokat segítene!

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#3013
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

annak[/URL] tûnik (jaigen, a nyereg... az majd be lesz állítva, elég szörnyen néz ki:D)


Ez nem Yellowstone, hanem egy - saccra - 2008-as Nerve XC. Nyeregcsõ véletlenül nem egy Thomson? Elsõ villa Rock Shox Reba?
A kormányszár extrém hosszú, pláne, ha a nyeregmagasságod már beállítva lóg ki csak ennyire a vázból. Sokat segítene egy rövidebb kormányszár a hatékonyabb ösvényen maradásban. ;)

#3014
mci

mci

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Köszi!
Ez még egészen elfogadható árú is! :)
Jaigen, a fényképezõm pont Canon:D
A Yellowstone-ban nem vagyok biztos, de nekem annak tûnik (jaigen, a nyereg... az majd be lesz állítva, elég szörnyen néz ki:D)
Sajnos nagyon kopott, az elsõ még elfogadható.
De a hátsón már semmi sincsen.

A többiek is össze-vissza csúszkálnak, de én alig bírok az ösvényen maradni :D (életemben másodszor megyek rendes montival, az elõzõ múlt héten volt, de valami elképesztõ élmény:D)

#3015
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Ez jó vételnek tûnik: Set: 2 x MTB-Reifen Race King - MTB-Reifen - Reifen/Schläuche - Fahrrad-Teile - Zweirad Stadler
Ha nem kopott a gumi a Canyon (nem Canon - az a fényképezõgép:-) bringádon, szerintem ne cseréld le. (Amúgy, a Yellowstone-ból van 29es is.)
Mostanában az erdõben nem csoda, hogy csúszik a gumi. Nedves a talaj, sok falevél, nedves gyökerek....ezen nincs olyan gumi, ami jól tapadna.
Marci

#3016
mci

mci

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Üdvözlet!

Jelenleg Németországban tartózkodom, és találkoztam egy egészen kellemes leértéeléssel, úgyhogy az elkövetkezõ 2 napban be kellene vásárolnom.
Kaptam kint egy Canon Yellowstone-t (otthon csak outim volt, ez egy 26os bringa, csak a biztonság kedvéért írom, nem tudom van-e 29es belõle, szerintem nincsen :)), viszont sajnos a gumik elég kopottak, voltunk erdõebn többször is, de nincsen semmi tapadása. Ezért gondoltam, hogy veszek rá valami jó külsõt.
Viszont egyáltalán nincsen tapasztalatom, mire érdemes figyelni?
Illetve a boltban nagyjából ezek vannak, ebbõl jön le 20% . Van, ami kihagyhatatlan ajánlatnak hangzik? (ha van, akkor is jó lenne valami útmutatás, mit nézzek, mert nem biztos hogy az pont lesz)

A terep, amin menni szoktunk:
odafele aszfalton, ez nem több 3-5kmnél, a terep pedig vegyes, vannak fenyõk is, és jelenleg (nem olyan furcsamód) elég sok a levél:D Ágak, kövek, stb. Tehát olyan mint egy erdõ. 65kg os vagyok, ez sem sokat segít abban, hogy meglegyen felfele a megfeleõ tapadás!

Elõre is köszi a segítséget!

#3017
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

A fekvõrendõr az tényleg meredek, már ha ott leér. De egy jobbos kanyarban nem tudom mit keres lent a jobbos pedál. Legalábbis én nem szoktam lekoppintani, pedig az enyém is alacsony volt a Bergamont-on. Bár én kanyarokban nem igen tekerek, csak ha nagyon kis ívûek.


nyílván ott ér le, ahol eddig tudtál tekerni kanyarban, utána meg már nem,

#3018
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
A fekvõrendõr az tényleg meredek, már ha ott leér. De egy jobbos kanyarban nem tudom mit keres lent a jobbos pedál. Legalábbis én nem szoktam lekoppintani, pedig az enyém is alacsony volt a Bergamont-on. Bár én kanyarokban nem igen tekerek, csak ha nagyon kis ívûek.

#3019
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
[quote name='ZolkoW']hacsak nem fixirõl van szó, ezt a kanyarban pedálleérést én se nagyon értem.. persze én nem vagyok túl okos.[/QUOT

ööööö...... elnézést, amit írtam ne vegyétek figyelembe,csak kitaláltam az egészet, vegyetek montira minél kissebb gumit, mert az jó lesz nektek

#3020
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,699 posts
hacsak nem fixirõl van szó, ezt a kanyarban pedálleérést én se nagyon értem.. persze én nem vagyok túl okos.